Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po ponad miesiącu użytkowania śmiem twierdzić, że nie było dotąd telewizora z tak dobrym stosunkiem jakości wyświetlanego obrazu do ceny. Coraz bardziej jestem też przekonany, że brak testów tego telewizora wynika z tego, że po ich opublikowaniu spadła by sprzedaż oledów 4K :lol:.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... WebOs 2.2 w A7 jest nieco wolniejszy od wersji 3.5. No i też wolał bym wersję ciemną menu, niż tą białą. Grafikę chyba najprościej zmienić, nawet nie zmieniając i nie udoskonalająć nic innego w menu, ale czy się tego doczekamy...

Poza tym drobnym niuansem (bo przecież w końcu nie siedzi się bez przerwy w menu) nie mam żadnych zastrzeżeń do tego telewizora, a używam go od początku sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ravel napisał:

Ja po ponad miesiącu użytkowania śmiem twierdzić, że nie było dotąd telewizora z tak dobrym stosunkiem jakości wyświetlanego obrazu do ceny. Coraz bardziej jestem też przekonany, że brak testów tego telewizora wynika z tego, że po ich opublikowaniu spadła by sprzedaż oledów 4K :lol:.

Coś w tym jest,że sprzedawca woli sprzedać OLEDa za 8tys niż tego za 5tys. Ja nie chciałem przepłacać za 4K i HDR skoro materiałów jak na lekarstwo,może za 3-4 lata jak będę zmieniał TV to wtedy zobaczymy.Uważam,że kupno A7 jest trafnym wyborem jeśli chodzi o wyświetlany obraz,a co do trwałości to będzie można coś powiedzieć po roku lub dwóch latach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ravel napisał:

Ja po ponad miesiącu użytkowania śmiem twierdzić, że nie było dotąd telewizora z tak dobrym stosunkiem jakości wyświetlanego obrazu do ceny. Coraz bardziej jestem też przekonany, że brak testów tego telewizora wynika z tego, że po ich opublikowaniu spadła by sprzedaż oledów 4K :lol:.

Również uważam że A7 to całkiem dobry TV, szczególnie w kontekście obecnej ceny. Ale przypominam że startował z ceną ponad 7 tys zł. Wszyscy się drapali w głowę, bo bez sensu ta cena była wtedy, skoro za tyle można było dostać porządny TV konkurencji z 4K, HDR i lepszym Smart TV. Pisałem już że to produkt niszowy, LG zdecydowało że nie będzie go promować wcale, bo kupią go tylko zorientowani w temacie, albo Ci którzy liczą każdą złotówkę i nie będą mieli wyjścia. Dlatego, że nie włożono w tą promocję ani grosza, nie zostały wysłane egzemplarze testowe do różnych portali to i nie ma testów. Z tych portali co ja znam tylko Rtings kupuje sprzęt za własną kasę, ale oni są za oceanem. A tam nie ma A7 dostępnego.

Ja pod koniec 2015r kupowałem TV i stałem przed dylematem - kupić ciut lepszy Full HD z lepszym Smart TV czy dopłacić trochę i wziąść najtańszy 4K. Zdecydowałem się wtedy na Full HD, argumentując że prawie wszystko w co będę oglądał i w co będę grał ma max Full HD. Teraz bym pluł sobie w brodę, bo prawie wszystko co oglądam teraz jest w 4K, większość z tych rzeczy ma też HDR. Gram też w 4K na PC. Jeżeli chodzi o filmy to różnica między Full HD a 4K nie jest jakaś porażająca, tutaj o wiele większą robotę robi HDR. Ale w grach to jest przepaść. Z ciekawości zmniejszyłem niedawno rozdzielczość w paru grach które ogrywam do Full HD. Oczywiście AA włączony na maksa. Utrata ostrości i szczegółów jest dla mnie już nie do zaakceptowania, po prostu różnica jest naprawdę duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem żartobliwie tak: dla mnie największym mankamentem jest to że kupiłem go w cenie 5175 zeta jakiś miesiąc temu a teraz cena spadła, ale takie są prawa rynku :)

Edytowane przez halabarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efel z jakiej odległości Ty widzisz różnicę między HD a 4K?

jeżeli siedzisz z nosem w tv, to ja Cię rozumiem, jednak standardowe użytkowanie tv polega o oglądaniu z odległości 2-3 metry, a z takiej odległości nie widać różnicy.

mam tego OLEDA 4 tydzień,do obrazu, jego geometrii, kolorów, kontrastu, odwzorowania barw, realizmu nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń, takiego obrazu nie da LED nawet za 10 tys zł

fakt że do menu, smarta i różnych funkcji można mieć zastrzeżenia ale ogólnie tv służy do przetwarzania sygnału na obraz a tu ten OLED jest bezkonkurencyjny.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie widać różnicę między FHD a 4K z 3 metrów na 55". Natomiast żeby miało to sens to 2 metry to max (przy 55").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Zbigniew Bednarek napisał:

efel z jakiej odległości Ty widzisz różnicę między HD a 4K?

Siedzę od TV dość blisko bo jakieś 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio nie ma możliwości podpięcia tv pod pc lub wejścia w jakieś serwisowe menu telewizora i zrobienia obejścia żeby zupdatować firmware webos z 2.x na 3.x z nośnika pamięci zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, bo to nie tylko soft..., jest jeszcze Hardware..., ale próbuj..., uwalenie "systemu" ewentualnie przed Tobą...(zarcik)_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbigniew Bednarek napisał:

efel z jakiej odległości Ty widzisz różnicę między HD a 4K?

jeżeli siedzisz z nosem w tv, to ja Cię rozumiem, jednak standardowe użytkowanie tv polega o oglądaniu z odległości 2-3 metry, a z takiej odległości nie widać różnicy.

mam tego OLEDA 4 tydzień,do obrazu, jego geometrii, kolorów, kontrastu, odwzorowania barw, realizmu nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń, takiego obrazu nie da LED nawet za 10 tys zł

Pisane było wiele razy, ale widocznie trzeba powtarzać. TV 4k to:

a) szersze paleta kolorów

b ) HDR

c) rozdzielczość  

Z czego pozycje a i b są znacznie, ale to znacznie ważniejsze od rozdzielczości i to one robią główną różnicę.  Sama rozdzielczość jest najmniej istotna w zabawie zwanej 4k UHD, choć daje pewne korzyści, szczególnie dla dalszych planów.

PS> A co do LEDa, to nie tak - za 10 tys jesteś w stanie spokojnie nabyć takiego, który zjada w niemal dowolnej dyscyplinie A7 ( poza czernią w zupełnie ciemnym pomieszczeniu oraz kątami bocznymi).

 

23 godziny temu, KaMario napisał:

zrównywanie go z 910-tką i wychwalanie o ile to super lepsze są modele 4K już staje się nudne.

Jeden z forumowiczów zadał pytanie odnośnie A7 bezpośrednio do LG i to od nich dostał odpowiedz, że jest to spłaszczona 910-tka. Wystarczy poszukać, jego post jest w tym wątku.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Xisiek napisał:

c) rozdzielczość  obrazu

d) rozdzielczość systemu podświetlania, w sensie ilości niezależnych punktów, które są zdolne do osiągania indywidualnej emisji światła i ściemniania. 

W tej kwestii OLED miażdży każdy nawet najlepszy na świecie tv LCD. Dlatego w Japońskich artykułach spotkałem się z porównaniem  dokładności podświetlania tv LCD do podświetlonych witraży albo obrazów na szkle.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

d) rozdzielczość systemu podświetlania, w sensie ilości niezależnych punktów, które są zdolne do osiągania indywidualnej emisji światła i ściemniania. 

W tej kwestii OLED miażdży każdy nawet najlepszy na świecie tv LCD.

OLED jest self emissive, więc to oczywiste, że pod tym kątem nie ma na tę chwilę konkurencji. Co też nie zmienia faktu, że ludzkie oko/mózg nie jest w stanie rejestrować tak dokładnie, tak małych obszarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Pisane było wiele razy, ale widocznie trzeba powtarzać. 

A ja myślę, że musisz to wiele razy powtarzać ale sobie, żeby usprawiedliwić wydanie 40% więcej kasy na to co w moim przypadku i pewnie większości osób które kupiły ten telewizor jest w tym momencie całkiem zbędne. 

Edytowane przez ravel
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

TV 4k to:

a) szersze paleta kolorów

b ) HDR

c) rozdzielczość  

Z czego pozycje a i b są znacznie, ale to znacznie ważniejsze od rozdzielczości i to one robią główną różnicę.  Sama rozdzielczość jest najmniej istotna w zabawie zwanej 4k UHD, choć daje pewne korzyści, szczególnie dla dalszych planów.

tak się zastanawiam - co daje sama "szeroka paleta barw" 

czym się różni film w szerokiej palecie barw od normalnego z BD niby bez tej szerokiej palety - chodzi o ujęcia w których można powiedzieć nie byłoby jasności w których byłoby widać korzyści z działającegoi HDRa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7 nie ma szerokiej palety barw. W jednym wątku pisał o tym Gmeru. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty na przepychanki. Konkretne pytanie:

Wkładamy "normalny" film do BD podłączonego np. do A7 i do B7. Czy i jak będzie się różnić odwzorowanie (dynamika, szczegółowość) barw?

3 minuty temu, Ary napisał:

A7 nie ma szerokiej palety barw. W jednym wątku pisał o tym Gmeru. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Pisałem o panelu 10 bitowym. To akurat jest udokumentowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tak się zastanawiam - co daje sama "szeroka paleta barw" 

czym się różni film w szerokiej palecie barw od normalnego z BD niby bez tej szerokiej palety - chodzi o ujęcia w których można powiedzieć nie byłoby jasności w których byłoby widać korzyści z działającegoi HDRa

Na pierwszą część można powiedzieć najprościej - więcej odcieni/lepsze kolory, tym bardziej im wyższe pokrycie DCI-P3 zapewnia tv. Co do drugiej części to nie wiem co dokładnie masz na myśli :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej kolorów, tym obraz wydaje się bardziej naturalny. Płomień nie jest wtedy żółto-czerwoną plamą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

nie wiem co dokładnie masz na myśli

Myślę, że dokładnie to co ja gdy zadałem pytanie powyżej.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ravel napisał:

A ja myślę, że musisz to wiele razy powtarzać ale sobie, żeby usprawiedliwić wydanie 40% więcej kasy na to co w moim przypadku i pewnie większości osób które kupiły ten telewizor jest w tym momencie całkiem zbędne. 

Proszę czytać uważnie, pisałem wyraźnie co daje nam tv 4k, a nie czy się to opłaca czy nie opłaca. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pawelll napisał:

Konkretne pytanie:

Wkładamy "normalny" film do BD podłączonego np. do A7 i do B7. Czy i jak będzie się różnić odwzorowanie (dynamika, szczegółowość) barw?

Na wszelki wypadek powtarzam bo chyba kolegom w ferworze dyskusji uciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 masz większe odwzorowanie kolorów. Teoretycznie obraz będzie lepszy. W praktyce, przy założeniu, że bedziesz oglądał tylko filmy fhd, nie ma sensu dopłacać do B7. A7 wyświetli równie dobry i przyjemny dla oka obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...