Skocz do zawartości
Gmeru

Philips PUS7601 (65PUS7601/12) - Test pierwszego Ambilight TV z HDR!

Rekomendowane odpowiedzi

A na białym ? 

Na białym jest idealnie.. Podeślę wieczorem.

A te białe przejasnienia zmieniają się w zależności od kąta pod jakim patrzę. Jest tak ze jest białe przesune się i jest idealnie czarny.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie zdjęcia na tak przeciągniętej ekspozycji, że aż nie możecie utrzymać aparatu prosto i się rozmywają krawędzie. W ten sposób można znaleźć plamy nawet na plazmie. Moim zdaniem zarówno wyświetlacz kolegi pike, jak i fjubens wygląda całkowicie akceptowalnie. Nie widać dramatycznych, punktowych prześwietleń. Choć brzegi są jaśniejsze to przejście jest łagodne. Gdyby w taki sposób robić zdjęcia, to okazałoby się, że nie ma jednego sprawnego LCD na rynku. Przecież przy oglądaniu, z włączonym wygaszaniem tego nie widać, come on. Oglądacie codziennie takie czarne plansze? Może czas odpalić telewizję, lub film.

Jedynie pejot777 kwalifikuje się moim zdaniem do wymiany, bo tak mocne DSE na środku ekranu nie jest czymś normalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam generalnie zastrzeżeń. Zdjęcia wykonane poglądowo bardziej. Oczywiście przy normalnym użytkowaniu czerń absolutna. Jakość obrazu bardzo dobra. Żyje z dwoma martwym pikselami, ale wogole ich nie widać. Tv mam 3 tygodnie. 20b2872b95a3a3eb021846b33964a9c3.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie.. Pół aktualizacji kodi udało się w końcu odpalić audio 5.1 przez wyście optyczne. Teraz czekamy tylko na nowego androida i naprawę zacinajajacego youtuba :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zacinającego youtuba rada jest taka odinstaluj aktualizacje i wyłącz automatyczne aktualizacje ... po takim manewrze materiały 4K bez problemu odtwarzają się bez zacinania :) mając podłączony net po kablu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że na poprzedniej wersji działa. Ale czy to napewno 4k to trudno powiedzieć. :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2017 o 10:19, Fjubens napisał:

To wygląda jak zgięta kartka papieru.

Fenomenem jest, że Philips to traktuje jako coś normalnego, ale jeśli to co niżej też jest wg Philipsa normalne, to w sumie nie mam pytań. :D

20161228_210830.jpg

Witam

Który to model philipsa ma ambilighta wewnętrznego? Czy model nie ma tak naprawdę znaczenia i praktycznie w każdym można trafić na powyższy efekt? 

Zastanawiam się nad kupnem PHILIPSA65PUS6521 ew 65PUS7601, ale teraz to już sam nie wiem... 

Może SAMSUNG KS8000 ?  Raczej chciałbym matrycę VA.


SAMSUNG KS8000
65PUS7601

 

Edytowane przez cps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2017 o 15:57, cps86 napisał:

Witam

Który to model philipsa ma ambilighta wewnętrznego? Czy model nie ma tak naprawdę znaczenia i praktycznie w każdym można trafić na powyższy efekt? 

W każdym, szanse rosną w tych tańszych naturalnie. Jeżeli chcesz kupić Philipsa to musisz się liczyć z tym, ze w razie problemów serwis się na Ciebie wypinie. Poczytaj wątki dot. marki - jest sporo opinii "zadowolonych" klientów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. bo konkurencji nie poczytasz. Jak kasowanie postów w przypadku Sony działa.. :D A o serwisie Samsunga i sławnym artykule w Komputer Świecie co to odpisywali, żeby nie trzymać tv w szopie w sianie (żeby się nie kurzył) to też kolega wyżej zapomniał :) Co by nie mówić, to akurat Philips nie stosuje unikania i kasowania postów. Sporo bierze na klatę. Co osobiście mega mnie wkurza, bo sam użytkuję i jestem zadowolony. Pomijam, że szukających dziury to zawsze się znajdzie. A i ludzi, którzy używają znam. Od siebie mogę dodać, że ta aktualizacja Kodi to jakaś porażka. I tyle mogę mieć do zarzucenia obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips unika kasowania postów??? Teraz to przeczytałem już chyba wszystko...
Każda jedna firma, ma swoje za uszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś jasny przykład ? Bo ja nawet na opiniach na głównej stronie widzę 1 gwiazdkowe opinie i jakoś nie są kasowane. Za to o kasowaniu wątków na forum Sony to już nawet w CD-Action pisali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

Czy ktoś z was ma podpięte do tego TV PS4 PRO?

Działa wszystko bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Ps4 amator działa bez problemu łącznie z hdr.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, pike napisał:

Moja Ps4 amator działa bez problemu łącznie z hdr.


 

Dzięki za odpowiedź.

Za ile go kupiłeś?

Jeżeli miałbyś okazję to zamianiełbyś teraz na coś innego?

Mocno się zastanawiam nad tym TV. Obecnie mam 6007 42" i jest po prostu za mały.

Edytowane przez jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem cenę okazyjna poniżej 5k. Nie zamieniłbym bo jest super. Po zmianie tv zacząłem wykręcac niezle wyniki w BF1 :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pike napisał:

No ja miałem cenę okazyjna poniżej 5k.

 

WTF?

Ja też taka chce ;)

Mi zaproponowano 8600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go brałem w grudniu to regularna cena byla 9700 więc i tak niezła masz ofertę :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem.

Za dużo to nie mogę jeszcze powiedzieć, bo telewizor mam od wczoraj.

Udało mi się go zawiesić na ścianie, pasował wieszak od poprzednika, czyli Philipsa 6007.

Ten telewizor jest ogromny, trójstronny ambi tak mocno rozświetla pokój, że nie trzeba zapalać światła hehe.

Jest wielka różnica do mojego poprzednika. Potwierdzam słowa Piotra "GMERU" czerń jest w tym TV za[beeep]ista.

Mam na tym punkcie fisia, długo się zastanawiałem czy nie kupić SONY 9005, ale za te pieniądze, które wydałem na Philipsa, miałbym tylko 55".

Nie zauważyłem żeby matryca była nierówno podświetlona, tak jak tutaj ktoś pokazywał na forum. Zresztą gdyby było coś takiego odesłałbym pracownika sklepu z kwitkiem.

Miałem możliwość sprawdzić go w domu i dopiero zapłacić kasę.

Na TV śmiga android 6,0 i pierwsze co zrobiłem to odpaliłem YT z filmami w 4K i HDR.

Obraz bajka, mam tylko porównanie z Samsungiem 8000.

Na razie jest jedna rzecz, która mnie denerwuje, a jest to pilot.

Dokładnie chodzi mi o ten "gładzik" ciągle mi biega po menu. jest strasznie wrażliwy na dotyk.

Jak już wszystko sobie ustawię pod siebie, to nie będę musiał go używać, a może to kwestia przyzwyczajenia, na razie wkurza mnie to bardzo.

Do telewizora mam podpięty moduł Ci Polsatu i PS4 Pro.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kupiłem.

Za dużo to nie mogę jeszcze powiedzieć, bo telewizor mam od wczoraj.

Udało mi się go zawiesić na ścianie, pasował wieszak od poprzednika, czyli Philipsa 6007.

Ten telewizor jest ogromny, trójstronny ambi tak mocno rozświetla pokój, że nie trzeba zapalać światła hehe.

Jest wielka różnica do mojego poprzednika. Potwierdzam słowa Piotra "GMERU" czerń jest w tym TV za[beeep]ista.

Mam na tym punkcie fisia, długo się zastanawiałem czy nie kupić SONY 9005, ale za te pieniądze, które wydałem na Philipsa, miałbym tylko 55".

Nie zauważyłem żeby matryca była nierówno podświetlona, tak jak tutaj ktoś pokazywał na forum. Zresztą gdyby było coś takiego odesłałbym pracownika sklepu z kwitkiem.

Miałem możliwość sprawdzić go w domu i dopiero zapłacić kasę.

Na TV śmiga android 6,0 i pierwsze co zrobiłem to odpaliłem YT z filmami w 4K i HDR.

Obraz bajka, mam tylko porównanie z Samsungiem 8000.

Na razie jest jedna rzecz, która mnie denerwuje, a jest to pilot.

Dokładnie chodzi mi o ten "gładzik" ciągle mi biega po menu. jest strasznie wrażliwy na dotyk.

Jak już wszystko sobie ustawię pod siebie, to nie będę musiał go używać, a może to kwestia przyzwyczajenia, na razie wkurza mnie to bardzo.

Do telewizora mam podpięty moduł Ci Polsatu i PS4 Pro.

 

Piotr "Gmeru"

Źródło: https://hdtvpolska.com/philips-65pus7601-test-ambilight-tv-z-hdr/

Hmmm.. Masz napewno androida 6 w 7601? I YouTube działa Ci w hdr? I nie tnie? Może to jakiś inny model?

 

Do pilota się przyzwyczaisz. Ja kupiłem hormony one a i tak wróciłem do oryginalnego . Zamiast gładzika lepiej klikaj.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam 7601 ;)

Gdzie trzeba wejść żeby zobaczyć wersję androida? 6,0 to były zapewnienia sprzedawcy.

Wczoraj obejrzałem kilka filmów na YT i nic się nie przycinało. Obraz był rewelacyjny, jak podejrzeć podczas oglądania, że film leci w 4K i HDR?

pike pochwalisz się na jakich ustawieniach oglądasz tv w nocy?

Kontrast i jasność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja YouTube że sklepu pokazuje w jakiej jakości leci. Ale będzie Ci cielo. Wejdź w ustawienia i informacje o androidzie albo zainstaluj aide że sklepu. Hdr napewno nie działa w YouTube. W nocy oglądam na swoich ustawieniach, a jak dostaje po oczach to standardowy tryb noc.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam na pilocie wcisnąć podczas oglądania, żeby to zobaczyć?

Możesz podać swoje ustawienia?

Czy masz może podpięty dysk twardy pod TY?

Wczoraj podłączyłem go pod USB, został wykryty, telewizor zaczął go formatować i zatrzymał się na 0%.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Zadzwoniłem do sprzedawcy, rzeczywiście na YT nie będę miał HDR :/

Czyli zostają mi treści z Netflixa, podobna tam działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj YouTube że sklepu i ustaw 2160. w najnowszej wersji youtuba masz ustawienia dla nerdów jak wlaćysz wtedy zobaczysz prędkość strumienia i odtwarzana jakość. Dysku nigdy nie podpinalem. Wszystko streamuje z NASa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
System w TV mam taki

Android.thumb.jpg.09bc5d901ebfe4a84486e7f491e21320.jpg

 

A YT jest w takiej wersji:

YT.thumb.jpg.69e0074485d51eb65ffabc7caf96a8d6.jpg

Aż sprawdzę dzisiaj u siebie

 

YouTube w 4k ci nie tnie?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...