Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic UB700 (DMP-UB700) TEST tańszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug opinii szefa testów - w jakości obrazu różnic brak. Biorąc pod uwagę dostępność łatwiej chyba kupić ub700.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ub400 jest już dostępny w Polsce-1600zł :wub:w RTVEUROAGD Drogo Na amazon.de 280 euro(ok 1200zł) W przeliczeniu na zł za tą cenę w Niemczech można kupić 700(355 euro)

A tak swoja droga to dokładasz 100zł i masz ub700 Jeszcze trochę i 400 stanieje ,bo na razie mają ją tylko dwa sklepy, a więc mała konkurencja

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

355? Brytyjski Amazon mial je w ubieglym tyg po 260£

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ,że to jeszcze taniej i to grubo jeśli chodzi o ub700 na Angielskiej stronie amamzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najtaniej w outlecie Panasonica. Refurby z pelna gearancja po 199. Ale radzilbym kupic lokalnie. Panasoniki generuja ponoc najlepszy obraz ale lubia sie czasem zawiesic. Wiec lepiej miec mozliwosc bezproblemowego zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pytanie mam dylemat przy zakupie odtwarzacza bluray 4k uhd, panasonic ub 700 czy kupić Xbox one s lub PlayStation. Widziałem jeden filmik na YouTube gdzie jest porównanie Xboxa z ub 900 co prawda i różnice w obrazie na rzecz Panasonica to jakaś przepaść. Czy tak jest faktycznie. Dziękuję i czekam na jakieś sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to faktycznie jest różnica w jakości. Jak duża? No niestety nie widziałem na żywo, więc nie stwierdzę czy to przepaść. Dodatkowo X One z tego co wiem nie odtworzy wszystkich płyt. Ja jeżeli miałbym CI poradzić to na pewno zdecydowałbym na oddzielny odtwarzacz dedykowany do płyt UHD. Idealnego połączenie jakiego swojego czasu było PS3 już pewnie nie będzie. Choćby z tego powodu Sony nie decydowało się na napęd UHD w PS 4 Pro.  Ale wracając do tematu. Cena 700ki poszła już sporo w dół. Można złapać za ~1600. Choć zainteresuj się też dmp-ub300, porównaj specyfikacje, bo jeżeli idzie o jakość obrazu to z testów wynika, że są bliźniacze. Niedawno był dostępne tylko w Euro i Ole Ole, teraz pojawiły się też w Media i Saturnie, ale cenowo jest lipa. Za to w tych dwóch pierwszych sklepach przedwczoraj cena spadła do 1219zł i ja np. skusiłem się na 300ke. Mam ją mieć w piątk i bede testował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Prośba, jak już będziesz się cieszył swoim ub 300 daj znać co i jak. W moim przypadku ub 300 odpada ze względu na jedno hdmi, mój amplituner nie obsługuje HDR więc muszę dźwięk podłączyć oddzielnie więc wybór pewnie padnie na ub 700, ale tak jak pisałem wcześniej daj znać jak wrażenia. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Piotr1-72 napisał:

Ok. Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Prośba, jak już będziesz się cieszył swoim ub 300 daj znać co i jak. W moim przypadku ub 300 odpada ze względu na jedno hdmi, mój amplituner nie obsługuje HDR więc muszę dźwięk podłączyć oddzielnie więc wybór pewnie padnie na ub 700, ale tak jak pisałem wcześniej daj znać jak wrażenia. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. 

Jest jeszcze UB400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, bardzo dziękuję za podpowiedź aczkolwiek różnica w cenie pomiędzy ub 400 a ub 700 na dzień dzisiejszy oczywiście, to nie całe 100 PLN a w ub 700 ten wyświetlacz robi różnicę :) oczywiście to żart ale to fakt różnica w cenie znikoma. A tak korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować bratu za kalibrcję mojego Dx900. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, ub 700 już na pokładzie, pierwsze testy i wrażenia następujące : wszystkie płyty działają bez zarzutu, telewizor automatycznie wykrywa treści z HDR i przełącza się sam automatycznie. Obraz no cóż, trzeba to samemu zobaczyć żeby to opisać, ale teraz pytanie do użytkowników panasoniców ub.... do 900 włącznie. Mianowicie chodzi mi o Netflixa, odtwarzacz nie wyświetla treści w HDR tylko w 4k, robi to dopiero w momencie przełączania w menu telewizora automatycznego ustawienia HDMI na tryb 2 i tu pojawia się problem, ponieważ z obrazem zaczynają się dziać cuda tzn. białe pasy, czarne screeny itp. Nie to żeby było to dla mnie uciążliwe bo Netflix w telewizorze działa bez zarzutu, ale wydaje mi się że skoro już coś jest to powinno to działać tym bardziej nie za takie wcale małe pieniążki. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie. Czekam na jakieś info czy być może ktoś ma podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić blu ray  panasonic  4k ub700 czy ub400 , ale ub400 ma HLG ale nie ma ub 700  który lepiej wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HLG jest potrzeby do kanałów z satelity jeśli dobrze kojarzę więc w ublu- Ray nie jest potrzebny

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panasonic UB700 , zastanawiam sie nad zakupem tego urzadzenia.  Najczęściej  bym ogladał filmy 4K  kodek HEVC  H265 wiec interesuje mnie czy czyta ten format z dysku po usb i z sieci lokalnej z dysku NAS. Testował ktoś z Was Koledzy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy obsługuje PANASONIC DMP-UB700 pliki *.mov z dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2017 o 18:54, mario12345 napisał:

Witam

Panasonic UB700 , zastanawiam sie nad zakupem tego urzadzenia.  Najczęściej  bym ogladał filmy 4K  kodek HEVC  H265 wiec interesuje mnie czy czyta ten format z dysku po usb i z sieci lokalnej z dysku NAS. Testował ktoś z Was Koledzy ? 

witam czyta z dysku HEVC H265 jak i inne formaty odtwarzać super ale pilot i ten przycisk netfliksa nad krzyżakiem nie raz potrafi wkurzyć , co do plików mov to nie wiem ale odtwarzacz godny polecenia możesz brać śmiało użytkuje go od stycznia i jestem zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie dot. tego odtwarzacza. Jak ustawić funkcje AUTO, tak zeby nie skalowal wszystkiego do 4K i wykrywal czy materiał jest 4K czy nie a skalowanie zeby zostawić projektorowi.

Z tego co sie zdarzylem zorientować po ustawieniu sygnalu na AUTO jak Panas rozpozna ze TV / prjektor odtworzy 4K to odtwarza / skaluje wszystko do 4K.

Ja bym chcial zeby plyt blu ray mi nie skalował, ale zeby nie trzeba bylo tez za kazdym razem w odtwarzaczu wybierac czy material jest 4K czy FHD.

Jest taka opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale u mnie to nie zadziałało. 1080p mam tylko jak recznie ustawie w Panasie sygnal na 1080p zamiast automatyczny.

Jak wyłączyłem wyjscie 4K tak jak chudy napisał i format wideo auto, to po włożeniu płyty i odpaleniu filmu FHD nadal zapodaje 4K/24...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. bo będzie tak, bo wyjście 24p..jest nadal na AUTO, a nie wyl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...