Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przy oglądaniu filmów/seriali z dysku zewnętrznego usb, przy ciemnych scenach postacie tracą ostrość gdy się poruszają, obraz robi się rozmyty, najbardziej to irytuje na twarzach aktorów bo robią się niewyraźni. Zmieniłem ustawienia ruchu z true cinema na płynny i nadal występuje to samo (choć mam wrażenie, że rzadziej). Przy jasnych scenach obraz jest mega ostry i piękny, natomiast ciemne sceny wyglądają słabo i nie wiem co z tym zrobić. Jaka może być przyczyna? To samo nagranie odtwarzane na kompie, jest normalne na monitorze 75hz, nie ma żadnego rozmycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pytanko a własciwie 3 do użytkownikow xe9005 :)



1. Czy podczas ogladania filmow z czarnymi pasami one sa naprawde czarne? Czy nie rozjasniaja sie delikatnie gdy na ekranie sa jasne sceny?

2. Czy nie ma efektu podswietlonych naroznikow na czarnym ekranie?

3. Czy podczas ogladania filmu z napisami same napisy w dolnej czesci ekranu na czarnym pasie nie zostawiaja bialej łuny/poświaty?

Oczywiscie najlepiej widac to wieczorowa pora

Z gory dzieki za wszelkie info;)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Tak te tv tak mają.Jest już o tym pisane na forum.

Ad2 To jest wina kiepskiego podświetlenia matrycy to już zależy od sztuki.

Ad 3 To jest chyba to samo co ad 1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy, przy kupnie TV. Musi to być max 43''. Wybór padł na TV sony kd-43xe8005. Seria ta sama tylko mniejszy ekran. Może ktoś posiada jakiś link do testu lub jest użytkownikiem tego TV? Telewizor będzie służyć głównie do oglądania piłki nożnej i PS4. Polecicie ten model, czy też coś innego za czym warto się rozjerzeć?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przembarca napisał:

Wybór padł na TV sony kd-43xe8005. Seria ta sama tylko mniejszy ekran.

To zupełnie inna linia telewizorów niż xe90, którego wątek dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na sony 9005 .Wybrałem opcję z dostawą i podłaczeniem ze względu na mozliwość sprawdzenia matrycy.Można prosić o jakieś namiary na materiał do testu matrycy.

Odnośnie aktualizacji to na konkurencyjnym forum był przypadek że po aktualizacji zrobiły się ciemne pasy na ekranie czy jest to pojedyńczy przypadek?Czy ktoś z was nie aktualizował tv bo się boi że coś będzie gorzej z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Subman.

Koledzy napiszccie czy ktoś się wstrzymał z aktualizacją?Jak znam siebie to nie wytrzymam i od razu zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i TV będzie wymieniony na nowy ze względu na te robaczki, a potem albo sprzedany albo przeniesiony do miasta.

 

XD9305 znacznie lepszy model IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2017 o 14:15, AjTee napisał:

Już 7 robaczków, ale Sony było zrobiło zdjęcia i zastanowi się czy można to wziąć na serwis centralny - JAKIE TO JEST ŻAŁOSNE!

Jednak nie pozostawili Ciebie z ; robaczkami ; i dostajesz nówkę sztukę więc chyba nie są tacy ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten Sony 65xe9005,ma podświetlenie typu FALD ?
Nie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ma direct led ,pytam bo jeden ziom wmawia mi że soniak jest FALD-em.
Ten telewizor ma podświetlenie direct led, a to nie jest równoznaczne z faldem. Z tegorocznych tv Sony faldem jest jedynie xe94.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na szybko.Kupiłem  65'' można powiedzieć że trochę przytłacza  rozmiarem ale miałem 46 więc to normalne.Wydaje się za duży przy ogladaniu telewizji ale jak sie zapoda film w dodatku z pasami to już staje się za mały;). Obraz bardzo dobry mam nc plus kanały hd wygladają świetnie a gorszej jakości też nie wygladaja gorzej niż na 46 calowym philipsie 8007 którego miałem i pod względem jakości obrazu chwaliłem.Android szybszy niż w philipsie nie aktualizowałem do 7 bo po zapytaniu instalatora sony odradził uzasadnił to że 6 dopracowana a 7 jeszcze nie .Jendą z wad jakie widzę to układanie listy kanałów sat  gdzie łapie sie kanał przesuwa w doł lub w górę i zamiast wbić sie w kolejność to wytrąca inny na jego miejsce to w-g mnie chore i znacznie wydłuża układanie.Przewodnik (instrukcja) tez slaba wrzucone wszystkie modele tv .Przynajmniej się dowiedziałem dlaczego nie kupować oleda.Jak kogoś interesuje to mogę zacytować z instrukcji.Kupowałem w sony centre  przywieźli fachury z sony postawili mogłem w domu sprawdzić matrycę .Jest dobrze nawet bardzo .pixeli uszkodzonych nie widze i podswietlenie jest w-g mnie dobre.Obraz ustawiony na standard nie miałem jeszcze czasu poszukać jakiegoś fajnego ustawienia w sieci.Jak by ktoś chciał sie podzielić to byłbym zobowiazany .Na ekranie nie było foli ochronnej co mnie zdziwiło więc zapytałem dlaczego?Pokazali mi z kartonu taki dodatkowy papier od strony ekranu nie wiem czy to naprawdę tak jest.Kolega z forum pisał że w modelu 93 jest folia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś źle ustawiam czy tak ma być ? W tabelce jest podane że tv obsługuje ale nie ma podanych konkretnych wartości . Mam GTX-a 970 z automatu ustawia :

Rozdzielczość 4kx2k,4096x2160

Głębia kolorów pulpitu : Najwyższa (32-bitów)

Wyjściowa głębia kolorów : 10bpc

Format koloru wyjściowego : YCbCr422

Wyjściowy zakres totalny : Ograniczony 

Ręcznie mogę ustawić YCbCr444 8bpc ograniczony lub RGB 8bpc pełny

Desktop 01-09-2017 13-53-08-896.jpg

Edytowane przez Pax_8o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy ktoś wie jak to jest z tą obsługą HDR w Youtube w tym modelu?

Informacje, które udało mi sie znaleźć (wpisy na forach) są sprzeczne - jedni twierdzą, że nie ma i nie będzie (dopiero od modelu XE93 i powyżej), inni, że XE90 ma mieć ale rzekomo po aktualizacja do Androida 7.

Niestety ponoć ta aktualizacja nic nie zmianiła i dalej tej obsługi nie ma.

 

Ktoś ma jakieś potwierdzone info? Może koledzy redaktorzy mogę gdzieś zasięgnąć języka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy na netflixie (na standardowych ustawieniach) odpalam jakiś serial hdr, to kolory robią się szare, mocno wyprane, ledwo co widać. Wyłączenie hdr skutkuje efektem w inną stronę > obraz robi się zbyt jasny.

Czy trzeba telewizor jakoś specjalnie konfigurować pod hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Av forum powinny też być ustawienia. Chyba na YT też widziałem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...