Skocz do zawartości
Gmeru

AMOI LC37AF1E 1920 x 1080 full HD

Rekomendowane odpowiedzi

[b]LC37AF1E[/b]

- 37 inch 16:9 LCD TV
- 1920 x 1080 HD resolution
- 550 cd/m² panel brightness
- 800:1 contrast ratio
- 8 ms quick response time
- 170 degrees wide viewing angle
- PIP/PBP/POP functions (Dual Tuner)
- HDMI/DVI with HDCP
- USB+CF/SD card reader
    MP3/WMA/JPEG/MPEG1/MPEG4 (Divx) stream media compatible
- DCTi/DLTi
- FTC (Flesh Tone Correction)
- TV system: PAL/SECAM/NTSC
- Power supply: AC 100V-240V
- Wall mountable

Strona producenta: [url="http://www.amoi.com/product/products_model.asp?menu_id=149"]LINK[/url]

Instrukcja: BRAK

[img]http://www.amoi.com/uploadfiles/IMG5_2005121616175137.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jednej z aukcji widze: 1080P/1080i/720P/576P/480P
A na stronie producenta nie. 1080P?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie znalem tej firmy a te telewizory robia duze wrazenie: danymi, cena itp. Ktos ma ten TV albo inny model tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor ten posiada tryb 1080p 60Hz (testowane z Activy Media Center 570) i 50Hz testowane z pecetem. Oba tryby dostępne na komponencie i na HDMI. Posiadam instrukcję w pdf ale przydałby się jakiś ftp to bym ją wgrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z tych Tajwańskich (/Chińskich ???) producentów chłopaki ostro gonią czołówkę z Korei i Japonii !!!

Większa konkurencja = lepsza jakość + niższa cena = :):):D:D:D:D:D na twarzy HD maniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena za ten 37" 7 999 zł.
Przyjął sygnał 1080p od KISS DP-600
i zagrał wmv1080p po HDMI (BELIZE OTTONIA no DRM).
Ale chyba KISS takiego sygnału nie może wydać.
Ale w menu ma opcję 1080p (!) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMOI ma także input USD 2.0 i współpracuje z externalnym dyskiem FAT32. Wyświetla filmy avi w Standard Definition.
Rewelacja !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Temat HDTV obserwuje od dawna i zaczynam sie rozgladac sie za czyms dla siebie. Szukam czegos 37". Wszedzie przewijaja sie nazwy roznych znanych (mi i pewnie innym laikom) firm ale zauwazylem, ze sporo ludzi ma i chwali sobie LCD Amoi. Czy ktos moglby mi powiedziec cos wiecej na temat tej marki? Jak sie ten sprzet sprawuje itp itd? W moim wypadku wchodzi w gre glownie ogladanie kablowki, podlaczenie do PC (nVidia 7800GTX) + DVD (docelowo jakis porzadny odtwarzacz z upscalingiem...)

Z gory dzieki i pozdr.
Tomek Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, miała być jakaś recenzja tego Amoi 37 Full HD... ani widu, ani słychu... :) . Lizarazu i Tuptuś napiszcie jak wrażenia :D .

Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze z ta cene to mozna brac w ciemno. Ma wszystko co trzeba. Wczoraj spedzilem z tym TV wieczor sprawdzajac na nim X360, PCeta oraz widzialem na nim TV.
Ma zarabisty design. Prezetuje ze sie tak powiem luxsusowo :) Alla Pioneer caly czarny, elegancki. Polecam nic ale to nic lepszego nie dostaniesz w takiej cenie. Philips jest chyba gdzies za 14tys z takimi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Gmeru, nie widzialem go wczesniej. Ale czy ktos wie jak sie sprawuja przy kablowce, DVD? Albo cos wiecej o marce bo powiem szczerze, ze nie znam. A jak nie znam to nie ufam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma wejscie DVI? I co to wogole za firma??? :) , nie maja nawet swojej strony w necie... :) albo nie moge znalezc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='11.03.2006, 22:59 ']:) , nie maja nawet swojej strony w necie... :) albo nie moge znalezc  :)
[right][post="2020"][/post][/right][/quote]



stronka amoi :

[url="http://www.amoi.com/index.asp"]http://www.amoi.com/index.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka,

40" nie jest full HD. No tak, takich matryc w tym rozmiarze zapewne jeszcze nikt nie robi :) . BTW co za matryca tam siedzi? czyja? Ktoś wie?

Obrót mają już niezły. Nie doczytałem się tlko czy są z Taiwanu czy z Chin.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://topic1.amoi.com/english/cebit_2006/lcdtv.htm"]wystawa cebit - amoi[/url]

[url="http://imageshack.us"][img]http://img202.imageshack.us/img202/8188/j132gh.gif[/img][/url]


Product Features
- 37 inch 16:9 LCD panel
- 1920 x 1080 HD resolution
- 550 cd/m2 high brightness
- 800:1 contrast ratio
- 8 ms quick response time
- PIP/PBP/POP functions (Dual Tuner)
- HDMI/DVI in with HDCP
- 1000 pages teletext
- 3 Scart ports
- DCTi/DLTi
- FTC (Flesh Tone Correction)
- Exclusive channel rename function
- TV system: PAL/SECAM
- Power supply: AC 100V-240V
- Optional:
USB+CF/SD card reader (Optional)
MP3/WMA/JPEG/MPEG1/MPEG4 (Divx) stream media compatible

[url="http://server5.pictiger.com/img/188266/picture-hosting/1.php"][img]http://images5.pictiger.com/thumbs/08/00663725f68b2f9f646caa7d49cba708.th.gif[/img][/url] Edytowane przez wyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to nawet z ich strony nie mozna za duzo wyczytac :)
A moze ktos ma doswiaczenia z mniejszymi albo wiekszymi LCD'kami tej firmy? Jakie wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej są z Chin.

Jutro zbiorę wszystkie obserwacje do kupy narobię fotek i będzie pełny materiał.

Sorry, że tyle czekaliście, ale był przecież do ztestowania Kiss :)

AMOI 37" nie ma złącza DVI.
Ma za to HDMI podłączyłem go do kompa przez kabel DVI-HDMI.

Obraz rewela !!! po prostu żyleta !!! Test na smużenie wypadł rewelacyjnie nawet przy rodziałce 1920x1080. Właściwie to smużenia już tu nie ma !!!

W dodatku wbrew temu co znajduje się w instrukcji obsługi wyświetla on przy połączeniu DVI-HDMI pełne 1920x1080.

W instrukcji wpisali, że przy takim połączeniu - kompa do HDMI ze złącza DVI sygnał będzie ścinany do 480p.

Ciekawe wpisać sobie ograniczenie, którego nie ma :)

Sprzęt rewela rekomendacja: KUPUJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za troszke wiecej info :) W moim przypadku zakup tv to kwestia pewnie 7/8 miesiecy :) Osobiscie choruje na Philipsa 37PF9830/10 ale probuje znalezc alternatywe bo jednak cena jest troche wygorowana (jedyne pocieszenie ze ceny leca w dol i moze za te kilka miechow bedzie kosztowal te 8000/9000 tys... :) Generalnie robie rozpoznanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='12.03.2006, 03:17 ']Osobiscie choruje na Philipsa 37PF9830/10 ale probuje znalezc alternatywe bo jednak cena jest troche wygorowana (jedyne pocieszenie ze ceny leca w dol i moze za te kilka miechow bedzie kosztowal te 8000/9000 tys...  :) [right][post="2030"][/post][/right][/quote]

Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz kupić telewizor czy chcesz kupić MARKĘ. Jesli to pierwsze to AMOI, jeśli to drugie to bierz SONY, Philipsa, Panasonica itd. Firmy te mają najwiekszy tzw. brand index, za który ty konsumencie musisz zapłacić. AMOI ma za to najlepszy stosunek jakości do ceny. Gdy Philips zejdzie do 8 tysiów AMOI kosztować będzie zapewne 4-5 tysiów. Najważniejszą kwestią godną uwagi wydaje się tutaj być serwis. To że door-to-door to nie znaczy że jest OK. W przypadku brandów masz kogo ścigać, z kim rozmawiać czy szlajać się po sądach. W przypadku AMOI może to być utrudnione.
Decyzja jest trudna - jak zawsze.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie. Chyba jednak sklanialbym sie w strone marki... Chocby z tych powodow, ktore opisales. Wiadomo, ze takich rzeczy nie kupujemy codziennie i dobrze jest ulokowac pieniadze w czyms solidnym, z mozliwoscia dochodzenia swoich praw w wypadku awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem wczoraj test i zapytałem sie dla przykładu swojego znajomego ze jest taki i tak AMOI i ze super cena. A on się pyta a jak z serwisem? Co to za firma? Jak nie mozna kupic w sklepie to nieeee nie kupie napewno. Wole doplacic ale mieć spokoj ze jak cos sie stanie to nie bede na lodzie.

Czyli jest jednak obawa o marke. Napewno sporo osob mysli tak samo.

Mnie tez sie bardzo ten telewizor podoba ale np. jak podlaczylismy do niego X360 to obraz ciagle sie wlaczal i wylaczal co 20 sekund po componencie. I to dla mnie juz by byl zgrzyt bo w samej konsoli nic sie nie ustawia (plug&play) i w sumie niewiadomo oco chodzilo. Moze to i kwestia ustawien ale juz slyszalem ze np. z LG 26 tez są problemy. Czyli juz bym miał problem.

Musialbym zrobic dlugo rachunek sumienia zanim byl wybrał tą Marke. Ale moze bym wybrał. Musialbym się dokladnie dowiedziec co z serwisem i tyle. DOKŁADNIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

Dopiero, co byliśmy świadkami starcia dwóch produktów Kiss vs Snazzio
Jednego markowego drugiego tzw. no-name-a.
Wynik starcia wszyscy znamy.

To jest tylko jeden z wielu wypadków, kiedy to marka rozjechała się z jakością.
O samo spalających się plazmach SONY pisałem już wcześniej w innym wątku.

Nie piję tu do plazm. Chodzi mi jedynie o to, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki i nie ma sensu kierować się marką produktu kupując sprzęt A/V pod kątem jakości i niezawodności.

Pmcomp świetnie wyraził tezę, którą od jakiegoś czasu staram się promować :

1) Marka nie przekłada się automatycznie na jakość. Może tak być, ale nie musi.

2) marka jest wytworem głównie polityki marketingowej danej firmy- min. intensywności reklam. Jest po prostu efektem lansowania się danej firmy.

3) kupując produkty markowe część ceny płacimy za prestiż marki. Za to poczucie dumy, kiedy kumple przychodzą do domu i jeszcze zanim włączysz swojego TV seta to już ślinią się na widok srebrnego logo np. SONY.

4) Zależy mi na tym żeby ludzie zdawali sobie sprawę, za co płacą !!!

Natomiast zawsze należy kierować się przy zakupie sprzętu A/V:

- parametrami technicznymi danego modelu
- opiniami posiadaczy danego modelu
- jakością serwisu, długością gwarancji itd.
- tym, co o danym modelu pisze się na www.HDTVpolska.com :)

Jeżeli komuś zależy na szpanowaniu najlepiej zrobi jak zakupi sprzęt markowy i bardzo drogi.

Jeżeli komuś zależy na dobrym sprzęcie to często kupując sprzęt markowy po prostu przepłaci a czasami nawet nie uzyska pożądanej jakości patrz przypadek Kiss.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyle ogólnie a teraz do konkretów, czyli AMOI 37" full HD

Faktycznie przy X360 podłączonym po komponencie zaobserwowałem pewne problemy, które pojawiały się jednak jedynie w menu w trakcie gry ich nie było.

Chodzi o chwilowe (jedno sekundowe) zanikanie obrazu. Rzeczywiście jest to trochę irytujące. Podkreślam, że problem ten pojawiał się tylko i wyłącznie w menu głównym X360 nie pojawiał się w trakcie gry.

Próbowałem sprawdzić czy to kwestia złącza komponent w AMOI. Podłączyłem do LCD kilka urządzeń tym złączem i... NIC !!! Żadnych problemów żadnego zanikania sygnału. Wszystko pięknie po prostu bomba.

Może problem leży po stronie X360 ??? Warto było by sprawdzić inne sposoby podłączenia X360 .

Co do serwisu to dystrybutorem AMOI w Polsce jest Digitalo odnoga jednego z większych dystrybutorów sprzętu A/V w Niemczech. Nie jest to żadna firma krzak.

Rozumiem, że kwestia gwarancji i jej pewności może was niepokoić. W końcu AMOI to nowy gracz na rynku.
Postaram się w miarę możliwości dowiedzieć się czegoś w tym temacie.

Na pełną recenzje musicie jeszcze chwilę poczekać sorry :) To naprawdę już nie długo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wydwało mi się, że zrobiłem opis Amoi LC37AF1E.
Na początek to co można było przeczytać w instrukcji. Działają wszystkie tryby SD i HD aż do 1080p włącznie i to w 50 i 60Hz na wejściach HDMI oraz component. Na wejściu VGA tylko 1280x1024 @ 75Hz ale po wgraniu nowego firmware lub zakupie z nowym firmwarem (data produkcji późniejsza niż styczeń 2006) Amoi obsługuje 1920x1080 także na wejściu VGA!!!! w częstotliwości do 120Hz. Nowy firmware można poznać także po obsłudze 7 zamiast 5 trybów formatu obrazu (standartowy, pełny ekran, 4:3, z napisami, szeroki, (nowe tryby) zoom 14/9, zoom 16/9)
Nowego firmwaru nie da się wgrać samemu i trzeba się pozbawić telewizora na 14 dni :). Do podłaczenia są jeszcze wejścia 3xSCART (w jednym RGB i CVBS, w drugim CVBS i S-Video, w trzecim CVBS i S-Video i RGB), wejście dźwięku z PC (mini Jack), wejście dźwięku CHINCH, wyjście dźwięku koaxialne i optyczne. Oprócz tego z boku jest wejście 2xChinch dźwięk oraz CVBS, a także wejście RCA S-VIDEO.
U góry jest wejście na karty SD i CF, które czyta szybko i wyświetla bardzo wyraźnie. Obok znajduje się wejście USB do podłączączania zewnętrznych dysków. Podłączyłem do tego USB czytnik kart 7in1 i z tego czytnika czytał także inne karty ze zdjęciami. Potem podłączyłem pendrive z filmem *avi, muzyczką *mp3 oraz zdjęciami *jpg. Bez problemowa współpraca. Po podłączeniu zewnętrznego dysku na USB też go rozpoznał (Seagate 80GB). Dysk był sformatowany FAT32. Po podłaczeniu dysku 300GB z NTFS już go nie zobaczył. Nie wiem czy to problem rozmiaru dysku czy NTFS-u. Odczytał filmy Divx, Xvid w standartowej rozdzielczości. Jutro sprawdzę jak sobie radzi z filmami HD.
Instrukcja w językach europejskich ale nie w polskim.
Bardzo fajna funkcja POP (12 programów w koło 13-tego, z którego leci dźwięk.
[url="http://www.impelnet.com/~marek/AMC570/IMG_6147.JPG"]KLIK[/url]
Teraz mogą mnie pocałować w d..pę z reklamami.
Bardzo czuły tuner TV (a właściwie dwa tunery. Bo jako jeden z nie wielu TV posiada dwa tunery). Złapał 3 czeskie telewizje w kablówce osiedlowej na której chodził (do tej pory mi się tak wydawało) czuły TV.
Mimo dobrego tunera TVN najlepiej odbiera, pozostałe programy różnie (ze studia lepiej z terenu gorzej).
Przy słabym sygnale pojawia się solaryzacja. Myślałem, że to problem z telewizorem szwagierki (ma Sharpa 32P50) ale na Amoi jest to samo. Jak jest dobry sygnał z kablówki to obraz jest super. Jak sygnał słaby to przejaskrawia kolory albo pojawiają się jakieś śmiecie i wygląda to gorzej niż na CRT. DVD po komponencie gra już znacznie lepiej i mam wrażenie, że chodzi lepiej niż na CRT. Nie wiem czy przeskalowuje sygnał. Żadnych przebarwień, kolory są naturalne,a obraz jest ostry. W szybkich scenach walki (Matrix) nie było żadnych smug. Puściłem też piłkę nożną bo niektóre TV mają problem z zielonym kolorem ale tu nie było żadnych sensacji.
Co do designu. Jest cały czarny. Wygląda elegancko. Ekran przykryty jest taflą szkła wystającego poza obrys ekranu o 5 mm. Nie jest to dobry pomysł bo można łatwo krawędź ukruszyć ale wygląda to super. Przyciski sterowania ręcznego i gniazda na karty CF i SD są na górnej krawędzi i od przodu ich nie widać. Super sprawa. Od przodu jest tylko jednolita tafla ekranu, a pod nią na całej szerokości głośniki za metalową maskownicą z otworami.
Znalazłem dwa minusy. Nie ma trybu 14:10 (jest w nowym firmware). Przez co na programach 4:3 wszystko jest lekko poszerzone i drugi, że na różnych programach rozsynchronizowany jest dźwięk od obrazu (usta ruszają się inaczej niż dźwięk). Muszę się temu przyglądnąć od czego to zależy.
Bardzo dobrze działa pamięć telegazety. Nie wiem ile ma pamięci bo dostęp do dowolnej strony telegazety jest natychmiastowy (wg instrukcji pamięć telegazety jest na 1000 stron).
Fabryczne nastawy nasycenia, kontrastu i jasności były dla mnie za ostre. Na szczęście ma kilka nastaw predefiniowanych i ustawienia użytkownika. To samo z dźwiękiem.
Po podłaczeniu blaszaka poprzez VGA obraz początkowo się nie pojawił. Bo na karcie ustawione miałem na wyjście SVIDEO. Po przełaczeniu na VGA (w sterownikach ForceWare 81.9 obraz się pojawił ale 800x600. No to spróbowałem przestawić na 1920x1080 ale TV wyświetlił napis, że tej rozdzielczości nie obsługuje Poczytałem instrukcję no i dla wejścia VGA max co można ustawić to 1280x1024 (w nowym firmware obsługuje już 1920x1080). Po ustawieniu obraz żyleta i to na całym ekranie trochę się zdziwiłem bo komputer to proporcje 4:3, a ten TV to 16:9. Po odpaleniu programu do testowania paneli pojawiło się jajo zamiast koła
[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=15&d=1139356256"]KLIK[/url]
Programy TV w ProgDVB wyglądają dużo lepiej niż z Philipsa DSX6010. Oczywiście TVN najlepiej. Ale Canal+ się poprawił (akurat leciały kroniki Ridicka). Ale generalnie wszystkie programy jakoś się tak wyostrzyły.
Na wejściu komponent jest obraz pulpitu windows (zrobiłem w Forceware dwa pulpity bo na klon musi być ta sama rozdzielczość na obydwu wyjściach z GF6600, a ja chiałem 1080 na wyjściu komponent, a nie 1280x1024). Po przeniesieniu ProgDVB na ten pulpit brak obrazu w oknie.
Amoi nie posiada żadnych wiatraków ani innych "generatorów nie potrzebnych dźwięków"
Polecam forum (jakiego adres otrzymałem od rudolfina) [url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-133-1116-8.html"]KLIK[/url] niestety po niemiecku.
Jeśli coś mam sprawdzić w tym TV to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...