Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A różnice w Gbps? Wystarczy 10,2 czy potrzeba 11 i więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie), jeszcze jedna kwestia: gdybym się zdecydował na profesjonalną kalibrację to gdzie takowej szukać, żeby się nie nadziać na jakiś oszustów?

Ewentualnie, co mogę zrobić sam? Oglądam w najlepszym trybie fabrycznym, czyli "film" i kolory, zwłaszcza skóry na dziennikarzach w programach informacyjnych są takie ziemiste, nienasycone, bardzo chłodne, lub za ciepłe, gdy przestawię na "ciepły 2" ale ogólnie są takie nienaturalne (programy HD). Bawić się takimi ustawieniami, jak "balans bieli", "gamma" czy "odcień (z/c)"? A jeśli tak to w którą stronę? Jakie wartości?

Jeszcze jedna rzecz:

W PS4 jak wejdę w ustawienia obrazu to w opcji "informacje o wyjściu video" mam tak:

Rozdzielczość: 1920x1080-60 Hz

Format koloru: RGB

HDR w Twoim TV: Obsługiwane

 

Przeglądam sobie jednak filmiki na YT i znalazłem taki prosty poradnik ustawień do tego tv i tam gościu w PS4 ma tak:

Rozdzielczość: 3840x1160-60 Hz

Format koloru: YUV422

HDR w Twoim TV: Obsługiwane 2K/4K

HDPC 22

Rozumiem, że to jest PS4 PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie za 100 punktów, czy warto aktualizować oprogramowanie w KS7000 ? czy to przypadkiem nie jest tak że wraz z kolejną aktualizacją telewizor będzie działać co raz gorzej, wolniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie. Aktualizacje dodaja nowe funkcje, akutalizacje aplikacji, szybkosc dzialania jest poprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakieś opinie? najlepiej kogoś kto już aktualizował..

na logikę się zgodzę z @WinterX ale logika w tym przypadku nie zawsze działa tak jak powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizuje na biezaco zadnych spadkow mocy ciec itp nie uswiadczylem ? najbardziej drazni mnie to ze nie oisza co wnosi aktualizacja. Mozesz spokojnie aktualizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobrze widac na zdjeciu, ale wszystkie opcje obrazu sa wyszarzone, nie ma dostepu do zadnej funkcji. Tak jest od dzis, nawet nie mogę przelaczyc trybu sceny, wyskakuje funkcja niedostepna. Ktoś ma podobnie? Jakiś pomysl na rozwiązanie?b6d2f3695493d12c14e5f86883071441.jpg85c43fd6200596de27f5cca10134288e.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem włączonego trybu specjalnego wyświetlania? Możesz wejść w tą opcję i sprawdzić, czy też zablokowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam włączony tryb specjalnego wyswietlania dla konsoli. Ale nie da sie go zmienic, bo wszystkie opcje ustawień obrazu sa niedostepne, w ogole nie da sie wejsc w menu ustawień obrazu.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie tego ks7000 jest niemal niemożliwe, dlatego pytanie co jest jego następcą w nowym roku? Jest już dostępny jakiś test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MU7000
Jest nawet tutaj test tego telewizora.
Mu7000 to nie jest porównanie do KS prędzej seria Q do KS.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jordanek napisał:

Mu7000 to nie jest porównanie do KS prędzej seria Q do KS.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

KS ma dużo wyższą jasnośc w HDR na planszy UHD Alliance, ale w scenach wybranych przez HDTVPolska tego już nie widać, tutaj MU7000 wygrywa. Generalnie MU7000 to jest niezły telewizor, chociaż sam do niego podchodziłem sceptycznie (Mam KSa 7000). Natomiast QLEDy są nieopłacalne cenowo, już bym wolał w tego Sony XE90 iść niż w Q7F.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, mam włączony tryb specjalnego wyswietlania dla konsoli. Ale nie da sie go zmienic, bo wszystkie opcje ustawień obrazu sa niedostepne, w ogole nie da sie wejsc w menu ustawień obrazu.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


No właśnie dlatego, że masz włączony tryb specjalnego wyświetlania gry, moim zdaniem, nie możesz nic zmieniać. Wejdź w tą pozycje i wyłącz tryb gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podpiąć po bluetooth pada od Xboxa One S. Telewizor nie widzi pada. Pad 100% najnowsza wersja. Próbowałem z dwoma padami - cały czas problem. Chciałem wykorzystać pada w aplikacji Steam Link - łączy TV ze Steamem w Big Picture - POLECAM. Ktoś sobie z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego, że masz włączony tryb specjalnego wyświetlania gry, moim zdaniem, nie możesz nic zmieniać. Wejdź w tą pozycje i wyłącz tryb gry.
No wlasnie, nie.... tryb specialnego wyswietlania mozesz sobie ustawic dla każdego hdmi inny. Nie moge sie dostać do opcji ustawień, zeby go wyłączyć. Co ciekawe system=>rozpocznij konfigurację też jest wyszazony, nie mozna sie dostać do tej opcji...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, nie.... tryb specialnego wyswietlania mozesz sobie ustawic dla każdego hdmi inny. Nie moge sie dostać do opcji ustawień, zeby go wyłączyć. Co ciekawe system=>rozpocznij konfigurację też jest wyszazony, nie mozna sie dostać do tej opcji...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie wiedziałem, że to tak działa jak opisałeś. Ma to sens.
I co, poradziłeś sobie z tym?

Ja natomiast zastanawiam się kiedy funkcja PIP jest dostępna?
Czy ona działa tylko wtedy gdy są dwa sygnały- np. Satelita/kablówka + naziemna?
Naziemnej nie mam podłączonej, ale chciałbym mieć podgląd satelity np. podczas przegladania internetu albo wertując bibliotekę Netflix...
Obecnie funkcje PIP mam wyszarzoną, tj. niedostępną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałem, że to tak działa jak opisałeś. Ma to sens.
I co, poradziłeś sobie z tym?

Ja natomiast zastanawiam się kiedy funkcja PIP jest dostępna?
Czy ona działa tylko wtedy gdy są dwa sygnały- np. Satelita/kablówka + naziemna?
Naziemnej nie mam podłączonej, ale chciałbym mieć podgląd satelity np. podczas przegladania internetu albo wertując bibliotekę Netflix...
Obecnie funkcje PIP mam wyszarzoną, tj. niedostępną.
Po restarcie wszystko wróciło do normy.
Żeby działał pip musisz miec dwa źródła sygnalu. Fajnie natomiast mozna go ustawić np. obraz pół na pół i wybrac sobie dla którego źródła chcesz mieć dźwięk.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po restarcie wszystko wróciło do normy.
Żeby działał pip musisz miec dwa źródła sygnalu. Fajnie natomiast mozna go ustawić np. obraz pół na pół i wybrac sobie dla którego źródła chcesz mieć dźwięk.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

A sygnałem nie może być np. streaming z Netflix? Musi to być antena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu zgłosić na gwarancje mój egzemplarz UE48KS7000. Okazało się, że sam telefon nie wystarczy, muszę wysłać emaila z opisem usterki i ze zdjęciami, do tego pan, który rozmawiał że mną przez telefon stwierdził, że moja usterka to może być tzw. clouding, który jest zjawiskiem całkowicie naturalnym ...

W związku z tym mailem mam problem z dodaniem fotek, cały czas wychodzi mi " Error while uploading file ", czy mogę je dodać w inny sposób do tego zgłoszenia? Np. poprzez link z zewnętrznego programu, za którego pomocą wrzucam fotki na fora?

 

Tak wygląda moja matryca:

 

vhzrdc.jpg

16kzyu1.jpg

Udało mi się w końcu wysłać to zgłoszenie i teraz mam czekać do 48h na odpowiedź.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...