Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, starsky86 napisał:

Serwis był, nie wymienia ale zaproponowali naprawę... Rozumiem że to wymiana matrycy... Pan był pooglądać i stwierdzil nonjedt coś na rzeczy...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz napisać czy zgłaszałeś banding czy też przebarwienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia, banding mówił że norma, na białym też widział różowy na środku i trochę niebieskiego i zoltego, nawet z boku dostrzegł na białym ekranie takie paski pionowe jak by ekran był brudny...23e0d9dec281ee7f82ecf904f9dbcdc5.jpg3a320007541737f372170f7a37206699.jpgf106fa8cc3f924b049b9a7973f7742ef.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Niestety faktycznie jest tu pewien rozrzut jeśli chodzi o podatność na powidoki i na wypalenia. Tak samo jeśli chodzi o banding, czy też żółty zafarb. Jak dla mnie jest on faktycznie zbyt duży i tu LG powinno się starać dalej ustabilizować ten proces. Niemniej jesteśmy w nieco lepszej sytuacji niż użytkownicy OLEDów LG w USA. Tam serwis LG w ogóle nie wymienia wypalonych OLEDów w ramach gwarancji. W Polsce LG wciąż nie robi problemów i nie sądzę aby miało to się zmienić. Musieliby według mnie wcześniej zmienić zapisy w gwarancji.

Bo dla amerykanina kupno oleda to dwa tygodnie w pracy a u nas 4 razy dłużej, stać ich :) . Ale kwestia takiej różnicy w jakości matryc w tym samym modelu jest rzeczywiście zastanawiająca, czy w dzisiejszych czasach nie da się wyprodukować matryc o tej samej jakości ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG nigdy nie slynelo z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów, więc i tu nie ma odstępstwa od normy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Somebody101 napisał:

LG nigdy nie slynelo z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów, więc i tu nie ma odstępstwa od normy.

Ale lodówki LG to Ty szanuj. :D

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Somebody101 napisał:

LG nigdy nie slynelo z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów, więc i tu nie ma odstępstwa od normy.

A jaki dziś masowy producent sprzętu elektronicznego słynie z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów ?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Somebody101 napisał:

LG nigdy nie slynelo z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów, więc i tu nie ma odstępstwa od normy.

Te same matryce OLED ma w swojej ofercie Sony czy też Panasonic. Czyli co ? Też niby oferują niedoprawcowane i awaryjne produkty ??? No i idąc tym tokiem rozumowania oczywiście wiadomo jaki "jedyny" producent ma rzekomo dopracowane jakościowo produkty. Ten, który nie ma w swojej ofercie telewizorów OLED, a ten, który w negatywnej reklamie tak bardzo skupia się na tym, że TV OLED mogą ulec wypaleniu, zapominając jednocześnie że sami sprzedają smartphony AMOLED które mogą ulec wypaleniu. Ale niieee, czekaj... Samsung jest oczywiście cacy, oni mają "bezawaryjne" i "dopracowane" produkty. Smatphone'y AMOLED nie mogą się wypalić i nie może się zdarzyć sytuacja że za matrycę TV LCD wejdą muszki, tak jak u jednego tutejszego forumowicza ;) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Somebody101 said:

LG nigdy nie slynelo z dopracowanych jakościowo i bezawaryjnych produktów, więc i tu nie ma odstępstwa od normy.

A możesz wskazać choć jednego masowego producenta, którego słynie z takich produktów? Tuż po gwarancji psuły mi się sprzęty od Panasonica, Sony, Nokii, Philipsa (kiedy jeszcze był europejski). Jedyny znany mi producent, którego produkty nigdy mnie nie zawiodły to JVC, ale ostatnio coś cicho o nim.
 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że produkcja solidnego sprzętu skończyła się jakieś kilkanaście lat temu. Do dziś mam sprzęt audio od Sony, który ma 13 lat i nadal wygląda i działa jak nowy. Długowieczność sprzętu nie jest na rękę producentom. Konsument ma jak najczęściej wymieniać sprzęt i trzeba go do tego "zachęcić" wszelkimi możliwymi sposobami.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

Osobiście uważam, że produkcja solidnego sprzętu skończyła się jakieś kilkanaście lat temu. Do dziś mam sprzęt audio od Sony, który ma 13 lat i nadal wygląda i działa jak nowy. Długowieczność sprzętu nie jest na rękę producentom. Konsument ma jak najczęściej wymieniać sprzęt i trzeba go do tego "zachęcić" wszelkimi możliwymi sposobami.

Dokładnie tak, mam baniak LG sprzed 18 lat i nie chce się te 50kg pudło zepsuć. Normalnie to powinno wyglądać tak - psuję ci się sprzęt jakiegoś producenta to już u niego nie kupujesz - ale ba,  u kogo dzisiaj kupić skoro wszyscy mają taką samą politykę i każdy psuje się niedługo po okresie gwarancji. Obraz z B7 mnie na tyle satysfakcjonuje, że i za 10 lat nie czułbym potrzeby kupowania nowego, ale nie mam złudzeń, jest tu ktoś komu działa plama albo lcd dłużej niż 10 lat ?

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak, mam baniak LG sprzed 18 lat i nie chce się te 50kg pudło zepsuć. Normalnie to powinno wyglądać tak - psuję ci się sprzęt jakiegoś producenta to już u niego nie kupujesz - ale ba,  u kogo dzisiaj kupić skoro wszyscy mają taką samą politykę i każdy psuje się niedługo po okresie gwarancji. Obraz z B7 mnie na tyle satysfakcjonuje, że i za 10 lat nie czułbym potrzeby kupowania nowego, ale nie mam złudzeń, jest tu ktoś komu działa plama albo lcd dłużej niż 10 lat ?
Zanim kupiłem B7 to miałem 9.5 roku LCD Philipsa 37" 9604h. Jeszcze w tym roku sprzedałem go za 500zł. I dalej działa w najlepsze. Teraz ciężko o taki sprzęt.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plazmę z 2008+- (Viera 720p, modelu nie pomnę), mecze nadal wyglądają na niej lepiej niż na LCD Samsunga z 2015...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają plazmę panasonica około 10 lat i działa w najlepsze. Zero wypaleń, raz zdarzyło mi się zobaczyć powidok w menu tv. Praktycznie w 100% używana do kablówki, działa po parę ładnych godzin dziennie. 

Jak macie ustawiony upłynniacz w swoich b7'mkach? Ja zauważyłem, że co bym nie robił zawsze są jakieś artefakty, a to moim zdaniem wygląda okropnie. Podczas szybkich ruchów pojawiają się jakieś  rozpixelowane fragmenty, czasem zdeformowany obraz itp. Zaś jak wyłączę całkowicie upłynniacz, to smuży niemiłosiernie- szczególnie w netflixie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Johnnyjonjc napisał:

Moi rodzice mają plazmę panasonica około 10 lat i działa w najlepsze. Zero wypaleń, raz zdarzyło mi się zobaczyć powidok w menu tv. Praktycznie w 100% używana do kablówki, działa po parę ładnych godzin dziennie. 

Jak macie ustawiony upłynniacz w swoich b7'mkach? Ja zauważyłem, że co bym nie robił zawsze są jakieś artefakty, a to moim zdaniem wygląda okropnie. Podczas szybkich ruchów pojawiają się jakieś  rozpixelowane fragmenty, czasem zdeformowany obraz itp. Zaś jak wyłączę całkowicie upłynniacz, to smuży niemiłosiernie- szczególnie w netflixie

Jeśli już bawić się z upłynniaczem to ja polecam dać De-Blur na 10 a De-Judder nie więcej jak 3. Daje to już przyjemny efekt płynności i artefaktów jest niewiele. Oczywiście nawet na najniższym ustawieniu trafisz od czasu do czasu na jakąś scene, gdzie zobaczysz jakieś artefakty - jest to zupełnie normalne. Są na rynku telewizory, które lepiej radzą sobie z ruchem (Sony np.) Musisz mieć jednak świadomość, że artefakty są cechą wspólną wszystkich upłynniaczy. Idealnego pod tym względem nie ma. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja p42vt20e ma juz 8 lat i działa. Stereo technicsa właśnie kończy 20 lat, tez działa. Samochod ma 21 i dopiero sie dotarł silnik w nim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to moze byc prawda , kupujac tv w sklepie dostalem piec lat gwarancji. Nie obchodzi mnie  czy to producenta czy sklepu . Kupilem w sklepie i w razie czego ide do sklepu z zepsutym  telewizorem a nie do producenta. Jesli kogos wprowadzilem w blad to przepraszam .A i te 5 lat to w cenie tv bez zadnej doplaty. Doplacalem za ubezpieczenie extra.
Sprawdź warunki tej gwarancji, czy przypadkiem dodatkowe 3 lata to nie gwarancja ograniczona?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , wiec napisze co wyczytalem z papierow..Standardowa gwarancja jest na rok. Po zarejestrowaniu na stronie LG mam 2 lata. Ale przez 5 lat od daty zakupy ide z paragonem do sklepu  w ktorym kupilem tv albo dzwonie na infolinie z problemem i przyjezdza serwisant. Te 5 lat obejmuje gwarancje standardowa czyli jakcos sie zepsuje nie zmojej winy. Dodatkowo wykupilem ubezpieczenie od np zniszczenia z mojej winy , winy psa, kota, pilota od Wii itp. Place co miesiac niewielka kwote ,rownowartosc paczki papierosow. Telewizor kupuony w sieci Currys/PcWorld w UK. Po 5 ciu latach moge sobie wykupic specjalne ubezpieczenie od wszystkiego za powiedzmy 2 paczki papierosow miesiecznie i miec problem z glowy jak cos sie zepsuje to przyjada i naprawia a jak nie da rady to dostane cene rynkowa za tv ile kosztuje on w danym momencie. Tak to dziala w Uk . W Polsce pewnie jest troszke inaczej Przez 12 lat jak tu mieszkam nigdy nie mialem problemu z naprawa czy wymiana wadliwego sprzetu. Kedys kupilem mikrofalowke , a po dwoch latach wysiadla , byla na gwarancji to ja zawiozlem do sklepu gdzie ja kupilem. Jako ,ze przez te dwa lata potaniala to dostalwm za nia nowa mikrofale i radio ,zeby kwota sie zgadzala na paragonie. Sorki za maly OT. Nie ,mikrofalowka nie byla od LG???

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak WASZYM zdaniem wygląda porównanie materiału FHD (np. nc+ 1080p) na 65B7V i na TV z matrycą FHD.

Moje pytanie bierze się stąd, iż po kilku dniach testowania 55 OLEDB7V, wróciłem do mojego "starego" 10 letniego :) SONY KDL-46W4500 i materiał FHD wygląda na nim zdecydowanie lepiej, wyraźniej, ostrzej (aż się zdziwiłem :)). Szczerze mówiąc, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle zmieniać TV FHD na 4K, czy może jednak jeszcze poczekać z tą zmianą.

Większość materiału jest (oglądam) jeszcze jednak w FHD, i na TV 4K nie koniecznie to tak samo dobrze wygląda. A może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, klf napisał:

Powiedzcie mi proszę, jak WASZYM zdaniem wygląda porównanie materiału FHD (np. nc+ 1080p) na 65B7V i na TV z matrycą FHD.

Moje pytanie bierze się stąd, iż po kilku dniach testowania 55 OLEDB7V, wróciłem do mojego "starego" 10 letniego :) SONY KDL-46W4500 i materiał FHD wygląda na nim zdecydowanie lepiej, wyraźniej, ostrzej (aż się zdziwiłem :)). Szczerze mówiąc, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle zmieniać TV FHD na 4K, czy może jednak jeszcze poczekać z tą zmianą.

Większość materiału jest (oglądam) jeszcze jednak w FHD, i na TV 4K nie koniecznie to tak samo dobrze wygląda. A może się mylę?

Nie kwestia rozdzielczości, a różnicy w przekątnej telewizora i zapewne konfiguracji wszelkich "wyostrzaczy" obrazu. Dodatkowo na OLED mogą być nieco bardziej widoczne niedoskonałości sygnalu, bo matryca daje ostrzejszy obraz.

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak WASZYM zdaniem wygląda porównanie materiału FHD (np. nc+ 1080p) na 65B7V i na TV z matrycą FHD.

Moje pytanie bierze się stąd, iż po kilku dniach testowania 55 OLEDB7V, wróciłem do mojego "starego" 10 letniego SONY KDL-46W4500 i materiał FHD wygląda na nim zdecydowanie lepiej, wyraźniej, ostrzej (aż się zdziwiłem :)). Szczerze mówiąc, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle zmieniać TV FHD na 4K, czy może jednak jeszcze poczekać z tą zmianą.

Większość materiału jest (oglądam) jeszcze jednak w FHD, i na TV 4K nie koniecznie to tak samo dobrze wygląda. A może się mylę?

Ja się tego najbardziej obawiałem zmieniając 9.5 letniego Philipsa 37" 9604h na LG B7 65". Większość materiałów oglądam na UPC Horizon czyli 1080p. Obraz na Philipsie miałem bardzo dobry. Wiadomo tv z wysokiej półki. Teraz na LG wydaje mi się że mam obraz taki sam lub nawet ciut lepszy. Jestem mega zadowolony. UPC oglądam w trybie Efekt HDR użytkownika. Powyłączałem wszystkie ulepszacze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Maciej Koper napisał:

Nie kwestia rozdzielczości, a różnicy w przekątnej telewizora i zapewne konfiguracji wszelkich "wyostrzaczy" obrazu. Dodatkowo na OLED mogą być nieco bardziej widoczne niedoskonałości sygnalu, bo matryca daje ostrzejszy obraz.

Zgadza się, przekątna ma znaczenie, ale z mojego doświadczenia z monitorami, sygnał w rozdzielczości natywnej dla danego wyświetlacza powinien jednak wyglądać ostrzej i mam wrażenie, że tak jest. Upscaling raczej tego idealnie nie zrobi. A tak przy okazji, czy z Twojego doświadczenia XE93 nie robi tego lepiej niż B7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zgłosiłem do serwisu lg problem z wifi. Umówiłem sobie wizytę serwisanta. Ciekawe co zrobią

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 22:41, Subman napisał:

Piszesz to tak, jakby LCD było nie mogło ulec awarii po 3 latach, a przecież tak nie jest. W LCD może ulec awarii matryca, podświetlenie, mogą się pojawić świecące piksele, może pojawić się problem backlight bleedingu, a nawet kurz i muszki za matrycą :) 

Oczywiście może. Tak samo Oled może mieć awarię matrycy, świecące piksele, wiele innych, a oprócz tego spore prawdopodobieństwo stałego wypalenia akurat po okresie gwarancyjnym. Dodatkowo patrząc ile osób w wątku ma problemy z TV zaczynam zastanawiać się nad kontrolą jakości w LG.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...