Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
17 godzin temu, X-Rite napisał:

Lis22

Nie przejmuj się wpisami kolegów Grundig i Wilos. Pierwszy to lokalny "wiejski głupek", szukający wad Samsunga po całym internecie, drugi to zwykły pieniacz zmieniający pampersa z nerwów kiedy tylko widzi słowo "Samsung" w internecie. Rzuć okiem na zestaw ich wpisów to będziesz wiedział z kim masz do czynienia.

:)

Wszyscy? Znasz tych "wszystkich", Wilos? :)  I co? Zwykłe odłączenie od sieci pomogło i żadnej naprawy nie było, pieniaczu :)

 

Przeciez ten model samsunga czyli KS ma bardzo duzo negatywnych komentarzy.Wystarczy przeczytac komentarze  na  innym  forum.Warto tez wspomniec  o watku na hdforum czyli samsung  uwaga  gwarancja.Zaraz pewnie napiszesz ze  sprzedaja duzo    i dlatego   ilosc usterek w nowych telewizorach  jest uzasadniona.

Mozesz tez kliknac na watek nizej czyli  ks7500

cytat

Chyba będę właśnie musiał go wymienić, dziś na niebieskiej planszy podczas testowania odkryłem ponad 10 m. pixeli, nie widać ich na wszystkich planszach testowych. Ech masakra, problem jest w tym że mam ponad 150km do najbliższego mm gdzie mają ten model, nie wiem teraz czy po prostu zrezygnować z umowy czy próbować wymieniać na ten sam nowy model.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig niektórzy są tepi i im nie przetłumaczysz, nawet tak wyraźnymi faktami. Marketing Samsunga zrobił robotę i taki X-Rite tego nie pojmie. On uważa że KS7000 jest najlepszy i już. Chociaż obraz w porównaniu do TV dwa razy tańszego jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja go wziąłem nie tylko do gry ale także do oglądania tv (największy czas działania tv) oraz do oglądania Blu-Ray i UHDBD. Sprawdziłem już skalowanie filmu z BD poprzez PS4 i jest ok a jest jeszcze odtwarzacz UHDBD, którego jeszcze nie odpalałem.

 

Up - Nintendo Swith też ma negatywne recenzje a moja kopia nie posiada (na razie) wymienianych wad.

 

Co do HDR to mógłby ktoś opisać, jak to powinno wyglądać, gdyż z racji że nie widzę jednym okiem a drugim tylko 50% to mogę tego efektu po prostu dostatecznie nie zaobserwować.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam model UE55KS7000S. Mam 2 pytania:

1. Czy pilotem tv można zmieniać programy - mam dekoder polsatu cyfrowego (pilot jest sparowany, dźwięk zmieniam pilotem tv ale programów nie mogę)

2. Nie działają mi funkcje pvr i timeshift. Coś robię nie tak?

 

Dzięki za pochylenie się nad powyższymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, lis22 napisał:

Ja go wziąłem nie tylko do gry ale także do oglądania tv (największy czas działania tv) oraz do oglądania Blu-Ray i UHDBD. Sprawdziłem już skalowanie filmu z BD poprzez PS4 i jest ok a jest jeszcze odtwarzacz UHDBD, którego jeszcze nie odpalałem.

 

Up - Nintendo Swith też ma negatywne recenzje a moja kopia nie posiada (na razie) wymienianych wad.

 

Co do HDR to mógłby ktoś opisać, jak to powinno wyglądać, gdyż z racji że nie widzę jednym okiem a drugim tylko 50% to mogę tego efektu po prostu dostatecznie nie zaobserwować.

Odpal na tym telewizorze ten filmik, jak Twój wzrok pozwoli zobaczyć efekt HDR to na tym filmiku go błyskawicznie zobaczysz jeśli masz wszystko odpowiednio ustawione.

Wszystkie filmiki na tym kanale są w HDR, ale ten na mnie największe wrażenie zrobił. Mam 65KS7500 i jestem zachwycony HDR, za te pieniążki najlepszy TV na rynku.

Edytowane przez hennepin
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dwa tygodnie temu kupiłem 49 ks7000, głównie do grania. Konsola to PS4 Pro. Właśnie Ogrywam Horizon Zero Dawn. Co do grafiki i HDR to opad szczeny, coś pięknego. To samo mogę powiedzieć o The Last od Us. Jak kolega wyżej napisał, to jest chyba jedyny kanał na Youtube który pokazuje HDR i widać to bardzo solidnie. A co do tv to jestem bardzo zadowolony. W sklepie był sprawdzony, żadne ramki[beeep]ki nie odstawały, żadnych bad pikseli czy jak one tam się zwą. Obudowa jak dla mnie jest mało ważna, tu obraz ma odwalać robotę,a tak jest w przypadku ks7000. A tak bay the way, jak bym czytał komentarze sfrustrowanych miernot to bym nigdy nic w życiu sobie nie kupił. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co mogę mieć ustawione nie tak?

Mam obecnie sześć gier obsługujących HDR (Infamous Second Son, The Last of Us Remastered, The Last Guardian, Rachet and Clank, Uncharted 4 Thief End i Horizon Zero Dawn) i nie widzę za bardzo tego efektu. W trybie "film" obraz jest bardzo ciemny i sprawę poprawia tryb "gra". HDR w trybie "film" powoduje tylko tyle, że obraz staje się ciemniejszy.

Może aby w pełni docenić HDR trzeba mieć PS4 PRO a zwykła PS4 nie jest w stanie oddać tego efektu? W konsoli mam HDR ustawiony na "automatycznie" czyli uruchamia się wtedy, gdy gram w tytuł, który go obsługuje. Może konsolę trzeba podłączyć w odpowiednie wejście/wyjście HDMI? Ja podłączyłem ją w HDMI3 - aha, użyłem kabla HDMI 2.0.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Negatywne komentarze ciągną cały czas grundig i wilos, zobacz ile ich wpisów tu jest. Wilos nie napisał żadnego posta nawet poza tym tematem, a ma ich 22 i uwaga nigdy tego TV nie miał. Nie mogłem się od niego dowiedzieć co to za TV 4K Direct LED 120Hz w cenie 2.5K zł, co przedstawiał, ale od innej osoby na PW się dowiedziałem o jaki TV chodzi i szkoda komentować. Miałem jednak szczegółów nie upubliczniać, więc tego nie będę robić.

Oczywiście, że zdarzają się tu negatywne komentarze poparte zakupem i jeśli ktoś dostanie TV z bad pixelami / z problemem z ramką lub po prostu osoba nie jest zadowolona z obrazu, to też dobrze, że te komentarze niepozytywne tutaj są. Ba, one są warte więcej niż 20 wpisów wilosa i grundiga, bo chociaż w tamtym wypadku wiadomo, że ktoś przez ten TV 'przeszedł' i ma realnie możliwość oceny.

Zabawne jednak, że grundig cały czas wrzuca tutaj linki, zdjęcia i negatywne komentarze do całej serii KS, tj. 7000, 7500, 8000, 8500, 9000, 9500 - to łącznie 6 telewizorów, które idą masowo na sprzedaż na przeciw jednego DX750 i w ten sposób grundig sugeruje, że DX750 jest znacznie lepszy od całej serii KS, bo ma..uwaga, mniej negatywnych komentarzy. Po prostu geniusz.

@lis22:

Pod HDR ustaw np.:

Backlight: 20
Brightness: 45
Contrast: 100
Sharpness: 10
Colour: 50
Warm1
Gamma: 0
Smart LED: High
Dynamic Contrast: Off lub Low (DC trochę inaczej działa w HDR niż w SDR)
Colour Space: Auto

HDR niezależnie czy w KS7000 czy w Panasonicu czy w Sony trochę źle jest 'rozdmuchiwany' w internecie, bo wiele osób oczekuje, że ekran będzie ociekać jasnością, że wszystko się będzie świecić i oślepiać, a to nie o to chodzi. Głównie są to niuanse.

Pewnie ograniczenia też wynikają z użycia Edge LED, ale OLEDy 4K HDR zaczynają się 55" od 8.5K, a FALDy, np. ZD93 to już w ogóle masakra cenowa.

Warto jednak zwrócić uwagę, że taki The Last of Us czy inFamous miał dodany HDR w łatce dopiero później (na długo po premierze gry na PS4), tak naprawdę tutaj zmiany są niewielkie, to właśnie dopiero przy Horizon Zero Dawn widać piękno HDRa w grach - gra od początku stawiająca na HDR.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne, w ustawieniach eksperckich musisz włączyć koniecznie HDMI UHD Color, bez tego nie zobaczysz HDR.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backlight: to podświetlenie?

HDMI UHD Color włączyłem już na początku dla wszystkich wyjść HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lis22 napisał:

Backlight: to podświetlenie?

HDMI UHD Color włączyłem już na początku dla wszystkich wyjść HDMI.

Tak.

Backlight Podświetlenie 

Brightness Jasność 

Na YouTube nie brakuje też filmików objasniajacych kwestie HDRa oraz pomocy z ustawieniami właśnie konkretnie w Samsungu serii KS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak, jak piszesz, na razie mam włączone "The Last of Us' a potem sprawdzę "Horizon Zero Dawn", który jak dla mnie z HDR jest bardzo ciemny.

Aha, a opcja "gra"? Z nią obraz jest dużo jaśniejszy ale nie wiem, czy nie zabija to efektu HDR.

Ogólnie mam wrażenie, że np. w trybie "film" ten tv ma jeszcze bardziej wyprane, wyblakłe kolory niż mój poprzedni Samsung FHD, który jest teraz u rodziców w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lis22 napisał:

Ustawiłem tak, jak piszesz, na razie mam włączone "The Last of Us' a potem sprawdzę "Horizon Zero Dawn", który jak dla mnie z HDR jest bardzo ciemny.

Aha, a opcja "gra"? Z nią obraz jest dużo jaśniejszy ale nie wiem, czy nie zabija to efektu HDR.

Ogólnie mam wrażenie, że np. w trybie "film" ten tv ma jeszcze bardziej wyprane, wyblakłe kolory niż mój poprzedni Samsung FHD, który jest teraz u rodziców w pokoju.

Jak najbardziej w trybie Gra najlepiej grać. Jednak w tym wypadku ręcznie trzeba ustawienia wprowadzić, gdyż w przeciwieństwie do film, standard itp., w Gra już nie ma kolejnego slotu na zapisanie się ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, tak:

Po ustawieniach jakie proponujecie wyżej w "Horizon" widać np. gwiazdy na nocnym niebie i to jest super ale tylko wtedy, gdy obraz jest nieruchomy - w ruchu obraz jest taki rozmyty, nieostry i widać takie 'migotanie". Może trzeba coś jeszcze ustawić odnośnie ruchu? W innym trybie niż "gra" ów efekt nie występuje.

 

Sama jakość obrazu jest b. dobra, np. podczas oglądania filmów z kanałów cyfrowych ale mam jeszcze jedno zastrzeżenie: gdy pojawia się cały czarny ekran mam wrażenie, że po prawej stronie ekranu widać ciemniejszy pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 8.03.2017 o 09:44, grundig napisał:

Przeciez ten model samsunga czyli KS ma bardzo duzo negatywnych komentarzy.Wystarczy przeczytac komentarze  na  innym  forum.Warto tez wspomniec  o watku na hdforum czyli samsung  uwaga  gwarancja.Zaraz pewnie napiszesz ze  sprzedaja duzo    i dlatego   ilosc usterek w nowych telewizorach  jest uzasadniona.

 

Dnia 8.03.2017 o 10:25, wilos napisał:

Grundig niektórzy są tepi i im nie przetłumaczysz, nawet tak wyraźnymi faktami. Marketing Samsunga zrobił robotę i taki X-Rite tego nie pojmie. On uważa że KS7000 jest najlepszy i już. Chociaż obraz w porównaniu do TV dwa razy tańszego jest taki sam.

 

Kiedy tak sobie czytam te wasze wypociny, kiedy tak namiętnie spijacie je sobie z dzióbków, to zaczynam rozumieć przysłowie mówiące o tym, że "nieszczęścia chodzą parami" :)

Edytowane przez X-Rite
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeden siedzi z antyczną plazmą a drugi z TV za 2500 zł co podobno zjada jakością obrazu tego Samsunga, ot zwykli zazdrośnicy, których nie stać i się wiją z zazdrości, pewnie ślinią się w MM i innych Saturnach na sam widok.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie podświetlenie matrycy ma ten telewizor/ To co opisałem z tym czarnym wygląda tak, że jak na czarnym tle jest coś jasnego, to jest to mocno podświetlone a czerń po bokach jest bardzo ciemna, co widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To krawedziak. Fald oznacza zabawę od ok. 10 tys zł wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego występuje tu taki efekt, jaki opisałem powyżej? Wyraźnie widać, że jasne, szczególnie białe elementy są mocno podświetlone, rozjaśnione, a czerń po bokach jest przyciemniona w postaci pionowych pasów. Może to wada tego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu to nie jestem pewien czy to jest to o czym myślę, ale jeżeli tak to efekt, który widzisz to karkolomna zabawa w HDR przez system podświetlenia ze zbyt mała liczba stref przy silnym podświetleniu krawedziowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można z tym zrobić?

Jak zrobię zdjęcie tego efektu i wstawię na forum to raczej nie będzie to dobrze widoczne?

Ten tv ma bardzo duża jasność i to wygląda tak, że te jasne elementy bardzo dominują nad ciemnymi, wręcz się świecą a efekt HDR podczas normalnego oglądania tv nie jest włączony. Przy czym czerń w ciemnych scenach w filmach z kanałów tv jest dobra.

Aha, jednak widać, że cyfrowa kablówka to nie jest jakość UHD, nawet po upscalingu. Ja, niestety muszę oglądać tv z dosyć bliska i widać piksele, choć z większej odległości jest na prawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie zobaczymy.

PS. Oczekiwanie, że po skalowaniu przez tv  ze słabego materiału kablowki zrobi się  dobre UHD to trochę tak jakby wlać wyścigowe paliwo do Matiza i liczyć na osiągi sportowego auta - nie da rydy :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 1.5 tygodnia działa już normalnie przycisk 'Info' na Netflixie jak coś i wyświetla szczegóły oraz rozdzielczość, z jaką idzie serial/film. Dobrze, że to wróciło.

Co do upscallingu, to sam się negatywnie akurat o tym wypowiadałem, dla mnie pic na wodę, ale skoro Maciej Koper/Gmeru pisali w testach, że wygląda to tak samo w przypadku każdej marki, to ciężko mi tu TV winić, a po prostu hasła reklamowe mącące w głowach.

Do tego te całe 'HD' w TV to 1080i, co wg mnie jest dużo gorsze nawet niż 720p. Jak włączy się film z pendrive'a nawet, jakiś Rip z Blu-Raya to wygląda 5x lepiej niż kablówka i tak, przynajmniej w większości przypadków.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

Zrób zdjęcie zobaczymy.

PS. Oczekiwanie, że po skalowaniu przez tv  ze słabego materiału kablowki zrobi się  dobre UHD to trochę tak jakby wlać wyścigowe paliwo do Matiza i liczyć na osiągi sportowego auta - nie da rydy :D

UHD nie oczekiwałem, nie jestem głupi ;) Nawet kanały w HD to tylko 720p lub 1080i ale nie 1080p, a co dopiero UHD na które przyjdzie nam jeszcze długo poczekać skoro spora część programów nie jest jeszcze nawet w HD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie ten tv zachowuje się podczas grania na PS4

 

Tryb wyświetlania; "film" + HDR - obraz jest ciemny ale stabilny, żadnego migotania.

Tryb wyświetlania: "standardowy" + HDR - obraz jaśniejszy ale występuje migotanie podczas ruchu.

Tryb wyświetlania: "gra" + HDR - obraz jasny ale jest migotanie podczas ruchu.

 

Dlaczego występują tak duże różnice pomiędzy trybami wyświetlania i czym jest owo migotanie obrazu?

 

Na Nintendo Swith takiego efektu nie zaobserwowałem ale tam nie zmieniałem jeszcze trybu wyświetlania gdyż obraz jest wystarczająco jasny.

 

Może źle podłączyłem konsolę do tv? - HDMI3, kabel HDMI 2.0.

 

Myślałem, że to wina HDR ale po jego wyłączeniu nadal występuje owo migotanie, tylko obraz jest znacznie jaśniejszy.

Owo migotanie wygląda tak, że np. w statycznym obrazie jak patrzę na niebo, widać bardzo wyraźnie gwiazdy ale gdy tylko ruszę kamerą to wszystko się rozmywa, rozpływa i znowu wyostrza gdy kamera nieruchomieje. Tak to wygląda ze wszystkimi obiektami w grze.

Dodam jeszcze, że np. w "Gravity Rush 2' czy w "The Last of Us" ów efekt nie występuje, jest więc widoczny tylko w "Horizon Zero Dawn".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...