Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?

Firma Panasonic znana jest przede wszystkim z jakości obrazu jaką oferuje w swoich telewizorach. To przecież plazmy tej firmy dostarczały nam jeszcze kilka lat najbardziej naturalny i zgodny z wizją reżysera obraz w filmach w kinie domowym. Czasy się jednak zmieniły a na rynku na dobre zadomowiły się dwie technologie: LCD i OLED. Japońscy inżynierowie odrobili pracę domową i na przełomie dwóch ostatnich lat dostarczyli na rynek doskonałe ekrany w tych dwóch wiodących technologiach. Mijający rok obfitował w sporą liczbę nowych modeli. Większość z nich przetestowaliśmy dla Was na łamach naszego portalu. Czas więc podsumować całą wiedzę w naszym świątecznym przeglądzie telewizorów tej marki. Który model wybrać pod konkretne wymagania? Do sportu? Do filmu? Do grania? A może z nietuzinkowym wyglądem?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Panasonica zrobiłem grubszy przegląd TV z tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje sprezentowac rodzicom model dx700 tylko zastanawiam sie czy przy takiej natywnej matrycy 60 hz mniejsze smuzenie bedzie widoczne pewnie na 50 calach niz na 58...rozwiejcie moje watlpiwosci. Z reszta oni nie beda oglada sportu tylko serialae wiadomosci jakas rozrywka wiec powienien wystarczyc. Kolejna rzecz to mialem okazje w sklepie pobawic sie tym modelem i czy funkcja clear motion kiedy ja sie wlaczy powoduje automatycznie zmiane jakosci obrazu na ciemniejszy ?

Edytowane przez maestroooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety Piotrze jestem zmuszony wytknąć Ci pominięcie BARDZO istotnej kwesti na filmie. Opisując DX700 powiedziałeś że tv uzyskuje w HDR wartość ok. 350nitów, następnie opisując DX750 wskazałeś na \"jedyną\" różnice miedzy tymi modelami, czyli na panel 120Hz całkowicie pomijając HDR. W nastepnej kolejności przyglądając się DX800 zaznaczyłeś że tv uzyskuje w HDR wartości ok. 500 nitów czyli już całkiem przyzwoicie. Reasumując, DX750 odróżniają od DX700 DWIE! bardzo istotne rzeczy: panel 120Hz i HDR ok.500 nitów!!! Z Waszych testów wynika że DX750 w hdr osiąga minimalnie większe wartości niż DX800! Biorąc pod uwagę matryce 120Hz oraz ok 500 nitów w HDR to chyba pomijając wygląd zdecydowanie bliżej mu do DX800 niż do DX700. Prawda?
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis zamowilem 40DS630 do malego pokoju dla dzieci. Mam nadzieje bedzie wystarczajacy ;)

Ale mam jedno pytanie do @Gmera... Mowisz o DX900 ze ma najlepszy HDR na rynku jakos 1070nitow jasnosci matrycy....A cos mi sie kojarzy przy ktoryms z ostatnich filmow z konsolami gdzie sprawdzaliscie HDRa to o jakims SONY mowiliscie ze ma chyba ponad poltora tysiaca nit...czy cos mi sie pomieszalo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Sony ZD9 - zapowiadał się na kilera, ale testy pokazały, że jednak DX900 jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Frog_PL napisał:

Wlasnie dzis zamowilem 40DS630 do malego pokoju dla dzieci. Mam nadzieje bedzie wystarczajacy ;)

Ale mam jedno pytanie do @Gmera... Mowisz o DX900 ze ma najlepszy HDR na rynku jakos 1070nitow jasnosci matrycy....A cos mi sie kojarzy przy ktoryms z ostatnich filmow z konsolami gdzie sprawdzaliscie HDRa to o jakims SONY mowiliscie ze ma chyba ponad poltora tysiaca nit...czy cos mi sie pomieszalo ??

Generalnie warto sugerować się średnimi wartościami zmierzonymi w scenach filmowych. W każdym teście są. Sony jest bardzo podobny do DX900. Ten drugi jest o kilkadziesiąt nitów lepszy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to spora szansa. TV jest zamówiony - może się uda.. a jak nie to na bank w styczniu. Na pewno jest to szybszy test niż TV Ultra HD bo mniej rzeczy do pomiarów. Grunt żeby przyszedł.

Cholerka z tym DX750 i HDR rzeczywiście mogłem to ująć. Oj ciężko w tak długim materiale w 101% ogarnąć tyle parametrów. Dobrze, że jak zwykle czuwacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung właśnie wydał kolejną aktualizację do swoich TV i obsługują już HDR w Youtube ,czy Panasonic też coś robi w tym temacie ? Czy raczej marne szanse 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, czy mógłbyś jednoznacznie napisać jakie jest podświetlanie w 65DX750/80?

wyboldowało się, nie wiem dlaczego

 

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy jakie jest podświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loky pewnie pije do directa lub edga , plus pytanie czy pion czy poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do tego piję. Jest masa sprzecznych danych, oficjalnie jest edge, ale wiele źródeł podaje, że 65' ma direct.

0:35

 

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że w dzisiejszych czasach należy zdecydowanie rozróżnić direct leda od direct leda z fald, bo tutaj różnica naprawdę jest ogromna a nazewnictwo może mylic.

PS. Przykładowo wiele popularnych modeli pare lat temu w 48 calach za cirka 2-3 tys było direct ledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nawet ze zwykłym direct led równomierność podświetlania sporej matrycy będzie znacznie lepsza i nie powinno być bleedingu? Jeśli tam jest direct led, to ja spojrzę na tego Panasonica zdecydowanie łaskawszym okiem - zwłaszcza, że cena leeci.

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było to nie ma algorytmu FALD, więc nie wykorzystasz zalet direct led, nawet jeśli tak jest zbudowany ten ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki parametr jak rozdzielczosc dynamiczna pozioma tv czyli ile wyswietla linii , wiadomo jak jest z tegorocznymi panasonicami ?jak to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, telewizor odbiera fale radiowe z anteny, monitor odbiera sygnał z kabla niskich czestotliwosci ( DVD, ). Pytanie zasadnicze bo nikt tego najważniejszego parametru nie podaje:

Który tv odbiera sygnal 4k uhd, bo to wprowadza wszystkich w błąd. Niezależnie czy są takie sygnały już w eterze czy nie. Podobnie pomijało się kiedyś okreslenia MPEG4 czy mpeg2.

Dopiero w instrukcji obsługi małymi literami że  nie odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2016 o 00:42, loky napisał:

Popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nawet ze zwykłym direct led równomierność podświetlania sporej matrycy będzie znacznie lepsza i nie powinno być bleedingu? Jeśli tam jest direct led, to ja spojrzę na tego Panasonica zdecydowanie łaskawszym okiem - zwłaszcza, że cena leeci.

Tak w istocie powinno byc. I faktycznie w przeszłości było, ale obecnie, choć to nieco wbrew logice, direct led w tanich modelach wcale nie gwarantuje już tej rownomiernosci podświetlenia, ba często jest widocznie gorzej niż w krawedziakach - są w sieci pomiary/zdjęcia a i w testach portalowych Maciek też ma tablice. W ogóle równomierność podświetlenia to jest coś co przy wprawnym oku ma spore znaczenie a producenci idą w tym aspekcie na łatwiznę (w nawet całkiem wysokich modelach) jest delikatnie mówiąc przeciętnie i znacznie gorzej niż w minionych latach.

Jak powinien wyglądać równo podświetlony panel widać dopiero na DX900 i ZD9. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2016 o 02:32, MANOL napisał:

Czy test DS630E pojawi się przed świętami czy raczej po?

Tymczasem wyniki testu tego samego autora dla  50DS63040DS630  :

>Panasonic 50DS630 kontrast 3024:1  input lag 63,8 ms   Rozdzielczość obrazu ruchomego 1080

>Panasonic 40DS630 kontrast 2849:1  input lag 80,0 ms   Rozdzielczość obrazu ruchomego 750

Wniosek, w tym przypadku do sportu jeszcze lepszy jest model 50'' ale 40'' też ma bardzo przyzwoity wynik.

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-40ds630e-test.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko pokupuje kable to z ciekawosci przeniose konsole do drugiego pokoju i sprawdze ten wysoki inputlag czy to rzeczywiscie jest odczuwalne w grze....Ktos wie moze jaki inputlag ma Plazma Panasonica 46G30 do niej bede mial odniesienie...

EDIT. Ok chyba znalazlem na flatpanels pisza 24ms ;>

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla porównania rozdzielczości obrazu ruchomego kilka konkurencyjnych modeli :

panasonic-tx-50dx700e      450
Panasonic 50dx750            850
Panasonic tx-65dx900      1080
SONY KD-65X9005C        850
sony-49xd8005               400
sony-32wd750               150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...