Jump to content
Maciej Koper

Panasonic UB700 (DMP-UB700) TEST tańszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K

Recommended Posts

Panasonic UB700 (DMP-UB700) TEST tańszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K

Kilka miesięcy temu, pod lupę wziąłem flagowy model odtwarzacza Ultra HD Blu-ray od Panasonica. Był nim DMP-UB900. Od tamtego czasu firma poszła do przodu, wprowadzając model bardziej przystępny - UB700. To on będzie bohaterem dzisiejszego testu.

Przeczytaj całość

Temat na razie wirtualny. Więc trudno o tym pisać cokolwiek bo jak?. Wyjdą kiedyś filmy, wyjdzie więcej info to na pewno będzie co sprawdzać i testować. Póki co nie widzę sensu mieszania o czymś czego nie ma w formie materialnej. W przypadku tych odtwarzaczy też nie ma żadnego wiarygodnego info czy może wyjdzie update czy nie wyjdzie. Nic nie wiadomo. Panasonic pomija ten temat. To tyle co wiem ;-).

Panasonic milczy bo wsparcia póki co w żadnym ich produkcie nie ma i planowane zapewne póki co nie jest - bo wtedy by trabili o tym przy każdej okazji, a tu "cichosza" tak samo jak odnośnie wsparcia/aktualizacji TV 4k z serii C do dekododowania HDR.

Edited by Xisiek

Chciałem się dowiedzieć jedna zasadniczą rzecz. Czy jakość obrazu UB700 jest taka sama jak UB900 i... się nie dowiedziałem :(

Przecież aż się prosi, żeby takie porównanie zrobić. Jak dotąd tylko What Hi-Fi? miało jaja, żeby wyraźnie napisać że jednak UB900 jest lepszy.

Edited by dixonhill
  • Like 1

Whst hi-fi tobjest gazetka reklamowa a nie przyzwoity tester. Zeby stwierdzic ze drozszy model jest l3pszy od tanszego, nie potrzeba jaj. Twierdzenie odwrotne ma natomiast oznaki odwagi. Zapytaj na Vincenta Teogha z HDTVTEST.co.uk , jakie przeslanki za tym twierdzeniem stoja, bo nie jest to wylacznie kwestia odwagi.

• Like 1

Nie oceniam What Hi-Fi, tylko stwierdzam fakt, że to wyraźnie napisali. I to wbrew twierdzeniom producenta, że obraz w tych dwóch modelach będzie taki sam. Więc może potrzeba jaj?

Chciałem się dowiedzieć jedna zasadniczą rzecz. Czy jakość obrazu UB700 jest taka sama jak UB900 i... się nie dowiedziałem
Przecież aż się prosi, żeby takie porównanie zrobić. Jak dotąd tylko What Hi-Fi? miało jaja, żeby wyraźnie napisać że jednak UB900 jest lepszy.

Oczekujesz, że napiszę nieprawdę? No way...

8 godzin temu, qazar napisał:

To w końcu 900 ma lepszy obraz niż 700 czy nie? Bo dziś mam iśc po 700...

Dokładnie, domagamy się prawdy. Opublikujcie screenshoty porównawcze. 

Chcę zobaczyć w czym Matt Damon sadził ziemniaki! Chcę to zobaczyć wyraźnie! Chcę to zobaczyć w HDR!

• Like 1

Dnia 28.02.2017 o 08:31, Robert_1988_KrK napisał:

@Gmeru powiedz a co z zapowiedzą recenzji Blu-ray Pioneer'a??, co jakiś czas temu wjechał do Was.

W dobie playerów UHD postanowiliśmy się wstrzymać. Nie za bardzo widzę sens...

Warto byłoby jednak wspomnieć, że ten odtwarzacz na razie (przynajmniej do czasu update'u) nie jest dobrym wyborem dla właścicieli wielu telewizorów UHD z 2015 i niektórych z 2016, które nie wspierają sygnału 12-bitowego, a taki właśnie wypuszczają odtwarzacze Panasonica.

Myślę, że w dobie 4K warto mieć sprawdzone namiary na długie kable HDMI.

Te PurLinki spodobały mi się, szczególnie opcja cięcia na wymiar.

Ciekawe jaka jest trudność poprawnego "zarobienia" złącza?

Może pytanie będzię tendencyjne ale czy warto wymieniać LG BD370 na tego Panasonica UB700, czy różnica jakości obrazu będzie istotna? Dodam, że płyt 4k nie posiadam.

Poza wsparciem dla Ultra HD to nie.

Po wykonaniu update'u nie widze zadnych zmian w menu, czy w sposobie dzialania Dynamic Range Adjustment, ani zakladce Luminance/Colour Adjustment.
Amazon Video faktycznie dziala w HDR i umozliwia stosowanie DRA.
20170523_111434_zpse0vk4hne.jpg

20170523_112456_zps3vta1xcn.jpg
Niestety aplikacja Amazona w Panasonicach wypuszcza tylko 60 Hz.

Witam Panowie potrzebuję waszej pomocy Chcę kupić Panasonica ub 700 lub ub 400 Tylko który wybrać żeby był dobry Za odpowiedzi serdecznie dziękuję