Home Testy Telewizory LCD Panasonic Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?
  Poprzedni film Philips PUS6521 (65PUS6521) Test - 4K Ultra HD matryca VA
  Następny film Panasonic DS630 (TX-50DS630E) - Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA

Wideo: Przegląd telewizorów Panasonic 2016. Jaki wybrać telewizor dla siebie?

7.42K
42

Firma Panasonic znana jest przede wszystkim z jakości obrazu jaką oferuje w swoich telewizorach. To przecież plazmy tej firmy dostarczały nam jeszcze kilka lat temu najbardziej naturalny i zgodny z wizją reżysera obraz w filmach w kinie domowym. Czasy się jednak zmieniły a na rynku na dobre zadomowiły się dwie technologie: LCD i OLED. Japońscy inżynierowie odrobili pracę domową i na przełomie dwóch ostatnich lat dostarczyli na rynek doskonałe ekrany w tych dwóch wiodących technologiach. Mijający rok obfitował w sporą liczbę nowych modeli. Większość z nich przetestowaliśmy dla Was na łamach naszego portalu. Czas więc podsumować całą wiedzę w naszym świątecznym przeglądzie telewizorów tej marki. Który model wybrać pod konkretne wymagania? Do sportu? Do filmu? Do grania? A może z nietuzinkowym wyglądem?

Z tej okazji przygotowałem dla Was poradnik w formie wideo. Skupia się on na całej serii DX, która jest wiodąca w ofercie firmy. Dowiecie się z niego, który model do czego najbardziej się sprawdzi. Zapraszam do oglądania i komentowania!

 

 

(7417)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(42)

 1. Te poniższe telewizory są ostatnimi dostępnymi HD na matrycy 100hz, dlatego wiele osób na pewno ciekawi na którym sylwetka UFO wypadnie najlepiej :

  Panasonic 50DS630 Rozdzielczość obrazu ruchomego 1080  (ciekawe jak UFO wypada pomiędzy tymi dwoma Panasami ?)
   Panasonic 40DS630 Rozdzielczość obrazu ruchomego 750

  Sony KDL-W755C/W805/W809 :  tryb płynny, standardowy i true cinema  300 pionowych linii , tryb   wyraźny  550 linii,  tryb własny opcja czystości 3, 4 na maks pozwala osiągnąć 1000   linii i to w dodatku z upłynnianiem ruchu.

  Sony vs Panas który będzie miał lepszą szczegółowość w ruchu ?

 2. Nie da rady oszacować. Jak powiedziałem, mierzenie "ilości linii" jest mylące. Nie raz bywało, że ufo dużo lepiej wygląda na TV 550 linii niż na takim z 1000.

 3. Czy ktoś z kolegów zbadał jaki jest pobór energii w czasie oglądania filmu przy włączonym na stale HDR w telewizorze ? Na zagranicznym forum wyczytałem że skoki poboru są 3-4 wyższe niż przy SDR ,prośba o sprawdzenie .
 4. 8 minut temu, kklos napisał:

  Czy ktoś z kolegów zbadał jaki jest pobór energii w czasie oglądania filmu przy włączonym na stale HDR w telewizorze ? Na zagranicznym forum wyczytałem że skoki poboru są 3-4 wyższe niż przy SDR ,prośba o sprawdzenie .

  Większość tv po wykryciu materialu hdr wchodzi w ten tryb i podobija podświetlenie na max. co znaczy, że wzrost zużycia energii 3-4 krotny (w niektórych modelach może być i większy) jest jak najbardziej wiarygodny.

 5. Duża prośba do Macieja i Gmeru, jeżeli macie kontakt z inżynierami Panasonica, to fajnie by było jakbyście im zasugerowali aby w tym roku zrobili update udanej serii HD DS630 100hz, do prawie takiego samego nowego modelu ale zawierającego już dwie ''małe'' aczkolwiek istotne poprawki tj dodali HDR-a (w tym roku wszystkie modele Sony HD go mają ale nie są 100hz) oraz dodali regulację (suwakową) dla de-judder i de-blur. A wtedy byłby to absolutny cenowy super hit, wszystkie te poprawki są w zasadzie możliwe z poziomu softu i nie powinny sprawić żadnego technicznego problemu. Ewentualnie można by też postawić na tej serii Android.

  Zresztą jakby inżynierowie chcieli to i dla obecnego modelu mogliby wypuścić update softu który by to wszystko umożliwił.

 6. Nowa linia tv Panasonica na 2017 rok, zostanie pokazana na konwencji Frankfurt, Germany  2/15/2017 - 2/22/2017

 7. Tak jest, jadę tam jak co roku : ) Ale to już pisałem nawet chyba kilka razy ; - ) W 2016 się działo, przypominam jak było:

   

 8. istnieje istnieje ;) Może jakiś wtyczek Ci brakuje. Zapraszam na kanał tutaj.

 9. Gmeru, koniecznie zadaj niewygodne dla Panasonica pytania odnośnie HLG i DV. O ile brak wsparcia dla DV jeszcze rozumiem, to jednak brak HLG w takim DX900 to jednak spory zawód... Swoją drogą ciekaw jestem czy Panasonic zaprezentuje następcę DX900, czy będzie tak jak u Sony, gdzie ZD9 pozostał flagowym modelem.