Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłosiłem niedawno do LG problem że świecącym (hot) pikselem w swoim 65B7V. Reklamacja została uznana i dostałem całkiem nowy tv. Na tabliczkę znamionowej jest data produkcji kwiecień 2018, także swiezynka, można powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, medzik1992 napisał:

Czym przecieracie swoje matryce OLED ? Jakie polecacie środki chemiczne ? 

W instrukcji jest jak byk- zwilzona woda sciereczka . to wszystko. zadnej chemii nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgłosiłem niedawno do LG problem że świecącym (hot) pikselem w swoim 65B7V. Reklamacja została uznana i dostałem całkiem nowy tv. Na tabliczkę znamionowej jest data produkcji kwiecień 2018, także swiezynka, można powiedzieć.
Co to hot pixel? Jak objawiało się uszkodzenie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot pixel to świecąxy piksel. O ile wiem serwis LG wymienia matrycę/TV już od jednego takiego piksela. Natomiast bad pixeli (czyli nie świecących) trzeba mieć ponad 6 na matrycy, aby serwis LG uznał to w ramach gwarancji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem wczoraj w Media Markt, napaliłem się na promocje, chciałem kupić 55B7v, jak spojrzałem na 65` to stwierdziłem, że 55 to zabaweczka dla dzieci :( 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam film 4k mkv , w nim zawarte 12 ścieżek audio, pl jest jako 11,a do wyboru mam widocznych 8, nie wiem jak przejść na następne.

Może ktoś sprawdzić jak sprawa wyglada u niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2018 o 12:45, Witasisko napisał:

Thx, znalazłem już te ustawienia i muszę powiedzieć, że GoW wygląda obłędnie aczkolwiek wysysa z PS 4 PRO wszystko co fabryka dała.

Konsola jest po prostu głośna i bebechy od AMD grzeją się niesamowicie, w przypadku Raymena i The Last of us jest cichutko. 

 

Moja też wyje jak opętana  przy Gowie  :D 

Pomyśl jak będzie wyć przy Days Gone (otwarty świat)  albo  TLOU 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, peyo111 napisał:

W instrukcji jest jak byk- zwilzona woda sciereczka . to wszystko. zadnej chemii nie trzeba.

Witam.

W instrukcji na str. 5 jest:

image.png.f52f015ecc19bd4265b5ba435d7ec229.png

Na str. 4 jest:

image.png.1a5fa731c1efb3f0eefd27d4f0acaa97.png

Więc ? :-) 

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy ktoś testował ustawienia złącza jako PC dla trybu hdr standard?

Planuję kupić ps4 pro pod c7 i tak czytam o niezłych jajach z hdr'em w trybie gry... to jest śmiech na sali że przy takiej kasie za tv przyciemniać specjalnie obraz jak to robi LG. :rolleyes:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam film 4k mkv , w nim zawarte 12 ścieżek audio, pl jest jako 11,a do wyboru mam widocznych 8, nie wiem jak przejść na następne.
Może ktoś sprawdzić jak sprawa wyglada u niego?
Nie przeskoczysz tego

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych u których TV wisi na ścianie. Po zamontowaniu TV na ścianie okazało się, że nie dałem tej osłonki, klapki... w miejscu gdzie przykrywa się stopkę. Jest to konieczne ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ksiadzDOBRODZIEJ napisał:

Witam.

Mam film 4k mkv , w nim zawarte 12 ścieżek audio, pl jest jako 11,a do wyboru mam widocznych 8, nie wiem jak przejść na następne.

Może ktoś sprawdzić jak sprawa wyglada u niego?

Pobierz sobie programik mkvtoolnix tam bez problemu edytujesz sobie ścieżki audio i napisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać swoje zdjęcia do tych co się wyświetlają przy braku sygnału? Jest w ogóle taką możliwość bo próbuje i [beeep]a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam film 4k mkv , w nim zawarte 12 ścieżek audio, pl jest jako 11,a do wyboru mam widocznych 8, nie wiem jak przejść na następne.
Może ktoś sprawdzić jak sprawa wyglada u niego?


U mnie na B6 to samo. Co więcej Samsung ze średniej półki (65MU6102) łyka takie pliki bez problemu. Jak widać nie można mieć TV idealnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać taką planszę, sprawdzę u siebie z ciekawości :)

Plansza 4% dziwnie to wyglada..20180504_215129.thumb.jpg.c17e379127e2604d5cd596b4f7ddc7f4.jpg


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałbym zapytać,  czy  aktualnie warto  zakupić omawiany model ? cenowo już mamy ok  5750zł więc naprawdę pozytywnie i dostępnie dla "Janusza" ;)

Ale mamy też za rogiem model B8 - czy  wg was dopłąta ma sens ?.

TV  ma służyć dobrze na mistrzostwa świata i  później pod ps4 jak kiedyś zakupię :D.

no i  filmy 4k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, U GIERKA Giercownia napisał:

witam,

chciałbym zapytać,  czy  aktualnie warto  zakupić omawiany model ? cenowo już mamy ok  5750zł więc naprawdę pozytywnie i dostępnie dla "Janusza" ;)

Ale mamy też za rogiem model B8 - czy  wg was dopłąta ma sens ?.

TV  ma służyć dobrze na mistrzostwa świata i  później pod ps4 jak kiedyś zakupię :D.

no i  filmy 4k.

 

Moim zdaniem jak najbardziej warto kupić B7. Nowa generacja Oledów nie jest jakimś milowym krokiem naprzód. To raczej lekkie poprawki tego co i tak już było na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre serwisy streamingowe reagują alergicznie na niektóre VPNy. Nie jesteś za jakimś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,
chciałbym zapytać,  czy  aktualnie warto  zakupić omawiany model ? cenowo już mamy ok  5750zł więc naprawdę pozytywnie i dostępnie dla "Janusza"
Ale mamy też za rogiem model B8 - czy  wg was dopłąta ma sens ?.
TV  ma służyć dobrze na mistrzostwa świata i  później pod ps4 jak kiedyś zakupię :D.
no i  filmy 4k.
 
Jeśli mieścisz się w budżecie to nawet nie zastanawiaj się nad LEDem i bierz OLEDa...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tracer10 napisał:

Nie mam VPN, ale mam IP zagraniczne jednak to nie ma znaczenia bo na kompie smiga, rowniez na tel. z zagranicznej sieci kom. tez nie ma problemu.

Zreszta Showmax dostosowal sie do prawa jakie UE zapodala od 01.04

Mogę powiedzieć tyle, że na C7 Showmax u mnie działa bez problemu. Bardzo możliwe, że coś jest nie tak z jednak z adresem IP. Skontaktuj się z Showmaxem, tam pewnie najszybciej dowiesz się co jest nie tak. Jakiś czas temu miałem też chwilowy problem z Netflixem i na czacie bardzo szybko mi pomogli.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2018 o 19:04, Irokez napisał:

Panowie pytanie czy ktoś testował ustawienia złącza jako PC dla trybu hdr standard?

Planuję kupić ps4 pro pod c7 i tak czytam o niezłych jajach z hdr'em w trybie gry... to jest śmiech na sali że przy takiej kasie za tv przyciemniać specjalnie obraz jak to robi LG. :rolleyes:

HDR na wejściu otagowanym jako PC było kiedyś popsute. Sprawdzałem to na podłączonym PC odtwarzając filmy z HDRem. Z jakiejś nieznanej mi przyczyny ekran w tym trybie pracował w 8 bitach a nie w 12. Efekt był taki, że widoczny był tragiczny wręcz banding, przejścia kolorów nie były płynne tylko schodkowe. Niektórzy na forach pisali, że na wejściu w trybie 'PC' kolory w HDR były przymulone, co ma też sens jeżeli panel pracuje w 8 bitach. Od tego czasu było kilka aktualizacji, ale w żadnej nie widziałem żeby było napisane coś o poprawieniu HDRu w trybie PC. Także dostajesz niski input lag, możesz korzystać z trybu HDR Standard, ale inne problemy są w gratisie. Moim zdaniem nie warto.

Ja gram na wejściu otagowanym jako 'Konsola' w trybie HDR Gra. Do obniżonej jasności w trybie 'HDR Gra' się przyzwyczaiłem, niektóre gry nie mają z tym w ogóle problemu, bo mają zaawansowane ustawienia obrazu zaimplementowane w grze, dzięki któremu można ten problem całkowicie wyeliminować (Assasin's Creed Origins, God of War, Grand Turismo Sport, Far Cry 5). Tłumaczenie LG, że obniżyli jasność w trybie HDR Gra żeby zachować detale do mnie trafia. Faktycznie widziałem gdzieś kiedyś zdjęcia porównawcze, z których wynikało, że teraz po obniżeniu jasności jest lepiej. Wiadomo że zdjęcia nie oddają tego co w rzeczywistości, ale już na tych zdjęciach było widać że jest dużo więcej detali zachowane w rozbłyskach w nowym trybie HDR Gra o obniżonej jasności. Fajnie by było jakby to użytkownik miał wybór na czym mu bardziej zależy, ale tą opcję wprowadzili ponoć dopiero do oledów z 2018 roku.  

Tak naprawdę HDR w grach dopiero wchodzi pod strzechy i przemysł konsolowo-pecotowo-telewizorowy musi się do tego dostosować. Najlepszym rozwiązaniem jest moim zadaniem dać jak najwięcej kontroli nad tymi ustawieniami użytkownikowi żeby zdecydował sam. Tak też się dzieje - coraz więcej gier ma kalibrację obrazu HDR zaimplementowaną w środku i nowa seria oledów od LG też ma zaimplementowane jakieś ustawienie mapujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...