Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung HW-K950 TEST soundbara z Dolby Atmos do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się dzisiaj potwierdzić to, o czym myślałem już od dawna. U mnie Atmos nie działa i nie wiem czy jest to wina sprzętu, czy coś źle konfiguruję.

Wyrwałem ten model na wyprzedaży iBood i podniecony podłączyłem do swojego LG 65c7. Niestety dźwięk wcale mnie nie zmiażdżył, do tego kilka razy miałem problemy z rozłączaniem poszczególnych urządzeń. Ani razu też nie usłyszałem efektu dźwięku płynącego z sufitu. 

Zestaw mam podłączony do złącza tv-arc zarówno w soundbarze, jak i w telewizorze. 

Gdy przychodzi co do czego i uruchamiam na Netflixie film z Dolby Atmos (np. Okja), to przy włączonym zestawie głośników niestety etykieta Atmos znika. Gdy wyłącze głośniki i dźwięk powinien się odtwarzać na wewnętrznych głośnikach telewizora, to etykieta Atmos znów się pojawia.

Jeszcze dodam, że w menu dźwięku telewizora przy włączonym zestawie soundbar nie ma możliwości przełączania Atmos - włączone/wyłączone. Dopiero po przełączeniu na głośnik wewnętrzny taka możliwość się pojawia. Pomóżcie mi proszę, bo jestem już totalnie zdezorientowany. 

IMG_7428.HEIC

IMG_2991.HEIC

IMG_8897.HEIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KikU napisał:

Udało mi się dzisiaj potwierdzić to, o czym myślałem już od dawna. U mnie Atmos nie działa i nie wiem czy jest to wina sprzętu, czy coś źle konfiguruję.

Wyrwałem ten model na wyprzedaży iBood i podniecony podłączyłem do swojego LG 65c7. Niestety dźwięk wcale mnie nie zmiażdżył, do tego kilka razy miałem problemy z rozłączaniem poszczególnych urządzeń. Ani razu też nie usłyszałem efektu dźwięku płynącego z sufitu. 

Zestaw mam podłączony do złącza tv-arc zarówno w soundbarze, jak i w telewizorze. 

Gdy przychodzi co do czego i uruchamiam na Netflixie film z Dolby Atmos (np. Okja), to przy włączonym zestawie głośników niestety etykieta Atmos znika. Gdy wyłącze głośniki i dźwięk powinien się odtwarzać na wewnętrznych głośnikach telewizora, to etykieta Atmos znów się pojawia.

Jeszcze dodam, że w menu dźwięku telewizora przy włączonym zestawie soundbar nie ma możliwości przełączania Atmos - włączone/wyłączone. Dopiero po przełączeniu na głośnik wewnętrzny taka możliwość się pojawia. Pomóżcie mi proszę, bo jestem już totalnie zdezorientowany.

U siebie te tytuły, które mają HDRa + Atmos odtwarzam na XONE. Wówczas Atmos działa prawidłowo.

Przez sam HDMI ARC Atmos nie działa w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko po co robić to na okrętkę, jeśli telewizor zapewnia taką funkcję? Coś jest nie tak. Też mam xone, ale planuję sprzedać, więc wolałbym żeby działało to bezpośrednio. 

Edytowane przez KikU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam jeszcze: w jaki sposób macie podłączone sprzęty ze sobą? Soundbar z telewizorem i xbox z telewizorem, czy rowniez laczycie xboxa bezposrednio z soundbarem? Dalej mam wrazenie, ze to u mnie nie działa...

jeszcze dodam, że w ustawieniach dźwięku mam:

Dźwięk hdmi: bistream wyłączony.

Optyczne wyjście dźwiękowe: wyłączone

Format Bitstream: Dolby Atmos for Home

 

Edytowane przez KikU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spytam jeszcze: w jaki sposób macie podłączone sprzęty ze sobą? Soundbar z telewizorem i xbox z telewizorem, czy rowniez laczycie xboxa bezposrednio z soundbarem? Dalej mam wrazenie, ze to u mnie nie działa...
jeszcze dodam, że w ustawieniach dźwięku mam:
Dźwięk hdmi: bistream wyłączony.
Optyczne wyjście dźwiękowe: wyłączone
Format Bitstream: Dolby Atmos for Home
 
Włącz bitstream, tak aby to soundbar dekodował dźwięk, a nie Xbox. Powinno działać.
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lycone napisał:
13 godzin temu, KikU napisał:
Spytam jeszcze: w jaki sposób macie podłączone sprzęty ze sobą? Soundbar z telewizorem i xbox z telewizorem, czy rowniez laczycie xboxa bezposrednio z soundbarem? Dalej mam wrazenie, ze to u mnie nie działa...
jeszcze dodam, że w ustawieniach dźwięku mam:
Dźwięk hdmi: bistream wyłączony.
Optyczne wyjście dźwiękowe: wyłączone
Format Bitstream: Dolby Atmos for Home
 

Włącz bitstream, tak aby to soundbar dekodował dźwięk, a nie Xbox. Powinno działać.

Ale u mnie taka opcja jest niedostepna, moge wlaczyc stereo (działa), a po wybraniu 5.1 i 7.1 pojawia się informacja, żeby podłączyć urządzenie, które to obsłuży. 

Ale spytam jeszcze raz - czy Soundbar ma być połączony kablem hdmi też z xboxem, czy wystarczy tylko z telewizorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale u mnie taka opcja jest niedostepna, moge wlaczyc stereo (działa), a po wybraniu 5.1 i 7.1 pojawia się informacja, żeby podłączyć urządzenie, które to obsłuży. 
Ale spytam jeszcze raz - czy Soundbar ma być połączony kablem hdmi też z xboxem, czy wystarczy tylko z telewizorem?
Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale ja mam Xbox podłączony do HDMI IN w soundbar i stamtąd HDMI OUT do TV. Ogólnie nie polecam Xboxa jako odtwarzacz Kodi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lycone napisał:
1 godzinę temu, KikU napisał:
Ale u mnie taka opcja jest niedostepna, moge wlaczyc stereo (działa), a po wybraniu 5.1 i 7.1 pojawia się informacja, żeby podłączyć urządzenie, które to obsłuży. 
Ale spytam jeszcze raz - czy Soundbar ma być połączony kablem hdmi też z xboxem, czy wystarczy tylko z telewizorem?

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale ja mam Xbox podłączony do HDMI IN w soundbar i stamtąd HDMI OUT do TV. Ogólnie nie polecam Xboxa jako odtwarzacz Kodi.

Podsyłam zrzut w którym są dwa rysunki, pierwszy jak to wygląda u mnie i drugi jako moje wyobrażenie, że tak to wygląda u Was, jesli się mylę to poprawcie mnie proszę. 

 

 

Zrzut ekranu 2018-10-24 o 15.07.21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez TV ARC nie pójdzie Atmos. Podłącz Xbox do Soundbar i z Soundbar do TV.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za radę, tylko powiedz jakie złącza mają łączyć Xboxa z soundbarem i jakie soundbar z tv? 

Xbox też ma być podłączony bezpośrednio z telewizorem, czy już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzięki za radę, tylko powiedz jakie złącza mają łączyć Xboxa z soundbarem i jakie soundbar z tv? 
Xbox też ma być podłączony bezpośrednio z telewizorem, czy już nie?
Jeden hdmi z Xbox do Soundbar i drugi kabel HDMI z Soundbar do tv. Nie łączysz już Xboxa z TV.
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lycone napisał:
1 godzinę temu, KikU napisał:
Ok, dzięki za radę, tylko powiedz jakie złącza mają łączyć Xboxa z soundbarem i jakie soundbar z tv? 
Xbox też ma być podłączony bezpośrednio z telewizorem, czy już nie?

Jeden hdmi z Xbox do Soundbar i drugi kabel HDMI z Soundbar do tv. Nie łączysz już Xboxa z TV.

Dzięki, czy w takim razie mam użyć złącza arc w soundbarze do połączenia z Xboxem? Albo arc w telewizorze do połączenia z Xboxem? W poprzednim Samsungu chyba nie miałem takiego złącza, czytałem trochę na jego temat w necie ale albo źle rozumiem metodę działania,  albo trafiam na kiepskie opisy.

Przepraszam nie są się edytować posta, proszę napisz mi strukturę krowie na rowie, są dwa pytania:

1. W Xbox mamy dwa złącza:

HDMI out to tv oraz HDMI IN from sat cable, który z nich łączymy z HDMI In w soundbarze?

2. W soundbarze mamy złącze hdmi out (TV-ARC), logika mi podpowiada, że łączymy je z HDMI IN (TV-Arc) w telewizorze, ale wcześniej napisałeś, że przez Arc atmos nie pójdzie, czyli do którego złącza w tv mam wpiąć soundbar?

Przepraszam nie są się edytować posta, proszę napisz mi strukturę krowie na rowie, są dwa pytania:

1. W Xbox mamy dwa złącza:

HDMI out to tv oraz HDMI IN from sat cable, który z nich łączymy z HDMI In w soundbarze?

2. W soundbarze mamy złącze hdmi out (TV-ARC), logika mi podpowiada, że łączymy je z HDMI IN (TV-Arc) w telewizorze, ale wcześniej napisałeś, że przez Arc atmos nie pójdzie, czyli do którego złącza w tv mam wpiąć soundbar?

 

Sytuacja jest dla mnie o tyle niekomfortowa, że chyba przetestowałem wszystkie możliwe opcje z podłączeniem Xboxa do soundbara i soundbara do tv, ale bez kabla między tv i Xboxem i w żaden sposób nie udało mi się uzyskać obrazu z Xboxa na tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tonybcc napisał:

Tak jak kolega napisał z Xboxa do hdmi 1 w hw-k950 a z niego hdmi arc do tv. 

Musi działać 

A jest jakaś specjalna procedura uruchomienia tego za pośrednictwem soundbara? Bo jak wybieram w telewizorze to źródło, to mimo że konsola i soundbar są włączone to wyświetla się po prostu brak sygnału.

Dodam, że Simplink mam włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hw-k950 musisz wejść w din. W telewizorze ja musiałem tylko włączyć opcje arc. Sorry za głupie pytanie ale napisz dokładnie jak i co chcesz oglądać bardzo pomoże mi to w odpowiedziach. Coś obiło mi się rownież o uszy ze musisz mieć jakaś aplikacje w Xbox ale tu ci nie podpowiem ponieważ nie mam xboxa. Zakładam rownież ze materiał który oglądasz ma ścieżkę z atmos. 

Zacznij na spokojnie od tego żeby wszystko podłączyć pózniej sprawdź odtwarzacz i tam wszystkie opcje( ja używam kodi) i w opcjach dźwięk musiałem włączyć pass through) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu Dolby Atmos po stronie konsoli, gdy włączam sounbar i konsole to sounbar poprawnie wykrywa Dolby Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał może z nową serią Q90R? Warto skusić się na ten poprzedni model póki jeszcze jest czy lepiej iść w ten nowy? Czy to praktycznie to samo tylko z nową nazwą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2018 o 09:48, KikU napisał:

A jest jakaś specjalna procedura uruchomienia tego za pośrednictwem soundbara? Bo jak wybieram w telewizorze to źródło, to mimo że konsola i soundbar są włączone to wyświetla się po prostu brak sygnału.

Dodam, że Simplink mam włączony

Udało Ci się?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 21:19, Ary napisał:

Udało Ci się?

 

Nie udało, właśnie po latach wracam do tego tematu próbując podłączyć Soundbar do LG u rodziców. Ponownie robię wielkie oczy: telewizor obsługuje atmos, głośniki też, ale po włączeniu soundbara znika etykieta Atmos z listy obsługiwanych na Netflix. Udało Ci się to jakoś opanować?

Edytowane przez KikU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz opanować....
Podłączasz głośniki bez Dolby Atmos, to etykieta znika, proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, raf7705 napisał:

Co chcesz opanować....
Podłączasz głośniki bez Dolby Atmos, to etykieta znika, proste jak drut.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że bez Dolby Atmos? Puszczając przez Xboxa Atmos działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pomoge

 

mam wersje K850 to to samo co k950 jesli chodzi o belke ale nie ma tylnych sourondow

tak sie zastanawiam na cholere te testy jak nie daja konkretow

 

zeby byl atmos to

 player lub Xbox  (u mnie shield) musi wejsc w soundbar w HDMI 1 lub 2  tylko tak

sygnal do TV idzie z Hdmi ARC do TV

ta belka nie puszcza Atmosa i Vision po HDMI ARC wlasnie nie ma eARC  tylko

z TV nie bedziemy mieli Atmosa na belce  czy to Netfix lub Disney

 

ja mam flagowy Hisense 65u8qf ma wszystko Vison Atmos HDR10 eARC

 

obecnie z shield mam na TV mam Atmosa i obraz HDR10

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem ten problem na jakiś czas.

Podłączyłem ze sobą kablem wyjścia tv arc z soundbara i z telewizora.

Do HDMI 1 w soundbarze podłączyłem Xboxa series x i on obsługiwał atmosa w aplikacjach Netflix i HBO max odpalanych na xboxie. 

 

Niestety dzisiaj po około miesięcznej przerwie po włączeniu Xboxa, okazało się że przestał obsługiwać dolby atmos. Gdy ustawiam taki tryb dźwięku, nie słychać. żadnego dźwięku. Po przełączeniu trybu na DTS lub inny, dźwięk znowu normalnie działa. 

 

Czy ktoś wie czym może być spowodowany ten problem i jak go rozwiązać?

 

Dodam jeszcze, że po przełączaniu źródła w soundbarze na Xboxa pojawia się na soundbarze napis AVR speaker. Nie wiem czy pojawiał się wcześniej gdy atmos działał.

Edytowane przez KikU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...