Jump to content

tymoteusz

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About tymoteusz

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

1,150 profile views
 1. Jakie są długości kabla dla HDMI 2.1 aby przesłać 4K 120Hz? 10m-15m jest osiągalne? Jak nie to dlaczego?
 2. Szukam materiału promocyjnego SONY który teraz jest puszczany na ich flagowych modelach LED (Japonka, fliper - to elementy rozpoznawcze). Nie mogę nigdzie tego namierzyć a chciałem zobaczyć jak na moim telewizorze w domu to by wyglądało. p.s. Jak źle temat ulokowałem to proszę o kasację postu (ale jak można skasować dopiero po uzyskaniu materiału to było by lepiej :))
 3. Byłem dziś w sklepie RTV (jedna z większych sieciówek) i skierowali mnie tam na tył sklepy do działu z uchwytami. 1. Pracownik zerowe pojęcie o uchwytach - czyta co na pudełku i nic poza tym! 2. Pokazał mi że takie uchwyty maja pokazowo zamontowane. Niestety uchwyty z ruchomym ramieniem po pierwsze były przekrzywione, po drugie bez obciążenia (nie ma jak zobaczyć jak taki uchwyt się zachowa) Jeżeli nikt tu nie ma doświadczenia z 75” na ruchomym ramieniu to przychodzi mi samemu „testować” uchwyt (bo raczej więcej niż jeden nie kupię). Tylko tu wtedy jest problem. Jak już wywiercę dziury to innego uchwytu tak samo nie dopasuje :/ No i finanse :( Pokombinuje i dam znać co wymyśliłem :)
 4. Właśnie tego opadami się boje (No i że uchwyt nie wytrzyma i ostatecznie telewizor mi spadnie - tak się kończy kupowanie bez ubezpieczenia :p). Widziałem i zastanawiałem się nad nim ale nie widziałem aby ktoś używał tego do 75” (maksymalnie ludzie piszą o 65” a najczęściej poniżej 55”) Masz może lub widziałeś ten uchwyt u kogoś?
 5. Kupiłem LG 75SM9000 i chciałem zamontować go na ścianie. Moja znajomość na uchwytach jest w zasadzie zerowa i potrzebuje pomocy z dobraniem uchwytu. Telewizor jest w odległości 3,1m wiec idealnie i teoretycznie mógłby tam wisieć ale widziałem gdzieś w internecie diagram że do oglądania filmów z „efektem kina” mógłby być nieco bliżej. Dlatego mam dwa pytania. 1. Jaki uchwyt dla 75” 38kg (75sm9000) na ścianę z możliwością delikatnego pochylenia? 2. Jeżeli ten „efekt kina” ma sens, to jaki uchwyt z możliwością wysunięcia na odległość 40-60cm (na czas oglądania filmów) jest odpowiedni?
 6. Zmieniam telewizor na nowy w najbliższym czasie (maksymalnie 6 miesięcy) 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,8m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? 7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 43LH630V 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? FreeSync, 120Hz - chciałem z komputera wydusić ile się da 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Filmy oraz gry z PC w 4K, Seriale HD oraz 4K (większość seriali jednak jest w HD) 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Serwer NAS, Nintendo Switch, Komputer 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 4 godzin 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale oraz filmy (od Marvela do romansideł) 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie planowałem 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 4 godziny 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? Żona 65", ja 75" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 3D 19. Preferencje co do marki ? LG (przyzwyczajenie do OS i zadowolenie z gwarancji) 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE MA MIEĆ 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł (tylko w momencie wielkiej możliwości odczucia różnicy mogę dać 9000zł - ale to musi być coś co stwierdzę że warto dopłacić) 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK - ale nie wiem czy od razu Z kalkulatora wychodzi że przekątna powinna być przynajmniej 91" ale wydaje mi się to być totalnie nie realne zważywszy na to jaki kawał ściany to zabierze i na koszt (nawet do 9000zł nie znajdę nic zbliżonego). Wychodzę z założenia że dla mnie i tak będzie to skok jakościowy i że 65" do 75" powinny dać radę. Zastanawia mnie tylko wzmianka z kalkulatora "W przypadku zajęcia miejsca 20-25% dalszego niż pokazuje symulator, wybór matrycy o rozdzielczości Ultra HD traci całkowicie sens, bowiem nabywca nie będzie miał fizycznie możliwości odróżnić ekranu UHD od Full HD" - jak to całkowicie? Zastanawiam się nad 3 modelami: 1. LG 65SM9010 5399zł (albo model 75" 75SM9000 9499zł - ale nie wiem czy jest ) 2. LG 65 C9 7999zł 3. Samsung QE65Q70RAT 5499zł Jeżeli jest tańszy model (przykładowo 70" za 4000zł) który byłby idealny do oglądania seriali i filmów w najlepszej jakości to byłbym wdzięczny za propozycje z poza mojej listy (może nie posiadać FreeSync oraz 120Hz).
 7. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 8m2 (wysokość pomieszczenia 1,8m) 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Projektor ma być podwieszony na suficie 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Brak okien - oświetlenie sztuczne 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 2-4 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?1080 (opcjonalnie 4K) 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?NAS 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie dotyczy 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy kinowe 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Docelowo nie - ale kto wie co będzie w przyszłości 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Noc (ale jak wspomniałem wcześniej brak okien - zupełna ciemność za dnia) 17. Preferencje co do wielkości? Możliwie jak największy - aby komfortowo oglądało się z odległości 2,5m 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak 19. Preferencje co do marki ? Brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zdecydowanie NIE 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł (oczywiście jak to możliwe może być taniej ) 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej tak Mile widziany projektor z Wi-Fi!
 8. Osobiście mam DS918+ z dwoma dyskami 8TB i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem lepiej zainwestować trochę więcej w sprzęt na początku to i z późniejszą rozbudową nie będzie problemu. Moje zastosowania to Chmura i PLEX.
×
×
 • Create New...