Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, diana napisał:

Znaczy teraz możesz już ustawić parametry jakie chcesz? . Dziwne że w nowej wersji skopali aplikację . Dopytam oprogramowanie TV to 6.2602.0065?

No napisałem wyżej wersję tv. 1.6.0.26.02.1

Tak, w nowej wersji aplikacji która mam nie można ustawić jakości filmu. Robi się to automatycznie i ustawia tylko 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać czy na android tv, który jest zresztą zainstalowany na tym Sony jest obecna i działa poprawnie appka HBO GO ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś miał podobne problemy? Zwróciłem ten TV i zastanawiam się czy brać następną taką sztukę czy w drugiej może być to samo bo to jakiś problem z softem/portami HDMI2/3 i opcja ulepszone/zwykłe? W teście HDTV doczytałem, że:

"Obsługa Ultra HD z HDR w Android 6.0 nie zmieniła się w 2017 roku. By obsługiwać wszystkie formaty sygnału musimy zmienić konfigurację portów HDMI. Zrobimy to w zakładce Home -> Ustawienia -> Zewnętrzne złącza. Należy wybrać „Ulepszony format”. Przy tym ustawieniu możemy stracić fonię na niektórych źródłach, dlatego producent pozostawił także opcję kompatybilną.

może tu jest problem? Poniżej treść opisu problemów.

1.Obsługa Ultra HD z HDR w Android 6.0 nie zmieniła się w 2017 roku. By obsługiwać wszystkie formaty sygnału musimy zmienić konfigurację portów HDMI. Zrobimy to w zakładce Home -> Ustawienia -> Zewnętrzne złącza. Należy wybrać „Ulepszony format”. Przy tym ustawieniu możemy stracić fonię na niektórych źródłach, dlatego producent pozostawił także opcję kompatybilną.

Obsługa Ultra HD z HDR w Android 6.0 nie zmieniła się w 2017 roku. By obsługiwać wszystkie formaty sygnału musimy zmienić konfigurację portów HDMI. Zrobimy to w zakładce Home -> Ustawienia -> Zewnętrzne złącza. Należy wybrać „Ulepszony format”. Przy tym ustawieniu możemy stracić fonię na niektórych źródłach, dlatego producent pozostawił także opcję kompatybilną.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

 

1. Podczas oglądania filmu przez przeglądarkę TV - Konwój na VOD.pl (w 1080) dwa razy w ciągu oglądania filmu ekran jakby znikł na chwilę i powrócił - po mniej więcej 30-40min. Nie był to problem z przycięciem filmu z powodu internetu bo wtedy mamy na chwilkę kręcącą się busolę ale ekran widać i po chwili film rusza. Tutaj po prostu było czarno przez te 2 momenty... Co to może być ?

 

2. Mam do tego soundbar CT390 SONY , który jest na pewno sprawny bo ze starym TV (wd750) działał bez zarzutu bez żadnych przerw. Tutaj miałem taką sytuację, że po chwili zauważyłem, że nie działa mi sub w ogóle - dźwięk był tylko z głośników soundbara. Dwa razy miałem z kolei taką sytuację , że przełączając obraz z HDMI/PS4 na TV był obraz ale brak dźwięku.

To co pomogło w w/w sytuacjach to np. jak wszedłem w ust. Bravia sync i kliknąłem ręcznie włącz urządzenie CT390 on wysłał sygnał do niego i nagle zadziałało. Albo musiałem wszystko wyłączyć i włączyć ponownie lub raz pomogła zmiana ustawienia portów HDMI 2 i 3 (pod 3ARC jest podłączony soundbar, pod 2 - ps4 SLIM) ze standardowe na ulepszone lub odwrotnie. Ogólnie jest to bardzo irytujące. Kable mam 1.4 High Speed z ethernet zarówno do ps4 jak i soundbara. Tv ma najnowszy soft. Nie wiem w jaki sposób TV może zakłucać działanie soundbara , że sub nie działa tylo listwa?..

Ogólnie to jak włącze tv to zestawienie działa i urządzenia razem się włączają/wyłączają. Ale przy przełączeniach z hdmi/tv dzieją się te cuda.

Czy jest jakiś konflikt/problemy z synchronizacją na tych portach HDMI 2/3? Czytałem to sporo osób na zagranicznych forach ma różne cuda z ARC. Czy da sie to jakoś rozwiązać? Nie chciałbym zwracać TV bo obraz jest rewelacyjny ale jak na 1 dzień to problemów sporo drażniących...

Edytowane przez luki17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki 17.Poszukaj w ustawieniach audio telewizora i pozmieniaj.Może ten tv ma opcję do podłączenia subwofera i dlatego ci przejmuje kontrolę .Tv  nie mam więc strzelam.

Jak nie pomoże to może lepiej podłącz sundbar  przez optyk a nie hdmi arc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To jak to w końcu jest? Z najnowszą aktualizacją androida do 7 została wprowadzona obsługa HDR w YouTubie? 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Exee napisał:

 To jak to w końcu jest? Z najnowszą aktualizacją androida do 7 została wprowadzona obsługa HDR w YouTubie? 

 

W zapowiedziach wprowadzenia 7.0 YT miał otrzymać wsparcie HDR'a.

Ale nikt tu raczej nic nie wie w tym temacie, było kilka już takich ''zapytań'' jak Twoje ale bez odpowiedzi.

Najlepiej samemu sprawdzić w sklepie, lub pytaj na głównym Forum SONY PL.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właścicielem modelu 55 cali. Jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Mam jednak problem związany z dziwnym zjawiskiem na dwóch kanałach uhd tj fashion 4k oraz uhd 1by astra/hd+. Mianowicie na tych tylko dwóch kanałach nadawanych w k4 pojawia się cienka pionowa zielona linia tuż przy prawym rancie. Przedstawiają je oba załączone zdjęcia. Na pozostałych kanałach również k4 takiego problemu nie ma. Czy macie podobny efekt u siebie?

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przy programach k4 nie mamy wpływu na pole wyświetlania. Próbowałem i żadnych zmian nie mogłem zrobić. Zmiana trybu również nic nie poprawia. Widoczy ten pasek jest tylko na czarnym tle. U Ciebie nie ma takiego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Może inni forumowicze będą mogli to sprawdzić. Odkryłem to kilka dni temu i mi to nie daje spać. Przy innych materiałach k4 tj. z odtwarzacza uhd (sony ubp-x800) lub z netu zjawiska tego nie ma. Tylko na tych dwóch wspomnianych programach. Może procesor nie daje rady.

Edytowane przez Franzose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franzose poza tymi problemami o których piszesz jak tv sie sprawuje ? Kupiłbyś go jeczcze raz?Przymierzam sie do 65 calowej 9005 ale zastanawiam sie też nad panasonikiem 65 ex780 .Jak działa epg szybkość przełączania kanałów czy czesto się wiesza.U mnie głównie leci telewizja śniadaniowa a wieczorem lubie sobie zapodać jakiś fajny filmek w hd.Mam sundbar bose więc wypadało by jakiś lepszy ekranik do niego teraz mam tylko 46 cali,oglądam z 3 metrów koledzy z innego forum doradzili że z 3 metrów 65 cali będzie akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Leeonsjo napisał:

Franzose poza tymi problemami o których piszesz jak tv sie sprawuje ? Kupiłbyś go jeczcze raz?Przymierzam sie do 65 calowej 9005 ale zastanawiam sie też nad panasonikiem 65 ex780 .Jak działa epg szybkość przełączania kanałów czy czesto się wiesza.U mnie głównie leci telewizja śniadaniowa a wieczorem lubie sobie zapodać jakiś fajny filmek w hd.Mam sundbar bose więc wypadało by jakiś lepszy ekranik do niego teraz mam tylko 46 cali,oglądam z 3 metrów koledzy z innego forum doradzili że z 3 metrów 65 cali będzie akurat.

 

Witam, jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Jeszcze mi się system nie zawiesił. Przełączanie kanałów do najszybszych nie należy. Oglądam najczęściej programy niemieckojęzyczne z Astry w rozdzielczości HD i jakość tych programów jest wzorowa. Odkrywam też zalety oglądania YT na telewizorze. Mam nadzieję, że opisywane przeze mnie problemy są przejściowe i po stronie nadawcy. Tak, kupiłbym ten telewizor raz jeszcze. Jestem ciekaw, czy ktoś sprawdzi, czy tylko u mnie te problemy występują.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satkę masz z Astry i H.Bird , czy do tego połączenia używasz przełącznika Disqc ? . Zastanawiam się czy w tym Sony można by do jednego wejścia sygnału ( sa dwa gniazda) satelitarnego podłączyć bezpośredni H.Bird , a do drugiego bezpośredni Astrę . Patrząc jednak realnie na połączenia wydaje się mi że bez przełącznika się nie obejdzie , a może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, diana napisał:

Satkę masz z Astry i H.Bird , czy do tego połączenia używasz przełącznika Disqc ? . Zastanawiam się czy w tym Sony można by do jednego wejścia sygnału ( sa dwa gniazda) satelitarnego podłączyć bezpośredni H.Bird , a do drugiego bezpośredni Astrę . Patrząc jednak realnie na połączenia wydaje się mi że bez przełącznika się nie obejdzie , a może się mylę?

Witam, mam na jednym kablu obie satelity i multischwitcha. Wg. mojej wiedzy mam Disqc, bo musze aktywowac ToneburstB. Wydaje mi sie, ze mozesz podlaczyc osobno antenty. To chyba sa niezalezne tunery, tak aby umozliwiac nagrywanie programu podczas ogladania innego. Nie znam sie tak bardzo. Podczas proby uruchomienia obu wejsc sat byla informacja, ze taka konfiguracja jest niemozliwa. Drugi kabel wykorzystuje bowiem do naziemnej tv. Gdyby udalo Ci sie ustawic programy z Astry, to daj prosze znac, czy opisany przeze mnie efekt jest tez widoczny u Ciebie. 

Edytowane przez Franzose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej mogę zacząć kombinować we wtorek , jeżeli zrobię ; nową ; instalację to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  benchmarku już jest pełny test 49XE9005, a w Sony center cena jest teraz dokładnie taka sama jak w Saturnie, czyli 5224 złciekawe czy jeszcze spadnie czy też wzrośnie (a tymczasem ips-y z kontrastem milion do jednego być może już w przyszłym roku a kto wie co i jeszcze).

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-bravia-49xe9005-test.html

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd49xe9005_ultrasmukły_telewizor_4k_hdr_z_procesorem_obrazu_4k_hdr_processor_x1trade&polecane

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, diana napisał:

Najszybciej mogę zacząć kombinować we wtorek , jeżeli zrobię ; nową ; instalację to dam znać.

Witam, jestem w MM i jest ten sam efekt (rowniez na 55 cali)

 

IMG_3037.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Na  benchmarku już jest pełny test 49XE9005, a w Sony center cena jest teraz dokładnie taka sama jak w Saturnie, czyli 5224 złciekawe czy jeszcze spadnie czy też wzrośnie (a tymczasem ips-y z kontrastem milion do jednego być może już w przyszłym roku a kto wie co i jeszcze).

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-bravia-49xe9005-test.html

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd49xe9005_ultrasmukły_telewizor_4k_hdr_z_procesorem_obrazu_4k_hdr_processor_x1trade&polecane

9005 65 calowy też fajnie potaniał 8799zł

Panasonic 65 EX780 cena w saturnie 9043zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Franzose napisał:

Witam, jestem w MM i jest ten sam efekt (rowniez na 55 cali)

 

IMG_3037.JPG

Ciekaw jestem, czy na telewizorach innych producentow lub innych modelach sony-ego jest podobny efekt? Nie wydaje mi się, aby program Astry, którego celem jest prezentacja możliwości hdr oraz fasion tv miały taki babol  w sygnale i to od kilkunastu dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, diana napisał:

Masz chociaż pewność że nie tylko Twój Sony ma taką przypadłość.

Miejmy nadzieję, że to nie jest wada, ale błąd w transmisji. Ciekawe dlaczego tylko te dwa programy tak mają. Napewno jest mi po tym teście lepiej :-)

p.s. Mam ciekawe doświadczenia z wyświetlania płyty uhd (Pasażerowie) na 10-cio letnim projektorze sony vpl-aw15. Poszukam miejsca na forum, gdzie mogę to opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , masz dwie satki Astra i Hot Bird jezeli dobrze zrozumiałem tak? na Asta masz ten ; efekt ; . Z tego co mi wiadomo kanał ten jest również nadawany na H.Bird więc możesz sprawdzić na tym satelicie jak on wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...