Skocz do zawartości
Grafii

Następca Plazmy - 65-75" - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Rozglądam się po woli za nowym TV, który zastąpiłby moją plazmę Panasonic 46" full hd. Gra dobrze ale skurczyła się przez tyle lat :) Nie znam się w ogóle na obecnych LCD, Oled, itp. Zawsze byłem zwolennikiem plazmy, bo ich obraz dla mnie jest bardziej naturalny i nie swieci po oczach jak żarówka. Niestety plazm juz nie ma bo ludzie sie bali rachunków za prąd, a tak naprawdę to mit ;)

Do rzeczy... pytanie na jaki TV zwrócić uwagę? Szukam czegoś w rozmiarze 65-75" choć chyba bardziej 75". Zależy mi na jak najlepszym obrazie, inne dodatki jak Smart TV (internet itp) jak beda to ok, jak nie to nie będę rozłączał, na 3D w ogóle mi nie zależy. Jak będzie odtwarzał multimedia to super, jak nie to tez nie będę rozpaczał. Zależy mi jednak na tym żeby obrazem powalił mój obecny TV i nie świecił jak żarówka (LCD które znam z czasów jak kupowałem plazmę 8 lat temu).

Źródło to głównie platforma Netia (obraz lepszy niż z dekodera nc+ który miałem ok. 5 lat). Netia nadaje w 1080p w odróżnieniu od nc+ 1080i. Dodatkowo filmy i materiały 4K, jak tv ich nie będzie odtwarzał to odkupię odtwarzacz 4K.

Z opisów spodobał mi się Panasonic DX900, ale on jest max 65", a raczej wolałbym coś większego.

Telewizor będzie wisiał na ścianie, odległość widza od TV ok 4,5m, kat oglądania od 0 do +- 15' od osi ekranu, pokój mocno nasłoneczniony, choć promienie nie padają bezpośrednio na ekran.

Na co zwrócić uwagę, co polecacie? Cena im niższa tym lepsza ale myśle że za 65" max 15tys, za 75" 20tys. I gdzie można live coś takiego zobaczyć? Choć nie wiem czy oglądanie w sklepie ma sens, bo każdy LCD w sklepie wyglądał lepiej niż moja plazma, a w domu żaden mu nie dorównał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka dokładnie plazmę miałeś ? GT30 czy coś innego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden naturalny nastepca plazmy ... nazywa się OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie wiem co mam :) Ale raczej coś z serii S o ile dobrze pamietam, ale nie pamietam dokładnie. Tv wisi na ścianie wiec nie sprawdzę.

Oled? Ok ale jakaś propozycja konkretnego modelu? Tak żeby obraz był bardzo dobry i oczywiście 4K, do tego płynny czyli szybki jak na plazmie, ale nie opera mydlana która znam ze starych LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budgetu.

LG 65B6 ew. 65B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grafii

Tak jak napisał pmcomp najlepszy będzie w pofsnrj cenie LG 65B6J: http://www.ceneo.pl/45056433
Ewentualnie tegoroczny LG 65B7V lub 65C7V, ale cena na razie jest wysoka (20 tys).

Nie ma szybszych telewizorów niż OLEDy, więc na pewno nie będzie żadnej opery mydlanej. To najlepsze telewizory, które możesz obecnie znaleźć na rynku z idealną czernią, super kolorami, bardzo dobrym obrazem pod każdym kątem. Jedynym minusem w stosunku do najnowszych LCD'ków (np. Samsung QLED) to niższa jasność (max ok. 800 cd/m2), jednak i tak będzie to pewnie zdecydowanie bardziej jaśniejszy telewizor niż Twoja obecna plazma.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, rozpatrzę je na pewno. Jest tylko problem że wolałbym raczej 75" niż 65", biorąc pod uwagę ze ma to być zakup na kolejne 5-10 lat. Na mega jasności mi tez nie zależy, plazmy były ciemniejsze od każdego LCD w sklepie, co wyglądało słabo, za to w domu wyglada to super. Mam tez LCD 32" i on swieci jak żarówka a na tym mi nie zależy, chyba ze obecne maja lepsze czujniki światła w pomieszczeniu i lepiej dostosowują jasność a nie siecią jak wściekłe, szczególnie wieczorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oledy serii 6 i 7 to bardzo dobre panele, tylko tam zabawa w rozsadnej cenie kończy się na 65. Jezeli LCD z dużą przekatna, to tylko taki który może konkurować z oledem - Sony Zd9 jest w 75 calach lub Samsung ks9500 w 78 calach.

PS. Nowe lcdeki (pomijam te u góry, bo to telewizyjny highend) to zupełnie innej klasy zabawki, niż te które były dostępne 10lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem że to jeszcze nie czas na 75". Zd9 odpada ze względu na cenę ponad 30tys. LG nic takiego nie robi? Przecież Sony matryc nie produkuje, więc skoro od kogoś kupuje to pewno ten producent tez ma w ofercie 75".
Może będę musiał od przyszłego roku jak 75" będzie poniżej 20k. Pewno pojawia się też tańsze propozycje w takim rozmiarze. Czytałem ok pół roku temu ze na 2018r planowane jest nadawanie sygnału w 4K przez platformy cyfrowe, ciekawe czy to sie sprawdzi. Jeżeli tak to na pewno przyspieszy spadanie cen dużych tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce OLED robi tylko LG.

jest model 77" ale nie chcesz wiedzieć ile kosztuje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grafii napisał:

 Zd9 odpada ze względu na cenę ponad 30tys. LG nic takiego nie robi? Przecież Sony matryc nie produkuje, więc skoro od kogoś kupuje to pewno ten producent tez ma w ofercie 75".
 

Na rynku jest wielu producentow, którzy trzaskają miliony matryc, a nie produkują tv. Więc ten trop, nic Ci nie da. 

75-78 cali to w 2017 roku jest max w normalnej sprzedaży konsumenckiej (pomijamy wynalazki w cenie aut typu Audi A6 z V6), wiec imho możesz nie liczyć, że nagle za rok te największe przekątne jakoś mocno stanieja, szczególnie że mowimy szczytowych modelach LCD z fald - a tylko takie są realna konkurencja dla oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie daj sobie wmówić największej bzdury jaka panuje na tym forum, jakoby jedynym następcą plazmy był oled - to jest absolutna nieprawda. Sam przesiadłem się z plazmy VT60 na DX900 i mogę tylko potwierdzić to, co piszą ludzie, którzy też mieli takie porównanie, a nie wypisują brednie w myśl zasady nie widziałem, ale skoro to LCD, to musi być kicha. DX900 deklasuje najlepsze plazmy pod każdym względem poza kątami. Nawet w forumowym teście jest to wyraźnie napisane. Piszę to nie tylko ja, ale też kilka innych osób, które mają/miały oba TV w domu. Poczytaj w odpowiednim wątku. Nie piszę w żadnym momencie, że DX900 jest lepszy od oleda, piszę jedynie żebyś nie dał sobie wmówić nie prawdy, że jest wyraźnie słabszy - nie jest. A już z całą pewnością nie słabszy od jakiejkolwiek plazmy.

W Twojej sytuacji wziąłbym 65"OLED/DX900. W większym rozmiarze jest tylko absurdalnie drogi 75ZD9. Ewentualnie sprawdź 78KS9500 jeśli nie przeszkadza Ci krzywizna ekranu. To może być dobry kompromis cena/jakość. Inne telewizory to będzie ogromna strata na jakości obrazu i faktycznie po plaźmie może być ciężko. Samsunga najlepiej sprawdź osobiście, bo jak na ten rozmiar kosztuje rozsądne pieniądze. Nie jest to jakość obrazu DX900, ale moim zdaniem wielkość zrekompensuje Ci ewentualne niedogodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Ekran tylko i wyłącznie płaski, żadnych zakrzywień ;)
DX900 zainteresował mnie po przeczytaniu kilku postów i testów, ale on jest "tylko" 65". Musze to przemyśleć bo troche sie boje ze za 2-3 lata będzie za mały :)
Nie upieram sie ani do LCD ani OLED, dlatego pytam co polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No z 4,5m 65" to trochę malizna niestety... Taki telewizor nie będzie dla Ciebie za mały za 2-3 lata, tylko już jest za mały.;) Skoro KS9500 odpada, to w takim razie na placu boju zostaje jedynie ZD9. Raczej nie ma co liczyć, że w najbliższym czasie pojawi się wyświetlacz tej klasy i w tej wielkości za mniejsze pieniądze...

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grafiiwszystko w sumie masz już napisane, pozostaje wizyta w sklepie i najlepiej zaproszenie do domu oleda i lcdka do porównania. Daj znać jak wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że podaliście mi dużo ciekawych informacji, jedyny problem to ta wielkość ekranu :(
Nawet dziś byłem w sklepie pooglądać coś w 65 i większym, żeby tylko określić rozmiar. Największe mieli 65, ale wcale duże sie to nie wydawało.
Zostaje liczyć że moze Panas rozszerzy ofertę serii dx9xx o większy gabaryt w tym roku ;)
Tak właściwie to jak długo na rynku są juz flagowe modele LG, panasonic i innych? Z tego co czytałem to dx900 jest chyba od końcówki 2015r, moze zrobią jakiś upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że zaraz nie będę tych telewizorów w sklepach. Już ciężko dostać w dużych sklepach lg OLED serii 6 Panasonic dx900 i kończą się już pomocy Samsung ks9500. Ja zamówiłem Samsung ks9500 65. Skrzywiony przeboleje jakoś za tą cenę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie kończą to może jest to zapowiedź że niedługo wyjdzie coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły 2 razy droższe i gorsze Samsung qled. Lepsze Sony zd9 cena 20 tys

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 10.000 EUR jest na eBayu mało uzywany OLED LG 77G6. Dla niewtajemniczonych 77". Odbiór tylko osobisty z Niemiec, tragedii nie ma. I co najgorsze bez opakowania ale jakiś bus zalatwi sprawę. Trochę wachy i dwa dni. Uważam to za okazję. Gdybym nie miał projektora juz by była u mnie :) .

Nowa kosztuje ok. 20.000 EUR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, ale 40k PLN to dla mnie za dużo o polowe ;) Musze chyba poczekać z rok aż ceny beda bardziej ludzkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przekątną rzędu 75" szybko nie będa ludzkie bo to jest w telewizorach nisza w niszy. A w niszach rzadko co tanieje. Bo i po co jak klient nie ma wyboru? Trzeba go ogolić. A ta przekątna szybko standardem się nie stanie.

A może projektor? Za kwotę dużo poniżej 20 tys bez problemu zakupisz JVC DLA RS420.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2017 o 22:39, Grafii napisał:

Do rzeczy... pytanie na jaki TV zwrócić uwagę? Szukam czegoś w rozmiarze 65-75" choć chyba bardziej 75". Zależy mi na jak najlepszym obrazie, inne dodatki jak Smart TV (internet itp) jak beda to ok, jak nie to nie będę rozłączał, na 3D w ogóle mi nie zależy. Jak będzie odtwarzał multimedia to super, jak nie to tez nie będę rozpaczał. Zależy mi jednak na tym żeby obrazem powalił mój obecny TV i nie świecił jak żarówka (LCD które znam z czasów jak kupowałem plazmę 8 lat temu).

Moim zdaniem zdecydowanie szukaj 78" KS9500, lub 75" ZD9. Te jedyne dwa telewizory >70", które dostarczą bardzo wysoką jakość obrazu, a zarazem nie są horrendalnie drogie. Z pewnością oba powalą 8 letnią plazmę ;)

Dnia 17.05.2017 o 15:57, Mr.Hankey napisał:

Po pierwsze, nie daj sobie wmówić największej bzdury jaka panuje na tym forum, jakoby jedynym następcą plazmy był oled - to jest absolutna nieprawda. Sam przesiadłem się z plazmy VT60 na DX900 i mogę tylko potwierdzić to, co piszą ludzie, którzy też mieli takie porównanie, a nie wypisują brednie w myśl zasady nie widziałem, ale skoro to LCD, to musi być kicha. DX900 deklasuje najlepsze plazmy pod każdym względem poza kątami. Nawet w forumowym teście jest to wyraźnie napisane. Piszę to nie tylko ja, ale też kilka innych osób, które mają/miały oba TV w domu. Poczytaj w odpowiednim wątku. Nie piszę w żadnym momencie, że DX900 jest lepszy od oleda, piszę jedynie żebyś nie dał sobie wmówić nie prawdy, że jest wyraźnie słabszy - nie jest. A już z całą pewnością nie słabszy od jakiejkolwiek plazmy.

Tu nie chodzi o to, że topowe LCD są słabsze od plazm, bo nie są. Z plazmy na OLED powinno się przechodzić głównie z tej przyczyny, że ich charakterystyka obrazu jest bardzo podobna. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś przyzwyczai się do takiego samego obrazu bez względu na pozycję na kanapie to szlag go później trafia, kiedy na LCD obraz staje się wypaczony nawet przy niewielkim zejściu z osi. Podobnie w kwestii detali w czerniach. Plazma lekko "śnieży", oled też (aczkolwiek znacznie mniej). Na LCD z kolei widać dużo śmieci i artefaktów kompresji w ciemnościach, ponieważ są idealnie ostre, a niewielkie kąty znacznie uwypuklają te partie obrazu (oczywiście mowa o matrycach VA). Kolejna i chyba jeszcze ważniejsza sprawa to brak DSE, czy cloudingu na OLED i na plazmie. Może tego drugiego nie uświadczysz na telewizorze LCD z górnej półki, ponieważ czerń jest tak dobrze kontrolowana, że nie widać jej świecenia, ale mniejsze lub większe plamki na bieli zawsze będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KS9500 odpada definitywnie bo jest krzywy. W kinie obraz jest prosty i ja tez chce prosty :) Te wynalazki wykrzywaski to nie dla mnie, poza tym jakby to wisiało na ścianie? Błeeeeee ohyda.
ZD9 moze i fajny, ale cena za wysoka.
Wiem juz bynajmniej jedno, ze chce min 75", 65 będzie za mały. Odnoszę wrażenie ze musze poczekać jeszcze z rok, to ceny zejdą do realniejszych poziomów, a i może któraś platforma zacznie nadawać sygnał w 4K, to i motywacja do wymiany będzie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie następca to ceny trochę spadną, ale póki co zd9 następcy nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...