Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung HW-K950 TEST soundbara z Dolby Atmos do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung HW-K950 TEST soundbara z Dolby Atmos do kina domowego

Samsung HW-K950 to najnowsza propozycja z zakresu soundbarów od koreańskiego producenta. Nie ukrywam, że już od kilku miesięcy ostrzyłem sobie zęby na test tego sprzętu ponieważ na każdym kroku trafiałem na różne pokazy tego urządzenia. Zapraszam do obszernego testu!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety Samsung wolał zapomnieć o klientach tego modelu i zamiast dać wsparcie DTS:X do K950, wypuszcza zaktualizowany (o dwa dodatkowe głośniki po bokach) model HW-N950 z obsługą tego formatu. Nieładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez DTS HD Master audio to porażka niestety. Co zrobić z całą kolekcja płyt blu Ray? Dziwne to jest. Może będzie aktualizacja.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vandel1 napisał:

Bez DTS HD Master audio to porażka niestety. Co zrobić z całą kolekcja płyt blu Ray? Dziwne to jest. Może będzie aktualizacja.

Aktualizacja do DTS HD Master audio jest od kilku miesięcy. Włącznie z DTS 5.1

Gdyby Sony dodał do swojego HT-ST5000 dwie tylne kolumny w systemie Atmos, to problem byłby rozwiązany, gdyż ich soundbar wspiera wszystkie te formaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2018 o 00:19, remiart napisał:

Aktualizacja do DTS HD Master audio jest od kilku miesięcy. Włącznie z DTS 5.1

Gdyby Sony dodał do swojego HT-ST5000 dwie tylne kolumny w systemie Atmos, to problem byłby rozwiązany, gdyż ich soundbar wspiera wszystkie te formaty. 

Zmieniłbyś ten zestaw Samsunga z Atmosem na coś ew. innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2018 o 20:50, motylanogha napisał:

Zmieniłbyś ten zestaw Samsunga z Atmosem na coś ew. innego?

Poczekałbym na jego następce z obsługą DTS-X, który ma podobno wyjść już niebawem i porównał ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapytałem na infolini Samsunga co się stanie gdy podłączę ten soundbar z najnowszym i najlepszym telewizorem Samsung Q9FN i zapodam filmy z mojej dość sporej kolekcji z dźwiękiem DTS ( nie jest to jakaś nowość i chyba każdy spotkał się z takim systemem - tym bardziej , że każda konkurencja dziś wspiera go w swoich TV ) ..... no cóż odpowiedź była że NIE BĘDZIE DŹWIĘKU - gdyż najnowszy i najlepszy TV nie posiada wsparcia DTS i powinienem sobie każdy film przekonwertować do Stereo :(

Bravo Samsung .... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie dla osób zorientowanych... jedyny wyznacznik to jakość dźwięku 5.1... co lepsze samsung 950 czy BOSE cinemate 520 ?!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HW-K950 w cenie premierowej i testowanej tutaj czy przez Urbańskiego (tj. 6000 zł) to żart. Ten zestaw nie jest warty takiej kwoty i po raz kolejny się zastanawiam czy jest jakikolwiek sens ufać testom/recenzjom sprzętu.

Kupiłem tego Samsunga na iBoodzie za 2599 zł (fabrycznie nowy) i w tej cenie HW-K950 jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Nie oszukujmy się, wiele zestawów w cenie 2000 zł to nadal tylko zestawy 2.1, a w nieco droższej kwocie już z kanałem centralnym (3.1) ale bez satelit dodatkowych więc efekt Surround jest znikomy/całkowity brak.

Myślę, że cena tego Soundbara premierowa powinna wynosić 3500 zł z obniżkami w marketach do ~3000 zł. To bardziej adekwatna cena.

To co mnie zaskoczyło to, że Xbox One X podnosi dźwięk we wszystkich grach do Dolby Atmos (niebieska dioda), a więc nawet włączając Wiedźmina 3, który Dolby Atmos nie ma, zyskujemy ten efekt przestrzenny i wypada to naprawdę dobrze przy właściwym ustawieniu sprzętu.

W filmach/serialach jestem pod wrażeniem czystości dialogów, to właśnie tego kanału centralnego przeznaczonego dla dialogów mi brakowało wcześniej. Mogę wywalić napisy teraz oglądając nawet na omawianym zestawie.

Dotychczas było tak, że mając na uszach słuchawki nie potrzebowałem napisów, ale niestety z głośników w telewizorze / Soundbarze 2.1 wiele dialogów w momencie gdy dużo działo się na ekranie mi uciekało, "wtapiały się" w efekty dźwiękowe w filmie i mimo certyfikatu C1 i pracy gdzie często prowadzę rozmowy po angielsku, tutaj miałem problem.

Z HW-K950 tego problemu nie ma, a pozbycie się napisów dużo mi daje, po pierwsze nie patrzy się człowiek na dół ekranu, tylko komfortowo całość telewizora obejmuje, a po drugie w przypadku mojego TV (tj. KS7000) sterowanie podświetleniem jest słabe i napisy rozjaśniają całość obrazu.

Także dla mnie zestaw jest spoko, aczkolwiek przesiadałem się zestawu 2.1 więc skok jest duży i mogę być bardziej wsiąknięty tym niż ktoś kto miał w domu już zestaw 5.1 dobry.

Stricte do muzyki natomiast taki zestaw nie ma żadnego sensu, przetestowałem wszystkie te opcje dostępne (Movie, Standard, Music itd.) i moim zdaniem Microlaby Solo 6C do dostania za ~450 zł zapewnią lepszy dźwięk w Stereo. Nie wiem czym się tam Urbański w wideo zachwyca jeśli chodzi o muzykę.

W Dolby Atmos wydaje się jednak jakby było trochę za dużo basu, nie wiem czy to kwestia ustawienia tylko (ustawienie mam bardzo dobre, wedle instrukcji wszystko, akurat się udało; pokój jest mały - 12m2, może właśnie za mały i przez to dźwięk w Atmos wydaje się zbyt agresywny?) czy jednak taka specyfika i uroda zestawu.

Pochwalę jednak wykonanie zestawu, czuć, że to produkt premium, wszystko idealnie spasowane, jakość materiałów bardzo dobra, przy otwieraniu nie ma tego efektu "śmierdzącego plastiku" jak przy większości sprzętów, nie było też żadnych problemów ze sparowaniem subwoofera i głośników surround z listwą główną, aktualizacja przez Wi-Fi (do 3117) też przebiegła bezproblemowo, ta aplikacja Samsunga na telefon całkiem spoko.

Wersja TL;DR:
Za 2599 zł uważam, że to był zakup bardzo dobry, ale nie przekona mnie nikt, że HW-K950 jest warty 6000 zł.

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodził to był drogi bo grał Dolby Atmos wyjątkowo dobrze bez wiadomych głośników oraz ma wszystko bezprzewodowe. Wtedy to „robiło”. Teraz to już nie jest takie halo wielkie. Dzięki za dużo wrażeń! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HW-K950 w cenie premierowej i testowanej tutaj czy przez Urbańskiego (tj. 6000 zł) to żart. Ten zestaw nie jest warty takiej kwoty i po raz kolejny się zastanawiam czy jest jakikolwiek sens ufać testom/recenzjom sprzętu.

Kupiłem tego Samsunga na iBoodzie za 2599 zł (fabrycznie nowy) i w tej cenie HW-K950 jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Nie oszukujmy się, wiele zestawów w cenie 2000 zł to nadal tylko zestawy 2.1, a w nieco droższej kwocie już z kanałem centralnym (3.1) ale bez satelit dodatkowych więc efekt Surround jest znikomy/całkowity brak.

Myślę, że cena tego Soundbara premierowa powinna wynosić 3500 zł z obniżkami w marketach do ~3000 zł. To bardziej adekwatna cena.

To co mnie zaskoczyło to, że Xbox One X podnosi dźwięk we wszystkich grach do Dolby Atmos (niebieska dioda), a więc nawet włączając Wiedźmina 3, który Dolby Atmos nie ma, zyskujemy ten efekt przestrzenny i wypada to naprawdę dobrze przy właściwym ustawieniu sprzętu.

W filmach/serialach jestem pod wrażeniem czystości dialogów, to właśnie tego kanału centralnego przeznaczonego dla dialogów mi brakowało wcześniej. Mogę wywalić napisy teraz oglądając nawet na omawianym zestawie.

Dotychczas było tak, że mając na uszach słuchawki nie potrzebowałem napisów, ale niestety z głośników w telewizorze / Soundbarze 2.1 wiele dialogów w momencie gdy dużo działo się na ekranie mi uciekało, "wtapiały się" w efekty dźwiękowe w filmie i mimo certyfikatu C1 i pracy gdzie często prowadzę rozmowy po angielsku, tutaj miałem problem.

Z HW-K950 tego problemu nie ma, a pozbycie się napisów dużo mi daje, po pierwsze nie patrzy się człowiek na dół ekranu, tylko komfortowo całość telewizora obejmuje, a po drugie w przypadku mojego TV (tj. KS7000) sterowanie podświetleniem jest słabe i napisy rozjaśniają całość obrazu.

Także dla mnie zestaw jest spoko, aczkolwiek przesiadałem się zestawu 2.1 więc skok jest duży i mogę być bardziej wsiąknięty tym niż ktoś kto miał w domu już zestaw 5.1 dobry.

Stricte do muzyki natomiast taki zestaw nie ma żadnego sensu, przetestowałem wszystkie te opcje dostępne (Movie, Standard, Music itd.) i moim zdaniem Microlaby Solo 6C do dostania za ~450 zł zapewnią lepszy dźwięk w Stereo. Nie wiem czym się tam Urbański w wideo zachwyca jeśli chodzi o muzykę.

W Dolby Atmos wydaje się jednak jakby było trochę za dużo basu, nie wiem czy to kwestia ustawienia tylko (ustawienie mam bardzo dobre, wedle instrukcji wszystko, akurat się udało; pokój jest mały - 12m2, może właśnie za mały i przez to dźwięk w Atmos wydaje się zbyt agresywny?) czy jednak taka specyfika i uroda zestawu.

Pochwalę jednak wykonanie zestawu, czuć, że to produkt premium, wszystko idealnie spasowane, jakość materiałów bardzo dobra, przy otwieraniu nie ma tego efektu "śmierdzącego plastiku" jak przy większości sprzętów, nie było też żadnych problemów ze sparowaniem subwoofera i głośników surround z listwą główną, aktualizacja przez Wi-Fi (do 3117) też przebiegła bezproblemowo, ta aplikacja Samsunga na telefon całkiem spoko.
Wersja TL;DR:
Za 2599 zł uważam, że to był zakup bardzo dobry, ale nie przekona mnie nikt, że HW-K950 jest warty 6000 zł.

Też miałem go brać z Ibood, ale brak DTS HD MA to była wada nie do przejścia.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

ja rownież zakupiłem wyżej wspomniany Soundbar i tak jak koledzy pisali za 2-3 k to raczej nie ma nic lepszego. Sam dźwięk atmos robi fajne wrażenie. 

Puscilem dźwięk przez kodi z dysku. Wszystko działa jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, 
ja rownież zakupiłem wyżej wspomniany Soundbar i tak jak koledzy pisali za 2-3 k to raczej nie ma nic lepszego. Sam dźwięk atmos robi fajne wrażenie. 
Puscilem dźwięk przez kodi z dysku. Wszystko działa jak należy. 
A DTS HD MA jakie wrażenie robi?
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia z użytkowania.Czy będzie aktualizacja i dostępność DTS HD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia super ale faktycznie brak dts x jest trochę denerwujący,  dts 5.1 jest Ok. Musiałem obniżyć głośność ponieważ żona się skarżyła na bas. Ale najważniejsze to dobre ustawienie głośników. Od kiedy powiesiłem tyle głośniki i ustawiłem pod optymalnym kontem dźwięk jest „ normalny” i nie przytłacza tak bardzo poprzednio w tzw. Byle jakiej pozycji zaraz po wyjęciu z pudełka było bardzo stanowczo za głośno nawet dla mnie. Co do atmos to jest odczuwalny i nie jest to tylko slogan jak w przypadku innych soundbarow ze atmos bardzo z przodu. Tutaj jest odczuwalny. Wiadomo ze nie jest to to samo co dedykowane głośniki i wzmacniacz ale u mnie się sprawdza. Po każdym seansie z atmos mam banana na ustach.

jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. O życzach które mnie trochę denerwują nie pisałem bo każdy sprzęt takie ma. 

 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem do Samsunga o DTS X niestety nie dostałem konkretnej odpowiedzi 

czekam podobnie jak Ty na aktualizacje ale ......  zobaczymy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie do samsunga to strata czasu. Cieszę się tym co mam. Na forum samsunga w us ludzie nawet próbowali straszyć ze założą pozew zbiorowy. Fajnie by było gdyby był dts x to byłby komplet ale obawiam się ze skoro n950 za rogiem to tradycyjnie nas oleja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Jeśli wlącze film Blu-ray w systemie DTS HD co z tego wyjdzie ? Zaraz wejdzie następca N950 i K950 myśle żę mocno stanieją .pOZDRAWIAM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się znaleść coś z dts hd i dam ci znać. K950 to fajny Soundbar ale nie dał bym za niego więcej niż 3500. Powyżej tej kasy so lepsze możliwości jeżeli chodzi o dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tej poprzedniej wypowiedzi: Ogrywałem niedawno Final Fantasy XV na XBOX ONE X (razem z dodatkami i Royal Packiem), to jest gra, która wspiera Dolby Atmos. Generalnie XONE X potrafi symulować dźwięk do Atmosa, ale to nie to samo, nie ma tego uczucia obcowania z magią co w przypadku tytułu z Atmosem faktycznie i tak zachwycony byłem dźwiękiem, że gra dodatkowo zyskała w moich oczach - jestem w stanie podnieść ocenę grze oczko wyżej z uwagi na dodatek jakim jest dźwięk na tym Samsungu HW-K950 w Dolby Atmos.

Mam HBO Go (Tutaj wiadomo bieda, bo ten serwis oferuje dźwięk stereo) i Netflixa (tutaj 5.1 bardzo fajnie wypadają, z Atmosem obejrzałem ostatnio Paradoks Cloverfield na XONE X i o ile film nie był za specjalny, to dźwięk super) Amazon Prime teraz trial 30 dni też (5.1 bardzo dobrze, The Man in the High Castle z przyjemnością mi się ogląda i słucha) natomiast płyt na Blu-Ray praktycznie nie oglądam, może to wstyd, ale nie mam obecnie ani jednego filmu BD ani BD UHD. Co miałem to sprzedałem z pół roku temu, bo raczej nie wracam ponownie do tego samego filmu, a nowości teraz też nie kupuję, bo wystarczająco mam zaległości na HBO i Netflixie. Dopiero Rodzinę Soprano ogarniam. ;'D

Ten zestaw ma parę idiotyzmów, chociażby wyłączanie się po 5 minutach braku dźwięku, dotyczy to w sumie wielu Soundbarów Samsunga o dziwo, wejście w AUX i wyłączenie Auto Power Down nie pomaga, znaczy pomaga jeśli dźwięk idzie w PCM, ale jeśli jest Dolby Digital to i tak się wyłącza.

Dla mnie głośniki surround w materiale 5.1 są za cicho, podwyższam do +2, natomiast w Dolby Atmos..są za głośne i obniżam do -2. Musiałem też obniżyć FTL i FTR do -2 w Dolby Atmos bo mnie dźwięk trochę przytłaczał, to samo z Subwooferem, do -6, ale ja mam mały pokój jak pisałem - 12m2, pewnie w salonie ogromnym odczucia mogą być inne.

Podwyższanie materiału 2.0 do 5.1 Movie lub 5.1.4 Surround to trochę taki pic na wodę w sumie, niewiele z tego wynika, a tylne głośniki tylko jeszcze wtedy lekko buczą.

Natomiast tak jak ja głównie używam tego zestawu do gier i filmów z serwisów streamingowych to jest jak najbardziej OK. Rozumiem jednak, że brak DTS:X i DTS HD MA dla wielu może być problemem, dla którego ten Soundbar całkiem oleją.

No i żeby nie było - nadal twierdzę, że do muzyki taki zestaw jest bardzo słaby, słabszy niż głośniki komputerowe 2.0 ze średniej półki, no ale nawet tworząc kino domowe to ostrzega się, że do muzyki się to nie sprawdza. Tu jest historia taka sama.

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.Czy przy odtwarzaniu płyty BLU -Ray w systemie DTS HD belka zagra czy cisza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marek napisał:

Jeszcze raz.Czy przy odtwarzaniu płyty BLU -Ray w systemie DTS HD belka zagra czy cisza ?

Wlasnie to sprawdziłem na płycie The Shadows 

W DTS HD MASTERS belka normalnie gra ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Fjubens napisał:

Dodam do tej poprzedniej wypowiedzi: Ogrywałem niedawno Final Fantasy XV na XBOX ONE X (razem z dodatkami i Royal Packiem), to jest gra, która wspiera Dolby Atmos. Generalnie XONE X potrafi symulować dźwięk do Atmosa, ale to nie to samo, nie ma tego uczucia obcowania z magią co w przypadku tytułu z Atmosem faktycznie i tak zachwycony byłem dźwiękiem, że gra dodatkowo zyskała w moich oczach - jestem w stanie podnieść ocenę grze oczko wyżej z uwagi na dodatek jakim jest dźwięk na tym Samsungu HW-K950 w Dolby Atmos.

Mam HBO Go (Tutaj wiadomo bieda, bo ten serwis oferuje dźwięk stereo) i Netflixa (tutaj 5.1 bardzo fajnie wypadają, z Atmosem obejrzałem ostatnio Paradoks Cloverfield na XONE X i o ile film nie był za specjalny, to dźwięk super) Amazon Prime teraz trial 30 dni też (5.1 bardzo dobrze, The Man in the High Castle z przyjemnością mi się ogląda i słucha) natomiast płyt na Blu-Ray praktycznie nie oglądam, może to wstyd, ale nie mam obecnie ani jednego filmu BD ani BD UHD. Co miałem to sprzedałem z pół roku temu, bo raczej nie wracam ponownie do tego samego filmu, a nowości teraz też nie kupuję, bo wystarczająco mam zaległości na HBO i Netflixie. Dopiero Rodzinę Soprano ogarniam. ;'D

Ten zestaw ma parę idiotyzmów, chociażby wyłączanie się po 5 minutach braku dźwięku, dotyczy to w sumie wielu Soundbarów Samsunga o dziwo, wejście w AUX i wyłączenie Auto Power Down nie pomaga, znaczy pomaga jeśli dźwięk idzie w PCM, ale jeśli jest Dolby Digital to i tak się wyłącza.

Dla mnie głośniki surround w materiale 5.1 są za cicho, podwyższam do +2, natomiast w Dolby Atmos..są za głośne i obniżam do -2. Musiałem też obniżyć FTL i FTR do -2 w Dolby Atmos bo mnie dźwięk trochę przytłaczał, to samo z Subwooferem, do -6, ale ja mam mały pokój jak pisałem - 12m2, pewnie w salonie ogromnym odczucia mogą być inne.

Podwyższanie materiału 2.0 do 5.1 Movie lub 5.1.4 Surround to trochę taki pic na wodę w sumie, niewiele z tego wynika, a tylne głośniki tylko jeszcze wtedy lekko buczą.

Natomiast tak jak ja głównie używam tego zestawu do gier i filmów z serwisów streamingowych to jest jak najbardziej OK. Rozumiem jednak, że brak DTS:X i DTS HD MA dla wielu może być problemem, dla którego ten Soundbar całkiem oleją.

No i żeby nie było - nadal twierdzę, że do muzyki taki zestaw jest bardzo słaby, słabszy niż głośniki komputerowe 2.0 ze średniej półki, no ale nawet tworząc kino domowe to ostrzega się, że do muzyki się to nie sprawdza. Tu jest historia taka sama.

Generalnie zgadzam się z prawie wszystkim szczególnie z tym ze w Dolby Atmos dźwięk aż przytłacza i trzeba go przyciszyć ale u mnie jako muzyczna belka tez jest Ok tzn. Jak włączę jakiś stream z aplikacji to jest Ok. Ja raczej używam go do ogladania niz do muzyki i może z tad inne odczucia. Co do cloverfield to faktycznie lepiej się nie wypowiem bo ten film to ....? jak już pisałem za około 3k jest Ok więcej bym za niego nie dał. Jak wyjdzie n950 i zejdzie do tego samego poziomu to może wymienię. 

Ps. Jak ustawiacie częstotliwości? Bawiliście się już tym? 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...