Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.08.2018 o 14:44, rpzem napisał:

W szwajcarii niebawem

Czy w Szwajcarii ceny podawane są bez podatku? Czy to już kwota do zapłaty?

Model 65AF9 wychodzi za ok. 14 tysięcy. Model 65ZF9 za niewiele ponad 11. Przecież to jak za półdarmo...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.homecinema.ch/produkt/sony-kd-65af9/

https://www.homecinema.ch/produkt/sony-kd-55af9/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fuze napisał:

Czy w Szwajcarii ceny podawane są bez podatku? Czy to już kwota do zapłaty?

Model 65AF9 wychodzi za ok. 14 tysięcy. Model 65ZF9 za niewiele ponad 11. Przecież to jak za półdarmo...

Rzeczywiście ceny niesamowite! Widzę, że od 4 września będą dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Toma-San napisał:

Rzeczywiście ceny niesamowite! Widzę, że od 4 września będą dostępne?

Na to wychodzi...

W tym drugim sklepie podlinkowanym przez @rpzem ceny są nieco wyższe, ale w dalszym ciągu baaaardzo atrakcyjne. O kwotach 20-30 tysięcy za nowe modele chyba możemy zapomnieć. Z niecierpliwością czekam na premierę w Polsce i cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem XF90/Q9FN.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fuze napisał:

Na to wychodzi...

W tym drugim sklepie podlinkowanym przez @rpzem ceny są nieco wyższe, ale w dalszym ciągu baaaardzo atrakcyjne. O kwotach 20-30 tysięcy za nowe modele chyba możemy zapomnieć. Z niecierpliwością czekam na premierę w Polsce i cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem XF90/Q9FN.

Niestety podejrzewam, że ceny w Polsce będą w granicach bliskich przeliczonych 4000 Euro... Obym się mylił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zalecane ceny AF9 w DE:

Unverbindliche Preisempfehlungen und Verfügbarkeit

BRAVIA OLED TV Serie AF9

BRAVIA OLED TV KD-65AF9 (65”): 3.999,00 Euro

BRAVIA OLED TV KD-55AF9 (55”): 2.999,00 Euro

Verfügbarkeit: ab Oktober 2018

http://presscentre.sony.de/pressreleases/master-series-von-sony-preise-und-verfuegbarkeiten-der-tv-spitzenmodelle-stehen-fest-2665901

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rpzem napisał:

Pierwsze zalecane ceny AF9 w DE:

Unverbindliche Preisempfehlungen und Verfügbarkeit

BRAVIA OLED TV Serie AF9

BRAVIA OLED TV KD-65AF9 (65”): 3.999,00 Euro

BRAVIA OLED TV KD-55AF9 (55”): 2.999,00 Euro

Verfügbarkeit: ab Oktober 2018

http://presscentre.sony.de/pressreleases/master-series-von-sony-preise-und-verfuegbarkeiten-der-tv-spitzenmodelle-stehen-fest-2665901

Czyli u nas pewnie start 16999 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele tez troche przyciemniaja, czy juz nie? Pewnie niewiadomo:)

Powiem szczerze, ze mnie sie podoba, nie gram. Na sporcie, tzn meczach, jakos ostatnio nie widze sciemniania, moze slabo patrze. Interfejs lekko wkur....y. Mialem Panasa, mialem Lg, i interfejs byl plynny, tutaj cos mi nie gra. Powylaczlem pare funkcji wg zalecen pana Vincenta, ale i tak jakos tepawo chodzi. Reszta jednak good. Obraz zblizony do Panasa1000, czyli bardzo dobry. Pisze o Af8. I najwazniejsze, trafil mi sie idealnie rownomierny na bialym. Za trzecim razem:). To znaczy Soniak byl trzeci, po Panasie i Lg. Chciaz doswiadczenie zdobylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bubusia napisał:

Nowe modele tez troche przyciemniaja, czy juz nie? Pewnie niewiadomo:)

Powiem szczerze, ze mnie sie podoba, nie gram. Na sporcie, tzn meczach, jakos ostatnio nie widze sciemniania, moze slabo patrze. Interfejs lekko wkur....y. Mialem Panasa, mialem Lg, i interfejs byl plynny, tutaj cos mi nie gra. Powylaczlem pare funkcji wg zalecen pana Vincenta, ale i tak jakos tepawo chodzi. Reszta jednak good. Obraz zblizony do Panasa1000, czyli bardzo dobry. Pisze o Af8. I najwazniejsze, trafil mi sie idealnie rownomierny na bialym. Za trzecim razem:). To znaczy Soniak byl trzeci, po Panasie i Lg. Chciaz doswiadczenie zdobylem.

Kupiłeś 65 czy 55? Bo podobno to też ma znaczenie.


Myślę nad Af8 bo Af9 jak zarazie chyba 16999 zł... a AF8 mam do kupienia za 10800 zł..

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Nowe modele tez troche przyciemniaja, czy juz nie? Pewnie niewiadomo:)

Powiem szczerze, ze mnie sie podoba, nie gram. Na sporcie, tzn meczach, jakos ostatnio nie widze sciemniania, moze slabo patrze. Interfejs lekko wkur....y. Mialem Panasa, mialem Lg, i interfejs byl plynny, tutaj cos mi nie gra. Powylaczlem pare funkcji wg zalecen pana Vincenta, ale i tak jakos tepawo chodzi. Reszta jednak good. Obraz zblizony do Panasa1000, czyli bardzo dobry. Pisze o Af8. I najwazniejsze, trafil mi sie idealnie rownomierny na bialym. Za trzecim razem:). To znaczy Soniak byl trzeci, po Panasie i Lg. Chciaz doswiadczenie zdobylem.

system wkurzający ale zacinają się takie funkcję jak Netflix? Czy coś bardziej skomplikowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ponoć AF8 ma dostać aktualizację do Oreo, które rzekomo na AF9 chodzi całkiem sprawnie.

A do właścicieli A1 mam pytanko w sprawie tego odchylenia do tyłu.
W domu TV mam na wysokości 90 cm, a siedzę na wysokości 40 cm, więc TV oglądam trochę "z dołu". O ile nie przeszkadza to przy normalnym nachyleniu, o tyle zastanawiam się, jak wygląda to przy odchyleniu do tyłu? Góra, a tym samy obraz "nie uciekają" za bardzo w tył? Bo strzelam, że taki A1/AF9 raczej sprawdza się tylko, gdy TV masz idealnie na wysokości oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Kupiłeś 65 czy 55? Bo podobno to też ma znaczenie.


Myślę nad Af8 bo Af9 jak zarazie chyba 16999 zł... a AF8 mam do kupienia za 10800 zł..

system wkurzający ale zacinają się takie funkcję jak Netflix? Czy coś bardziej skomplikowanego?

Kupilem 65, Netflix chodzi ok, generalnie system jest taki mulowaty w porownaniu do innych, ale mozna z tym zyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, bubusia napisał:

Kupilem 65, Netflix chodzi ok, generalnie system jest taki mulowaty w porownaniu do innych, ale mozna z tym zyc

Niedawno? Dlaczego nie czekałeś na AF9? :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miechy temu, mundial chcialem obejrzec, byly tez problemy z innymi oledami, ktore kupilem, no i nie lubie czekac, a to tylko tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, PsiCore napisał:

A do właścicieli A1 mam pytanko w sprawie tego odchylenia do tyłu.
W domu TV mam na wysokości 90 cm, a siedzę na wysokości 40 cm, więc TV oglądam trochę "z dołu"

Jako posiadacz A1 napiszę?Mam go na podobnej wyskośći ,siedzę też nisko,mam do TV 2,3 i jest SUPER.Jako że u mnie stoi i będzie stać nie zamienibym go na A8.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mistrzuniu - testowałeś może już nowe oprogramowanie na swoim TV? Jest do pobrania tutaj: LINK

Najważniejszą zmianą jest poprawa jasności telewizorów. Niewiadomo dokładnie jakich modeli się to tyczy, ale domyślam się, że w szczególności może chodzić właśnie o OLEDy.

Czy ktoś z Forumowiczów miał już okazję testować nowy soft?

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, blablabla napisał:

@Mistrzuniu - testowałeś może już nowe oprogramowanie na swoim TV? Jest do pobrania tutaj: LINK

Najważniejszą zmianą jest poprawa jasności telewizorów. Niewiadomo dokładnie jakich modeli się to tyczy, ale domyślam się, że w szczególności może chodzić właśnie o OLEDy.

Czy ktoś z Forumowiczów miał już okazję testować nowy soft?

nie miałem okazji pobrać, dzisiaj zadziałam w temacie i dam znać

niestety prześledziłem na szybko temat na forum UK i użytkownicy już zgłaszają że problem nie został rozwiązany,

widocznie Sony ma w nosie garstkę grających użytkowników A1 / AF8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mistrzuniu napisał:

nie miałem okazji pobrać, dzisiaj zadziałam w temacie i dam znać

niestety prześledziłem na szybko temat na forum UK i użytkownicy już zgłaszają że problem nie został rozwiązany,

widocznie Sony ma w nosie garstkę grających użytkowników A1 / AF8

 

Też właśnie przejrzałem ten temat: LINK

Nie ma to jak w changelogu napisać "Improves picture brightness in a specific set of circumstances", a nic z tym nie zrobić.

Jeden z użytkowników pisze jednak, że algorytm wygaszający zdaje się załączać nieco później. Jednak samo ściemnianie nadal występuje.

Mimo wszystko daj znać jak to wygląda u Ciebie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem nowy soft, rzeczywiście teraz działa to nieco inaczej i podczas normalnej gry wyskoczyło mi tylko raz (i od razu się rozjaśniło z powrotem).

Niestety na dokładniejsze testy nie mam w tej chwili czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 08:00, deng napisał:

Sprawdziłem nowy soft, rzeczywiście teraz działa to nieco inaczej i podczas normalnej gry wyskoczyło mi tylko raz (i od razu się rozjaśniło z powrotem).

Niestety na dokładniejsze testy nie mam w tej chwili czasu.

Mam pytanie, jak sprawa z przyciemnianiem? Jest poprawa? Czy występuje to też przy oglądaniu telewizji ale np. kanały informacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Mam pytanie, jak sprawa z przyciemnianiem? Jest poprawa? Czy występuje to też przy oglądaniu telewizji ale np. kanały informacyjne?

Mam A1 kupiony w styczniu felernej aktualizacji sam nie pobrał.Wadliwa aktualizacja dawno jest zablokowana nie ma się co bać.Mi w grach,filmach czy programach informacyjnych nic nie ściemnia.

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2018 o 18:06, gangi007 napisał:

Mam A1 kupiony w styczniu felernej aktualizacji sam nie pobrał.Wadliwa aktualizacja dawno jest zablokowana nie ma się co bać.Mi w grach,filmach czy programach informacyjnych nic nie ściemnia.

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd !!! aktualizacja o której wspominasz została zablokowana ze względu na usterki niektórych odbiorników.

Algorytm występuje w najnowszej wersji aktualizacji !

Dnia 7.09.2018 o 08:00, deng napisał:

Sprawdziłem nowy soft, rzeczywiście teraz działa to nieco inaczej i podczas normalnej gry wyskoczyło mi tylko raz (i od razu się rozjaśniło z powrotem)

cześć, brakowało czasu na gierki ostatnio ale deszczowy weekend pozwolił na kilka testów.

Destiny 2 - widać spadek jasności w czasie ( nie tak bardzo odczuwalny ale są sytuacje w których musimy zmienić obraz by jasność wróciła)

Fifa 2019 Demo - jak masz możliwość pobrania sprawdź i daj znać czy tylko ja mam stroboskop na murawie ! tragedia...

Dnia 17.09.2018 o 17:02, Piotrek Kowalczyk napisał:

Mam pytanie, jak sprawa z przyciemnianiem? Jest poprawa? Czy występuje to też przy oglądaniu telewizji ale np. kanały informacyjne?

Algorytm w dalszym ciągu ingeruje w jasność matrycy, wszystko zależy od tego ile statycznej treści wyświetlane jest na ekranie.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...