Skocz do zawartości
Gmeru

AMOI LC37AF1E 1920 x 1080 full HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='olatigid' date='23.04.2006, 22:44 ']1. Amoi 37", 2. Amoi 40", 3. Sony V40A11, 4.Toshiba 42WL58 5. Samsung 40" R71, Xoro 37"...

Zdecydowany fiolet zamiast czerni w Xoro i Samsung, odstają od reszty..
ale nie wiem co  więcej widać na Sony,  żadną , powtarzam , żadną lepszą czernią się nie wykazał w stosunku do obu Amoi a szczególnie Toshiba, która uważam, znacznie lepiej sobie radzi niz podobno rewelacyjny Sony, [right][post="4152"][/post][/right][/quote]

BO PODŁĄCZYŁEŚ NIE TEGO SONIAKA CO TRZEBA !!!

Podłącz Volkswagena czyli VW a nie VV albo VA to zobaczysz różnicę :( .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocena czerni nie zależy za bardzo od warunków zewnętrznych.
Jest albo jej niema.
Produceńci tuszują ten mankament za pomocą refleksyjnych materiałów użytych w warstwach zewnętrznych matryc albo poprzez przeszklenie frontu.
Im ciemnej tym bardziej widoczny będzie jej brak.
Z wyjątkiem dużego czy nadmiernego doświtlenia.
Oczywiście chwaląc SONY mam na myśli 40" Bravie V i W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zepsuł się :(
Po dwóch miesiącach użytkowania Amoi się zepsuł. Fakt włączany jest o 7:30, a wyłaczany o 0:30 albo później. Ale w instrukcji nie napisali, że nie może chodzić 17 godzin na dobę. Zepsucie polega na tym, że nie da się go włączyć. "Kłapią" jakieś przekażniki, zapala się niebieski LED ale obrazu i dźwięku nie ma i już nie reaguje na pilota. Od jakiegoś tygodnia musiałem wyłączać go z prądu całkowicie (wyłącznikiem z tyłu obudowy) i to pomagało ale dziś już nie.
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że wbrew obawom o brak serwisu w Polsce, mój dostawca (Digitalo.pl) obiecał wymienić egzemplarz na nowy. Czekali tylko na dostawę. No ale jak dziś się całkowicie popsuł to jutro podstawią zastępczy do czasu dostawy nowego Amoi.
Nie zmienia to mojego zdania o tym TV. Jest w tej chwili najlepszym LCD-kiem dostępnym na rynku i jednym z kliku z matrycą 1920x1080 i obsługą 1080[color="red"][b]p[/b][/color], a przy tym za nie wygórowaną cenę.
Czy jest lepszy lub gorszy od plazmy? Odpowiem "samochodowo" Czy Mercedes jest lepszy od BMW? Trzeba samemu zobaczyć. Jednemu zależy na super czerni (plazma), drugi ma pokój w słońcu (LCD), trzeci ogląda "zwykłą TV" (plazma i to o niskiej rozdzielczości), czwartego kręcą filmy HDTV (LCD bo plazm z obsługą 1080p jeszcze nie ma), piąty patrzy na ilość rodzajów złączy i bezproblemowa współpraca z HTPC (Amoi). Ktoś powiedział, ze nie ma sensu porównywanie plazmy z LCD.
To nie prawda. Przed zakupem trzeba sobie odpowiedzieć DO CZEGO BĘDZIEMY UŻYWAĆ TV i GDZIE BĘDZIE STAŁ.
Myślę, że powinniśmy stworzyć takie drzewo decyzyjne ułatwiające wybór TV.
Coś na kształt:
1. Gdzie będzie stał TV?
a. nasłoneczniony pokój
b. pokój z oknami na północ
c. pokój bez okien

a. wybierz LCD
b. wybierz plazmę
c. wybierz rzutnik
(jest to przykład proszę się nie czepiać punktu c)

2. Co będziesz oglądał na TV
a. tylko TVP z anteny dachowej
b. tylko TV z kablówki
c. 90% TV i 10% DVD
d. 10% TV i 30% DVD i 60% HDTV z PC (DVI)
e. 10% TV i 30% DVD i 60% HDTV z PC (VGA)

itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuptus55, ciesze sie, ze nie zmieniles zdania. Krotkie pytanko, jako ze posiadasz Amoia to napewno bedziesz w stanie mi odpowiedziec. Wiem, ze ten TV ma szybe zabezpieczajaca ekran. Czy jest mozliwosc jej demontarzu? Nie wiem jak to wyglada fizycznie bo nie widzialem, a ze zdjec ciezko wywnioskowac ale jakos za bardzo mi sie to kojarzy z Elemisem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma możliwości demontażu szyby.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie da się zdjąć "w domowych warunkach" bo jest przyklejona i jej zdjęcie spowoduje oszpecenie wyglądu, nawet jak to się zrobi w profesjonalny sposób. Pozatym jej zdjęcie odkryje goły panel LCD wraz z blaszanymi uchwytami mocującymi panel do obudowy. Zauważ, że szyba ma czarną ramkę o grubości około 4cm pod, którą znajdują się nie estetyczne elementy.

Baco przecież mówiłem wam, że kota się nie pierze.
E tam. Pierze ino się nie wykrąca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, że jest sposób na szybę !!!
Widziałem kiedyś film jak kradli kohinora w Sambule czy gdzieś.
Mieli przepychacz do zlewów.
Trzeba wyciąć ramkę diamentem i odessać pozostawiając ramę.
To się nazywa face-lifting Hi-Tech. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='27.04.2006, 19:52 ']Właśnie, że jest sposób na szybę !!!
Widziałem kiedyś film jak kradli kohinora w Sambule czy gdzieś.
Mieli przepychacz do zlewów.
Trzeba wyciąć ramkę diamentem i odessać pozostawiając ramę.
To się nazywa face-lifting Hi-Tech.
[right][post="4351"][/post][/right][/quote]
Hehehe :D koncepcja bardzo dobra, dostateczna :)
Chyba jednak poczekam na cos bez szyby, bo nie mam przepychacza do zlewow :D A diamentach nie wspomne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Amoi da się wogóle przymocować do ściany?
Czy są na to gotowe zaczepy?
jaki uchwyt proponujecie z tych tańszych do 700zł.

czy da się podłączyć zewnętrzny dysk 160 GB z USB 2.0?
[url="http://allegro.pl/item99854996_160gb_dysk_usb_2_0_aulminium_noweczka.html"]klick[/url]

czy Amoi ma USB 1.0 czy 2.0? Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='polx' date='28.04.2006, 14:02 ']Czy Amoi da się wogóle przymocować do ściany?[/quote]
Tak da się.
[quote name='polx' date='28.04.2006, 14:02 ']Czy są na to gotowe zaczepy?
jaki uchwyt proponujecie z tych tańszych do 700zł.[/quote]
Są dziury na mocowanie. Jakie ramki to nie wiem. Zapytaj na digitalo.pl
[quote name='polx' date='28.04.2006, 14:02 ']czy da się podłączyć zewnętrzny dysk 160 GB z USB 2.0?
[url="http://allegro.pl/item99854996_160gb_dysk_usb_2_0_aulminium_noweczka.html"]klick[/url][/quote]
Da się ale tylko jak go zformatujesz na FAT32
[quote name='polx' date='28.04.2006, 14:02 ']czy Amoi ma USB 1.0 czy 2.0?
[right][post="4384"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Nie wiem, a teraz nie sprawdzę bo mój TV jest w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ma USB 2.0
tu opis
[url="http://www.av.com.pl/arcticles.php?zine=27&id=181"]opis AMOI[/url] Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
które z tych wejść ma Amoi, a jakiego nie i jakie jeszcze inne sa popularne w tunerach satelitarnych HD?

DVI lub HDMI (czym one się różnią)
VGA lub SVGA (czym one się różnią)
Composite

Z którego uzyskam najlepszą jakość obrazu? Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='polx' date='09.05.2006, 12:47 ']które z tych wejść ma Amoi, a jakiego nie i jakie jeszcze inne sa popularne w tunerach satelitarnych HD?

DVI lub HDMI (czym one się różnią)[/quote]
Dokładnie to ma DVI-D i to wejście różni się kształtem i brakiem dzięku (dźwięk musi być podawany innym złaczem np. Toslink lub Chinch)
[quote name='polx' date='09.05.2006, 12:47 ']VGA lub SVGA (czym one się różnią)[/quote]
wejście nie różni się dokładnie NICZYM. VGA i SVGA to rozdzielczości obrazu
[quote name='polx' date='09.05.2006, 12:47 ']Composite[/quote]
Posiada
[quote name='polx' date='09.05.2006, 12:47 ']Z którego uzyskam najlepszą jakość obrazu?
[right][post="4733"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Z DVI oraz VGA. Jedyny na Świecie TV obsługujący format 1920x1080p na złaczu VGA. Dokładnie to to złącze nazywa się DB15, a nazwa się przyjęła od pierwszych monitorów podłaczanych do Video Graphics Adapter takim właśnie złaczem. Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
I jak dostaleś nowy ? Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś podłączał pierwszego xboxa do Amoi przez kabel component?
czy wystąpia takie same problemy jak z xboxem360?
xbox też miał sporo gier w 720p, a kilka w 1080...
dla mnie xbox 360 to na razie przyszłość bo mam xboxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nowym audiovideo jest solidny test tego amoia z bardzo wysoką oceną końcową: 9,0 punktów.
Trzeba chyba coś na mistrzostwa zakupić.
Czy naprawdę dobrze gra normalną TV ? Kto widział w akcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]czy ktoś podłączał pierwszego xboxa do Amoi przez kabel component?
czy wystąpia takie same problemy jak z xboxem360?
xbox też miał sporo gier w 720p, a kilka w 1080...[/quote]
Jeśli mnie pamięć nie myli to podwyższoną rozdziałkę miały tylko gry z USA. Gry w PAL z klucza miały obciną tę opcję. Tak więc trzeba mieć przerobioną konsolę (albo wersję amerykańską) i gry zza oceanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się. Na przerobionej konsoli jest program który zmienia system w konsoli na NTSC lub PAL i wtedy już nie ma problemów. Nowe wersje evo-x i xbox media center same rozpoznają region gry i odpalaja konsolę w odpowiednim trybie...
W menu M$dash mozemy nawet ustawić wyjście na TV 16:9,
Tylko dalej nie wiem, czy to pójdzie przez component na tym AMOI... :P

Czy SVGA w tym TV jest rodzaju żeńskiego?
bo nie wiem jaki kabel kupić, a jak kupię to chciałbym od razu sprawdzić sygnał z kompa.

Jakie sterowniki muszę mieć do karty ATI RADEON 9550 aby wyświetlać obraz na monitor i TV Amoi jednocześnie?
Jeśli catalyst, to z jakim nr?

Edytowane przez polx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
Znalazłem wywód, na benchmark.pl ze niby 1080 jest gorsze lub równe od 720.
Co o tym myslicie?
artykuł "Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV"
[url="http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/technika/HDTV/strona-2.html"]link[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='polx' date='16.05.2006, 23:09 ']witam
Znalazłem wywód, na benchmark.pl ze niby 1080 jest gorsze lub równe od 720.
Co o tym myslicie?
artykuł "Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV"
[url="http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/technika/HDTV/strona-2.html"]link[/url]
[right][post="4937"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
przypominam, że Amoi 37" to 1080p, póki co to jedyny dostępny tv w tej rozdziałce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='polx' date='16.05.2006, 23:09 ']witam
Znalazłem wywód, na benchmark.pl ze niby 1080 jest gorsze lub równe od 720.
Co o tym myslicie?
artykuł "Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV"
[url="http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/technika/HDTV/strona-2.html"]link[/url]
[right][post="4937"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=903"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=903[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje odnośnie możliwości naprawy AMOI. Co będzie jeżeli teraz wszystko będzie ok ale po 3latach coś się zepsuje. Czy można liczyć na serwis w Polsce?

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mamy ostatnio podobne dylematy :P Mnie też trochę martwi ten fakt swego rodzaju "odosobnienia"...

Serwis TV Amoi jest prowadzony w systemie doo-to-door - zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Obsługą w chwili obecnej zajmuje się firma Digitalo.pl - dostarczają oni towar i odbierają na koszt producenta (i dystrybutora) w czasie gwarancji, po upływie gwarancji jest to wykonywane na koszt klienta. Natomiast pod koniec roku w Polsce planowane jest otwarcie serwisu do obłsugi zleceń, lecz naprawy będą wykonywane i tak w serwise centralnym na Europę, tak jak to jest obecnie (jak i też w przypadku innych producentów). Ale ważne, że coś się rusza w tym kierunku.

Wczoraj wysłałem maila do producenta, z kilkoma pytaniami, m.in. o potwierdzenie faktu i daty otwarcia tego serwisu. Jeszcze nie odpowiedzieli (i ciekawe, czy odpowiedzą :) ).



PS. Tak, moim faworytem jest obecnie właśnie Amoi 37" - i dzięki wszystkim na tym forum, którzy się do tego przyczynili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='16.05.2006, 22:53 ']przypominam, że Amoi 37" to 1080p, póki co to jedyny dostępny tv w tej rozdziałce
[right][post="4947"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


wg Sharp de 37 ge1 też obsługuje 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...