Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

W tekście 

IFA 2017: Podsumowanie LG oraz wywiad z Marcinem Kubiszakiem

Piotr napisał 

Firma na ten rok ma przygotowanych aż 5 modeli 4K Ultra HD oraz jeden Full HD. Wszystkie prezentują obraz najwyższej jakości bez wyjątku. Niech świadczą o tym chociażby nasze testy gdzie nagroda REFERENCJA jest już standardem.

 

no to czekamy na test ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według konsultantki z czatu LG, telewizory 55EG910V i 55EG9A7V nie różnią się niczym oprócz zakrzywienia i obsługi 3D..

 

Sprzedawca jednego ze sklepów internetowych wskazał jeszcze, że 9A7V ma Bluetooth, którego nie ma 910V.

Według niego 9A7V ma gorszy dźwięk, ponieważ nie ma harman/kardon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktoś porównanie obrazu w trybie SD i HD na panelu FHD a 4K ? Mam nc+ i większość czasu tv będzie wyświetlał obraz HD ( kanaly SD jeszcze sie zdarzają ale to już wymarły gatunek ) i zastanawiam się czy warto dołożyć trochę kasy do matrycy 4K czy matryca FHD wystarczy...Teoretycznie nc+ powinno lepiej wygladać nas FHD niż na 4K ale interesuje mnie czy ktoś na żywo testował taki sam sygnał na dwóch tv..     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JAC_ZAR napisał:

W nc+ ma być dekoder 4k pod koniec roku

Dla nowych klientów czy będą stopniowo wszystkie dekodery wymieniać?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, michalind napisał:

Nic to nie da, skoro kanały nie są nadawane w 4K.

Pewnie będą nadawane w 4K ale z tym samym bitrate co w HD :). Pewnie sporo osób się na to nabierze, no bo mają 4K. Marketing panie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia na temat porównanie jakości obrazu w trybie SD i HD na panelu FHD a 4K ? Mam dylemat pomiędzy 55EG9A7V  a 55B7..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2017 o 13:36, Peter_21 napisał:

Teoretycznie nc+ powinno lepiej wygladać nas FHD niż na 4K ale interesuje mnie czy ktoś na żywo testował taki sam sygnał na dwóch tv..     

To jest błędna hipoteza. Czemu na ekranie 4k materiał FHD miałby wyglądać gorzej ? Przecież skalowanie jest dokładnie 2:1 w pionie i poziomie. Mógłbyś tak pisać, gdyby skalowanie nie było liczbą całkowitą, ale tak nie jest. Materiał na telewizorze FHD i 4k będzie wyglądał tak samo. Znaczenie ma wyłącznie to, że jak przejdziesz z mniejszego ekranu na większy, to będziesz widział więcej niedostatków materiału FHD. O skalowaniu i obróbce cyfrowej możesz poczytać na https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/

8 godzin temu, efel napisał:

Pewnie będą nadawane w 4K ale z tym samym bitrate co w HD :). Pewnie sporo osób się na to nabierze, no bo mają 4K. Marketing panie!

Wszystkie kanały FHD kodowane są obecnie w MPEG-4. Kanały 4k będą kodowane w HEVC, który jest o ok. 50% wydajnieszy niż MPEG-4, więc jak będzie ten sam bitrate to jakość będzie praktycznie dwukrotnie lepsza.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wyrwałem 910V za 4800, krzywizna nie przeszkadza, na tę chwilę jestem zadowolony ;-) i liczę na to, że się to nie zmieni.

Z tematu wylatuję, dzięki za pomoc w podjęciu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, michalind napisał:

Cóż, wyrwałem 910V za 4800, krzywizna nie przeszkadza, na tę chwilę jestem zadowolony ;-) i liczę na to, że się to nie zmieni.

Z tematu wylatuję, dzięki za pomoc w podjęciu wyboru.

A moge zapytac dlaczego Pan wybral 910? Tez nie wiem co kupowac. 910 jest juz nieco stary model ale byl zrobiony jak premium telewizor. Nowy chyba jest bardziej budżetowy, wiec stary może być lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Subman napisał:

To jest błędna hipoteza. Czemu na ekranie 4k materiał FHD miałby wyglądać gorzej ? Przecież skalowanie jest dokładnie 2:1 w pionie i poziomie.

Zgadza się, jednak żaden producent poza Panasonic nie posiada opcji wyboru algorytmu skalującego w ten sposób (poprzez powielanie jednego piksela na cztery sąsiednie), więc lekki spadek ostrości jest. W zamian za to nie widać pikseli z bliska.

24 minuty temu, Tarasss napisał:

A moge zapytac dlaczego Pan wybral 910? Tez nie wiem co kupowac. 910 jest juz nieco stary model ale byl zrobiony jak premium telewizor. Nowy chyba jest bardziej budżetowy, wiec stary może być lepszy...

Owszem był premium, ale to nie jest realny argument za EG910. Brałbym A7 jeśli cena nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciej Koper napisał:

Owszem był premium, ale to nie jest realny argument za EG910. Brałbym A7 jeśli cena nie przeszkadza ;)

 

Prosze podac argumenty za A7 bo juz 3 razy zmieniałem zdanie za 2 dni jaki tv kupowac:)  Dzis chce zamowic telewizor. 1000 zl chyba pogody nie robia ale sa argumentem na korzyść 910:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tarasss napisał:

Prosze podac argumenty za A7 bo juz 3 razy zmieniałem zdanie za 2 dni jaki tv kupowac:)  Dzis chce zamowic telewizor. 1000 zl chyba pogody nie robia ale sa argumentem na korzyść 910:)

Płaski ekran, nowszy web os, nieco bardziej ułożone ciemne kolory po kalibracji (ale to tylko wniosek z jednego egzemplarza). Niemniej, 1000zł to w zasadzie 20% wartości, więc czy się opłaca? Rzuciłbym monetą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maciej Koper napisał:

Płaski ekran, nowszy web os, nieco bardziej ułożone ciemne kolory po kalibracji (ale to tylko wniosek z jednego egzemplarza). Niemniej, 1000zł to w zasadzie 20% wartości, więc czy się opłaca? Rzuciłbym monetą ;) 

web os ponoć ten sam, żaden nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tarasss napisał:

A moge zapytac dlaczego Pan wybral 910? Tez nie wiem co kupowac. 910 jest juz nieco stary model ale byl zrobiony jak premium telewizor. Nowy chyba jest bardziej budżetowy, wiec stary może być lepszy...

Według moich wszystkich informatorów, 9A7V to ten sam telewizor, co 910V. Podobno jedyne różnice 9A7V względem 910V to:
- płaski ekran
- brak 3D
- obecność Bluetooth
- brak nagłośnienia harman/kardon

Jedyną istotną rzeczą jest tu dla mnie płaskość ekranu. Uznałem, że nie warto dopłacać 1000zł do płaskiego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
web os ponoć ten sam, żaden nowszy.
Ok, będę musiał to zweryfikować ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mediaexpert we Wrocławiu 910 za 4750. Cena kusząca ale ta krzywizna. Brrr... Póki co cena A7 ma dobrą tendencję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Zgadza się, jednak żaden producent poza Panasonic nie posiada opcji wyboru algorytmu skalującego w ten sposób (poprzez powielanie jednego piksela na cztery sąsiednie), więc lekki spadek ostrości jest. W zamian za to nie widać pikseli z bliska.

A czemu stosują inny algorytm ? W czym jest lepszy od zwykłego skalowania przez powielanie na 4 sąsiednie piksele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo powielanie na 4 (a w zasadzie to 3) sąsiednie piksele nie jest żadnym skalowaniem :P

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michalind napisał:

Według moich wszystkich informatorów, 9A7V to ten sam telewizor, co 910V. Podobno jedyne różnice 9A7V względem 910V to:
- płaski ekran
- brak 3D
- obecność Bluetooth
- brak nagłośnienia harman/kardon

Jedyną istotną rzeczą jest tu dla mnie płaskość ekranu. Uznałem, że nie warto dopłacać 1000zł do płaskiego ekranu.

910v ponoc tez ma bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą wyboru panelu HD do materiałów HD jest zawsze najlepszą możliwą opcją jeżeli chodzi o ostrość obrazu, na panelu 4K obraz HD jest zawsze nieco zmiękczony, mniej ostry. Tak że jak ktoś ogląda tylko kablówkę czy satelitę to kupując panel z wyższą rozdzielczością będzie miał deko mniejszą ostrość obrazu niżby miał z panelu o takiej samej rozdzielczości jak źródło HD z którego korzysta. Ale być może właśnie ten tryb Panasa pixel by 4 pixels w modelach 4K potrafi sprytnie obejść to ograniczenie dla materiałów HD.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hindus3d napisał:

web os ponoć ten sam, żaden nowszy.

Nie wiem jaki dokładnie WebOS jest w 910V - 2.0 czy też jakaś modyfikacja, ale w A7 na 100% jest wersja WebOS 2.2.

Mam A7 już ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Wbrew twierdzeniom pewnych osób na tym forum, że w A7 siedzi ta sama matryca co w 910V, ja uważam, że być może i tak, choć kilka niuansów przemawia mi za tym, że jest ona inna, bądź jest jakąś modyfikacją zastosowanej matrycy w 910V - świadczą o tym znacznie mniejsze odbicia fioletowej poświaty niż w 910V, żeby je wywołać trzeba świecić latarką z bliska na wprost ekranu. 910V już z daleka w sklepie generował fioletowe odbicia - sam się przekonałem będąc w Saturnie. Poza tym dziś widziałem w MM obok siebie stojące C7 i A7... na pierwszy rzut oka oceniając walory obrazu - niczym te dwa telewizory się nie różniły pod względem jakości obrazu. Oczywiście nie mówię tu o rozdzielczości tylko o wzrokowym odbiorze przede wszystkim jasności tych dwóch paneli, kolorystyki obrazu, kontrastu - nie zauważyłem żadnych różnic. Więc nie do końca wierzę, że jest to panel/matryca sprzed 2 lat (ta sama co w 910V) - jest na pewno w takim samym stopniu jasna jak wszystkie tegoroczne modele 4K. A przecież modelom z 2015 i 2016 roku zarzucano mniejszy poziom jasności matryc niż w modelach z 2017 roku.

Po pierwszym włączeniu A7 obraz był w trybie żywym. Był bardzo jasny i kontrastowy. Szybko jednak rozpocząłem zabawę z własnymi ustawieniami i na chwilę obecną oświetlenie OLED mam na 65 i kontrast też w okolicach tej wartości - i w zupełności tak wystarczy. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...