Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli montaż kosztuje 450 zł, to zwolnię się z pracy i zajmę się tym zawodowo.

A tak serio..kalibracja kosztuje 400 zł, ale sprzętem profesjonalnie do tego przeznaczonym. Przepisywanie ustawień z innej zupełnie sztuki kalibrowanej SpectraCalem C6 to nie jest usługa na miarę kalibracji. Tym bardziej jest to wkurzające, bo ktoś zainwestował w sprzęt za ogromne pieniądze, uzyskał certyfikat ISF i traci klientów przez nieetyczne zachowanie Kikiego (przepisywanie ustawień z innego telewizora i nazywanie tego profesjonalną kalibracją).

Prosty test:

Wpiszcie Samsung KS7000 Calibration, wyskoczą ze 3-4 kalibracje, każda inna, zupełnie inne wartości kolorów i balansu bieli, nawet kontrast może być ustawiony na 90 (AVForums), ale i na 100 (rtings). Gamma też między 0, a -2 ustawiana, jedynie jasność zostaje ta sama 45.

Przerobiłem kilka kalibracji ISF z sieci i ma się to nijak do kalibracji własnej sztuki.

Później taki klient kupi telewizor u Kikiego "z kalibracją" gdzie nic się nie zgadza i powie do kolegi, a kolega do kolejnego kolegi itd., że kalibracja to strata kasy i powoduje więcej szkody niż pożytku. Wieść się rozchodzi i później czytam takie idiotyzmy, że ktoś się na kalibrację zdecydował, ale wyglądało to fatalnie i wrócił do ustawień standardowych.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Fjubens napisał:

Chyba nadal masz cenzurę nałożoną bo dopiero teraz z poziomu Twojego profilu widzę wpisy o TCLu, wcześniej albo ich nie było w temacie albo po prostu tak przeoczyłem faktycznie.

 

 

Mam.

Widze, że Gmeru chce abym na dobre pożegnał ten portal. Czemu nie? Mój blog jest i tak już martwy. Mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

Mam.

Widze, że Gmeru chce abym na dobre pożegnał ten portal. Czemu nie? Mój blog jest i tak już martwy. Mi to nie przeszkadza.

No właśnie cóż taka cisza?

Tyle roboty włożonej i co koniec? :mellow:

 

o nie rekomendacje Filmowe proszę tworzyć dalej bo to najlepiej mi się czytało. ;)

5 godzin temu, Fjubens napisał:

Jeśli montaż kosztuje 450 zł, to zwolnię się z pracy i zajmę się tym zawodowo.

A tak serio..kalibracja kosztuje 400 zł, ale sprzętem profesjonalnie do tego przeznaczonym. Przepisywanie ustawień z innej zupełnie sztuki kalibrowanej SpectraCalem C6 to nie jest usługa na miarę kalibracji. Tym bardziej jest to wkurzające, bo ktoś zainwestował w sprzęt za ogromne pieniądze, uzyskał certyfikat ISF i traci klientów przez nieetyczne zachowanie Kikiego (przepisywanie ustawień z innego telewizora i nazywanie tego profesjonalną kalibracją).

Prosty test:

Wpiszcie Samsung KS7000 Calibration, wyskoczą ze 3-4 kalibracje, każda inna, zupełnie inne wartości kolorów i balansu bieli, nawet kontrast może być ustawiony na 90 (AVForums), ale i na 100 (rtings). Gamma też między 0, a -2 ustawiana, jedynie jasność zostaje ta sama 45.

Przerobiłem kilka kalibracji ISF z sieci i ma się to nijak do kalibracji własnej sztuki.

Później taki klient kupi telewizor u Kikiego "z kalibracją" gdzie nic się nie zgadza i powie do kolegi, a kolega do kolejnego kolegi itd., że kalibracja to strata kasy i powoduje więcej szkody niż pożytku. Wieść się rozchodzi i później czytam takie idiotyzmy, że ktoś się na kalibrację zdecydował, ale wyglądało to fatalnie i wrócił do ustawień standardowych.

Taa?

A słyszałeś o grupie wsparcia po profi kalibracji? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

He he, Kiki odnośnie tv TCL-a napisał coś takiego na swoim kanale youtube :

''Kalibracja indywidualna gratis (kosztuje 400 zł ), dostawa gratis w Polsce i montaż ( kosztuje 450 zł ), Pilot do obsługi głosowej gratis ( kosztuje 149 zł , odtwarzacz Bluray gratis ( kosztuje 499 zł) .''

Prawda wyszła na jaw  400+450+150+499= ~1 500 zł "korzyści" ;) czyli nasz ulubiony handlarz nie jest żadnym naciągaczem i kanciarzem, to dusza czlowiek, który sobie od ust odejmie aby tylko dać innym :D

5 godzin temu, Fjubens napisał:

Przepisywanie ustawień z innej zupełnie sztuki kalibrowanej SpectraCalem C6 to nie jest usługa na miarę kalibracji.

Nazywajmy rzeczy po imieniu, takie przepisanie ustawień nie jest po prostu kalibracją. Kiki zwyczajnie oszukuje swoich klientów :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aferze z kopiowaniem kalibracji do TCL C70 "handlarzyna" robi dalej wodę z mózgu nieświadomym klientom założył temat :"Kalibracja sprzętem profesjonalnym Calman 5 dla niebieskich członków forum ! "- przecież Calmam 5 to oprogramowanie a nie sprzęt do kalibracji,w tekście nie ma słowa czym jest robiona ta jego pseudo kalibracja...

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiacie się... To się nazywa "kreatywność" tak jak wskazuje nazwa produktu: TCL - The Creative Life!
:D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, molin1983 napisał:

wiadomo już coś kiedy wejdzie do sklepów?

Na tej samej stronie zerknij na wpis red_spidera:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z doradcą w neo24. Oni pierwsi mieli ten telewizor na stronie, już go zdjęli, gdyż nie wiedzą kiedy nastąpi dostawa do magazynów i nie potrafią tego na ten moment potwierdzić w TCL, tak że w sumie nie wiadomo kiedy będą ;) Jest jakaś dziwna sytuacja z tymi tv. Miały być w czerwcu, teraz niby są ale ich nie ma. W Saturnie sprzedawca powiedział mi że nie będą handlowali TCL bo sie psują i jest problem z serwisem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepojęte to jest dla mnie. Skoro od miesiąca samo TCL nie potrafi stwierdzić co z ich telewizorami, to jak oni planują te 5% rynku polskiego zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Fjubens napisał:

to jak oni planują te 5% rynku polskiego zdobyć?

Dobre pytanie. Ciekawe ile oni mieli rynku do tej pory ? 

PS. Tak prymitywnie - panowie z TCL, pamiętajcie żeby zdobywać rynek produkt powinien być raczej dostępny w sklepach :D:D:D Chyba, że Wam dystrybucja w stylu Amway się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

Dobre pytanie. Ciekawe ile oni mieli rynku do tej pory ?

Gmeru wspominał, że dotychczas TCL miało 1 procent (TCL samo te informacje na konferencji podobno przekazało), także plany na 5 procent ambitne. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, to mi umknęło :)

5 krotny wzrost sprzedaży ??? hahaha Mając produkt w jednym sklepie wysylkowym, serio? buhahaha :D

W mej młodości był taki popularny zespół co śpiewał "Don't wake me up I'm dreaming, I'm dreaming" ;):D

 

I jeszcze jeden utwór tutaj idealnie mi  pasuje " Wishful thinking" - Alphaville

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Dobre pytanie. Ciekawe ile oni mieli rynku do tej pory ? 

PS. Tak prymitywnie - panowie z TCL, pamiętajcie żeby zdobywać rynek produkt powinien być raczej dostępny w sklepach :D:D:D Chyba, że Wam dystrybucja w stylu Amway się podoba :D

Dystrybucja całkiem wydajna:) Dałeś przykład giganta nr 1 na świecie w sektorze MLM/DS. Za 2016 8.8 mld$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek o tym modelu i coś mi się wydaję że to jest WIDMO TV.

Każdy coś gdzieś czytał, ale nikt nie widział. 

Hehehehe :lol:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Barnaba napisał:

Dystrybucja całkiem wydajna:) Dałeś przykład giganta nr 1 na świecie w sektorze MLM/DS. Za 2016 8.8 mld$

Ale wiesz jak u nas się kojarzy Amway i jemu podobni? Jak sekta lub w najlepszym wypadku jak wciskanie kitu.

PS. Poza tym, globalnie w ujęciu rocznym  8.8mld USD to wartość delikatnie mówiąc nie robiąca żadnego wrażenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakże silne są stereotypy;) Kiedyś LG czy Samsung też byli synonimem tandety.

Na mnie robi wrażenie.

ps. nie pracuję w mlm/ds;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - stereotypy są silne. Myślę sobie, że też się zgodzisz z tym, że sprzedaż TV w formie bezpośredniej to nie jest optymalna forma dystrybucji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja towaru a sprzedaż towaru (TV) to są zupełnie oddzielne kategorie sztuki.

Silny stereotyp panuje.  

EURO AGD mocno negocjuje zasady sprzedaży.

MSH (Niemcy) są poza tematem. To wiadomo.  Sytuacja bardzo ciekawa. TCL/THOMPSON na matrycach VA SAMSUNG może zajechać rynek TV PL w pół roku.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 2015 napisał:

TCL/THOMPSON na matrycach VA SAMSUNG może zajechać rynek TV PL w pół roku.

Może, pod warunkiem że będzie można je kupić. Na razie nie można w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Panasonica 42ST50 i jest ok jesli chodzi o jakość obrazu. Jak ten TCL ma sie do Panasa? Głownie chodzi o reprodukcje kolorów. Zastanawiam sie nad zmianą TV na 55 cali i myślałem o tym TV. Głownie Netflix/Showmax/Amazon Video przez Nvidia Shield TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BrinX napisał:

Aktualnie mam Panasonica 42ST50 i jest ok jesli chodzi o jakość obrazu. Jak ten TCL ma sie do Panasa? Głownie chodzi o reprodukcje kolorów. Zastanawiam sie nad zmianą TV na 55 cali i myślałem o tym TV. Głownie Netflix/Showmax/Amazon Video przez Nvidia Shield TV

Porównaj sobie kontrast, płynność obrazu, czerń, równomierność podświetlenia. W tej klasie cenowej telewizory led nawet nie zbliżą się do parametrów Twojej plazmy. Na plus TCL jest wielkość, 4k, no i lepszy smart. Obraz telewizora led w jasnym pomieszczeniu może wydawać się lepszy, plazma pokazuje pazurki przy oglądaniu filmu przy mniejszym naświetleniu. Ja gdyby nie uszkodzenie matrycy w mojej plazmie (czarne paski) nawet nie myślałbym o zmianie, To jak zmienić siekierkę na kijek.

Edytowane przez sulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci napisalem do TCL na facebooku w sprawie c70. Cytuje:
''Telewizory z serii C70 zostały już wyprodukowane, teraz czekamy na zgodę sklepów Media Markt i Saturn do wprowadzenia ich na polski rynek, miłego dnia Zespół TCL".

Oprocz tego napisali mi ze 49" i 55" pod wzgledem konstrukcji matrycy roznia sie ale maja takie same parametry jak micro dimming, szeroka paleta barw itd.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...