Home Testy Telewizory LCD Panasonic Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?
  Poprzedni film Philips PUS6521 (65PUS6521) Test - 4K Ultra HD matryca VA
  Następny film Panasonic DS630 (TX-50DS630E) - Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA

Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?

4.99K
37

Firma Panasonic znana jest przede wszystkim z jakości obrazu jaką oferuje w swoich telewizorach. To przecież plazmy tej firmy dostarczały nam jeszcze kilka lat temu najbardziej naturalny i zgodny z wizją reżysera obraz w filmach w kinie domowym. Czasy się jednak zmieniły a na rynku na dobre zadomowiły się dwie technologie: LCD i OLED. Japońscy inżynierowie odrobili pracę domową i na przełomie dwóch ostatnich lat dostarczyli na rynek doskonałe ekrany w tych dwóch wiodących technologiach. Mijający rok obfitował w sporą liczbę nowych modeli. Większość z nich przetestowaliśmy dla Was na łamach naszego portalu. Czas więc podsumować całą wiedzę w naszym świątecznym przeglądzie telewizorów tej marki. Który model wybrać pod konkretne wymagania? Do sportu? Do filmu? Do grania? A może z nietuzinkowym wyglądem?

Z tej okazji przygotowałem dla Was poradnik w formie wideo. Skupia się on na całej serii DX, która jest wiodąca w ofercie firmy. Dowiecie się z niego, który model do czego najbardziej się sprawdzi. Zapraszam do oglądania i komentowania!

 

 

(4985)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(37)

 1. 44 minuty temu, Maciej Koper napisał:

  Jakie to ma znaczenie? Czy ktokolwiek będzie oglądał na telewizorze planszę do pomiaru rozdzielczości?

  Nie, na codzień będzie oglądał ruchome obrazy w większej rozdzielczości.

   

  ;) 

   

  pozdro

 2. Ale tutaj porównujesz faktyczne zdjęcie obiektu testowego, które bardzo dużo mówi i można go użyć jako punktu odniesienia. Piję do tego, że ta liczba zmierzona na planszy testowej, zwana "rozdzielczością" nie odwzorowuje niczego z życia. Mogę mnożyć przykłady w których jest wysoka, a obiekt ma powielone kontury lub jest w inny sposób zniekształcony.

 3. 1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

  Ale tutaj porównujesz faktyczne zdjęcie obiektu testowego, które bardzo dużo mówi i można go użyć jako punktu odniesienia. Piję do tego, że ta liczba zmierzona na planszy testowej, zwana "rozdzielczością" nie odwzorowuje niczego z życia. Mogę mnożyć przykłady w których jest wysoka, a obiekt ma powielone kontury lub jest w inny sposób zniekształcony.

  No wiadomo że realnie liczy się tylko to jaką obiekt UFO osiąga szczegółowość i czy posiada idealny niezniekształcony obrys od góry do dołu, bez skutków ubocznych typu powielenia itp, tak samo nie liczy się za bardzo jeżeli obiekt UFO osiąga wysoką rozdzielczość i jest idealnie obrysowany w trybie stroboskopowym gdzie migotanie jest nie do wytrzymania i jasność jest zbyt niska do oglądania. Te przykłady które podałem (poza drugą fotką) akurat nie są w ciemnych i migających  trybach typu LED czy impuls. Tak czy inaczej czekamy na testy nowych Panasów (i nie tylko) ze statkiem UFO który dopiero pokaże co warty jest dany upłynniacz. 

 4. Te poniższe telewizory są ostatnimi dostępnymi HD na matrycy 100hz, dlatego wiele osób na pewno ciekawi na którym sylwetka UFO wypadnie najlepiej :

  Panasonic 50DS630 Rozdzielczość obrazu ruchomego 1080  (ciekawe jak UFO wypada pomiędzy tymi dwoma Panasami ?)
   Panasonic 40DS630 Rozdzielczość obrazu ruchomego 750

  Sony KDL-W755C/W805/W809 :  tryb płynny, standardowy i true cinema  300 pionowych linii , tryb   wyraźny  550 linii,  tryb własny opcja czystości 3, 4 na maks pozwala osiągnąć 1000   linii i to w dodatku z upłynnianiem ruchu.

  Sony vs Panas który będzie miał lepszą szczegółowość w ruchu ?

 5. Nie da rady oszacować. Jak powiedziałem, mierzenie "ilości linii" jest mylące. Nie raz bywało, że ufo dużo lepiej wygląda na TV 550 linii niż na takim z 1000.

 6. Czy ktoś z kolegów zbadał jaki jest pobór energii w czasie oglądania filmu przy włączonym na stale HDR w telewizorze ? Na zagranicznym forum wyczytałem że skoki poboru są 3-4 wyższe niż przy SDR ,prośba o sprawdzenie .
 7. 8 minut temu, kklos napisał:

  Czy ktoś z kolegów zbadał jaki jest pobór energii w czasie oglądania filmu przy włączonym na stale HDR w telewizorze ? Na zagranicznym forum wyczytałem że skoki poboru są 3-4 wyższe niż przy SDR ,prośba o sprawdzenie .

  Większość tv po wykryciu materialu hdr wchodzi w ten tryb i podobija podświetlenie na max. co znaczy, że wzrost zużycia energii 3-4 krotny (w niektórych modelach może być i większy) jest jak najbardziej wiarygodny.

 8. Duża prośba do Macieja i Gmeru, jeżeli macie kontakt z inżynierami Panasonica, to fajnie by było jakbyście im zasugerowali aby w tym roku zrobili update udanej serii HD DS630 100hz, do prawie takiego samego nowego modelu ale zawierającego już dwie ''małe'' aczkolwiek istotne poprawki tj dodali HDR-a (w tym roku wszystkie modele Sony HD go mają ale nie są 100hz) oraz dodali regulację (suwakową) dla de-judder i de-blur. A wtedy byłby to absolutny cenowy super hit, wszystkie te poprawki są w zasadzie możliwe z poziomu softu i nie powinny sprawić żadnego technicznego problemu. Ewentualnie można by też postawić na tej serii Android.

  Zresztą jakby inżynierowie chcieli to i dla obecnego modelu mogliby wypuścić update softu który by to wszystko umożliwił.