Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Deetry napisał:

Z ciekawosci napisalem do TCL na facebooku w sprawie c70. Cytuje:
''Telewizory z serii C70 zostały już wyprodukowane, teraz czekamy na zgodę sklepów Media Markt i Saturn do wprowadzenia ich na polski rynek, miłego dnia Zespół TCL".
 

Hmm, albo to jest bajka albo w TCL robią na odwrót. Przecież najpierw się coś kontraktuje a potem wypuszcza na linie, aby nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

Chyba, że mamy tu opcje, pierwszych dostaw z problemami i siec odmówiła odbioru zakontraktowanych dostaw.Tak czy siak ciekawe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2017 o 21:44, 2015 napisał:

Dystrybucja towaru a sprzedaż towaru (TV) to są zupełnie oddzielne kategorie sztuki.

Silny stereotyp panuje.  

Cześć Kiki/Locoloco Krzysztofie - ależ aktywny jak zawsze ;) Urlop widać posłużył.

 

Dnia 1.08.2017 o 21:44, 2015 napisał:

Sytuacja bardzo ciekawa.

To do kiedy masz TCL-a na wyłączność skoro już tak często tu zaglądasz - zdradzisz nam? Od cała tajemnica braku w sieciówkach i tak szeroko zakrojonej "reklamy" na HDTV.com...Taki prezent od TCL za wciskanie wcześniejszych serii S78 i S79 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MaXeN napisał:

Cześć Kiki/Locoloco Krzysztofie - ależ aktywny jak zawsze ;) Urlop widać posłużył.

 

To do kiedy masz TCL-a na wyłączność skoro już tak często tu zaglądasz - zdradzisz nam? Od cała tajemnica braku w sieciówkach i tak szeroko zakrojonej "reklamy" na HDTV.com...Taki prezent od TCL za wciskanie wcześniejszych serii S78 i S79 ;)

2015 to akurat 'Janunio' (Audiostereo) oraz 'Bluray' (HDTV), ten od wpisów o tym, że Philips 6561 jest najlepszym telewizorem i że z Niemiec przyjeżdżają do Polski po ten model, bo tam już brakuje kolejnych sztuk.

Chociaż patrząc na jego wpisy na Audiostereo to jest niewlele lepiej niż w przypadku Kikiego...:
hMLAQoL.png

Btw. Z tą kalibracją przez maila, telefon czy co tam jeszcze to już mi ręce opadają..

http://www.hdtv.com.pl/forum/1398409-post4.html

http://imgur.com/aNNo8ZW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy burdel na forum robią starsze osoby jak pmcomp, janunio 2015 czy kiki. Ludzie, idźcie już na emeryturę i dajcie żyć młodym i prężnym umiejącym posługiwać się normalnym językiem i nie zaczepiającym na każdym kroku. Wasz czas już minął. Coś jak w obecnej polityce. A mówią, że starsza osoba to poważna i dająca przykład. Forum dobitnie pokazuje kto ma największe problemy i komu się najbardziej nudzi na starość. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcinC napisał:

Największy burdel na forum robią starsze osoby jak pmcomp, janunio 2015 czy kiki. Ludzie, idźcie już na emeryturę i dajcie żyć młodym i prężnym umiejącym posługiwać się normalnym językiem i nie zaczepiającym na każdym kroku. Wasz czas już minął. Coś jak w obecnej polityce. A mówią, że starsza osoba to poważna i dająca przykład. Forum dobitnie pokazuje kto ma największe problemy i komu się najbardziej nudzi na starość. 

Az mi się skojarzyło nagranie z YouTube'a - super partia. :lol:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MarcinC napisał:

Największy burdel na forum robią starsze osoby jak pmcomp, janunio 2015 czy kiki. Ludzie, idźcie już na emeryturę i dajcie żyć młodym i prężnym umiejącym posługiwać się normalnym językiem i nie zaczepiającym na każdym kroku. Wasz czas już minął. Coś jak w obecnej polityce. A mówią, że starsza osoba to poważna i dająca przykład. Forum dobitnie pokazuje kto ma największe problemy i komu się najbardziej nudzi na starość. 

Prężny? He, he, he, he. A żyj sobie, ja ci nie wróg.

Wiadomym jest że należysz do klubu moich fanbojów.

Największy burdel robią hejterzy tacy jak ty. Nie mając kompletnie nic do powiedzenia w tematach merytorycznych. Wystarczy przejrzeć twoje posty.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, pmcomp trochę zadziorny jest ale fajnie pisze.
Janunio to z księżyca się urwał a o górskim, to się nawet nie będę wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z Neo24, że termin dostawy telewizorów nie został potwierdzony przez dystrybutora... moje zamówienie anulowali bo nie mają pojęcia kiedy ten tv będzie u nich dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, red_spider napisał:

Informacja z Neo24, że termin dostawy telewizorów nie został potwierdzony przez dystrybutora... moje zamówienie anulowali bo nie mają pojęcia kiedy ten tv będzie u nich dostępny. 

Ehh, a miało być 5% rynku ... :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Xisiek napisał:

Ehh, a miało być 5% rynku ... :D

Może Kiki tyle nabije. :lol:

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Ehh, a miało być 5% rynku ... :D

Na 5% udziału w rynku, na ogromnie trudnym dziś rynku RTV/AGD to ... trzeba umieć zapracować :) . W dzisiejszych czasach za dwa lata plus dobre produkty, świetna cena i znakomita obsługa klientów i serwis.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak małe dzieci ... ehhh panowie to zmieńcię markę i po kłopocie . Jak te przekupy na rynku hehehe . Pozdro

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert ale to przecież nie nasza wina, że chłopcy z TCLu mają bałagan i opowiadają intrygujące  historie o wielokrotnym zwiększeniu sprzedaży, podczas kiedy nie potrafią nawet wprowadzić produktu w terminie na "masową" skalę do sieci elektromarketow :P

Poza tym budowanie pozycji powaznej marki nie może się opierać na dystrybucji via jeden sklepik wysylkowy o mocno dyskusyjnej wiarygodność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quote

z pewnością nie warto wchodzić w tryb przestrzeni barw „użytkownik”. Jeśli ktoś otrzymał taką kalibrację, to z pewnością nie jest ona optymalna.

Jakie jest zatem sugerowane ustawienie? "Native" ?

Edytowane przez jakub_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL jest mocno blokowany w PL. Wejście na "półkę" MSH kosztuje dużo. Bardzo dużo. Pisałem wcześniej, że takie parametry TV VA (by SAMSUNG) w takich cenach demontuje rynek PL. TCL znalazło obejście tej sytuacji. W Olsztynie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no znalazło. Tyle, że MSH w Polsce dziennie sprzedałoby pewnie więcej niż Loco przez pół roku ;-).
Może im taki układ pasuje... mniej reklamacji do rozpatrzenia ;-).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

No ale wtedy 5% to mogą zobaczyć na etykiecie od piwa, co najwyżej emoji3.png

Już kiedyś w podobnym tonie pisałem, ale jeśli faktycznie skończy się tym, że TCL C70 nie wejdzie do MM/Saturn, a w pozostałych marketach również się nie pojawi albo tylko w kilku sieciach to kampania reklamowa Kikiego będzie większa na wszelakich forach o tematyce TV niż kiedykolwiek wcześniej.

Podrzucam garść haseł, które będzie można użyć przedstawiając produkt, jako, że pewnie Pan Krzysztof czyta te forum:
"Obraz tak płynny jak nigdy wcześniej"
"Sport jeszcze nigdy nie był piękniejszy"
"Poczuj się jak na stadionie Wembley (ewentualnie jak widać, że patriota to zmiana hasła na: "...jak na Narodowym")
"Głośniki JBL pozwolą Ci poczuć magię każdego dźwięku"

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 2015 napisał:

TCL jest mocno blokowany w PL.

:D:D:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dokleić jeszcze jednej informacji do poprzedniego posta o płynności. TCL C70 pomimo 60Hz matrycy potrafi odtwarzać filmy (24Hz) ze swoją źródłową płynnością. Oznacza to, że nie jest wprowadzany dodatkowy judder jak bywa to w niedrogich modelach. Oczywiście filmy nadal płynne nie są, bo taka natura 24 fps materiału, ale przynajmniej nie ma efektu "cofania się" ruchu. Na poniższym gifie widać jak to wygląda w spowolnionym tempie. Widać też, że nie ma miejsca jakakolwiek interpolacja ruchu.

giphy.gif

6 godzin temu, jakub_a napisał:

Jakie jest zatem sugerowane ustawienie? "Native" ?

Nie, to trzecie. "Auto" jeśli dobrze pamiętam.

Dnia 2.08.2017 o 10:11, BrinX napisał:

Aktualnie mam Panasonica 42ST50 i jest ok jesli chodzi o jakość obrazu. Jak ten TCL ma sie do Panasa? Głownie chodzi o reprodukcje kolorów. Zastanawiam sie nad zmianą TV na 55 cali i myślałem o tym TV. Głownie Netflix/Showmax/Amazon Video przez Nvidia Shield TV

Na pewno będziesz rozczarowany kątami widzenia i być może płynnością. Reszta walorów na plus TCL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

"Poczuj się jak na stadionie Wembley (ewentualnie jak widać, że patriota to zmiana hasła na: "...jak na Narodowym")

 

Mi osobiście pasuje ten patriotyczny wariant:

"Te CE eL C70 Dżej Bi eL  - poczuj się jak na Narodowym"

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w euro agd i były ulotki z tcl c70 ale nie pytałem o nic więcej sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam mój prosty txt o TCL:

" TCL jest mocno blokowany. Wejście na polską "półkę" niemieckich sieci sprzedażowych MSH ( u nas to Media Markt i SATURN) kosztuje dużo. Bardzo dużo. "\\

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma efektu "cofania się" ruchu.

To nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiki na swoim forum zapowiedział że zrobi filmiki w celu pokazania/udowodnienia jak ten tv bardzo dobrze sprawuje się w sporcie, następnie nagrał te filmiki i wystawił je do oceny (to i pewnie je przejrzał jak się nagrały) będąc pewnym swego, więc widocznie uznał że te filmiki w jego mniemaniu udowadniają że ten tv bardzo dobrze sprawuje się w sporcie. Ja od razu zobaczyłem że na tych filmikach latają po dwie lub więcej piłek a piłkarze mają po dwie głowy i trzy nogi w niektórych momentach itp. Więc chyba logiczne że wypreparowałem te konkretne momenty aby pokazać że nie wygląda to dobrze bardzo delikatnie mówiąc.
Zajrzałem na forum, źeby zobaczyć co tam ciekawego w temacie TCLa słychać a tu znowu o Kikim tylko :) Chyba najrozsądniej byłoby umówić się, źe spuszczamy kurtynę milczenia na tego pana i jego wymysły, bo z forum technologicznego robi się niepotrzebnie forum plotkarskie :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...