Skocz do zawartości
Gmeru

AMOI LC37AF1E 1920 x 1080 full HD

Rekomendowane odpowiedzi

NTFS external HDD nie obsługujeale
FAT 32 jest super i miła niespodzianka bo przyzwoicie odebrał i wyżwietlił LOSTA w Standard Definition.
Czyli ma na pokładzie Net Playera w SD.
MOże tak w następnej serii dodadzą HD player ?
Sprzęt jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od przyczyny długiegoooo milczenia.

Otóż tak jak obiecywałem ponad tydzień temu napisałem recenzję AMOI LC37AF1E.

Ku memu zadowoleniu zainteresował się nią miesięcznik Audio Video.

Jednakże w tym szczęściu doszło do nieszczęścia - do czasu publikacji a zapewne także i później nie wolno mi umieszczać pełnego artykułu w innych mediach : (

Na przyszłość wypracuję jakiś modus vivendi.

Obecna sytuacja pozostawia mi jedynie możliwość podsumowania najważniejszych informacji interesujących forumowiczów.

1) [b]Firma AMOI[/b]
- to duży chiński koncern od 9 lat notowany na giełdzie w Szanghaju (SWAP code: 600057) z obrotami sięgającymi 800 mln dolarów rocznie oraz z zyskiem na poziomie 74 mln USD.
- główny zakład koncernu – miasteczko produkcyjne o powierzchni 400tys. metrów kwadratowych - znajduje się w Xiamen – Chiny kontynentalne – na terenie strefy ekonomicznej założonej w latach 80 w celu ściągnięcia inwestorów z pobliskiego Tajwanu.
- AMOI jest potentatem na rynku telefonów komórkowych 3G z produkcją na poziomie 10 mln. sztuk rocznie.
- Koncern Amoi był obecny na tego rocznych targach CEBIT w Hanowerze

2) [b]Do rzeczy, czyli parametry techniczne LC37AF1E[/b]

- 37 calowy 16:9 telewizor LCD
- Rozdzielczość natywna1920x1080
- Obsługa 1080p
- 550 cd/m2 poziom jasności
- 800:1 - poziom kontrastu
- 8 ms czas reakcji
- 170’ kąt widzenia horyzontalnie i wertykalnie
- PIP/PBP/POP – podwójny tuner TV
- HDMI/HDCP
- Złącze USB
- Czytnik kart pamięci CF oraz SD
- DCTi/DLTi – technologie poprawy jakości obrazu
- BBE – system dźwięku
- PAL/SECAM

3) [b]Wnioski wynikające z testów[/b]

- wbrew temu, co jest napisane w instrukcji obsługi i w broszurze na stronie producenta złącze HDMI przy podłączeniu komputera poprzez kabel DVI-HDMI obsługuje rozdzielczość 1920x1080.
- aby usłyszeć dźwięk z głośników AMOI przy połączeniu kablem DVI-HDMI źródło dźwięku należy podłączyć do wejścia „PC audio IN”
- Głośniki są bardzo dobre a dźwięk płynący z LC37 soczysty. Wszystko dzięki sys. dźwięku, BBE który dostosowuje sygnał audio do specyfiki dwóch 15W głośników znajdujących się w LC37.
- LC37AF1E wyposażony jest w tylko jedno wizyjne złącze cyfrowe – HDMI
- Istotny jest brak złącza DVI
- Komponent nie obsługuje trybu 1080p
- Złącze D-sub (PC video in) w zależności od wersji firmware-u obsługuje rozdzielczości do 1280x1024 lub do 1920x1080
- Nowy firmware poprawiający rozdzielczość na złączu D-sub oraz kontrast instalowany jest we wszystkich egzemplarzach wyprodukowanych nie wcześniej niż w styczniu 2006.
- Posiadaczom starszych egzemplarzy zaleca się oddanie telewizora do autoryzowanego serwisu, co oznacza konieczność rozstania się ze sprzętem na około 14 dni.

4) [b]Uwagi dotyczące użytkowania[/b]
- Zaskakująco dobra jak na LCD jakość wyświetlanego sygnału SD – DVD, telewizja kablowa, telewizja satelitarna. Kanały SD nadawane w formacie 16:9 upscalowane przez tuner satelitarny Quali-TV 1080ir do 1080i nabrały wyglądu zbliżonego do HD.
- świetna współpraca z komputerem gry HD np. GTA Vice City prezentowały się znakomicie.
- dobra współpraca z Xbox 360. O problemie chwilowego zanikania obrazu w menu w przypadku złącza komponent pisałem już wcześniej. Problem ten nie pojawia się podczas grania. Testowałem złącze komponent w AMOI podłączając do niego inne urządzenia. W żadnym innym przypadku nie zaobserwowałem zjawiska występującego w Xbox 360.
- krótki czas reakcji powoduje, że zjawisko smużenia praktycznie nie występuje w LC37AF1E. Potwierdziły to test wykonane programem PixParAn.
- wysoki kontrast zapewnia płynne przejścia barw. Nawet w ciemnych filmach widoczne są wszystkie szczegóły obrazu.
- LC37AF1E dorównuje (czas rekcji) a czasami nawet przewyższa (rozdzielczość, jasność) swoimi możliwościami znajdujące się na rynku panele SONY z serii Bravia. Jednakże pod względem odwzorowania czerni panele Bravia przewyższają możliwości LC37.

5) [b]Serwis i gwarancja[/b]
- produkt opatrzony jest dwu letnią gwarancją door-to-door. Najbliższe centrum serwisowe znajduje się obecnie w Niemczech. Od dystrybutora sprzętu dowiedziałem się, że AMOI planuje otworzenie takiego centrum także w Polsce.
Co do jakości serwisu brak danych – do tej pory dystrybutor nie odnotował przypadków zwracania sprzętu ze względu na awarie.

6) [b]Cena[/b]
- zależy od kursu euro, oscyluje wokół 8 tys. zł

7) [b]Ocena końcowa[/b]
- AMOI LC37AF1E to produkt o najwyższej jakości i przystępnej cenie. Chiński koncern przebojowo wkroczył na rynek telewizorów LCD wprowadzając do sprzedaży produkt w pełni zgodny ze standardem full HD (obsługa 1080p) ustępujący w stosunku do uznawanych do tej pory za najlepsze na rynku paneli Bravia jedynie poziomem odwzorowania czerni.
Panel może mieć oprócz kina domowego wiele zastosowań np.: doskonały dla grafików i architektów pracujących na programach kadowskich wymagających wysokiej rozdzielczości i dużej powierzchni wyświetlania, ekran do monitoringu przemysłowego – wysoka rozdzielczość i powierzchnia ekranu umożliwiają podgląd z kilku kamer przemysłowych na raz przy zachowaniu pełnej jakości i czytelności obrazu, dla prawnika to możliwość pracy na wielu tekstach wyświetlanych jednocześnie, co skraca czas pracy wcześniej potrzebny do przełączania pomiędzy poszczególnymi dokumentami. Jednym słowem zalecam panel AMOI wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z HD !!! LC37AF1E to produkt dopracowany, ostateczny zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.
Dla tych którym chińscy producenci wciąż kojarzą się ze stadionem dziesięciolecia i bazarową tandetą nadszedł czas przewartościowania swoich poglądów. Tygrys z Xiamen nadchodzi !!! Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne podsumowanie. Coś mi się wydaje, że zwolenników Amoi w Posce znacząco przybędzie :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykują polski oddział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='26.03.2006, 21:57 ']Szykują polski oddział.
[right][post="2645"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
I bardzo dobrze, kiedy do tego dojdzie można spodziewać się że cena modelu LC37AF1E spadnie o jakiś 1 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' date='03.04.2006, 10:03 ']I bardzo dobrze, kiedy do tego dojdzie można spodziewać się że cena modelu LC37AF1E spadnie o jakiś 1 tys. zł.
[right][post="3130"][/post][/right][/quote]

Jak cena jeszcze spadnie to bedą juz wogle niezle jaja ; )

@Lizarazu - opór podsumowanie ;)

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie sprzetu oprocz jakosci trzeba wziac pod uwage serwis. Troche glupio jak siadzie jakis podzespol za 50zl i trzeba bedzie wywalic sprzet alb wiezc do Chin do naprawy.
Z tego co tu czytam, jesli sprawa serwisu zostanie rozwiazana , to nic tylko kupowac. Albo poczekac na nowsza wersje z wiecej niz jednym hdmi ;)

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe centrum serwisowe jest w Niemczech. Proste sprawy takie jak np. wgranie nowego FW załatwiają w ramach [color="red"]dwuletniej gwarancji door-to-door[/color] najdłużej w przeciągu 14 dni.

Nie ma żadnych problemów a więc i nie ma na co czekać ;)

Co do dwóch złącz HDMI to jest to jak na razie raczej wyjątek niż reguła na rynku.
Docelowym rozwiązaniem jest amplituner HD i to on powinen mieć kilka wejść HDMI, DVI-D nie zaś TV.

Sprzęt po prostu rewela !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziala juz [url="http://www.amoi.pl/"]http://www.amoi.pl/[/url] choc jako link do strony miedzynarodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='26.03.2006, 20:57 ']Szykują polski oddział.
[right][post="2645"][/post][/right][/quote]

Moze cos wiecej na ten temat? PLZ...
Szkoda ze nie wiedzialem przed wyjazdem gdzie sie mieszcza, bo bym ich odwiedzil :blink:
pzdr maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w tym temacie o problemach przy podłączeniu Xbox'a 360 (znikający obraz). Chciałbym się dowiedzieć, czy wiadomo w końcu co powoduje tę niedogodność i jak ewentualnie jej zaradzić? Nie ukrywam, że po prześledzeniu tego tematu Amoi stał się moim faworytem :) LCD chcę zakupić głownie pod kątem grania na X360 i w przyszłości na PS3. Dlatego zależy mi na tym, aby wszystko było tip - top w przypadku podłączenia tych dwóch urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena tego full HD to rewelacja w porównaniu do konkurencyjnych HD-ready podobnych rozmiarów. Jednak problemy z X360 dyskwalifikują go w moich oczach - owa konsola to w tej chwili priorytetowy sprzęt do LCD i stanowić będzie ponad 50% czasu uzytkowania TV. Nieważne gdzie miga - ważne, że w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' date='07.04.2006, 09:19 ']Cena tego full HD to rewelacja w porównaniu do konkurencyjnych HD-ready podobnych rozmiarów. Jednak problemy z X360 dyskwalifikują go w moich oczach - owa konsola to w tej chwili priorytetowy sprzęt do LCD i stanowić będzie ponad 50% czasu uzytkowania TV. Nieważne gdzie miga - ważne, że w ogóle.
[right][post="3386"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


U mnie tak samo - 50% czasu LCD ma służyć do grania i nie chcę jakichkolwiek problemów. Jednakże cena i wyposażenie tego TV skutecznie przyciągają. Może w/w problemy wynikają z niedopracowanego firmware'u, a może po podłączeniu X360 kablem VGA wszystko jest OK...No właśnie za dużo tych "może". Edytowane przez badej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='badej' date='07.04.2006, 12:59 ']U mnie tak samo - 50% czasu LCD ma służyć do grania i nie chcę jakichkolwiek problemów. Jednakże cena i wyposażenie tego TV skutecznie przyciągają. Może w/w problemy wynikają z niedopracowanego firmware'u, a może po podłączeniu X360 kablem VGA wszystko jest OK...No właśnie za dużo tych "może".
[right][post="3399"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A no wlasnie! Moze pzez VGA bylo by okej? Serio ja niewiem co to bylo. Ale innej mozliwosci podlaczenia nie bylo. Jest tylko taka mozliwosc no i cos mrugalo...a wiemy (konsolarze co tu są) ze wina konsoli to byc nie moze skoro na innych TV jest wszystko okej po podlaczeniu i nic wiecej nieustawianiu.

Lizarazu a AMOI to ma VGA zwykle VGA czy jakies nietypowe? Bo niepamietam.

Mysle ze na 90% po VGA bylo by okej. Pozatym po VGA jest minimalnie lepszy obraz (tez tylko dla wzrokowcow hehe i to z lupą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' date='07.04.2006, 10:19 ']Cena tego full HD to rewelacja w porównaniu do konkurencyjnych HD-ready podobnych rozmiarów. Jednak problemy z X360 dyskwalifikują go w moich oczach - owa konsola to w tej chwili priorytetowy sprzęt do LCD i stanowić będzie ponad 50% czasu uzytkowania TV. Nieważne gdzie miga - ważne, że w ogóle.
[right][post="3386"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
nie wiem skąd te uwagi odnośnie problemów ze współpracą z xbox, miałem okazję sprawdzić kilka sztuk kolejno z x360 core, pracuje prawidłowo, żadnych przerw, żadnych kłopotów, być mozę we wspomnianym przypadku błędne były ustawienia Amoi na DVI, przez co dispay nie widział prawidłowo jako źródła x360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='07.04.2006, 22:41 ']nie wiem skąd te uwagi odnośnie problemów ze współpracą z xbox, miałem okazję sprawdzić kilka sztuk kolejno z x360 core, pracuje prawidłowo, żadnych przerw, żadnych kłopotów, być mozę we wspomnianym przypadku błędne były ustawienia Amoi na DVI, przez co dispay nie widział prawidłowo jako źródła x360
[right][post="3436"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


A w jaki sposób podłączałeś X360 do Amoi? Sprawdzałeś po komponencie czy użyłeś kabla VGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='badej' date='08.04.2006, 10:39 ']A w jaki sposób podłączałeś X360 do Amoi? Sprawdzałeś po komponencie czy użyłeś kabla VGA?
[right][post="3442"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
na VGA jak i RGB, gra OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hi,

ponieważ jestem "na kupnie" czegoś do sypialni o wielkości 37" mój wzrok padł również na tego Chinola. Własnie czytam to niemieckie forum: opinie jak i u nas od zadowolonych do sceptyków, super obraz na HD i DVD, do [beeep] na słabej kablówce i antenie - czyli nic nowego.

Poniżej link do producenta matrycy, a to chyba ważna informacja: [url="http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec=lcdTV&func=info&product_id=60&items_id=8"]AMOI panel[/url].

Firma nalezy do grupy ACERa czyli de facto do BenQ. Fakt ten potwierdza wiadomość iż w BenQ 3750 jest dokładnie ten sam panel. To dobra wiadomośc. Mówi się także o jakiejś kooperacji z LG/Philips. Może to oznaczać iż w full HD Philipsa jest własnie ta sama matryca, ale to tylko moja spekulacja.

Jak wyczytam jeszcze coś ciekawego to dam znać.

Pozdrawiam Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' date='08.04.2006, 14:37 ']na VGA jak i RGB, gra OK
[right][post="3453"][/post][/right][/quote]

Eh ale my caly czas mowimy o componencie (RGB nie interesuje nas bo to niska rozdzialka)....stad nasza dyskusja ;)

Super ze sprawdzales na VGA(tego info nam bardzo brakowalo!! :) ) czyli tak jak przypuszczalem wszystko jest okej. Ale zazwyczaj kazdy kupuje Premium wiec VGA trzeba bedzie dokupic :D..standardem jest component.

[quote name='pmcomp' date='08.04.2006, 17:51 ']Firma nalezy do grupy ACERa czyli de facto do BenQ. Fakt ten potwierdza wiadomość iż w BenQ 3750 jest dokładnie ten sam panel. To dobra wiadomośc. Mówi się także o jakiejś kooperacji z LG/Philips. Może to oznaczać iż w full HD Philipsa jest własnie ta sama matryca, ale to tylko moja spekulacja.

Jak wyczytam jeszcze coś ciekawego to dam znać.

Pozdrawiam
[right][post="3461"][/post][/right][/quote]

O kurcze czyli juz wiemy czemy sa one takie tanie...maja jakis patent na tanie matryce chyba..ogolnie ciekawe info no i ten Philips hmmm tylko tam wszystko wpada w niebieskiego a tutaj chyba tego nie bylo.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' date='08.04.2006, 20:21 ']Jak wyczytam jeszcze coś ciekawego to dam znać.


[right][post="3461"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No ... właśnie wyczytałem i mi się NIE PODOBA:

our 37" can support following singal via HDMI: 480i, 576p,480p, 720p,576i, 1080i,1080p. But when the input signal is 1080p, it is not so smooth when playing high-speed moving pictures.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='08.04.2006, 20:28 ']O kurcze czyli juz wiemy czemy sa one takie tanie...maja jakis patent na tanie matryce chyba..ogolnie ciekawe info no i ten Philips hmmm tylko tam wszystko wpada w niebieskiego a tutaj chyba tego nie bylo.
[right][post="3463"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Pamiętajmy, że obok matrycy mamy jeszcze kupę wejść i jeszcze większą kupę elektroniki. Może to tam się zaniebieszcza?

Na niemieckim forum zauważyli, że w stosunku do innych 37-ek ten AMOI ma bardzie kolorowe (nasycone) kolory. A to już na pewno wpłym elektroniki i ustawień.

BTW co sądzicie o tym TV w porównaniu do moim zdaniem najlepiej w tej chwili świecącego na rynku SONY KLV-W40A10 (któru to ma najlepszą czerń, co jest spowodowane nie tyle panelem co odpowiednią elektroniką)? Oczywiście pamiętam że ten SONY to nie full HD, chodzi mi tylko o porównanie jakości obrazu z tych dwóch pudełek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haaaaaa,

wygruzowałem z tego germanowego forum jeszcze jednego producenta paneli full HD, tajwańskiego Chi Mei (BTW dostawcę paneli do bardzo wielu znanych producentów elektroniki użytkowej, tych największych i najbardziej znanych TYŻ):

[url="http://www.cmo.com.tw/cmo/english/product/showtv.jsp?flag=20040804203848"]Chi Mei[/url]

Może to ten własnie siedzi w tym Philipsie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ta [url="http://www.spb.be/about"]FIRMA[/url] reprezentuje i sprowadza AMOI-a do Niemiec, skąd trafia do Polski.

Pozdrawiam


PS. czasem z tych niemieckich for można cuś ciekawego poczytać ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='08.04.2006, 17:58 ']Eh ale my caly czas mowimy o componencie (RGB nie interesuje nas bo to niska rozdzialka)....stad nasza dyskusja  :D


[right][post="3463"][/post][/right][/quote]
RGB - miałem na myśle component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...