Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, diana napisał:

Jeszcze jedno , masz dwie satki Astra i Hot Bird jezeli dobrze zrozumiałem tak? na Asta masz ten ; efekt ; . Z tego co mi wiadomo kanał ten jest również nadawany na H.Bird więc możesz sprawdzić na tym satelicie jak on wygląda.

Sprawdzałem fashion tv w wersji 4k (jak dobrze pamiętam) na hot birdzie i tego efektu nie było, ale program różnił się od tego na astrze i logo było inne. Dziwne. Sprawdzę raz jeszcze i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2017 o 21:52, Franzose napisał:

 

Witam, jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Jeszcze mi się system nie zawiesił. Przełączanie kanałów do najszybszych nie należy. Oglądam najczęściej programy niemieckojęzyczne z Astry w rozdzielczości HD i jakość tych programów jest wzorowa. Odkrywam też zalety oglądania YT na telewizorze. Mam nadzieję, że opisywane przeze mnie problemy są przejściowe i po stronie nadawcy. Tak, kupiłbym ten telewizor raz jeszcze. Jestem ciekaw, czy ktoś sprawdzi, czy tylko u mnie te problemy występują.

 

Jak z układaniem listy kanałów z sat ? EPG działa ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem problem w poukładaniu ulubionych programów wg. zaplanowanej kolejności, ale doszedłem później jak to robić. EPG działa w zakresie, który potrzebuję. Nie nagrywałem jeszcze. 

P.S. Właśnie oglądam na arte koncert Muse w HD i jest super. Jednak znam koncert z płyty blu-ray, który oglądam korzystając z projektora i muszę stwierdzić, że 55 cali do koncertów i filmów, które znamy z dużych ekranów to za mało.

Obraz skalibrowałem korzystając z ustawień podanych na YT. Mi pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2017 o 17:35, diana napisał:

@Franzose jakie numery te dwa kanały mają na Astrze? 

101 i 102 fashion4k  Naprzemiennie nadaja w 4k. Dla drugiego kanalu, ktory wspominalem nie potrafie teraz powiedziec numeru. TV zaczal swirowac w momencie, kiedy wybieram podczas wyszukiwania programow sat opcje uslugi bezplatne i tv. Chce uniknac wyszukiwania w kilkuset progamach tych bezplatnych i potem je ustawiac w odpowiedniej dla mnie kolejnosci. Nie wiem, czy przy pelnym przeszukiwaniu fashion4k bedzie miec te same numery. Probowalem wyszukac nowe uslugi i znalazl 5 nowych programow w tym astra+ uhd. Zaznaczylem i przenioslem, no i bylo ok. Wieczorem zakodowali sygnal i po jego wybraniu pojawila sie informacja o braku dostepu i znikl. Ponowilem rano akcje z wyszukiwaniem nowych uslug, Kiedy najczesciej jest odkodowany i pojawilo sie 5 nowych progamow (jak poprzednio), ale niestety ilosc programow po wyjsciu z menu zostala bez zmian. Dzien wczesniej jak przeszukalem obie satelity, to epg wogole zwariowalo. Zamiast 1300 programow, ktore zostaly znalezione nadal w epg bylo ich 490, jak dla samej astry. Co gorsza nazwy programow nie mialy nic wspolnego z tymi, ktore byly wyswietlane. Zrobilem reset.

P.S. Wczoraj musialem resetowac ubp-800x, bo wogole nie widzial routera.

Moze za dlugo urlopowalem :-)

Edytowane przez Franzose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu posiadam tv z tej serii w wersji 49" i o ile przeskok w jakości samego obrazu, po przesiadce z 8-letniego 32" LG wywołał efekt WOW, o tyle sam efekt HDR już nie. Mam PS4 Pro, kilka gier ze wsparciem HDR (Ratchet, Horizon) i sam już nie wiem czy jest to kwestia jakiś konkretnych ustawień, poza fabrycznymi, czy zwyczajnie nie rozumiem na czym HDR tak naprawdę polega... Przykładowo w Ratchecie z wyłączonym HDR całość działa w 4k i RGB, a kolory są bardzo jaskrawe, aż za bardzo. Za to włączonym HDR tv przestawia się w YUV422, ale kolory już tak nie dają po oczach. A wręcz sporo blakną. Czytałem różne artykuły na temat HDR, ale szczerze to jakoś tego nie ogarniam co to tak naprawdę daje :PDodam, że lubię jak kolory są żywe, że aż lekko biją po oczach, a tu HDR jakby właśnie odwracał ten efekt.

Edytowane przez duxdaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Ratchet wydaje się lepiej na hdr. Odwrotnie jak u Ciebie. może kwestia dodatkowych ustawień obrazu.

Mam pare pytań:

1. Co ze wsparciem dualshock 4 z telewizorem? poprzednie tv miały a ten póki co nie ma. 

2. Czy istnieje jakiś sposób aby zrobić skrót np do timera, lub do włączenia oszczędnośći ekranu? Jakaś apka albo ustawienie o którym nie wiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie mój XE9005. Zastąpił 8-letniego staruszka, w związku z czym przeżyłem niemały szok w kwestii mnogości ustawień i możliwości - i jestem trochę zagubiony. Bardzo bym Was prosił o wyjaśnienie mi kilku kwestii:

1. Ustawienia obrazu - wiem, że samych predefiniowanych trybów jest sporo i do czasu profesjonalnej kalibracji będę się na nich opierał. Mam dylemat w zakresie zarządzania nimi - jak udało mi się zauważyć, TV zapamiętuje ustawienia z dokładnością do wejścia (np. jak coś pozmieniam na HDMI1, następnie przełączę na HDMI2 i znów pozmieniam, to po powrocie do HDMI1 wraca mi to, co na nim zostawiłem). I wszystko fajnie, jeśli z danego źródła mamy jeden rodzaj odtwarzanych treści (konsola to gry, odtwarzacz to filmy itp.). Ale co w przypadku źródeł o różnych rodzajach treści? Np. na UPC raz mam film, raz mecz - czy wówczas za każdym razem, kiedy przełączę program, muszę zmieniać tryb? I co z samym androidem? Tam tez czasem leci Youtube z teledyskiem, czasem Kodi z filmem itp.

2. Jak to jest z tymi wszystkimi upłynniaczami, polepszaczami obrazu w tym TV? W recenzjach i opisach TV są chwalone, w artykułach doradzających w kwestii ustawień prawie zawsze radzą wyłączać...

3. TV wydaje mi się być niesamowicie jasny. Może to być kwestia przesiadki rozmiarowej (wcześniej świeciło mi 37 cali, teraz świeci 65), może przeskok technologiczny. W każdym razie tak mnie razi, że jasność ustawiam na 5-10, domyślne wartości 35 wypalały mi oczy. Czy to jest normalne? Czy może muszę się przyzwyczaić? W poradnikach walą jasnością na maks...

4. Widziałem to już na filmie porównującym XE9005 do QLEDa samsunga, potwierdziło się w domu - w meczu piłki nożnej piłka jakby znika, staje się mniej widoczna przy szybkim locie. Być może jest to właśnie kwestia polepszaczy, które powinienem włączyć, dziwna rzecz. Widać to na YT w filmie "SAMSUNG QLED 55Q7 VS SONY 55XE9005 - FOOTBALL" od 1:50 do 1:52.

Generalnie mam problem z włączeniem/wybraniem tego, co dobre/najlepsze w danym momencie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zajrzyj do testu tego tv na portalu, zapewne uzyskasz dużo podpowiedzi na wiele pytań :)

PS. Co do jasności panelu, zjedz w dół z podświetleniem i aktywuj czujnik otoczenia - będzie elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test czytałem kilkukrotnie, zarówno przed zakupem jak i po. Ale odpowiedzi na powyższe pytania nie znalazłem. Test z założenia skupia się na jednym trybie - kino pro. Mnie nurtuje kwestia dostosowywania trybu (i jego ustawień w zakresie polepszaczy itp.) do oglądanych treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim trybie, poza grami powinieneś oglądać jeśli chcesz mieć najlepszy obraz. Generalna zasada wszelkie polepszacze na off, włączony jedynie uplynniacz w zależności od preferencji - a ten w teście masz opisany baaardzo dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Etheon napisał:

czu piłki nożnej piłka jakby znika, staje się mniej widoczna przy szybkim locie. Być może jest to właśnie kwestia polepszaczy, które powinienem włączyć, dziwna rzecz.

Na poniższej fotce masz suwak >czystość< właśnie ten suwak zwiększa ostrość (zmniejsza rozmazanie) obiektów w szybkim ruchu :

https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/10/Sony_ZD9_7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.  Ale co w przypadku źródeł o różnych rodzajach treści? - ustaw różne tryby pod siebie, tak żeby przy ps4 do gier zmieniać tryb na "gra", do filmu na "kino pro" itp. Z mojego doświadczenia - wszystko u mnie śmiga na jednych ustawieniach (wcześniej zamieszczałem screeny z ustawień obrazu) i na prawdę po kilku tygodniach zapomnisz o przełączaniu trybów ;)

2. Ja polegałem na poradach z zagranicznych forów i jest OK (wcześniej zamieszczałem screeny z ustawień obrazu).

3. Miałem to samo wrażenie po przesiadce z leciwej plazmy. Na początku ustawienie jasności 10 w dzień, 5 w nocy. Teraz (mam TV od momentu kiedy weszły na rynek) jasność ustawiona na 25 non stop. Kwestia przyzwyczajenia.

4. Nie zauważyłem takiego efektu u siebie.

 

Gratuluję zakupu - TV jest naprawdę świetny, a jak sądzę kupiłeś już po zniżce, więc za te pieniądze na obecną chwilę myślę, że nie znajdziesz nic lepszego.

 

Edytowane przez janek_5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Na poniższej fotce masz suwak >czystość< właśnie ten suwak zwiększa ostrość (zmniejsza rozmazanie) obiektów w szybkim ruchu :

 

Ale jeszcze Maciej zaleca aby ten pierwszy suwak >gładkość< był ustawiony nie niżej niż na 5 (ale powyżej już obraz będzie nadpłynny) bo wtedy lepiej działa ten drugi suwak. 

''przy wartości pierwszego suwaka niższej niż 5 te impulsy podświetlenia nie są generowane w optymalnych odstępach czasu przez co pozostaje pewna doza rozmycia.''
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xisiek napisał:

W takim trybie, poza grami powinieneś oglądać jeśli chcesz mieć najlepszy obraz. Generalna zasada wszelkie polepszacze na off, włączony jedynie uplynniacz w zależności od preferencji - a ten w teście masz opisany baaardzo dokładnie :)

Ale czy to nie jest trochę marnotrawstwo? Bo jednak producenci co roku dodają/poprawiają te swoje ulepszacze, naprawdę nadal czynią one więcej złego niż dobrego? Pytam z perspektywy laika - nie kwestionuję Twojego stanowiska, po prostu chce je lepiej zrozumieć :)

Odnośnie kina pro w zakresie wszystkiego poza meczami - czy nie będzie dziwnie oglądać w tym trybie teledysków, bajek dla dzieciaków, itp? Po prostu czegoś, co nie jest filmem?

6 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Na poniższej fotce masz suwak >czystość< właśnie ten suwak zwiększa ostrość (zmniejsza rozmazanie) obiektów w szybkim ruchu :

https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/10/Sony_ZD9_7.jpg

Dzięki. Jak rozumiem, to ustawienie wystarczy ustawić na trybie sportowym i ten tryb wybierać w trakcie meczu, w filmach raczej nie będzie takich problemów?

5 minut temu, janek_5 napisał:

1.  Ale co w przypadku źródeł o różnych rodzajach treści? - ustaw różne tryby pod siebie, tak żeby przy ps4 do gier zmieniać tryb na "gra", do filmu na "kino pro" itp. Z mojego doświadczenia - wszystko u mnie śmiga na jednych ustawieniach (wcześniej zamieszczałem screeny z ustawień obrazu) i na prawdę po kilku tygodniach zapomnisz o przełączaniu trybów ;)

2. Ja polegałem na poradach z zagranicznych forów i jest OK (wcześniej zamieszczałem screeny z ustawień obrazu).

3. Miałem to samo wrażenie po przesiadce z leciwej plazmy. Na początku ustawienie jasności 10 w dzień, 5 w nocy. Teraz (mam TV od momentu kiedy weszły na rynek) jasność ustawiona na 25 non stop. Kwestia przyzwyczajenia.

4. Nie zauważyłem takiego efektu u siebie.

 

Gratuluję zakupu - TV jest naprawdę świetny, a jak sądzę kupiłeś już po zniżce, więc za te pieniądze na obecną chwilę myślę, że nie znajdziesz nic lepszego.

 

Przy grze problemu nie ma, bo idzie zawsze z jednego HDMI. Boję się natomiast, że trudno będzie mi znaleźć złoty środek na UPC lub androida (Netflix czasem 4K z HDRem, czasem zwykłe 720p, Kodi, wiadomo, stream losowych jakości, YT znów czasem lepiej czasem gorzej, czasem treść filmowa, czasem skrót meczu).

Za gratulacje dziękuję - owszem czekałem na właśnie taką cenę :) Bardzo chciałem się zmieścić w 10K razem z gwarancją plus (biegające w domu dzieciaki). Udało się za 9799 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Etheon napisał:

Dzięki. Jak rozumiem, to ustawienie wystarczy ustawić na trybie sportowym i ten tryb wybierać w trakcie meczu, w filmach raczej nie będzie takich problemów?

W sporcie możesz też ustawić motionflow na wyraźny, ten tryb zauważalnie zwiększa ostrość w ruchu ale nie upłynnia obrazu w filmach, a z suwakami (czyli ustawienie indywidualne) to musisz poeksperymentować jakie ustawienie ci będzie pasowało, ale najpierw zrób tak ustaw >gładkość< na 5 a potem jedź suwakiem >czystość< w prawo do momentu dopóki nie zacznie cię denerwować migotanie i spadek jasności. Potem ewentualnie możesz jeszcze spróbować podkręcić suwak gładkość ale wtedy znowu obraz będzie coraz bardziej nadpłynny.

Źle napisałem gładkość na 5 to jest w zasadzie max do końca, tyle Maciej zaleca aby drugi suwak dawał optymalny efekt, ale wtedy obraz będzie znowu na pewno nadpłynny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Etheon napisał:

Ale czy to nie jest trochę marnotrawstwo? Bo jednak producenci co roku dodają/poprawiają te swoje ulepszacze, naprawdę nadal czynią one więcej złego niż dobrego? Pytam z perspektywy laika - nie kwestionuję Twojego stanowiska, po prostu chce je lepiej zrozumieć :)

Dobrze w sumie, że pytasz bowiem z robienia kilku rzeczy na raz zapomniałem o jednej bardzo istotnej funkcji -lokalne wygaszanie - to powinno być włączone (w teście Maciej zazwyczaj opisuje i rekomenduje optymalne ustawienie).

Reszta na off bo ingerencja w obraz zazwyczaj nie przynosi nic dobrego, a ten tv jest na tyle dobry sam w sobie, że nie potrzebuje polepszaczy/popsuwaczy.  Z biegiem czasu możesz sobie eksperymentować :)

Reasumując polecam 3 funkcje aktywować - czujnik otoczenia, lokalne wygaszanie, uplynniacz.

 

PS. O HDR się nie wypowiem, nie miałem przyjemności z tym tv przy takim materiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy próbowaliście aktualizować listę programów satelitarnych? Niestety w przypadku mojego tv możliwa jest aktualizacja tylko po usunięciu wszystkich ulubionych lub zresetowania wcześniejszych ustawień dla sat. Właściwie wtedy programować trzeba od nowa. W trakcie wyszukiwania/aktualizowania nowych zawartości znajduje kilka nowych programów, ale ich nie umieszcza na liście dostępnych programów. Wcześniej chyba takiego problemu nie miałem, ale nie ograniczałem wyszukiwania do progamów bezpłatnych i tv. Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników wersji 55 calowej. Czy waszym zdaniem warto przesiadać się na ten model z plazmy panasonica st60. Czy to jednak pod względem czerni i jakości obrazu nie będzie krok wstecz. Czy lepiej przy zmianie z plazmy pomyśleć o oledzie od lg, np. b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem, zgodnie z zapowiedziami, w ten weekend. Oko ludzkie jest dziwne - w większości poradników zalecana była paleta expert 1, jednak obraz w takich barwach wydawał mi się strasznie nienaturalny, taki jakby brudny, żółtawo-brązowy, na pewno wiecie o co chodzi. Najlepszy był dla mnie standardowy, jednak nie chciałem się uparcie trzymać swoich (zapewne nie do końca dobrych) przyzwyczajeń i krakowskim targiem postawiłem na ciepły. Początkowo doznania były podobne jak przy expercie 1 (czyli złe), jednak im dłużej oglądałem tym było lepiej. Po kilkunastu minutach wróciłem do standardowych barw i nie mogłem na nie patrzeć :). Nauczony doświadczeniem przeskoczyłem na expert 1 i znów dałem mu kilkanaście - kilkadziesiąt minut. Ponownie oko się przyzwyczaiło, polubiło, nie chciało wrócić do poprzednich ustawień. Dziwna sprawa. Niestety spostrzeżenia nie są uniwersalne, to co sprawdza się przy filmach z netflixa, nie sprawdza się przy treściach mieszanych z UPC, tam lepiej mi z ciepłą paletą. Poczekam jeszcze kilka tygodniu i pokuszę się o kalibrację.

Zastanowiła mnie jednak jedna rzecz - kiedy już sobie poustawiałem obraz na Netflixie, włączyłem sobie film w Kodi i ku mojemu zdziwieniu miałem tam wyjściowe ustawienia obrazu (na które oczywiście nie dało się patrzeć). Zdawałem sobie sprawę z konieczności ustawiania obrazu na każdym HDMI, ale muszę też ustawiać dla każdej aplikacji Androida osobno? Jest jakaś możliwość przeniesienia/wczytania ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2017 o 20:49, Franzose napisał:

Witam, czy próbowaliście aktualizować listę programów satelitarnych? Niestety w przypadku mojego tv możliwa jest aktualizacja tylko po usunięciu wszystkich ulubionych lub zresetowania wcześniejszych ustawień dla sat. Właściwie wtedy programować trzeba od nowa. W trakcie wyszukiwania/aktualizowania nowych zawartości znajduje kilka nowych programów, ale ich nie umieszcza na liście dostępnych programów. Wcześniej chyba takiego problemu nie miałem, ale nie ograniczałem wyszukiwania do progamów bezpłatnych i tv. Jak to wygląda u Was?

Już się napaliłem na tego Soniaka i czekam na spadek ceny.Informuj co z ta aktualizacja listy bo jak nie można zrobić to chyba tego tv nie kupię nie mam dekodera tylko moduł  astona i kartę cyfry.Na starym tv śmiga fajnie.Aktualizacja trzeba robić bo co chwila zmieniają coś na orbicie.Napisz więcej jak dojdziesz do czego z listą.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ara295 napisał:

Witam, mam pytanie do użytkowników wersji 55 calowej. Czy waszym zdaniem warto przesiadać się na ten model z plazmy panasonica st60. Czy to jednak pod względem czerni i jakości obrazu nie będzie krok wstecz. Czy lepiej przy zmianie z plazmy pomyśleć o oledzie od lg, np. b7.

 Nie da się bez dodatkowych danych odpowiedzieć. Zależy w jakich warunkach zazwyczaj oglądasz, co najczęściej oglądasz, czy tylko na wprost, czy dostrzegasz jakieś wady swojej plazmy, coś Cię denerwuje, czegos Ci brakuje, co będzie źródłem sygnalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj oglądam wieczorem choć nie zawsze w całkowitych ciemnościach. Kąt oglądania często zmieniam choćby kładąc się na sofę. Oglądam telewizję satelitarną z nc+, w tym bardzo często mecze. Poza tym z kodi czy netflixa oglądam filmy i seriale. W mojej plaźmie w zasadzie denerwuje mnie rozmiar bo jest 42 calowa a chciałbym coś większego. Niestety nie są już dostępne te plazmy. Poza tym w mojej ocenie czerń nie jest jednak tak wspaniała jak to wynikało z testów które czytałem przed zakupem. Szczególnie widać to gdy np. czarne pasy dość mocno świecą gdy towarzyszy im jakąś ciemna scena.

Edytowane przez ara295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...