Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.04.2019 o 16:37, Andy018 napisał:

Hej witam wszytkich,

Takie pytanko na szybko, zastatnwaim sie nad kupnem do mojego projektora jakiegos odtwarzacza do plikow. Czy Egrate A5 w jakis sposob mozna,( w jakosci wyswietlanej tresci i dzwieku) porownac z oppo , czy to inna liga. Mam srodki na zakup i oppo i Egrate, ale wiadomo jak nie trzeba nie ma co przeplacac. Glownie ma to oddwarzac pliki z filmami, ale moze sporadycznie bede chcial cos kupic na plycie UHD. Czy jezeli wezmieny pod uwage same odtwarzanie plikow (jakos , latwosc obslugi, dodawanie napisow itp) to oppo dalej bedziel lepszym oddwarzaczem od Egrate?

Macie to Panowie na forum to i to wiec napewno kompetentych ludzi tu nie brak .

Z gory dzieki

Lukasz

Recka A11 na avsforum poniżej. A11 ma ten sam procek Hi3798CV200 co A10/A5.

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2926144-review-egreat-a11.html#post54953622

Ciekawe porównanie z Oppo 205 zaczyna się w sekcji

Picture quality evaluation:

For evaluating the picture quality of the A11 an Oppo 205 was used. The test pattern was 1080p and the display device has native 2160p resolution so that the test patterns needed to be upscaled by the player.
Note: post processing such as increasing sharpness or detail enhancements were deactiviated on both players.

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki wszystkim za odp.

Tak  jak napisalem, generalnie chodzi o to zeby bylo jak najmniej kolockow (wiem ze mozna kupic pansonica do plyt UHD, Tv Boxa, I jeszcze jakas nvidie shield to streamingu). Dlatego pytanie czy do odtwarzania glownie pliki z dysku czy pena oppo w zupelnosci wystarczy i w porownianiu do A5/A10 jak to wyglda( latwosc obslugi, jakos materialow z zewnetrznego dyski itp). Zatanawiam sie czemu ludzie tu na forum maja oppo za worek pieniedzy I dokupuja jeszcze A5/A10 (rozumiem ze powodem moze byc steaming ) co do dzwieku to I tak bedzie to narazie puszczone przez kabel optyczny do hifi. Ale napewno dodatkowym atutem oppo jest analogowe wysjcie 7.1 (moge podpiac anlogowo to mojego wzmaczniaca I potraktowac to jak koncowke mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montas napisał:

Recka A11 na avsforum poniżej. A11 ma ten sam procek Hi3798CV200 co A10/A5.

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2926144-review-egreat-a11.html#post54953622

Ciekawe porównanie z Oppo 205 zaczyna się w sekcji

Picture quality evaluation:

For evaluating the picture quality of the A11 an Oppo 205 was used. The test pattern was 1080p and the display device has native 2160p resolution so that the test patterns needed to be upscaled by the player.
Note: post processing such as increasing sharpness or detail enhancements were deactiviated on both players.

Tego się nie spodziewałem. Być może brak przewagi nad budżetowymi playerami spowodował zakończenie produkcji? 

Test wydaje się obiektywny, a podsumowanie niezwykle korzystne dla Egreat :)

Conclusion:



The Egreat A11 trumps the picture quality of the latest Oppo UHD BD players generation, which makes it a good choice for videophiles. The ability to not only play Blu-rays with menu, but also 4K UHD BDs makes it a great choice for playing the latest format. Furthermore, it offers support for all important features such as 3D (inside BD or mkv) BT.2020, HDR and framerate sync. The powerful decoder has no problems high bitrate videos and is ready for more UHD BDs.
Still, there remain some bugs foremost regarding full menu playback, which need to be taken into account for people who need this feature. However, the hardware is more than capable so that future firmware upgrades should address the mentioned issues. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci napisać, że te zdjęcia to jest bujda na resorach. W OPPO 203/205 nie ma podwójnych konturów i tego typu rzeczy po upscalingu z 1080p do 2160p. Dla pewności odpaliłem płytkę Spears & Munsil i na planszach testowych nie ma żadnego widocznego wyostrzania obrazu, czy to jeśli chodzi o lumę czy chromę - na to akurat jestem mocno wyczulony.

Może koleś miał włączoną opcję Source Direct i wtedy to jego wyświetlacz upskalował do 2160p, a nie OPPO...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też komuś się chce tak bujać;) Też mi się wydawało to trochę dziwne, bo słyszałem same superlatywy o oppo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem upskalowania czy upsamplingu chromy nie odznacza się jakoś szczególnie, ani na plus ani na minus. Neutralność byłaby tutaj dobrym słowem.
Odtwarzacze Panasa UHD mają przewagę (Egreat być może też) jeśli chodzi o mniej "postrzępione" ukośne linie na planszach testowych dotyczących chromy po upskalingu z 1080p do 2160p w odtwarzaczu, ale poza planszami testowymi tej przewagi praktycznie się nie zobaczy w trakcie normalnego oglądania. Jeśli już to z DVD, ale tutaj z kolei większość Panasów słabo sobie radzi z przeplotem z materiałów 480i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po przeczytaniu Waszych obszernych wypowiedzi na temat Egreat A5 lub nie których postów na temat Nvidia SHIELD i jestem trochę zdezorientowany. 

Może przejdę do konkretów, otóż planuję zakupić OLED55C8PLA i podłączyć go do zestawu kina domowego Onkyo HT-S9800THX. Będę na nim oglądał Netflixa z Dolby Atmos i w dużej mierze filmy z USB z najnowszymi kodekami Dolby Atmos i DTS:X  w 4K. Jaki odtwarzacz możecie mi polecić najbardziej i w jaki sposób ma być podłączony, bo z tym to już się trochę pogubiłem.
Dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś w temacie Egreat, to polecam Egreat. Podłączenie do kina domowego, bo jak inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dzięki a jeszcze jedno, a jak z aplikacją Netflix? Jest może zainstalowana na tym odtwarzaczu bo jak czytałem na stronie producenta to pisze:
 

"Uwaga: Od września 2017 r. brak możliwości zainstalowania aplikacji Netflix z Google Play - przeznaczone są one na dużo mniej wydaje urządzenia z systemem  Android TV (instalowanych np. w telewizorach)

Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości oraz wprowadzane przez te firmy zmiany."

I jak to teraz rozumieć mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Netflixa to moim zdaniem nie ma w tej chwili nic lepszego niż Apple TV 4K. Mówię na podstawie osobistych doświadczeń (Samsung TV, Egreat A10, laptop). Natomiast jeśli chodzi o odtwarzacz to kwestia gustu, wrażliwości i własnego ego. Każda pliszka swój ogonek chwali. Ja miałem i po pół roku się pozbyłem. I nie żałuję. Nie napiszę co bym polecał bo rozpocznie się kolejna g. burza. Co kupisz (do czego dasz się przekonać) to będziesz miał. Weź tylko pod uwagę to, że A5/A10 praktycznie już nie ma wsparcia softu ze strony producenta bo po prostu wypuścili nowe, równie udane modele. 

Podłączenia to dość prosta sprawa. Każde urządzenie pod odpowiednie wejście HDMI w ampli, a ten z kolei do wejścia HDMI w tv. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bartosz Śliwowski napisał:

Dobrze dzięki a jeszcze jedno, a jak z aplikacją Netflix?

Skoro zamierzasz kupić OLED55C8, to masz tam bardzo wygodny player netflixa. Co więcej, ten tv wyśle ci po ARC atmos z netflixa. Musisz tylko zadbać, żeby amplituner potrafił go obsłużyć, ponieważ są takie, które nie zdekodują go i pozostawia DD+.

Egreat A5 obsłuży ci chyba wszystko z pena, hdd, sieci.

Ja mam taki zestaw i nie narzekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, krecio napisał:

Do Netflixa to moim zdaniem nie ma w tej chwili nic lepszego niż Apple TV 4K. Mówię na podstawie osobistych doświadczeń (Samsung TV, Egreat A10, laptop). Natomiast jeśli chodzi o odtwarzacz to kwestia gustu, wrażliwości i własnego ego. Każda pliszka swój ogonek chwali. Ja miałem i po pół roku się pozbyłem. I nie żałuję. Nie napiszę co bym polecał bo rozpocznie się kolejna g. burza. Co kupisz (do czego dasz się przekonać) to będziesz miał. Weź tylko pod uwagę to, że A5/A10 praktycznie już nie ma wsparcia softu ze strony producenta bo po prostu wypuścili nowe, równie udane modele. 

Podłączenia to dość prosta sprawa. Każde urządzenie pod odpowiednie wejście HDMI w ampli, a ten z kolei do wejścia HDMI w tv. I tyle.

 

18 minut temu, Barnaba napisał:

Skoro zamierzasz kupić OLED55C8, to masz tam bardzo wygodny player netflixa. Co więcej, ten tv wyśle ci po ARC atmos z netflixa. Musisz tylko zadbać, żeby amplituner potrafił go obsłużyć, ponieważ są takie, które nie zdekodują go i pozostawia DD+.

Egreat A5 obsłuży ci chyba wszystko z pena, hdd, sieci.

Ja mam taki zestaw i nie narzekam:)

No dobrze a jak z aktualizacją softu, bo jak wyżej kolega wspomniał że już nie ma. To czy oddzielnie poszczególne aplikacje można aktualizować? Chodzi tutaj głównie o formaty plików, kodeki!
I w sumie tak jak piszesz, mogę korzystać z playera w TV, bo kino obsłuży z tego co inni piszą na forach głównie zagranicznych.

I jeszcze jedno na stronie c4i piszą "Wspiera automatyczne dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów wideo. " A jak filmy są w 60 to nie powinno być z odtwarzaniem problemów?

 

Edytowane przez Bartosz Śliwowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartosz Śliwowski napisał:

No dobrze a jak z aktualizacją softu, bo jak wyżej kolega wspomniał że już nie ma. To czy oddzielnie poszczególne aplikacje można aktualizować? Chodzi tutaj głównie o formaty plików, kodeki!
I w sumie tak jak piszesz, mogę korzystać z playera w TV, bo kino obsłuży z tego co inni piszą na forach głównie zagranicznych.

Ostatnia aktualizacja była w listopadzie 2018. Nowszych modeli chyba nie ma, poza wariantami obudowy. Zresztą kolejne softy raczej wprowadzały poprawki (czasem coś psuły :) ) - nie pojawiły się w ostatnich latach nowe formaty plików czy kodeki.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że do dziś używam wiekowego DuneHD (ile ma lat? 10?), który do dzisiaj bez problemu czyta wszystko oprócz 3D i UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bartosz Śliwowski napisał:

 

No dobrze a jak z aktualizacją softu, bo jak wyżej kolega wspomniał że już nie ma. To czy oddzielnie poszczególne aplikacje można aktualizować? Chodzi tutaj głównie o formaty plików, kodeki!
I w sumie tak jak piszesz, mogę korzystać z playera w TV, bo kino obsłuży z tego co inni piszą na forach głównie zagranicznych.

I jeszcze jedno na stronie c4i piszą "Wspiera automatyczne dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów wideo. " A jak filmy są w 60 to nie powinno być z odtwarzaniem problemów?

 

Jeśli pytasz o Egreata to nie wiem czy możesz sobie te aplikacje samodzielnie aktualizować. Biorąc pod uwagę, że obsługiwany jest Google Play to pewnie tak. Ale czy dostaniesz tam to czego oczekujesz czyli Atmos itp. to już może być inna sprawa. To samo z tym co wypuści Twój tv. Tu chyba dźwięk musiałbyś dać optykiem do ampli. Ja kupiłem specjalnie do Netflixa ten ATV 4K i wszystko po HDMI do ampli mam. Player w tv może nie obsłużyć tych formatów dźwięku jakich oczekujesz. Tu musisz się spytać tych co maja ten model. Wejdź sobie na forum Egreata ( http://en.egreatworld.com/comunity/index.php ) i tam dowiesz się wszystkiego co "oferuje" ten sprzęt. U nas głównie jest to sieczka marketingowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze dzięki a jeszcze jedno, a jak z aplikacją Netflix? Jest może zainstalowana na tym odtwarzaczu bo jak czytałem na stronie producenta to pisze:
 

"Uwaga: Od września 2017 r. brak możliwości zainstalowania aplikacji Netflix z Google Play - przeznaczone są one na dużo mniej wydaje urządzenia z systemem  Android TV (instalowanych np. w telewizorach)

Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie oprogramowania firm trzecich, w tym Netflix, Showmax i podobnych w przyszłości oraz wprowadzane przez te firmy zmiany."

I jak to teraz rozumieć mam ?

Netfixa nie będziesz miał na nim ale po co.
Netfixa z atmosem będziesz miał z TV.
Jeśli pytasz o Egreata to nie wiem czy możesz sobie te aplikacje samodzielnie aktualizować. Biorąc pod uwagę, że obsługiwany jest Google Play to pewnie tak. Ale czy dostaniesz tam to czego oczekujesz czyli Atmos itp. to już może być inna sprawa. To samo z tym co wypuści Twój tv. Tu chyba dźwięk musiałbyś dać optykiem do ampli. Ja kupiłem specjalnie do Netflixa ten ATV 4K i wszystko po HDMI do ampli mam. Player w tv może nie obsłużyć tych formatów dźwięku jakich oczekujesz. Tu musisz się spytać tych co maja ten model. Wejdź sobie na forum Egreata ( http://en.egreatworld.com/comunity/index.php ) i tam dowiesz się wszystkiego co "oferuje" ten sprzęt. U nas głównie jest to sieczka marketingowa.
Ten telewizor obsługuje atmos z netfixa i wyśle go po HDMI do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, raf7705 napisał:

Netfixa nie będziesz miał na nim ale po co.
Netfixa z atmosem będziesz miał z TV.Ten telewizor obsługuje atmos z netfixa i wyśle go po HDMI do amplitunera.

Powtórzyłeś dokładnie to, co napisałem kilka postów wyżej ;)

6 godzin temu, krecio napisał:

(...) Ale czy dostaniesz tam to czego oczekujesz czyli Atmos itp. to już może być inna sprawa. (...) Wejdź sobie na forum Egreata ( http://en.egreatworld.com/comunity/index.php ) i tam dowiesz się wszystkiego co "oferuje" ten sprzęt. U nas głównie jest to sieczka marketingowa.

1. Już pisałem, że dostanie, czego oczekuje, czyli Atmos

2. "Sieczka marketingowa" tu??  Właśnie kolego @krecioczytasz posty użytkowników tego sprzętu. I to takich użytkowników, którzy podłączają Egreat A5 do wypasionych projektorów i oledów. Kolega @Bartosz Śliwowski dostaje precyzyjne informacje z pierwszej ręki :)

ps.

UHD 60fps bez problemu obsługuje bez zacięć

Edytowane przez Barnaba
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Barnaba napisał:

Powtórzyłeś dokładnie to, co napisałem kilka postów wyżej ;)

1. Już pisałem, że dostanie, czego oczekuje, czyli Atmos

2. "Sieczka marketingowa" tu??  Właśnie kolego @krecioczytasz posty użytkowników tego sprzętu. I to takich użytkowników, którzy podłączają Egreat A5 do wypasionych projektorów i oledów. Kolega @Bartosz Śliwowski dostaje precyzyjne informacje z pierwszej ręki :)

ps.

UHD 60fps bez problemu obsługuje bez zacięć

Dzięki przekonałeś mnie, kupuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z użytkowników Egreat A5 miał problem związany z przepustowością sieci? Mi transfery pokazuje w okolicach 16-17MB/s czyli troche ponad 130Mb/s.

Czy ten typ tak ma czy u mnie coś jest nie tak? Testowalem na rożne sposoby i więcej nie mogę wyciaglnac... w specyfikacji jest 1Gb/s....

Moja wersja oprogramowania to 1.5.1. Widziałem na jakim forum nowsze wersje, ale juz na innym androidzie. Trzeba najpierw Zamienic system na android 7? Ktoś bawił sie w taka zamiane?

Niedługo bede przechodzil na 4k i odtwarzacz będzie czerpał materiał z qnapa i stad moje obawy, czy ze wglądu na słabe łącze nie będzie problemu z odtwarzaniem.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Zdrówka dla Wszystkich!!

CEzary 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, neocezar napisał:

Czy ktoś z użytkowników Egreat A5 miał problem związany z przepustowością sieci? Mi transfery pokazuje w okolicach 16-17MB/s czyli troche ponad 130Mb/s.

Czy ten typ tak ma czy u mnie coś jest nie tak? Testowalem na rożne sposoby i więcej nie mogę wyciaglnac... w specyfikacji jest 1Gb/s....

w jaki sposób mierzysz ten transfer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka 🙂

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Barnaba napisał:

w jaki sposób mierzysz ten transfer?

Przegrywam plik z dysku podpiętego do egreta na qnapa. wcześniej mialem jakiś program do mierzenia transferu i było podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podpięty pod port usb 3? możesz również doświadczalnie wrzucić mu na pamięć wewnętrzną plik i z kopiować sprawdzając szybkość.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...