Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Niemiecki Amazon da darmową wysyłkę do Polski, to i u nas ceny powinny się zrównać do tej około 5900 zł. 

Pojawił się pierwszy filmik z tym OLED-em :

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poczekam jeszcze .Chciałem sony 9005 ale ten LG może lepiej zagra.Na 4k mi nie zależy chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Jak Niemiecki Amazon da darmową wysyłkę do Polski, to i u nas ceny powinny się zrównać do tej około 5900 zł. 

Pojawił się pierwszy filmik z tym OLED-em :

 

Pilot już bez Netflix i Amazon ale za to z 3D. Czyżby starsza wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być już w kilku MM w Polsce. Znalazłem Czeladż, Częstochowę, Szczecin.

Jest też w Saturnie (ciekawe że z dopiskiem - towar z ekspozycji :)). I brak w stacjonarnych sklepach.

Ktoś chętny na zobaczenie i opisanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Leeonsjo napisał:

Chyba poczekam jeszcze .Chciałem sony 9005 ale ten LG może lepiej zagra.Na 4k mi nie zależy chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Też chciałem poczekać jeszcze...

...ale, mój obecny, już raczej leciwy SONY 46HX820 uległ awarii, tj. pojawiły się przez całą długość ekranu 3 linie przy górnej krawędzi - cała jedna linia pikseli wygasła (czarna), druga linia świeci stale na popielato, trzecia stale na prawie biało. 

Ponieważ tak się stało, zostałem poniekąd zmuszony do szukania nowego telewizora, co z resztą już od jakiegoś czasu zamierzałem (los pomógł... ;-) ).

Podobnie, rozważałem zakup tv SONY 49XE9005 - bo taki rozmiar idealnie wpasowywał się w miejsce starego telewizora. Mimo to, zawsze marzył mi się większy ekran, nie mówiąc już o zmianie technologii wyświetlacza na OLED.

Poszedłem nawet do MM w celu dokładnego obejrzenia wybranego modelu telewizora, czyli XE9005, ale... pomimo upływu lat i ciągłego rozwoju technologii, czerń na XE9005 mnie nadal nie powaliła, oczywiście jest o wiele lepiej niż było na HX820. Jednak gdy zobaczyłem przebijające światło z dolnych i górnych pasów ekranu, to miałem mieszane uczucia. Sprzedawca w MM doradził, żebym jeszcze się wstrzymał z zakupem, bo lada dzień ma wejść do sprzedaży nowy model LG OLED 55EG9A7V, co prawda nie 4K, a full HD, ale... na dzień dzisiejszy i jeszcze chyba na długą przyszłość uważam osobiście, że 4K nie jest mi potrzebne, więc wybór padł (po przemyśleniach) na ten właśnie nowy model LG OLED.

12 godzin temu, pawelll napisał:

Powinien być już w kilku MM w Polsce. Znalazłem Czeladż, Częstochowę, Szczecin.

Jest też w Saturnie (ciekawe że z dopiskiem - towar z ekspozycji :)). I brak w stacjonarnych sklepach.

Ktoś chętny na zobaczenie i opisanie?

I właśnie śledząc jak sytuacja rozwija się w sieci MM i Saturn, wczoraj okazało się, że w Saturnie w Bydgoszczy ów tv LG OLED jest już na stanie magazynowym.

Krótko mówiąc, po udaniu się do sklepu, obejrzeniu telewizora, rozmowie ze sprzedawcą, dłuższej chwili namysłu i skonsultowaniu się... zdecydowałem się na zakup, tym bardziej, że jeden egzemplarz został wystawiony na ekspozycję, a drugi w magazynie był jeszcze w nienaruszonym kartonie.

Dlatego też w Saturnie LG OLED 55EG9A7V widnieje jako towar z ekspozycji, bo zwyczajnie została jedna sztuka, wczoraj wystawiona na ekspozycję.

Nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu na testowanie odbiornika, ale jedno mogę powiedzieć po pierwszym uruchomieniu... jest ogromna przepaść in plus jeśli chodzi o konfrontację z panelami LCD: piękne soczyste kolory, niesamowity kontrast i jasność ekranu, i... ta czerń - smolista, wręcz idealna.

Pomimo większego wydatku niż zakładałem, jestem bardzo zadowolony.

Wreszcie skończą się moje narzekania na beznadziejną czerń, która była tak na prawdę osiągana wszelakimi poprawiaczami obrazu, typu wygaszanie klatek, wygaszanie strefowe... itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratki? Ja poczekam jeszcze na testy by zobaczyć jaki input lag, jasność HDR itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KaMario napisał:

Dlatego też w Saturnie LG OLED 55EG9A7V widnieje jako towar z ekspozycji, bo zwyczajnie została jedna sztuka, wczoraj wystawiona na ekspozycję.

Znaczy się wykupiłeś 50% krajowego stanu tego TV w Saturnie :)

A na powaznie- pisz o wrażeniach i może jakiś teścik mały. Np słynna 5% szarość w ciemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mayday napisał:

No to gratki? Ja poczekam jeszcze na testy by zobaczyć jaki input lag, jasność HDR itp.

Dzięki bardzo :)

Ja nie czekając na pierwszy test - zaryzykowałem kupno.

Czy telewizor ma na pokładzie funkcję HDR? Nie wiem, z tego co pytałem sprzedawcę - stwierdził, że nie... a tłumaczył to faktem, że telewizor posiada matrycę w rozdzielczości full HE a nie 4K zakładając, że tylko przy 4K może występować kompatybilność z HDR.

Sam jeszcze tego nie wiem, tyle co z opisów na kartonie - żadnych informacji o HDR nie ma niestety.

1 godzinę temu, zbycho45 napisał:

Ciekawie się zapowiada. Jednak standardowo już w naszym pięknym kraju  w MM cena zaporowa link: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-55eg9a7v?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

W innych sklepach z ceneo dużo taniej

Fakt, w MM i Saturn cena zaporowa, ale sprzedawca sprawdzając Ceneo stwierdził, że kilka sklepów z ceną oscylującą o około 1500 zł mniej, są to sklepy internetowe wątpliwej reputacji handlujące sprzętem nie będącym z polskiej dystrybucji.

Z mojego doświadczenia - można się dogadać na jakiś rabat, wcale nie mały, więc... chyba nie jest tak źle :) tylko trzeba być zdecydowanym na zakup ;)

A czy będzie taniej, kiedyś na pewno, ale mnie sytuacja zmusiła do zakupu telewizora właśnie teraz, a nie np. pod koniec roku.

P.s. Podobno od jutra Saturn ma mieć jakąś gazetkową promocję m.in. na telewizory, ale czy ten model zostanie nią objęty - życie pokaże. Sprzedawca wątpił w to.

1 godzinę temu, pawelll napisał:

Znaczy się wykupiłeś 50% krajowego stanu tego TV w Saturnie :)

A na powaznie- pisz o wrażeniach i może jakiś teścik mały. Np słynna 5% szarość w ciemności?

Dokładnie, wykupiłem 50% krajowego stanu magazynowego tego tv w Saturnie :D dobre...

O wrażeniach oczywiście będę dalej pisał.

Wczoraj po prostu względy logistyczne, pakowanie i przewożenie starego tv, rozpakowywanie i ustawianie nowego spowodowały, że zastała mnie noc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaMario napisał:

Fakt, w MM i Saturn cena zaporowa, ale sprzedawca sprawdzając Ceneo stwierdził, że kilka sklepów z ceną oscylującą o około 1500 zł mniej, są to sklepy internetowe wątpliwej reputacji handlujące sprzętem nie będącym z polskiej dystrybucji.

KaMario,  kupiłeś tańszy nowy model HD bez HDR  dokładnie w cenie droższego też nowego modelu 4K z HDR, ty masz ten po lewej a za tyle samo mogłeś mieć ten po prawej :

95853da55816f.jpg

 

55EG9A7V Full HD bez HDR, najniższa cena to 5883,62 zł w Niemczech a 6300 zł na allegro a w Mediamarkt 8000 zł (chyba zwariowali)

https://allegro.pl/listing?string=55EG9A7V&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-4-0803

OLED55B7V 4K TV i Active HDR cena w Polsce to 7 900,00 zł na allegro :

https://allegro.pl/listing?string=OLED55B7V&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-4-0803
 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaMario jak ogarniesz wszystko to na spokojnie opisz wrażenia jak w porównaniu ze starym tv wygląda telewizja naziemna.Ja bym się HDR nie przejmował bo do HDR nie wystarczy sam telewizor .

 

1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

KaMario,  kupiłeś tańszy nowy model HD bez HDR  dokładnie w cenie droższego też nowego modelu 4K z HDR, ty masz ten po lewej a za tyle samo mogłeś mieć ten po prawej :

95853da55816f.jpg

 

55EG9A7V Full HD bez HDR, najniższa cena to 5883,62 zł w Niemczech a 6300 zł na allegro a w Mediamarkt 8000 zł (chyba zwariowali)

https://allegro.pl/listing?string=55EG9A7V&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-4-0803

OLED55B7V 4K TV i Active HDR cena w Polsce to 7 900,00 zł na allegro :

https://allegro.pl/listing?string=OLED55B7V&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-4-0803
 

Wcale nie kupił w cenie droższego podajesz ceny z alllegro a w sklepach stacjonarnych ceny są inne.Nie każdy odważy kupić tv za prawie 10k na allegro.

Ten 4k kosztuje 10500 zeta a ten fhd 8000 zeta jak nie zależy mu na 4 k to po co dokladać 2,5tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

KaMario,  kupiłeś tańszy nowy model HD bez HDR  dokładnie w cenie droższego też nowego modelu 4K z HDR

Kolega pisał (choć nie podał kwoty), że wynegocjował lepszą cenę. Więc jeśli kupił za ok. 6500 to czemu nie.

A te oferty allegro za 8000 na B7 z daleka śmierdzą lewizną.

W przyzwoitych sklepach jest 9000-9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pawelll napisał:

A te oferty allegro za 8000 na B7 z daleka śmierdzą lewizną.

 

Ci sprzedawcy mają wystawiane opinie od 2016.

A ceny w Niemczech na ten model też są około 8000 zł.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołujesz aferę na  siłę. Wielokrotnie pisano na forum (ja też) o naszych polskich zawyżonych cenach więc szkoda wracać do tematu. Tym bardziej, że za 6200-6500 da się kupić we w miarę pewnych sklepach A7 więc jeszcze trochę i cena będzie sensowna.

Oczywiście jeśli technika będzie OK- jak tam testy koledzy admini??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem telewizor 55EG9A7V z pełną świadomością w polskim sklepie stacjonarnym, z polskiej dystrybucji, z pełną obsługą gwarancyjną.

Te wszystkie sklepy lub sprzedawcy na Allegro są dla mnie wątpliwej reputacji... ale to moje zdanie. Ktoś inny może mieć inne doświadczenia, całkiem pozytywne, ja już poprzedni tv SONY 46HX820 kupowałem poprzez internet i przysłali mi do domu taki egzemplarz, że miał jasną plamę na matrycy, więc go zwróciłem i przez 2 kolejne tygodnie obawiałem się, czy dostanę zwrot pieniędzy, bo tyle czasu trwała cała procedura.

Nauczony wcześniejszymi doświadczeniami, nie kupię więcej tek drogiego sprzęty poprzez internet.

Wszystkie sklepy, które mają ceny na tego OLEDa na poziomie około 6500 zł - to nie jest towar z polskiej dystrybucji.

Osobiście już wolę zapłacić nieco drożej, a mieć później w razie czego spokój z obsługą gwarancyjną.

48 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Ci sprzedawcy mają wystawiane opinie od 2016.

A ceny w Niemczech na ten model też są około 8000 zł.

Dokładnie, ceny w Niemczech też są na poziomie około 8000 zł (po przeliczeniu z Euro).

Mi udało się wynegocjować cenę o pięć stówek niżej od ceny wyjściowej w MM i Saturn.

1 godzinę temu, Leeonsjo napisał:

KaMario jak ogarniesz wszystko to na spokojnie opisz wrażenia jak w porównaniu ze starym tv wygląda telewizja naziemna.Ja bym się HDR nie przejmował bo do HDR nie wystarczy sam telewizor .

Powolutku ogarniam telewizor.

Ustawień jest mnóstwo, o wiele więcej niż w starym tv.

Jeśli chodzi o telewizję naziemną / kablową (posiadam UPC) to obraz jest bardzo przyzwoity, choć mam wrażenie, że nieco nazwijmy to plastikowy w porównaniu do lcd.

Ale myślę, że jeszcze trochę więcej zabawy z ustawieniami i plastikowość zniknie, bo obraz z Blu-ray jest już zupełnie inny - lepszy, mniej plastikowy, choć trochę tak. sądzę, że to też kwestia przyzwyczajenia oka do nowej technologii.

HDR-em się nie przejmuję, bo jak wszyscy dobrze wiemy, do osiągnięcia tego efektu nie wystarczy sam telewizor - trzeba jeszcze zmienić odtwarzacz Blu-ray i dodatkowo kupować filmy w wersji UltraHD. Nie każdego na to stać...

Z mankamentów, gdzieś tu na forum chyba już opisywanych - po wyświetleniu szarej planszy (np. po wprowadzeniu amplitunera na wolny kanał wyświetla się taka popielata plansza) widać pionowe gęsto usiane (co około 1 cm) delikatnie ciemniejsze pasy. Nie wiem jak fachowo ten efekt się nazywa i czy to kiedykolwiek zniknie. Przy normalnym oglądaniu efekt ten jest w ogóle niewidoczny.

Na szczęście nie zaobserwowałem żadnych znaczących i widocznych gołym okiem nierównomierności świecenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KaMario napisał:

Z mankamentów, gdzieś tu na forum chyba już opisywanych - po wyświetleniu szarej planszy (np. po wprowadzeniu amplitunera na wolny kanał wyświetla się taka popielata plansza) widać pionowe gęsto usiane (co około 1 cm) delikatnie ciemniejsze pasy. Nie wiem jak fachowo ten efekt się nazywa i czy to kiedykolwiek zniknie. Przy normalnym oglądaniu efekt ten jest w ogóle niewidoczny.

to się nazywa fachowo bandingiem. Możesz pobrać plansze testowe pod https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8 . OLEDy mają generalnie problemy z bandingiem na planszach 5% i poniżej. Jak masz nowy telewizor to możesz zaczekać na ręczne czyszczenie (automatycznie wykonywane co 4 godziny), albo zapuścić ręczne czyszczenie co może poprawić rówomierność właśnie na takich planszach, ale jeśli nie widzisz tego efektu w ogóle, to nie ma najmniejszego sensu go zapuszczać.

Co do HDR i Dolby Vision to nie muszisz kupować odtwarzacza - wystarczy podłączyć telewizor do internetu i uruchomić w Netflixie np. Okja (Dolby Vision). Na youtube również masz mnóstwo materiałów HDR np. https://youtu.be/tO01J-M3g0U . Pytanie jedynie czy 55EG9A7V obłsuguje VP9.2 - czyli HDR w youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaMario napisał:

HDR-em się nie przejmuję, bo jak wszyscy dobrze wiemy, do osiągnięcia tego efektu nie wystarczy sam telewizor - trzeba jeszcze zmienić odtwarzacz Blu-ray i dodatkowo kupować filmy w wersji UltraHD. Nie każdego na to stać...

200,- Zeta żeby raz film obejrzeć?

Hehehehe..

A mówią że w PL Gry są srogo drogie na PS4, i XONE. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

200,- Zeta żeby raz film obejrzeć?

Hehehehe..

A mówią że w PL Gry są srogo drogie na PS4, i XONE. ;)

Jak już go masz to możesz obejrzeć 200 razy ,wyjdzie złotówka za jeden raz to tanio nie (:

Są ludzie co kupują i mają całkiem pokaźna kolekcję.Tylko przy tych zmianach formatów to troszkę drogo wychodzi. Pamiętam moją kolekcje dvd.

Na dzień dzisiejszy dobre FHD wystarczy bo tv już się wycofało z 3D a 4K raczkuje na zagranicznych kanałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten sklep rtvmax dodaje kartę rabatową na kalibrację u Macieja, tak że Maciej chyba raczej by nie współpracował (tj nie sygnował by go logiem swojej firmy) z tym sklepem gdyby był jakiś lewy czy coś.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Z tego co widzę to ten sklep rtvmax dodaje kartę rabatową na kalibrację u Macieja, tak że Maciej chyba raczej by nie współpracował (tj nie sygnował by go logiem swojej firmy) z tym sklepem gdyby był jakiś lewy czy coś.

Też mi się wydaje np. taki MM czy Saturn fest zawyżają marzę. Masa pracowników, czynsz, prąd, reklama!!  To wszystko kosztuje. A na takim allegro czy innym małym markecie mozna kupić taniej o 20% ten sam produkt z gwarancją producenta itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2017 o 12:14, KaMario napisał:

Jak radzi sobie upłynniacz ruchu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaMario

 

Będziesz podłączał A7 do komputera? Ta kwestia mnie najbardziej interesuje, jeśli nie obsługuje  120 Hz w 1080p to będę musiał poczekać aż b7 spadnie do akceptowalnej dla mnie kwoty 7k max za tv :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...