Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6262 TEST 2017 z Ambilight i matrycą IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Philips PUS6262 TEST 2017 z Ambilight i matrycą IPS

Testy telewizorów Philipsa, na 2017 rok, rozpoczynamy bardzo przystępnym reprezentantem serii "6", czyli niedrogim telewizorem bez "bajerów", dla osób, które interesuje przede wszystkim obraz z telewizji, czy Blu-ray. Mowa konkretnie o Philips PUS6262. Jak przedrostek "PUS" wskazuje jest to model Ultra HD. Pomimo swej niskiej ceny, nie posiada on w jakikolwiek sposób okrojonej matrycy, a więc oferuje m.in. pełną rozdzielczość (3840x2160). Jest to matryca typu IPS, przynajmniej w 49" wersji telewizora, który dotarł do naszej redakcji. Na chwilę obecną nie jestem w stanie potwierdzić, czy inne calaże będą używać tej samej technologii.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać mocno po ostatnich latach trend zwiększania powierzchni matryc. Telewizor ze średnio dolnej półki w rozmiarze 65 cali? Dwa lata temu były to ledwie pojedyncze przypadki. A matryca IPS wcale nie jest znowu taka zła - ja mam telewizor z takową i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I teraz jak to się ma do tej zajawki z fanpage'a dotyczącej HDRa, gdzie rzekomo trzy razy tańszy produkt był lepszy. Tutaj testowany produkt to Philips 49PUS6262/12 - 2 999 zł, co by oznaczało, że albo telewizor 49" za tysiąc złotych jest lepszy, albo produkt za 9 tysięcy jest gorszy? Coś chyba poszło nie tak przy tworzeniu tamtego wpisu :lol:

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTV Polska poleca - biegnę do sklepu! Ale zaraz, zaraz, czy na tym portalu jest jakikolwiek test telewizora, którego nie polecacie? Matryca 60hz, powalający wręcz kontrast, pokrycie kolorów, że głowa mała - nic tylko brać.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czytajcie że zrozumieniem testy. Ja to rozumiem jako rano tv dla całej rodziny. Duży można kupić za 3tys. Ma ambilight matrycę z dobrymi kątemi. Proste menu. Dla większości ludzi w Polsce hdr itp to zbędny dodatek. Dla freakow są tv premium

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2017 o 10:05, Mr.Hankey napisał:

HDTV Polska poleca - biegnę do sklepu! Ale zaraz, zaraz, czy na tym portalu jest jakikolwiek test telewizora, którego nie polecacie? Matryca 60hz, powalający wręcz kontrast, pokrycie kolorów, że głowa mała - nic tylko brać.

Ja tam właśnie chcę takich testów - to czy telewizor polecany czy nie zależy od kontekstu budżetowego. Jak ja widzę te testy smartfonów czy komputerów, które wmawiają na, że należy kupować tylko te modele, które są najdroższe to mi się odechciewa czytać. :) Nie każdy ma tak wyśrubowane potrzeby, albo wielkie budżety.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym zderzeniu z rtings miałem takie lekkie 'wtf?' na twarzy i jakim cudem tam nawet TV za 7 tysięcy złotych dostają w skali 1-10 średnią w okolicy ośmiu, ale z perspektywy czasu uważam takie ocenianie bez kontekstu budżetowego za najlepszy sposób, dlaczego?

Bo klient sam oceni jakie są zmiany względem droższego/tańszego budżetu (tym bardziej, że każda recenzja jest w ten sam sposób prowadzona, więc można dwie zakładki obok siebie porównywać każdy aspekt) i czy warto w takim razie dopłacić albo zadowolić się niższym modelem.

Bo to co to właściwie znaczy, że TV jest najlepszy w klasie cenowej?

Jeśli dany telewizor kosztuje 3000 zł i jest najlepszy w klasie cenowej, ale za 3500 zł jest telewizor dużo lepszy w każdym aspekcie i te 500 zł robi większą różnicę niż dołożenie kolejnego tysiąca już do 4500 zł, to ja, jak i większość te 500 zł wynajdzie żeby kupić przedmiot zgodny z oczekiwaniami.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub 400 zł i 6 cali więcej ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę tak niż te marudzenie o smartfonach na spidersweb. Kiedy nie jest to flagowiec to jest be i me. Takie samo kryterium oceny jak tutaj stosują również recenzenci sprzętu HiFi (czy HiEnd)

Telewizor ma swoje wady, np. ten input lag i dla gracza się nie nada. Do niedzielnego oglądania TV i korzystania z multimediów jest okej. Recenzje są potrzebne nie tylko znawcom, choć trzeba przyznać, że w HDTV faktycznie robotę robią na poziomie world class.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już nowy soft i zapewne lag spadnie do normalnych wyników. To jest podobno błąd i nie ma opcji by był tak wysoki. Na dniach sprawdzimy i poprawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2017 o 23:42, Gmeru napisał:

Mamy już nowy soft i zapewne lag spadnie do normalnych wyników. To jest podobno błąd i nie ma opcji by był tak wysoki. Na dniach sprawdzimy i poprawimy.

Jak zawsze u Philipsa: błąd który powoduje, że TV nie da się używać w połowie zastosowań... Ile razy już to przerabialiśmy i kiedy wreszcie Philips się nauczy, że takie krytyczne babole nie powinny w ogóle ujrzeć światła dziennego?

Niech każdy kto się zastanawia nad kupnem tego TV sobie pomyśli tak: 'Jeżeli oni puszczają nowy telewizor na rynek z tak zabugowanym softem, który psuje tak ważny parametr jak input lag to co będzie dalej? Czy tam ktokolwiek testuje to oprogramowanie do TV, czy jednak to userzy są beta-testerami?'  

Odpowiadam: będzie tylko gorzej, ponieważ support Philipsa praktycznie nie istnieje, karygodne błędy w oprogramowaniu praktycznie każdej linii ich TV zabijają tą markę. Co gorsza trzeba się prosić żeby te błędy poprawiali i czekać czasami miesiącami... 

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak z lagiem? Napisałem do supportu Philips, ale póki co bez odpowiedzi. Wyszła jakaś aktualka, a przynajmniej oficjalnie wiadomo czy ma wyjść? Telewizor przyjdzie do mnie w czwartek i trochę poziom input laga mnie martwi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ogólnie po ostatniej aktualizacji tv jak.i sam obraz bo tutaj mialem problemy jest zdecydowanie lepiej...co do lagu jest chyba tak samo,nie mam porownania...

 

Tutaj zamieszczam filmy po ostatniej aktualizacji...

Edytowane przez Piotr Horecki
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za to, że chciało Ci się dodać filmy. Nie odczuwasz żadnych opóźnień grając w gierki? Wszystko jest jak należy? Może coś faktycznie aktualizacja naprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa laga podobno została dawno rozwiązana (info od Philipsa). Ale musielibyśmy ponownie to sprawdzić. Może przy okazji się uda.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ogólnie mieszane odczucie gdyż wczesniej miałem monitor który miał 1ms..ale teraz mając tv philipsa musiałem sie przestawić,ale po aktualizacji i  pograniu jakis czas jest moim zdaniem ok...jest super dlatego zamieściłem dwa filmy...pozdro.

Edytowane przez Piotr Horecki
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym mam wrażenie aby w dzisiejszym świecie cos działało swoje trza zapłacić...jak sie z nim cos stanie to poprostu kupię inny ale tym razem cos sprawdzonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Horecki napisał:

Ja miałem ogólnie mieszane odczucie gdyż wczesniej miałem monitor który miał 1ms..ale teraz mając tv philipsa musiałem sie przestawić,ale po aktualizacji i  pograniu jakis czas jest moim zdaniem ok...jest super dlatego zamieściłem dwa filmy...pozdro.

Nie ma monitorów które mają input lag na poziomie 1ms. Co najwyżej możesz mówić o czasie reakcji matrycy, ale to też można między bajki włożyć, bo producenci jak się tym chwalą to podają czas grey-to-grey, albo jakieś inne sprytne sposoby mierzenia tego czasu, które mają za zadanie wmówić konsumentom że ich produkt jest super. Podsumowując - czas reakcji matrycy a input lat to są dwie zupełnie różne rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać ci rację,ale skoro już mamy ten telewizor to czy ktoś moze faktycznie odpowiedzieć na temat input laga tego modelu? drugie pytanie jeżeli jest faktycznie  jak piszą i ten model posiada125ms...i jest awaryjny to co można zrobić... Zwrócić do sklepu i co dalej!co można kupić w miarę do 2,5tys,czy aby posiadać dobry odbiornik tv muszę dokladac drugie tyle dla amatora sporadycznego grania...?

 

Edytowane przez Piotr Horecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

TV Philips PUS6262/12 65 cali kupilem niecaly miesiac temu.

Interesowal mnie tv 65 cali, a on byl w dosyc dobrej cenie jak na ta wielkosc.

Kupilem, ale zwykle zbieram opinie na temat sprzetu jaki kupuje, porownuje itp.

Nie jestem specem od tv, ale podstawową wiedzę posiadam, widziałem info na tym forum o input lagu, ale widzialem też komentarze, że to wina softu i pewnie to zostanie zmienione.

Na ten moment tv przyjemny jestem zadowolony poza input lagiem!

Mam ostatnią aktualizację z wczoraj z końcówką 61, lagowanie zglosilem dzisiaj do serwisu tv, nagralem filmik z lagiem na prośbę serwisu i wysłałem dzisiaj do serwisu mailem. Próbowałem zmieniać gniazda hdmi, wyłączać wszystkie "wzmacniacze" obrazu itd. i nie pomogło. U mnie input lag występuję widocznie w fifa 17 na ps4 i wydaje mi się, że wpływ ma to, że jest to gra obsługująca hdr.  Grając w gta v czy ufc 2 od EA nie zauważyłem lagu, ale wyłączając opcje hdr z poziomu konsoli lag też występował.

Na bieżąco będę pisał o dalszej historii z input lagiem. Proszę też innych, którzy mają z tym problem o pisanie i wymienianie doświadczeń. Planuje jeszcze wymienić przewód HDMI na jakiś porządny i wtedy sprawdzić. Na ten moment czekam na informacje od serwisu Philipsa.

Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, bo tv przyjemny i ciekawy bajer z Ambilightem.

Dnia 27.11.2017 o 20:02, Damyen napisał:

Wie ktoś jak z lagiem? Napisałem do supportu Philips, ale póki co bez odpowiedzi. Wyszła jakaś aktualka, a przynajmniej oficjalnie wiadomo czy ma wyjść? Telewizor przyjdzie do mnie w czwartek i trochę poziom input laga mnie martwi. 

No ja mam laga i widać to szczególnie w fifa 17 na ps4, w innych grach jak np. gta v, ufc2, hitman nie zauważyłem,ale w fifie jest to bardzo widoczne i występuje w jednym meczu dosyć często.

Mam model pus6262/12 65 cali uhd i czekam na info od serwisu, wyslalem im filmik z lagiem, na ich prosbe, mam nadzieje,  że coś tutaj się z tym w końcu zmieni i że to kwestia softu, choć coraz bardziej wątpię i jeśli to nie ustąpi to będę reklamował i chciał od nich inny model w tej cenie, albo zwrot kasy i odbiór tv z ich strony.

Edytowane przez CookBass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...