Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj forum jakie zapodałem i bedziesz wiedział czym jest Egreat.  Poczytaj forum Zidoo i porównaj ich problemy ( bo też mają). A tu masz opinie o moim zdaniem najlepszej firmie do takich zabawek czyli Dune, choć ich najnowszy produkt tez ma swoje wady. Tyle, że Dune zawsze doprowadza swój FW do pełnej stabilności a właśnie przygotowali trzy nowe modele https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2938740-dune-hd-pro-4k-ultra-thread-101.html

BTW. W Egreat jeśli masz "gęste" mkv w formacie VC-1 to tego nie odtworzysz płynnie.

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Egreat A5 660 zł vs Dune HD Pro 4K (bez Ultra) 1299 zł, pisałem o alternatywie, czyli bezpośrednim konkurencie w tej samej klasie, również cenowej. VC-1 raptem kilka filmów BD, nie kupuję odtwarzacza 2160p60 HDR BT.2020, żeby odtwarzać VC-1 lub jak niektórzy .avi ;) Mam sporo naczytane na forach, ale wyręcz mnie i skoro rzucasz rękawice, to po prostu podaj argumenty, które przemawiają przeciwko Egreat A5, a które wyczytałeś i jesteś ich świadomy. Tylko weź pod uwagę przeznaczenie Egreat A5 do rzeczy, które będę odtwarzał, dla przypomnienia .mkv, .iso, .m2ts, BDMV, we wszystkich przypadkach remuxy z 1:1, czyli najlepsza ścieżka video bezstratna + najlepsza dostępna ścieżka audio bezstratna (LPMC, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS:X), tylko to mnie interesuje w tym odtwarzaczu. Proste pytanie bez czarowania, czy Egreat A5 potrafi to odtworzyć płynnie, bez przycinek, bez pikselozy, bez szumów, trzasków audio według tego, co wyczytałeś negatywnego o tym odtwarzaczu na podanym przez Ciebie forum? To samo pytanie po raz enty do właścicieli obecnych Egreat A5, macie jakieś ale do tego urządzenia biorąc pod uwagę przeznaczenie, które opisałem?

Zapomniałem dodać najważniejszego, odtwarzane materiały TYLKO I WYŁĄCZNIE przez HDD podłączone przez USB 3.0 lub SATA3 bezpośrednio do Egreat A5, żadne otoczenia sieciowe i inne pierdy przez sieć.

No i jeszcze jedno, jak sobie radzi z 23.976? Nie czka co jakiś czas na 1 sekundę?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałes. Nie rzucam żadnej rękawicy nikomu. Jeśli mam jakieś argumenty przeciwko Egreat'owi to z własnego doświadczenia, a nie z tego co mi ktoś powiedział czy napisał. Choć owszem, problemy na forum są ciekawe. Od 10 lat jestem użytkownikiem różnych Dune HD a teraz dokupiłem A10 omamiony marketingowym pisaniem o niebywałej jakości obrazu z Egreat'a. No i się okazało, że tak nie jest. Obraz jest zdecydowanie gorszy (ostrość) niż w Dune. Żadne jakieś silniki czy inne cuda nie zbliżają nawet jakości obrazu do tego jaki daje Dune bez tych "usprawnień". Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja opinia. Co do VC-1 to jednak gdy będziesz chciał obejrzeć Midway, Tylko dla orłów czy inną klasykę nie posiadając płyty to jednak będziesz skazany na ten format. Bardzo stare filmy też mogą być osiągalne tylko w avi. Choć rozumiem Twój przekaz i się z nim zgadzam. I nadal proponuję poczytać forum. Tam są wątki o tym o co pytasz. Ja do tej pory problemów o jakie pytasz nie stwierdziłem ale mój materiał czerpię z NAS'a po LAN i nie bawię się w żadne USB czy SATA. Czasem w przypadku 23.976 może się pojawić czkanie ale jest raczej niezauważalne choć wiem, że wcześniej były z tym problemy. Generalnie z tym urządzeniem to jest tak, że możesz postawić obok siebie dwa identyczne egzemplarze z tym samym FW i jeden będzie OK, a drugi z nieznanych publicznie przyczyn będzie stwarzał problemy. Tak więc decyzję podejmuj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Mnie odtwarzanie sieciowe nie interesuje w ogóle, mimo iż to pudełko jest z kategorii odtwarzacze sieciowe ;) ...tylko i wyłącznie 2x 8TB po USB 3.0 i tylko i wyłącznie formaty, o których pisałem. Czy jak jesteś w posiadaniu Egreat i Dune (o dziwo też miałem swój model dawno temu (parę dobrych lat) o nazwie Dune HD Base 3.0 - jak mnie pamięć nie myli), możesz ten sam materiał odtworzyć i zrobić zrzut z danej klatki filmu, żeby pokazać różnice w jakości obrazu?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet , ja swojego A5 kupowałem w C4i . Jestem zadowolony tak z ceny jak i obsługi sklepu. Pomogli bardzo fachowo jak określiłem im swoje priorytety i wydaje mi się ,że dobrze wybrałem. Korzystam z dysków podpiętych poprzez USB 2.0 i wszystko co do tej pory zapodałem A5 odtworzył bez najmniejszych problemów. Mój miał już fabrycznie zainstalowany fw 1.3.0.3 i jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów przynajmniej w tym zakresie działania jaki mi jest potrzebny (filmy po USB z dysku ). Podobno Zidoo X20 ma bardziej ostry obraz w materiałach UHD w porównaniu do A5 ale nie miałem okazji tego zweryfikować naocznie. Myśle ,że wybór A5 jest rozsądnym kompromisem. Do tej pory byłem użytkownikiem Popcorn Hour kilku wersji ale szybkość działania tych nowych skrzyneczek na Androidzie bije je na głowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega krecio, pewnie się zraził, przez jakieś problemy z odtwarzaniem po sieci a to akurat nam nie potrzebne.
Złącze sata jest fajnym dodatkiem dla mnie. Kupiłem kieszeń na dyski do komputera i mogę szybko dysk 3.5" wyjąć z PC i przenieść do odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@raf7705 Czy mnie się wydaje, czy w opcjach przy rozdzielczości jest do wyboru dla 1080p tylko 50Hz i 60Hz? Czy pliki .mkv w 1080p przy 23.976Hz są w tej częstotliwości odtwarzane, czy jako 50 i 60?

Ponoć do NVIDIA Shield też można podpiąć HDD po USB i przez Kodi odtwarza .mkv z Dolby Atmos/DTS:X? Warto się tym zainteresować?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba playery od bardzo dawna. Jadnakze odkad mam Egreata A5, Shielda wlaczam sporadycznie, bo nie ma takiej potrzeby.

Nie ma lepszego odtwarzacza do 1:1 UHD, poza Oppo 20x, ktory jak wiadomo jest drogi.

Problem z filmami kodowanymi VC-1 jest znana przypadloscia Egreat od kilku update'ow oprogramowania. Wystarczy zaladowac starszy soft.

Kolega krecik najwyrazniej tego nie zrobil, mim iz dostal taka porade.

Proponuje zapulytac go czy ma polecane przez siebie Zido. Bo nowej Duny (UHD) o ktorej napisal. oczywiscie nie ma. default_smile.png

 

P.S. Nie ma zadnego klopotu z prawidlowym odtwarzaniem w dowolnym framerate na A5.

Egraeat A5 jest bardzo daleki od idealu, ale narzekanie na niego w obliczu braku doswiadczen z konkurencyjnymi rozwiazaniami obecnymi na rynku i polecanie playerow polecania nieznanych przez siebie urzadzen, taknjak to robi Kolega kreciu nie brzmi dla mnie jako powazna podatawa przy podejmowaniu decyzji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm... Tak czytam, oglądam o NVIDIA Shield i jest najpotężniejszą maszyną na dzisiaj na Android Box, dlaczego jej nie używasz do oglądania filmów z HDD przez USB 3.0 przez nowe Kodi 18, czy też 17? Robi to samo co Egreat A5 i jest ponoć na Android 8 Oreo. Egreat A5 też używa Kodi. Gdzie haczyk? :) Obsługuje 4K@60 HDR10, HDMI 2.0b HDCP2.2. Bawiłeś się GeForce Now? Jak wrażenia?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bawię się czasem Nvidia Geforce Now. Co prawda na MacBooku Pro ale gry ze Steama śmigają płynnie w 1080p na max detalach i 120 fps (Wiedźmini 3).

Nvidia Shield pociągnie też bez problemu więc taki dodatek w salonie to całkiem niezły bonus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ten GeForce Now polega na graniu przez streaming, czyli moc obliczeniowa po stronie serwerów NVIDIA jest tak duża, by nowe gry chodziły na maksa w 60FPS? Tylko grać można w gry, które się posiada w swoim Steam lub Uplay logując się na te konta? Czyli gra która jest udostępniona przez tą usługę muszę ją mieć kupioną w bibliotece Steam, Uplay?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

[mention=155330]raf7705[/mention] Czy mnie się wydaje, czy w opcjach przy rozdzielczości jest do wyboru dla 1080p tylko 50Hz i 60Hz? Czy pliki .mkv w 1080p przy 23.976Hz są w tej częstotliwości odtwarzane, czy jako 50 i 60?

Ponoć do NVIDIA Shield też można podpiąć HDD po USB i przez Kodi odtwarza .mkv z Dolby Atmos/DTS:X? Warto się tym zainteresować?

Z poważaniem

To widać źle patrzyłeś, jest ich dużo więcej.

Ale to mało istotne jakie ustawisz, bo najważniejsze jest "automatyczne dostosowanie częstotliwości".

Włączasz tą funkcję i zawsze masz takie odświeżanie jak jest w materiale wideo.

To co ustawisz sobie 50, 60, 24, 25 to będzie tylko na ekranie z menu a na film się przełączy na 23.97

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Ten GeForce Now polega na graniu przez streaming, czyli moc obliczeniowa po stronie serwerów NVIDIA jest tak duża, by nowe gry chodziły na maksa w 60FPS? Tylko grać można w gry, które się posiada w swoim Steam lub Uplay logując się na te konta? Czyli gra która jest udostępniona przez tą usługę muszę ją mieć kupioną w bibliotece Steam, Uplay?

Z poważaniem

Tak.

Tak + sporo gier za free na Shield.

Tak.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/geforce-now/faq/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@montas O jakiej pojemności HDD można podpiąć pod USB 3.0? Łyknie 8TB NTFS GPT? NVIDIA Shield dostępna w X-kom, to najnowsza wersja z Android 8.0 Oreo? Ten pad jest tak dobry, jak najnowszy od Xbox One X? Kodi 17.6 przesyła już Dolby Atmos i DTS:X?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nikomu nie proponowałem kupowania żadnej alternatywy w postaci innych urządzeń. Po prostu chciałem aby ktoś zainteresowany mógł poczytać o problemach. Tak samo nigdzie nie stwierdziłem, że miałem jakieś problemy z odtwarzaniem po sieci. Akurat takich nie mam. Napisałem jeden raz i to bardzo wyraźnie, że obraz Egreat'a jest słaby w porównaniu z Dune HD. Faktycznie nie posiadam najnowszego produktu Dune. A to oznacza, że moim zdaniem urządzenia na Sigmie i to tej starej, bija na głowę HiSilicon w zakresie jakości obrazu. Przypominam, że mówimy o sprzęcie 4K UHD (Egreat). Jeżeli mam robić downgrade FW jak to radzi jeden z Kolegów to dla mnie jest to dyskwalifikacja sprzętu jak i firmy. Logiczne.... Lektura zapodanych linków do tematycznego forum jest bardzo pouczająca odnośnie choćby postawy producentów wobec klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No logiczne by było, że odtwarzacz za 1200zl będzie miał lepszy obraz, niż ten za 600zl

Ale kto bogatemu zabroni

I czy aby na pewno obraz z dune jest dwa razy lepszy, jak sugeruje cena.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, czytanie ze zrozumieniem jest rzadką umiejętnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie zrozumiałem?

Że odtwarzacz dune HD (tańszy niż 1200zl)

Jest lepszy w. HD niż egreat A5?

Ok.

Ale jak ktoś chce UHD, to może sobie ten odtwarzacz w [beeep]ę wsadzić

I musi kupić ten za 1200zl żeby mieć UHD.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie Kolegi jest przedziwne. Kupujesz tv UHD aby cieszyć się obrazem UHD. Płacisz za to kilka/kilkanaście tysięcy. Następnie kupujesz coś co ten obraz UHD ma na nim pokazać. I wystarcza Ci to, że pudełko w specyfikacji ma napisane UHD choć obraz raczej odbiega od tego co powinien pokazywać. No, ale przecież sprzęt jest UHD więc o co chodzi? Argument ceny jest jak dla mnie od czapy. Bynajmniej nie z powodu mojego domniemanego bogactwa. Ja cały czas mówię o tym co widzę czyli o obrazku. Dla mnie obraz z Dune Base 4K Duo jest nieporównywalnie lepszy niż z A10. Po prostu. Dune na Androidzie nie kupiłem bo poczytałem. Gdybym trochę się zagłębił w otmęty internetu to A10 by u mnie nie było. No, ale jest. Tak więc porównanie mam. I proszę mi nie wciskać, że kogoś namawiam do zakupu jakiegoś konkretnego urządzenia bo tak nie jest. Opisuję własne, subiektywne wrażenia  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dune kosztuje 400 funtów.

A5 100 funtów.

Co ty porownujesz czowieku...

Za a10 przeplaciles .

Nie warte swoje ceny.

 

Ale a5 za 100 funtów jest REWELACYJNE.

 

Tyle w tym temacie.

 

PS

Co ja kupuję i podłączam, to moja sprawa.

 

Oppo 203 też jest lepszy od wielu innych playerow a nie każdy go kupuje, wyobraź sobie.

 

Nie oceniamy tu sprzętów w rankingu bezwzględnym, tylko porównujemy odtwarzacze w podobnej cenie.

 

 

 

 

 

Nie powiem.
Sprzęt wygląda super i pewnie taki jest.
Ale to inna liga porostu.
Może kiedyś sobie update zrobię.
Poczytam pomyślę, zrobię parę nadgodzin i zobaczymy

W jeden weekend mogę zarobić ba połowę tego Playera, wiec kwestia dwóch weekendów nadgodzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm... A ja skłaniam się ku NVIDIA Shield, z każdą kolejną informacją bardziej się przekonuję do zakupu. Robi to samo co Egreat A5, tylko jest dużo bardziej potężną maszyną - chyba w ogóle najpotężniejszym Android Boxem obecnie na rynku. Kosztuje 899 zł z samym pilotem lub 999 zł z padem i pilotem, o dziwo pad kosztuje 249 zł, także można kupić z padem i go opchnąć komuś i wyjdzie taniej niż 899 zł. Ma Kodi, Plexy i inne wynalazki, jest na Android 8.0 Oreo, działa płynniej i szybciej. Tak 200 zł więcej niż Egreat, chociaż oficjalny dystrybutor Egreat A5 sprzedaje za 790 zł na Allegro. Teraz co potrafi więcej Egreat i Dune, czego nie potrafi NVIDIA Shield? W sumie to bliżej jej do bezpośredniego konkurenta Apple TV 4K, który ma przewagę w Netflix z Dolby Atmos, co niebawem czytałem ma się zmienić i NVIDIA Shield ma dołączyć do grona Dolby Atmos dla Netflix. Można odtwarzać bezstratnie video i audio łącznie z Dolby Atmos i DTS:X po USB 3.0 nawet z dysków 12TB, można rozszerzyć sobie łatwo wewnętrzną pamięć urządzenia z 16GB na wiele wiele więcej. Sterowanie głosem.

Odtwarza 4K@60 HDR10 10bit BT.2020, ma HDMI 2.0b chyba jako jedyny na rynku z odtwarzaczy ;) Do tego GeForce Now, usługa która będzie zyskiwała coraz więcej za sprawą coraz lepszych łącz do domów Kowalskich. Sam mogę u siebie mieć UPC 1Gbps w dobrej cenie...

Powiedziałbym, że sprzęcik marzenie, tylko szukam cały czas haczyków.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie wędkarskim znajdziesz ?

Mnie to dune hd 4k zaintrygowało.

Piękny sprzęcik ale znalazłem dwie duże, dyskwalifikujące go wady.

hdmi 1.4b czyli 4k bez hdr.

Usb 2.0 tylko, to bym przełknął, ale bez hdmi 2.0 nie ma sensu takiego drogiego playera kupować.

 

Edytowane przez raf7705

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAMET, dla Ciebie

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/1918937-nvidia-shield-android-tv-set-top-box-277.html

 

4 minuty temu, raf7705 napisał:

W sklepie wędkarskim znajdziesz ?

Mnie to dune hd 4k zaintrygowało.

Piękny sprzęcik ale znalazłem dwie duże, dyskwalifikujące go wady.

hdmi 1.4b czyli 4k bez hdr.

Usb 2.0 tylko, to bym przełknął, ale bez hdmi 2.0 nie ma sensu takiego drogiego playera kupować.

 

Bo to jest spora wada. Pliki 4K tylko 30Hz i dlatego 1,4b. Moje zainteresowanie A10 wynikało z prostej przyczyny - Dune nie odtwarzał poprawnie filmów z kamery UHD przy 60Hz. A10 gra bez problemów ale różnica w obrazie jest widoczna. Poczekaj na nowe produkty Dune. Już je ogłosili.

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zauważyłem, że będą nowe modele od dune, to może coś się wybierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki wgrywał ktoś może nowy firmware 1.3.0.9 z dnia wczorajszego ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...