Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oficjalną odpowiedź MM po interwencji Rzecznika powiatowego. Niestety  są nieugięci i odrzucają reklamację.

Dołączam org. pisma.

Mam prośbę. Jeżeli ktoś miał takie przygody z wypaleniami matrycy  i udało mu się wymienić TV Sony  - proszę o info i dokumenty potwierdzające.

Nie odpuszczam walczę dalej.

P.S. Dziękuję za wsparcie i przesłanie mi już paru dokumentów w temacie. Okazuje się ,że jest nas (lub było)wielu z tym kłopotem.

RKO.732.115.2020.SW odpowiedź przedsiębiorcy 16_07_2020 b.pdf RKO.732.115.2020.SW pismo do konsumenta po odp przedsiębiorcy 28_07_2020 wersja b.pdf

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie idzie odpalić tych plików

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje takie powiadomienie gdy próbuję odczytać 77911ee8cf4d028309d95d5da8d28ccb.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na skróty z tym pismem.Zrobiłem zdjęcie.

Bardzo proszę o komentarze i przytaczanie podobnych przygód z SONY Oled oraz MM.

W treści korespondencji z rzecznikiem występują  nieścisłości w nazewnictwie pewnych określeń technicznych- fachowcy niech wybaczą.

Pismo od rzecznika  1str.20200806_082410.jpg

Pismo od rzecznika 2str.20200806_082425.jpg

Tak jak widać ja nie odpuszczam tej sprawy. Jeżeli MM będzie uparcie odmawiać mi uznania reklamacji spotkam się z nimi w sądzie.

W związku z tym, bardzo proszę Was wszystkich o przesyłanie mi  opisów i dokumentów w podobnych wypadkach.( nawet tych pozytywnie załatwionych)

 

Edytowane przez Danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach od zakupu w moim A1 (65 cali) pojawił się drobny aczkolwiek uciążliwy problem. Przy każdym włączeniu telewizor restartuje się. Po około 2-3 minutach telewizor wyłącza się i pojawiają się charakterystyczne kolorowe okręgi i finalnie napis Android. Przy przejściu na inne źródło - np. z TV na serwisy - telewizor zawiesza się i konieczny jest twardy reset. Po tym wszystko jest ok do kolejnego wyłączenia. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ma jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Edytowane przez J@REK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ,mi ostatnio tez sie kilka razy sam zresetował a poza tym co jakiś czas słychać takie pstryknięcia jak przy włączaniu i wyłączaniu,dziwna sprawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, J@REK napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ma jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Na jakiej aktualizacji działa A1?

 

4 godziny temu, J@REK napisał:

konieczny jest twardy reset.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 9, zabezpieczenia 5.03.2021, wersja jądra 4.9.125.

Wyłączam z prądu, choć raz konieczne było przywrócenie ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, J@REK napisał:

Wersja 9,

???

Nacisnąć na pilocie HELP, w prawym górnym rogu jest numer PKG.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem przez 3 dni podobny.Po właczeniu Tv 3 koła kolorowe android.Możliwe że problem jest po stronie aktualizacji.Ja ,ale w 65'' mam PKG6.6555.0257EUA.Może na pendrive najnowszą  aktualizację ściągnąć z strony Sony i wgrać.Nie zaszkodzi wyłączyć TV na 10 godzin z prądu- ten jeden raz???

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję pokombinować z software. Może faktycznie tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...