Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2017: LG w najnowszych telewizorach wspiera aż cztery formaty HDR

Rekomendowane odpowiedzi

CES 2017: LG w najnowszych telewizorach wspiera aż cztery formaty HDR

Jednym z mocniejszych akcentów podczas konferencji LG było zwrócenie uwagi na aspekt wsparcia technologii HDR przez najnowsze telewizory firmy LG. Na scenie pojawili się przedstawiciele technicolor, którzy dość sporo mówili na temat kolorów w najnowszych telewizorach koreańskiej marki.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze więcej formatów... Co za czasy, że nie można się określić co do standardu...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jeden HDR, ale za to w 3D.  Jeżeli wierzyć doniesieniom - LG nie zaprezentowało żadnego nowego odbiornika OLED z 3D, a  serie C6, E6 i G6 pozostaną szczytowym osiągnięciem tej technologii.    Dziwne, że LG mając przeciw sobie całą armię producentów LCD - tak łatwo rezygnuje z jednej z unikatowych funkcji w swoich telewizorach. W wersji pasywnej, w pełnej rozdzielczości, w połączeniu z czernią i szybkością OLED oraz po ewentualnym wzbogaceniu o HDR i HFR - technologia 3D mogłaby odzyskać zaufanie mimo falstartu, spowodowanego męczącą wersją aktywną i przeplataną wersją pasywną w TV Full HD.

Oczywiście 3D prędzej czy później powróci - ale być może dopiero jako bezokularowe 8K.

 

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Danio31b napisał:

Czyli nowe TV OLED bez 3D?? 

I to jest największe [beeep] i oszustwo producentów telewizorów :angry:.

Przyjdzie zakupić 65E6?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

I to jest największe kurewsto i oszustwo producentów telewizorów :angry:.

Przyjdzie zakupić 65E6?

Piszą też o braku zakrzywionego ekranu. To akurat osobiście za plus uważam, ale...

Pamiętam jakie było 'bum' na zakrzywione telewizory i jak producenci (<patrzy na Samsunga>) przekonywali, że to zupełnie nowa jakość oglądania. Zresztą na 3D też..i to akurat jest naprawdę dobra opcja jeśli film źródłowy ma ciekawe efekty.

Tym czasem jedno i drugie zostało porzucone, a HDR zostaje, ale..wspiera już cztery formaty, ktoś tam wspominał na innym forum jeszcze o piątym. I w tym momencie się wyłączyłem, bo nie da się nadążyć za tymi super zmianami.

TV zakupiony, kolejny pewnie już OLED, ale za kilka lat.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast wyścigu na formaty które niewiele kosztują, wolałbym solidnie wykonany telewizor z porządnym nie irytującym podświetleniem, dobrymi kątami widzenia, wyraźnym obrazem w ruchu, dobrym kontrastem i czernią. Reszta to fajny dodatek. Gorzej jak jest odwrotnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialbym byc piekny, mlody,  zdrowy i  zeby na swiecie panowal pokoj, a wszyscy ludzie byli szczesliwi. Reszta  to nic nie znaczace okolicznosci.

Tylko kacik marzen, to chyba nie w tym dziale.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, aby był nadawany prawdziwy sygnał 1080p. Coś mam przeczucie, że zanim rozbuja się 4K, zapuka 8K. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przykre, że dobrze zaprojektowany i wykonany telewizor to sfera marzeń (niewiele takich jest). Z przykrością stwierdzam ze obecnie w większości przypadków sprzedaje się nowe oprogramowanie i nowe formaty a nie porządnie wykonane urządzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, artomoher napisał:

A ja bym chciał, aby był nadawany prawdziwy sygnał 1080p. Coś mam przeczucie, że zanim rozbuja się 4K, zapuka 8K. :P

Nawet się zastanawiałem ostatnio jakimi hasłami będzie 8K reklamowane, bo jak jest faktycznie natywne 4K, niekoniecznie nawet z płyty, ale chociażby Better Call Saul z Netflixa, to nawet pół metra od TV nie widać żadnych pikseli, także przy 8K trzeba chyba będzie siedzieć 10 cm od telewizora i patrzeć tylko na jego środek.

Jak już się Offtop zrobił, to też napiszę, najwyżej admin wywali całość tych wpisów. :P

Mnie to śmieszy tekst kikiego przynajmniej raz dziennie pisany:

"Android (Philips) to nieskończone możliwości. Google Play, KODI i masz (tutaj 2 słowa które kocham): SETKI TYSIĘCY aplikacji i możliwości".

Ok, z aplikacji czy to jak miałem Androida czy jak nie mam Androida teraz, to i tak używam tylko YouTube i Netflixa, ewentualnie ostatnio Amazon Prime wszedł i HBO GO jak ktoś opłaca, ale nie widzę gdzie, po co i na co niby te setki tysięcy aplikacji. Komputer mam na stałe podpięty kablem HDMI w ścianie do TV, a do gier mam konsolę jeszcze, po co jakieś gierki z google playa instalować i się katować taką formą?

No i te beznadziejne nierównomiernie podświetlenie w 95% obecnych TV. Szary też wygląda nawet w tych najdroższych LCDkach mizernie.

Myślałem, że jak ktoś kupuje takiego FALDa, to chociaż biel jest faktycznie biała, a tu rozczarowanie patrząc na test na forum. To jest flagowy Samsung KS9500 za 13K PLN i jego biel po kalibracji:

http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/KS9500/KS9500_18.jpg

W swoim też takie brzegi mam, ale do głowy by mi wcześniej nie przyszło, że w najdroższych całe brzegi zamiast bieli mają też i tutaj inny kolor.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...