Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

mając image ISO z filmem z HDR także w standardzie DV da sie go obejrzeć w trybie DV a nie tylko w HDR10

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Polski trudna język jest... Widzisz, żeby mieć pełny obraz na Twoje ironiczne: "pomóż koledze", trzeba przeczytać kilka postów wstecz. Po prostu nie umiesz się przyznać, że chciałeś dogryźć moim argumentom, jaki to SHIELD jest cudny, pokazując człowieka, który napisał, że nie działa ani automatyczny Framerate, ani nie ma HDR. A po prostu okazało się, że człowiek, nie umiał dobrze ustawić urządzenia. Teraz oczywiście oczyszczasz się w oczach innych Forumowiczów, że w ogóle to nie o to Ci chodziło i w ogóle. Jak ktoś Ci napluje w twarz, to też powiesz, że deszcz pada...

@raf7705 Ty w ogóle masz problem sam ze sobą, idź już lepiej popatrz sobie na tą aluminiową puszkę i piej z zachwytu, bo widać najlepiej Ci to wychodzi. Poza tym, jak teraz czarno na białym widać, Twoje rady są o kant tyłka, jak od każdego Fanatyka zapatrzonego w sprzęt jedyny i słuszny.

Twoje rady i @binary unikałbym z daleka, jakbym miał być użytkownikiem, który poszukuje szczerych, poważnych rad.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

To o co zapytano. Odtworzyć materiał w DV z BD-UHD, zarówno z dysku jak i z obrazu tegoż dysku.

 

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

mając image ISO z filmem z HDR także w standardzie DV da sie go obejrzeć w trybie DV a nie tylko w HDR10

Trochę mnie zmylił ten fragment "czy jest jakiś sposób jak sie zrobi ISO by się zaświeciło DolbyVisiion z iso lub m2ts?"

Ponieważ kolega @VAMETzasugerował, że zna sposób na tworzenie m2ts, tak żeby zachować DV, więc jakoś mi się skojarzyło, że takiego customa może prawidłowo odtworzyć Oppo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie Jak widać, nawet nie potrafisz poprawnie napisać czyjegoś pseudonimu, a chcesz, żeby inni traktowali Twoje wypociny poważnie... Mało rozgarnięty jesteś. Pretensje, że wróciłem do działu do [mention=1173]binary[/mention], ale powołał się na mnie i jeszcze ubliża, zatem koleżko Ty mój sympatyczny "You Know Nothing, Jon Snow", a jedynym pajacem, jaki tutaj jest, to niewątpliwe jesteś Ty. Ja mam uczulenie na głupich ludzi i ignorantów, którzy mają tak duże ego, że się o nie przewracają. Metoda remuxowania .m2ts jest znana od bardzo dawna i działa bez żadnego problemu, to nic innego jak po prostu zwykła płyta ze ścieżką .m2ts. No i tutaj ciśnie się kolejny kultowy cytat: "Widzisz frajerze ? Ty byś kurcze sto lat myślał, byś nie wymyślił. Głupi taki jesteś od tego czytania...". No ale jak powiedziałem, trzeba zrobić jeden mały myk, bo widzisz [mention=1173]binary[/mention] szukać u Wujka Google to każdy potrafi, ale nie wszyscy wiedzą, jak i gdzie szukać. I jak możesz, to nie powołuj się na mnie więcej i skończ z tym ubliżaniem.

A co do sprzętu UHD  ...niech Twoja rozczochrana będzie spokojna. Na pewno takiego półśrodka, jak Ty masz nie będę kupował.

Z poważaniem

 

 

 

Nie wysilaj sie durniu. Mozesz mamic generalna publike i podobnych Tobie ignorantow ale zainteresowani wiedza o czym pisze i dlaczego dyskusja nie dotyczy , jak to usilujesz przedstawic, "problemow z kontenerem m2ts". Poniewaz ajwyrazniej zagladasz tu jeszcze rzadziej niz ja, zapewne nie uswiadamiasz sobie tego, ze wiem o czym piszę, a Ty skoro nie zrozumiales dlaczego napisalem wczesniej O KONIECZNOSCI ZASTOSOWANIA innego kontenera i problemach z tym zwiazanych, udowadniasz nie tylko ignorancje w tej dziedzinie, ale generalny brak intelektu. Powtoeze jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie, moze zrozumiesz. FYI w moim zasiegu sa wszystkie wyripowane dotychczas filmy UHD z DV. Mozna je ogladac w DV WYLACZNIE na Oppo. Jako ze Oppo jest juz praktycznie historia, istnieje imperatyw, aby umozliwic ich odtwarzanie na urzadzeniach o innym profilu DV (najlepszym na dzis jest ATV4K) ergo dostarczenia metadanych DV w sposob inny, niz w przypadku Oppo. To ze tego nie wiesz jest dla mnie tak oczywiste jak Twoj brak Twojej kultury i instynktu samozachowawczego.

Nie wiem czy jestes na tyle glupi, czy cyniczny. Wszystkie swoje rewelecje odnosnie mozliwosci NV Shielda znajdziesz opisane przeze mnie (jak rowniez w watkach pobocznych), ktorym wskazalem Ci wczesnieniej. Najwyrazniej nie rozumiesz tego, ze skoro posiadam wszystkie popularne typy playerow UHD, mam opinie na ten temat wynikajaca z doswiadczenia.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Uuu... Uważaj, bo w naszym wieku ciśnienie może być groźne dla zdrowia, a widzę, że już się motasz - serduszko nie nadąża pompować krwi i tlenu coraz mniej w Twoim orzeszku, że takie bzdury piszesz? Ehehehehehehe... :D Zabawny z Ciebie człowieczek, wypominasz mnie brak kultury? :D Zaprzeczasz sam sobie, ale jesteś zbyt bardzo dumny i egocentryczny, żeby to zobaczyć, co nie Bobasku?

40 minut temu, binary napisał:

(...) jest dla mnie tak oczywiste jak Twoj brak Twojej kultury (..)

Nie wysilaj sie durniu.

Nie wiem czy jestes na tyle glupi, czy cyniczny.

Dnia 7.11.2018 o 17:35, binary napisał:

Vamet.
Te Twoje dzieci to chyba bez butow chodza. Upewnij sie przy okazji, czy aby sa napewno Twoje.

7 godzin temu, binary napisał:

Vamet pajacujacy

Masz wszystkie typy playerów UHD, taki bogaty, a ciągnie torrenty, no proszę...

Twoja wysoka kultura, czy wewnętrzny głos Ci podpowiedział, że masz mieszać do dyskusji moją rodzinę, dzieci i żonę? :)

Pozer z Ciebie jakich wielu, zwykły prostaczek, z wielką gębą kryjący się za ekranem monitora, aż szkoda więcej stukać w klawiaturkę. Weź sobie do serca ten wiek i łyknij jakąś pigułkę, bo Ci jeszcze żyłka pęknie.

Co do remuxów, to żeś Waść źle trafił, nie ta liga w dyskusji ze mną.
Poza tym z Tobą i tak nie da się dyskutować, nie potrafisz słuchać. Czujesz się najlepiej, jak Cię ktoś klepie po pleckach i przytakuje. Musisz być bardzo zgorzkniałym kolesiem, bez poczucia humoru, pozdrów Panią binary, powinna dostać medal, że potrafi z Tobą żyć.

Mimo wszystko Ci wybaczam :) Napisz jeszcze odpowiedź, bo aż tutaj czuć Twój nerw i wiem, że tacy jak Ty muszą mieć ostatnie zdanie i swoje na wierzchu, żeby się lepiej poczuć, jak takie pieski, co sikają, by ich było i czuli tą siłę dominacji, ehehehehehehe. Aż mi się Ciebie żal zrobiło. No to teraz nawrzucaj mi bez konsekwencji, bo to moja ostatnia wypowiedź do Ciebie. No i taka rada dla Ciebie, więcej uśmiechu każdego dnia :) Dużo zdrówka, bo na rozum już za późno.

PS. Co do mojej kultury, to odpowiem klasykiem: "...to jest jak kultura i sztuka. Jak się ma przed sobą taką sztukę, to trudno zachować kulturę!" :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

 

Trochę mnie zmylił ten fragment "czy jest jakiś sposób jak sie zrobi ISO by się zaświeciło DolbyVisiion z iso lub m2ts?"

Ponieważ kolega @VAMETzasugerował, że zna sposób na tworzenie m2ts, tak żeby zachować DV, więc jakoś mi się skojarzyło, że takiego customa może prawidłowo odtworzyć Oppo 

Nie wiem czy odtwarza z DV plik m2ts, ale odtwarza struktura dysku z OPPO 203/205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Uuu... Uważaj, bo w naszym wieku ciśnienie może być groźne dla zdrowia, a widzę, że już się motasz - serduszko nie nadąża pompować krwi i tlenu coraz mniej w Twoim orzeszku, że takie bzdury piszesz? Ehehehehehehe...  Zabawny z Ciebie człowieczek, wypominasz mnie brak kultury?  Zaprzeczasz sam sobie, ale jesteś zbyt bardzo dumny i egocentryczny, żeby to zobaczyć, co nie Bobasku?

Masz wszystkie typy playerów UHD, taki bogaty, a ciągnie torrenty, no proszę...

Twoja wysoka kultura, czy wewnętrzny głos Ci podpowiedział, że masz mieszać do dyskusji moją rodzinę, dzieci i żonę?

Pozer z Ciebie jakich wielu, zwykły prostaczek, z wielką gębą kryjący się za ekranem monitora, aż szkoda więcej stukać w klawiaturkę. Weź sobie do serca ten wiek i łyknij jakąś pigułkę, bo Ci jeszcze żyłka pęknie.

Co do remuxów, to żeś Waść źle trafił, nie ta liga w dyskusji ze mną.

Poza tym z Tobą i tak nie da się dyskutować, nie potrafisz słuchać. Czujesz się najlepiej, jak Cię ktoś klepie po pleckach i przytakuje. Musisz być bardzo zgorzkniałym kolesiem, bez poczucia humoru, pozdrów Panią binary, powinna dostać medal, że potrafi z Tobą żyć.

Mimo wszystko Ci wybaczam  Napisz jeszcze odpowiedź, bo aż tutaj czuć Twój nerw i wiem, że tacy jak Ty muszą mieć ostatnie zdanie i swoje na wierzchu, żeby się lepiej poczuć, jak takie pieski, co sikają, by ich było i czuli tą siłę dominacji, ehehehehehehe. Aż mi się Ciebie żal zrobiło. No to teraz nawrzucaj mi bez konsekwencji, bo to moja ostatnia wypowiedź do Ciebie. No i taka rada dla Ciebie, więcej uśmiechu każdego dnia  Dużo zdrówka, bo na rozum już za późno.

PS. Co do mojej kultury, to odpowiem klasykiem: "...to jest jak kultura i sztuka. Jak się ma przed sobą taką sztukę, to trudno zachować kulturę!"

Z poważaniem

Nic mi do Twojej rodziny. Komentowalem Twoje sformulowanie "Nie ucz ojca dzieci robic". Nie wiem za kogo sie uwazasz i czy Twoje przechwalki maja sugerowac ze plodzenie grafomanskich opowiadan zamieniles na zorganizowana kradziez wlasnosci intelektualnej, ale robiac w jakiejkolwiek scenie, za ktora grozi wyrok, ja na Twoim miejscu bym sie tak nie afiszowal i nie fikal do kazdego na okolo. Prawdopodobnie moja replika byla za trudna dla Ciebie do zrozumienia.

 

Byc moze nie jest to nasza ostatnia rozmowa. Moze jeszcze nic straconego i jest jakas nadzieja ze kiedys wpadne do Ciebie po autograf.

Nie pamietam wszystkiego. Tylko jedno Pies Koczeli, czy jakos tak to szlo.

P.S. Sorry chyba Wilk Koczeli. Nienmam pamieci do dypereli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś porównywał jakoś obrazu tego egregat a5 do shielda, apple tv itd? 

Aktualnie "doktoryzuje" się z box'ów ponieważ sprzedaje tw9300 i wjeżdża na jego miejsce najprawdopodobniej 75qf9n (oglądany z 2m :P). 
Wcześniej oglądałem z pc'ta madvr ale po kupieniu do sypialni oleda 65c7 z soundbarem gdzie po prostu podłączam dysk USB i wszystko śmiga nie chce mi się ogarniać już tego przez PC.

Z tego co wyczytałem:

-shield -> problem z przełączaniem trybu auto i słaba jakość upscalingu (co mnie mało interesuje)
-apple tv + infuse pro -> aktualnie brak wsparcia dla dts hd itd. apple to wyłączyło w najnowszym firmware
-eagreat a5 -> jakoś obrazu?

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś coś sensownego odpisał bo szczerze boli mnie już głowa od ilości informacji jak odtwarzać i co... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z powyższych playerów nie jest uniwersalny i wybór powinien ściśle wynikać z profilu użytkownika. ATV4K, na chwile obecna nie jest pełnoprawnym media playerem , z uwagi na brak trybu passthrough HDAudio i USB. Jego zaleta natomiast jest autoFR a więc możliwość bezproblemowego ogladania na projektorach nie posiadajacych transmitera HDMI 600 MHz pozycji na Netfliksie w 4k@24p 12bit z HDR, badz na pozostalych wyswietlaczach automatyczne przelaczanie pomiedzy materialami 24 i 50 Hz , a nie sztywne ustawione 60 lub 24Hz. Dodatkowy plus to IMovies zwlaszcza dla tych, ktorzy maja wyświetlacze z DV.

Tego nie dostaniesz w obu pozostalych androidowych pudelkach.

Egreat obsluguje pelne BD menu. Co do jakosci, ta niestety zmienia sie w czasie. W pewnym momencie okaleczono obsluge VC-1. Muszę się pŕzyznac tez, ze osobiscie wole ogladac BD z Duny HD (!tak jaknpisali inni koledzy), bo w moim odczuciu obraz HD na 100+" wyglada na Egreat gorzej, niz na starej DuneHD, pomimo super-duuper jakiegos wbudowanego ulepszacza, ktorego nazwy juz nie pamietam. Znowu przez dlugi czas UHD wolalem ogladac na Egreat z powodu tego, że Shiled, w moim odczuciu, przeklamywal kolory. Ale jak napisalem, wszzystko zalezy od software.Teraz po sprawdzeniu Kodi 18 beta na Oreo obraz UHD z Shielda wydaje mi sie calkiem atrakcyjny, choć musze sie jeszcze przyjrzeć, bowiem widzialem jedynie kilka urywkow. Mysle ze to moze byc na chwilę obecną najbardziej uniwersalny wybor. Sytuacja moze sie odnienic jesli na ATV4k uruchomia passtrough HDaudio i "wymysla" jak skonwetowac DV z enhanced layer UHDBD do profilu 5 (single layer) zeby je zremuxowac w MP4, odtwarzane przez ATV4K

 

 

 

 

 

 

Najlepsze rozwiązanie ma dzis, zwlaszcA dla tych ktorzy celuja a DV, to tandem Oppo UDP203 z ATV4k lub nowym stickiem Amazona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary dzięki za odpowiedź a czy porównywałeś obraz UHD z shielda do madvr?

Dla mnie madvr jest mega brzytwa tylko pc = brak pilota i przełączanie karty graficznej za każdym razem gdy chce się oglądać film co jest upierdliwe, a z wiekiem staje się coraz bardziej wygodny :P 

Ogólnie jeżeli chodzi o projektory to nie ma aktualnie lepszego rozwiązania madvr + pc i tonemapping do ustalonych nitów, poczytaj mój post w wątku epsona

Ludki z avsforums z projami pokroju RS-640 itd się tym jarają i robi to naprawdę mega robotę. Najnowsze JVC mają podobno mieć podobną funkcję wbudowaną. 

A odnośnie shieldów, atv itd. to z tego co czytam to podobnie bardzo jak PC to działa ;) 

Tylko interesuje mnie jakość obrazu. Podobno madvr przebija oppo 203 co jest ciekawostką bo nie mam oppo 203 do porównania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownywalem, bo pc odstawilem z wejsciem Shielda, w tym czasie UHD z mojego pc kulalo strasznie, a do FHD , tak jak napisalem wystarczaly mi stacjonarny dtwarzacz BD i Dune'a z delikatnym, sporadycznie wlaczanym, wspomaganiem super resolution i uplynniacza w proju. Do 3d mialem med600

Nigdy pozniej nie upgrade'owalem kompa i nie zamierzam więc niestwty nie bede pomocny w tej kwestii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Apple TV 4k na którym oglądam materiały HDR oraz Atmos w Netflix,

mam też Shield, z racji usb i Kodi :)

czyli pliki passthrough dzwięk i obraz.

pomimo ostatnich problemów z przerywaniem obrazu już wiem, że miałem źle skonfigurowane Kodi.

raz jeszcze ukłony dla kolegi leszekgd,

to wciąż uparcie stwierdzam, że Shield i HDR to jakieś nieporozumienie.

dla przykładu, wkladam penka z filmem Pasażerowie 4k hdr do tv bezpośrednio i scena, w której obserwują chyba wybuch supernowej.

to na Shield bieeeeeda i tyle. A na tv piękne odwzorowanie kolorów. Czerwień przepiękna!

pełny passthrough 4k film Equalizer / początek, w którym widzimy piękny wschód Słońca na tv, wręcz oślepiający...no idealnie a na Shield.... normalnie czyli HDR brak.

 

kodi mam ten oficjalny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mlody_tm
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei czytałem recenzje A10 i można na nim ustawić 24klatki a nie filmowe 23.97fps - czyli co 40 parę sekund zwiecha.

Czyli powrót do PC. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei czytałem recenzje A10 i można na nim ustawić 24klatki a nie filmowe 23.97fps - czyli co 40 parę sekund zwiecha. Czyli powrót do PC. 

 

Wydaje mi sie to malo prawdopodobne. Egreat A5 24 fps odtwarza jako 24, a 23.97, tak jak Bozia przykazal , bez rwania. Tak samo 50 czy 60 Hz. AutoFR dziala prawidlowo. Ja wczesniej pisalem o AutoFR w VoDach, ze wskazaniem na Netflix, bo tylko ATV4k sposrod tej trojki potrafi automatycznie zmienic 24 i 50 Hz.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei czytałem recenzje A10 i można na nim ustawić 24klatki a nie filmowe 23.97fps - czyli co 40 parę sekund zwiecha.
Czyli powrót do PC. ?

Nie prawda.
Ma automatyczne dostosowanie do filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avforums.com/review/egreat-a10-4k-hdr-android-media-player-review.13704

"The only fly in the ointment is that the A10 plays 3D ISO at exactly 24 frames per second, rather than the actual - and fractional - 23.976 required so there's a stutter every 41 seconds, approximately. It doesn't sound overly bad on paper, but if you're a wee bit obsessive in any way, you might find yourself sitting there waiting for it to happen. Otherwise, playback of fame-packed, side-by-side and top-and-bottom files was excellent with all the pop and depth you would expect. A neat feature of the of the A10 is the ability to bring up the playback menu to force SBS or TAB instantly which should autoswitch your TV in to its 3D mode, as opposed to some devices where you'll need to delve into the TV menus to achieve this."

Czyli tyczy się to wyłącznie płyt 3D.

Panowie jak jakość obrazu wygląda w porównaniu do np. oppo 203? 

ok wyczaiłem recenzje A11 - z tego co pisał autor to jest ten chipset co w pozostałych modelach A5, A10 itd.:

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2926144-review-egreat-a11.html

Jakość lepsza od oppo 205 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jakośc video z Egreata jest moim zdaniem, w moim systemie, gorsza od OPPO 203. Mam na mysli proj JVC, obraz 4K na ekranie 128". Na OLEDzie, jak dalej, różnice sa praktycznie niewidoczne. A czy OPPO 203 czy 205 to nie ma znaczenia bo mają identyczny tor video. Za to funkcjonalnośc jest lepsza. Egreat potrafi wyświetlać z obrazu bezpośrednio główną ścieżkę i pomijać te [beeep]ane reklamy, promocje, opisy, zastrzeżenia :) . Poza tym Egreat jest szybszy po siesi LAN (SMB, NFS) niż OPPO 203. Radzi sobie lepiej z większymi btrate'ami. Za to OPPO jako jedyny odtwarza DV :) . Nie ma playera uniwersalnego do wszystkiego. BTW ostatnio oddałem w prezencie sąsiadowi poczciwego Popcorna. Aż się łezka kręci co kiedys było.

BTW nie zauważyłem żadnych problemów z odtwarzaniem obrazów płyt BD 3D z Egreata na OLED LG 55E6V.

I zgodzę się z emigrantem binary, że jakość fullHD z Egreata jest gorsza niż z poczciwych, stareńkich Dune. Aż cięzko się z NIM godzić.

 

PS. Egret jest znakomitym playerem do treści 4K UHD z plików i struktur. A na pewno za tą kasę.

I basta albo howgh jak mawiał Winnetou ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, pmcomp napisał:

Nie, jakośc video z Egreata jest moim zdaniem, w moim systemie, gorsza od OPPO 203. Mam na mysli proj JVC, obraz 4K na ekranie 128". Na OLEDzie, jak dalej, różnice sa praktycznie niewidoczne. A czy OPPO 203 czy 205 to nie ma znaczenia bo mają identyczny tor video. Za to funkcjonalnośc jest lepsza. Egreat potrafi wyświetlać z obrazu bezpośrednio główną ścieżkę i pomijać te [beeep]ane reklamy, promocje, opisy, zastrzeżenia :) . Poza tym Egreat jest szybszy po siesi LAN (SMB, NFS) niż OPPO 203. Radzi sobie lepiej z większymi btrate'ami. Za to OPPO jako jedyny odtwarza DV :) . Nie ma playera uniwersalnego do wszystkiego. BTW ostatnio oddałem w prezencie sąsiadowi poczciwego Popcorna. Aż się łezka kręci co kiedys było.

BTW nie zauważyłem żadnych problemów z odtwarzaniem obrazów płyt BD 3D z Egreata na OLED LG 55E6V.

I zgodzę się z emigrantem binary, że jakość fullHD z Egreata jest gorsza niż z poczciwych, stareńkich Dune. Aż cięzko się z NIM godzić.

 

PS. Egret jest znakomitym playerem do treści 4K UHD z plików i struktur. A na pewno za tą kasę.

I basta albo howgh jak mawiał Winnetou ;) .

Idę w 75q9fn więc nie interesuje mnie DV do którego będzie podpięty pc i ps4 pro, mam 65 cali c7 w sypiani. 
Szkoda ze egreat nie skaluje dobrze do 4k, zostaje mi w takim razie PC i skalowanie z madvr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Irokez napisał:


Szkoda ze egreat nie skaluje dobrze do 4k, 

 

A skąd masz takie informacje? Sprawdzałes własnoręcznie?

A gdyby nawet tak było to zawsze możesz wyłaczyć skalowanie w źródle i skalować w TV czy w procesorze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaluje skaluje .. w dowolna strone.

Np takie nietypowe jak na ponizszym obrazku 4k@23.976 do 720@50 (HDR)

 

20181028_203724_zpscb1h2aba.jpg&key=1c106df61195ad834486f5f462bb43c6ca10959dea0d0ee81b1a7b69ae890162

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp 

"I zgodzę się z emigrantem binary, że jakość fullHD z Egreata jest gorsza niż z poczciwych, stareńkich Dune. Aż cięzko się z NIM godzić."

To wytłumacz mi proszę to zdanie bo już się sam zakręciłem - full hd wygląda słabo, ale jak skaluje full hd do 4k to wygląda dobrze? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wytlumacze, poki jestem online, , z mojej perspektywy, niezaleznie od pmcompa.

Przy UHD, na TV 4k (pmcomp ma proja z hdrem, wiec potencjalnie wiecej do powiedzenia w tej kwestii), roznic wobec innych playrow nie widac. Widac natomiast roznice w full HD na projektorze na korzysc DuneHD, bez wzgledu na to czy "wylaczymy" Egreatowy Imprex engine (nie dziala on w 4k). Byc moze Dune ma jakis zaszyty ulepszacz, bo juz wczesniej preferowalem jej obraz ponad starego Egreata i Meda (znam przypadki innych kolegow o zbieznych odczuciach), bo raczej nie jest to kwestia skopanej chromy, czy jakies potencjalnej wady androida czy SW.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie puszczania plików przez sieć bo jestem w tej kwestii trochę zielony ?,

Mam pc'ta który chodzi nonstop więc chce na nim postawić serwer plików dla egreat a5, problem polega tylko na tym że mam zwykły router z upc. 

Pytanie jak najłatwiej będzie to zrobić? 
Kupić switcha i wtedy kabel sieciowy z routera upc do switcha żeby był internet i jeden kabel rj do pc a drugi do egreat a5?
Czy może bez switcha czyli przejściówka usb 3.0 ethnernet i bezpośrednio z pc do egregat po kablu sieciowym?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2018 o 12:08, mlody_tm napisał:

Ja mam Apple TV 4k na którym oglądam materiały HDR oraz Atmos w Netflix,

mam też Shield, z racji usb i Kodi :)

czyli pliki passthrough dzwięk i obraz.

pomimo ostatnich problemów z przerywaniem obrazu już wiem, że miałem źle skonfigurowane Kodi.

raz jeszcze ukłony dla kolegi leszekgd,

to wciąż uparcie stwierdzam, że Shield i HDR to jakieś nieporozumienie.

dla przykładu, wkladam penka z filmem Pasażerowie 4k hdr do tv bezpośrednio i scena, w której obserwują chyba wybuch supernowej.

to na Shield bieeeeeda i tyle. A na tv piękne odwzorowanie kolorów. Czerwień przepiękna!

pełny passthrough 4k film Equalizer / początek, w którym widzimy piękny wschód Słońca na tv, wręcz oślepiający...no idealnie a na Shield.... normalnie czyli HDR brak.

 

kodi mam ten oficjalny.

 

Kolego,kupilem apple tv 4k dla atmosa przede wszystkim,mam LG oled 55C7V,soundbar Samsung  N950,dekoder polsatu i apple tv podlaczony pod N950 i z soundbara przez ARC do telewizora.Jak chce wlaczyc ATV4K to wlacza sie na chwile i z powrotem wraca obraz z polsatu,musze wylaczyc dekoder polsatu,przez co wylacza mi sie od razu TV, zeby wlaczylo mi sie ATV4K.Powiesz mi jak to masz podlaczone u siebie?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...