Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie głównie chodzi mi właśnie o „spokój” z tv jeśli chodzi o Ew awarie wypalenia itd. Zamierzam kupić w Saturn tv i tam jest ta gwarancja na 5 lat dostępna za 850 zł ale rownież w sony Center mogę dokupić niewiele drożej do tv sony. I tu moje pytanie która bardziej polecacie ? A i gdybym jednak postawił na np oled czy od lg czy sony to czy taka gwarancja obejmie mi wypalenia czy nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać warunki i to najlepiej razem ze sprzedawcą :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba czytać warunki i to najlepiej razem ze sprzedawcą
Święte słowa... te niby gwarancje to też temat rzeka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trakcie filmu nie da rady:)
Hmm to jak zrobić kalibracje dla KODI? Bo widzę, że są jakieś inne ustawienia niż na telewizji naziemnej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm to jak zrobić kalibracje dla KODI? Bo widzę, że są jakieś inne ustawienia niż na telewizji naziemnej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Kalibracji nie robisz dla KODI tylko dla rodzaju sygnału... puść filmik z czegoś innego i wejdziesz w opcje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grazny napisał:

Kalibracji nie robisz dla KODI tylko dla rodzaju sygnału... puść filmik z czegoś innego i wejdziesz w opcje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie. Skalibruj sobie TV na YouTube - te same ustawienia będziesz miał w trakcie oglądania KODiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Skalibruj sobie TV na YouTube - te same ustawienia będziesz miał w trakcie oglądania KODiego.
Na YT nie ma HDR ;) więc to musi iść innym odtwarzaczem.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Skalibruj sobie TV na YouTube - te same ustawienia będziesz miał w trakcie oglądania KODiego.
Okey, czyli np jak zrobię dla aplikacji VIDEO to automatycznie będzie to sami dla KODI? Bo tam mogę ACTION odpalić.

A jak robią profesjonalne kalibracje z kilkoma profilami to jak w przypadku Sony robią? Można odblokować te dodatkowe profesjonalne profile i potem sobie zmieniać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grazny napisał:

Na YT nie ma HDR ;) więc to musi iść innym odtwarzaczem.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Racja. :)  Ale tylko w przypadku, kiedy chcesz zrobić osobne ustawienia dla SDR i HDR. 

15 minut temu, Sk_uter napisał:

Okey, czyli np jak zrobię dla aplikacji VIDEO to automatycznie będzie to sami dla KODI? Bo tam mogę ACTION odpalić.

A jak robią profesjonalne kalibracje z kilkoma profilami to jak w przypadku Sony robią? Można odblokować te dodatkowe profesjonalne profile i potem sobie zmieniać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, może być VIDEO. Nie ma osobnych profili. Podejrzewam, że wykorzystują tryb Custom i np. kino PRO.

Jeśli mówimy o wypalaniu OLEDów, warto zajrzeć TUTAJ i samemu wyciągnąć wnioski. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ostatnio słyszałem była duża aktualizacja YouTube. Dodali ponoć wybór rozdzielczości materiału ręczny oraz HDR. Czy potwierdzicie to gdyż nie mam jak sprawdzić.

I czy moglibyście wypisać mi jakie aplikacje do video sa dostępne na android tv, chodzi o hbo go, player, ipla itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A1 była aktualizacja. Można wybrać rozdzielczość, bardziej rozbudowana. HDR nawet nie sprawdzałem, muszę rzucić okiem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu dodali ręczne wybieranie rozdzielczości? Chyba z jedną stronę wstecz pisałem że po ostatniej aktualizacji zabrali tą fajną opcję, tz. Rozdziałka YT sama się dopasowywała HD / 4K.

Co do HDR'a na You Tube, to chyba dalej nie ma(?) wiem że użytkownicy oledów b7, piszą że jak włączą jakieś demo, które jest zakodowane właśnie w HDR, wyskakuję po prawej stronie u góry w rogu ekranu [kwadracik HDR]. Informujący to aktywności HDR'a w wyświetlanym materiale..

Nie wiem co SONY czyni ale ich technicy informacyjni, jak i inne duże portale HD potwierdzają że XE93, jak najbardziej posiada VP9 Profile 2. :blink:

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wybór rozdzielczości. Po wejściu w więcej opcji podczas odtwarzania materiału. HDR nie widziałem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ostatnio słyszałem była duża aktualizacja YouTube. Dodali ponoć wybór rozdzielczości materiału ręczny oraz HDR. Czy potwierdzicie to gdyż nie mam jak sprawdzić.
I czy moglibyście wypisać mi jakie aplikacje do video sa dostępne na android tv, chodzi o hbo go, player, ipla itd 
Aktualizacja u mnie na plus... jest po prostu czytelniejsza ale to pewnie kwestia gustu.
HDR nie działa...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy będzie działać ? W końcu skoro np takie Lg czy samsung ma w aplikacji działający HDR to chyba na Android TV tym bardziej powinno to działać. Wiadomo tez coś na temat Androida Oreo ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakiś cyrk z tym uaktualnieniem.

Najpierw piszą, że soft wspiera DV po czym na dole przy gwiazdce piszą, żę będzie wspierać ale po aktualizacji w kiwetniu... 

p,paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SigZero napisał:

Właśnie jakiś cyrk z tym uaktualnieniem.

Najpierw piszą, że soft wspiera DV po czym na dole przy gwiazdce piszą, żę będzie wspierać ale po aktualizacji w kiwetniu... 

p,paw

Mozesz sciagnac sobie na usb https://www.sony.co.uk/electronics/support/lcd-tvs-android-xe93xx_x93xxe_xe94xx_x94xxe-series/kd-65xe9305/downloads/00015010 i zainstalowac bezposrednio na tv. 

Potwierdzam ze dziala Dolby Vision na Netflix i Apple TV 4K

 

IMG_4060.jpg

IMG_4059.jpg

IMG_4061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, u mnie też działa.

Zrozumiałem info na stronie Sony, że to jest pierwsza aktualizacja a w kwietniu będzie kolejna.

PS. Profil DV ma standardowo ustawioną temperaturę barwową na Neutral, w HDR było Expert 1. Moim zdaniem na Expert 1 jest znacznie naturalniej.

p,paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Strenger Things na netflix w Dolby Vision dużo lepiej wyglada ? Ogólnie chodzi mi czy jest dużo lepiej niż w standardowym trybie hdr gdzie potrafiły ginąc detale jasne w hdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedno... dlaczego XF nie ma na liście

Czyżby coś innego zaimplementowane w nowym extreme ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kojarzę, że aktualizacja z USB usuwa z systemu zainstalowane indywidualnie aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze kojarzę, że aktualizacja z USB usuwa z systemu zainstalowane indywidualnie aplikacje?

Źle kojarzysz. Właśnie zrobiłem. Kodi z wszystkimi wtyczkami śmiga.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...