Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎20‎.‎09‎.‎2017 o 09:05, michalind napisał:

U siebie na 910V mam oprogramowanie w wersji 04.05.56.
Nie wiem, gdzie sprawdzić wersję webOS.

Ustawienia - ogólne - o telewizorze - i trzeba wejść w informacje o telewizorze

 

 

LG.jpg

Edytowane przez KaMario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG OLED 55EG910V w neonet są teraz w promocji za 4 692 zł.

EDIT:

Wyprzedaż ekspozycji niestety.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to widziałem reklamę MediaMarkt, gdzie jakiś OLED (pewnie 9A7V) kosztuje ~6k, zwracają ~500zł na paliwo. Pytanie, czy -300zł od LG nadal obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do oglądania naziemnej (gdzie są te loga stacji), około 12 godzin dziennie, to taki oled nada się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że ja wogóle nie oglądam telewizji B). Jedynie BD i BD-UHD. Raz na kwartal jakiś sport.

12 godzin dziennie ??? Nawet jak jestes na emeryturze to sa ciekawsze rzeczy do ogladania niż telewizja i ciągłe reklamy.

:);) 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda na to, że C7 również ma różową poświatę przy odbiciu mocnego światła 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oglądałem na Sony 65A1 film Pasażerowie w 4K, HDR, trybie prawdziwe kino i porównując do LG A7 ja nie dostrzegam różnicy w jakości obrazu z 3m. Jedynie wielkość ekranu robiła niesamowite wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem 910 w media expert,  sprawdziłem w domu, są 3 martwy sub pikseli. Poprosiłem wymienić telewizor, przyjechał nowy,  sprawdziłem go w sklepie, są 4 martwych sub pikseli. Poprosiłem przywieźć a7, sprawdziłem go i też posiada aż 6 martwych pixeli. Zdecydowałem zostawić ten pierwszy 910.

To ja jestem takim szczęśliwym, czy większość oledow mają taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tarasss napisał:

Witam, kupiłem 910 w media expert,  sprawdziłem w domu, są 3 martwy sub pikseli. Poprosiłem wymienić telewizor, przyjechał nowy,  sprawdziłem go w sklepie, są 4 martwych sub pikseli. Poprosiłem przywieźć a7, sprawdziłem go i też posiada aż 6 martwych pixeli. Zdecydowałem zostawić ten pierwszy 910.

To ja jestem takim szczęśliwym, czy większość oledow mają taki problem?

A możesz zapodać jakieś zdjęcie bo szczerze to az trudno uwierzyć w takie kwiatki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Peter_21 napisał:

A możesz zapodać jakieś zdjęcie bo szczerze to az trudno uwierzyć w takie kwiatki..

Oczywiście, to są zdjęcia z pierwszego telewizora. W życiu to wygląda jak mały czarny prostokąt. Chyba trzeba było robić zdjęcie z HDR.

[.spoiler]

20170918_193326.jpg

20170918_193528.jpg

[./spoiler] 

Edytowane przez Tarasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takie nierównomierności matrycy? Kosmos jakiś.

2 godziny temu, Bikerus napisał:

Test T.Chmielewskiego juz jest

A test choć pobieżny wygląda obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poza tematem - może warto by sprostować dopisek u HDR w  tytule skoro ostatecznie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tarasss napisał:

Oczywiście, to są zdjęcia z pierwszego telewizora. W życiu to wygląda jak mały czarny prostokąt. Chyba trzeba było robić zdjęcie z HDR.

[.spoiler]

20170918_193326.jpg

20170918_193528.jpg

[./spoiler] 

Faktycznie to jakaś masakra. 

Mój egzemplarz jest idealny pod względem równomierności matrycy.

9 godzin temu, pawelll napisał:

A test choć pobieżny wygląda obiecująco.

Może i pobieżny test, ale najważniejsze sprawy opisuje. Potwierdziły się moje własne obserwacje i odczucia, że jest to bardziej dopracowany model niż 910V. Szczególnie bardziej dopracowany jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów w ciemnych scenach oraz w aspekcie jasności ekranu. 

Reasumując, zakup był trafiony w 10-tkę. Wbrew twierdzeniom wielu osób, w tym sprzedawców jak i użytkowników tego forum, którzy twierdzili, że to dokładnie ten sam telewizor co 910V (tylko płaski ekran), okazało się, że byli w błędzie.

I bardzo dobrze... ja zaryzykowałem zakup bez testu, opierając się wyłącznie na własnych spostrzeżeniach i odczuciach, i jestem bardzo zadowolony z zakupu, i z ogromnej przyjemności jaką doznaję podczas seansów filmowych :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bikerus napisał:

Test T.Chmielewskiego juz jest

http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/

 

Ten test jest mocno nierzetelny. Pan redaktor stwierdził:

Cytat

Pod względem odwzorowania bardzo ciemnych detali najnowszy LG 55EG9A7 przewyższa nie tylko model 55EG910V (Full HD, 2015), lecz także model 55B6V (4K, 2016). W zasadzie jest bardzo blisko tegorocznego modelu 55B7 (4K). Na przykład, w filmie “Polowanie na Czerwony Październik” szczegółowość ciemnych gradientów w niczym nie ustępowała najnowszemu 55B7. Co więcej, w słynnej scenie z włazem moim zdaniem 55EG9A7V oferował nawet czystszy obraz od 55B7V.

Jednak nie przedstawił żadnych dowodów na prawdziwość tej tezy. Żadnych zdjęć, pomiarów. Zamiast tego odesłał do artykułu porównawczego między LG 55B7 a Sony A1, gdzie są jakieś dowody i porównania, ale co ma piernik do wiatraka? Co mnie obchodzi różnica między B7 a A1 skoro test dotyczy A7. 

Przez takie kwiatki ten test wygląda jakby był pisany na podstawie oględzin sklepowych i materiałów promocyjnych LG. Zero dowodów na przestawione tezy że A7 ma faktycznie ulepszony ekran względem 910. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłeś tezę.

3 godziny temu, efel napisał:

test jest mocno nierzetelny.

Nierzetelność to świadome działanie mające na celu choćby wprowadzenie kogoś w błąd. To poważny zarzut, nie powinno sie go rzucać ot tak bez twardych dowodów.

I brniesz dalej.

3 godziny temu, efel napisał:

Zamiast tego odesłał do artykułu porównawczego między LG 55B7 a Sony A1, gdzie są jakieś dowody i porównania, ale co ma piernik do wiatraka? Co mnie obchodzi różnica między B7 a A1 skoro test dotyczy A7

W odesłaniu nie chodziło o porównywanie A1 do B7 tylko o konkretny test "filmowy" opisany w tamtym tekscie i zrobionym też przez autora.

3 godziny temu, efel napisał:

Żadnych zdjęć, pomiarów

To miałem na myśli pisząc o pobieżności. Natomiast sam "optyczny" subiektywny test porównawczy gdy stoją obok siebie dwa modele wcale nie jest tak niedokładny jak by się mogło wydawać. Dobre oko jest w stanie wychwycić naprawdę nieduże różnice.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawelll napisał:

To miałem na myśli pisząc o pobieżności. Natomiast sam "optyczny" subiektywny test porównawczy gdy stoją obok siebie dwa modele wcale nie jest tak niedokładny jak by się mogło wydawać. Dobre oko jest w stanie wychwycić naprawdę nieduże różnice.

I to jest właśnie sedno sprawy. 

Oko jest w stanie wiele wychwycić, tym bardziej jeśli wie się na co, na jakie szczegóły i w jaki sposób patrzeć i obserwować.

Nie rozumiem, dlaczego i z jakiego powodu niektóre osoby na siłę chcą udowodnić, że A7 będąc nowym modelem nie został dopracowany pod wieloma względami w odniesieniu do swojego poprzednika 910V. Prawda, że na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze konkretnych dowodów (w sensie udokumentowanych pomiarów), że jest to bardziej dopracowany model niż jego poprzednik sprzed 2 lat, ale oceny organoleptyczne same mówią za siebie. 

Chyba byłby to raczej ogromny strzał we własne kolano, gdyby producent wypuścił nowy model A7 będący w gruncie rzeczy tym samym co 910V tylko w nowym opakowaniu... ja nie daję temu wiary. Tym bardziej, że mam w domu A7, a z 910V też miałem okazję obcować, i widzę różnice w obrazie na + względem A7.

Wprawne czy mniej wprawne, ale wiedzące na co patrzeć oko wychwyci np. to, że na 910V występują problemy z odwzorowaniem detali w czerniach - generalnie bardzo ciemne partie obrazu gubią szczegółowość detali i zlewają się w jedną czarną plamę. W A7 już tego efektu nie doświadczam. Poza tym obraz na 910V wydaje się bardziej "plastikowy", sztuczny, mało naturalny. To takie moje spostrzeżenia na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KaMario napisał:

Faktycznie to jakaś masakra. 

Mój egzemplarz jest idealny pod względem równomierności matrycy.

 

Nie ma tam żadnych problemów z równomiernościa. To taki zdjęcia. Trzeba tam szukać martwy pikseli. 

Też myślę ze ten test jest reklama nowego modelu. Jeżeli byłoby lepiej widać szczegóły na czarnym to to było by napisane na stronie lg wielkimi czerwonymi literami. To się nazywa w marketingu "claim". Czekamy na porównanie ze zdjęciami)))

Czy może ktoś sprawdzić swój a7 czy 910 na martwy pikseli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tarasss napisał:

Nie ma tam żadnych problemów z równomiernościa. To taki zdjęcia.

Nie bardzo rozumiem. Masz aparat który dodaje taką fakturę do zdjęć? Aparat nic sam z siebie nie doda.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...