Jump to content
Maciej Koper

Panasonic UB900 (DMP-UB900) Test odtwarzacza Ultra HD Blu-ray 4K

Recommended Posts

Dnia 29.10.2016 o 18:17, aeeroO napisał:

Ehh 3000 zł i menu z Viery VT30 z 2011 r. :mellow:

Bardzo dobre menu. Wiem gdzie wszystko jest ;) .

Szybkie pytanko.

Mój UB900 przyszedł standardowo ustawiony w systemie NTSC. Zmieniłem go na PAL. Czy to ma jakieś znaczenie jeszcze w dzisiejszych czasach jak i tak używam playera głównie do materiału 24fps? I co by się stało jak bym odpalił jakiś materiał 50fps na UB900 ustawionym na NTSC?

Inna sprawa czy ktoś słyszał o tym żeby Panasonic planował wypościć FW, który nie będzie wszystkiego zamieniał na 12 bitowy kolor... to jest straszna porażka tego playera.

Pozdrawiam

czy ten player obsluguje dyski przenosne na usb? bo mam troche filmow na dysku z atmosem i bym je sobie ogladnal po zakupie tego playera

doze sa roznice miedzy ub900 a ub700 oprocz tego ze ma mniej wejsc ub700?

8 godzin temu, msx33 napisał:

czy ten player obsluguje dyski przenosne na usb? bo mam troche filmow na dysku z atmosem i bym je sobie ogladnal po zakupie tego playera

doze sa roznice miedzy ub900 a ub700 oprocz tego ze ma mniej wejsc ub700?

Tak odtwarza bez problemu (UB900). Sprawdzone na 2TB WD My Passport Ultra (NTFS). ATMOS działa bez problemu. Jedyne różnice między UB900 a UB700 to brak złącz o których napisałeś i cena :)

Dnia 19.12.2016 o 01:08, sebna napisał:

Inna sprawa czy ktoś słyszał o tym żeby Panasonic planował wypościć FW, który nie będzie wszystkiego zamieniał na 12 bitowy kolor... to jest straszna porażka tego playera.

W czym Ci to przeszkadza?

Na hdtvtest.co.uk piszą, że większość TV z 2015 oraz część z 2016 ma problemy z 12 bitowym kolorem, który w efekcie daje posteryzację. Jeśli tak jest faktycznie to Panas powinien umożliwić opcję wyboru w swoich odtwarzaczach czy chcemy konwersję 10 bit -> 12 bit czy też nie.

Na rzeczy to sa dowody w postaci zdjęć tego co się dzieje. Wejdźcie w link i popatrzcie. Masakra.

AVS ma bardzo dużą siłę wpływu i sądzę, że po takiej petycji zrobią to w kolejnej wersji firmwareu.

Edited by pmcomp

Ale wiesz, że Panas wie o sprawie tak gdzieś od lipca/sierpnia zeszłego roku ? :)

Wgłębiłem się w komentarze na avforums i u większości, która doświadcza bandingu na tym Panasie pomaga wyłączenie deep colour w odtwarzaczu. W ten sposób player wypluwa 12-bit 4:2:2, a nie 12-bit 4:4:4 i to u większości osób rozwiązuje problem.

Przepraszam, ze trochę off top, ale czytając kilkanaście postów w tej dyskusji ujmuje mnie wprost kultura wypowiedzi tych ludzi... 

Edited by Xisiek

Polecam Panasonic DMR-BST755EG za niecałe 1700 zł
zakupiłem na https://www.morele.net/odtwarzacz-blu-ray-panasonic-dmr-bst755eg-790142/ i tam zostawiłem opinię
Dla mnie ważna jest możliwość nagrania z TV sat i wypuszczenia na płytę DVD lub BD
Ma dysk 500 GB ale można dodawać na USB inne.
Podbija rozdzielczość do 4K, u mnie działa na jednym kablu antenowym z anteną z zezem - lepiej mieć dwie anteny

A czemu piszesz o tym urządzeniu w tym wątku?

Ten player nie odtwarza dysków BD UHD.

To jest temat poświęcony konkretnemu odtwarzaczowi i nie powinno się tutaj pisać o innych. Tym bardziej że to nawet nie jest odtwarzacz UHD jak wspomniał przedmówca. Załóż nowy temat w odpowiednim miejscu i tam przenieś swój post. Starajmy się utrzymywać porządek bo inaczej nic dobrego nie wyniknie z takich praktyk.

Napisałem w tym wątku, ponieważ wyszukiwanie na tych stronach nie działa i innego rozsądnego wątku z odtwarzaniem 4K nie znalazłem
Jedyne czego ten odtwarzacz nie ma to odtwarzanie płyt BD 4K - innym płytom DVD lub DB podbija jakość do 4K jak ktoś ma taki TV.
A poza tym nagrywa programy sat. 4K i z dysku swojego potrafi je odtwarzać - a tego UB900 nie ma

Dzień Dobry :)

Pojawił się nowy firmware do UB900 - v1.73

Zawiera między innymi:

• HEVC MKV/TS file playback support
  • HDR picture adjustment support
  • Network service compatibility
  • Playability of Blu-ray Disc™ and DVD Disc

poniżej link do szerszej informacji z strony Panasonica:

Aneks do instrukcji

oraz link do samego FIRMWARE:

Firmware

(HDR picture adj. - to jest ta szeroko opisywana funkcja zawarta od samego początku w modelach UB400, UB300)

...dodam że przetestowałem kilka pozycji 4K z HDR z dysku zewnętrznego USB oraz z serwera plików po sieci LAN (Synology). Wszystko w końcu śmiga bez zarzutu :) Dźwięk OK, nic nie ścina, TV rozpoznaje HDR. Nie ma się do czego doczepić. Jest IDEALNIE :)

Tak samo sprawdziłem poziom jasności a raczej jego regulację przy odtwarzaniu HDR. To funkcja która od dawna była dostępna w UB400 i UB300. Działa to dokładnie tak jak opisywali moderatorzy tego serwisu przy okazji testowania w/w modeli odtwarzacza.

Jest dobrze :)

A jakby jeszcze dodali obsługę napisów srt ładowanych z zewnętrznego medium przy odtwarzaniu płyt - byłoby CUDNIE!! (ciekawe czy to tylko niespełnione marzenie...)

38 minut temu, fido2001 napisał:

...dodam że przetestowałem kilka pozycji 4K z HDR z dysku zewnętrznego USB oraz z serwera plików po sieci LAN (Synology). Wszystko w końcu śmiga bez zarzutu :) Dźwięk OK, nic nie ścina, TV rozpoznaje HDR. Nie ma się do czego doczepić. Jest IDEALNIE :)

Tak samo sprawdziłem poziom jasności a raczej jego regulację przy odtwarzaniu HDR. To funkcja która od dawna była dostępna w UB400 i UB300. Działa to dokładnie tak jak opisywali moderatorzy tego serwisu przy okazji testowania w/w modeli odtwarzacza.

Jest dobrze :)

Testowałeś może pliki MKV z napisami PGS? Działają?