Skocz do zawartości
Gmeru

Philips PUS7601 (65PUS7601/12) - Test pierwszego Ambilight TV z HDR!

Rekomendowane odpowiedzi

Serio się pytasz o takie rzeczy? Ja nawet nie reaguję na takie teksty jakiś anonimowych sprzedawców, których w kraju mamy tysiące. Wisi mi ;p to co tam się dzieje na tym "forum" i na tym "sklepie". Nie nasz świat. Mnóstwo jest for i portali i jakby tak każdy obserwować... Tam jest świat komuny i telewizorów na kartki z tego co wszedłem na chwilę w ten temat Philipsa. Nie jesteśmy sklepem. Dostajemy produkty do testów od firm, które je produkują. Jesteśmy jak każdy Portal w kraju pod tym względem. A nie sklep ;-). Więc nie widzę powodu by z czegokolwiek się tłumaczyć. Szczególnie, że telewizor w swojej klasie cenowej uważam za udany.

Co do oceny to ja ją przyznałem i biorę na siebie tą opinię. Uważam, że w tej cenie i z tymi możliwościami na nią zasługuje. Ale to moja opinia. Każdy tester ma prawo ją mieć. Mocno się wahałem czy dać mu to bardzo polecamy - czułem, że mogę dostać po dupie. Ale dałem ze względu na czerń i rozmiar bo to niezwykle istotne parametry. Natomiast Wy jak widzę jesteście już mocno wyedukowani z czego jestem mega zadowolony i potraficie czytać te testy z dużym zrozumieniem. Szybko wyciągacie wnioski i dopasowujecie telewizor pod swój gust. Ktoś kto wejdzie mniej obeznany i przeczyta test a potem komentarze to na pewno wyciągnie wnioski czego potrzebuje. Czy czerni na poziomie najwyższych modeli na rynku sporo droższych, androida, ambilighta czy może mocniejszego HDRa w innych TV itd. Nikt tu niczego nie wciska. Jest dyskusja, są opinie i wnioski. Jest ok ;-).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Xisiek napisał:

Ehh, nawet jeśli znamy producenta to co to nam daje?

Baaardzo dużo. Jeśli wiemy jaki jest tym matrycy i od jakiego producenta to w necie jest mnóstwo informacji i samemu można wyciągnąć wnioski czy to dobry panel czy nie.

Drugą sprawą jest co z tym panelem zrobi producent TV.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Gmeru napisał:

Serio się pytasz o takie rzeczy? Ja nawet nie reaguję na takie teksty jakiś anonimowych sprzedawców, których w kraju mamy tysiące. Wisi mi ;p to co tam się dzieje na tym "forum" i na tym "sklepie". Nie nasz świat. Mnóstwo jest for i portali i jakby tak każdy obserwować... Tam jest świat komuny i telewizorów na kartki z tego co wszedłem na chwilę w ten temat Philipsa. Nie jesteśmy sklepem. Dostajemy produkty do testów od firm, które je produkują. Jesteśmy jak każdy Portal w kraju pod tym względem. A nie sklep ;-). Więc nie widzę powodu by z czegokolwiek się tłumaczyć. Szczególnie, że telewizor w swojej klasie cenowej uważam za udany.

Co do oceny to ja ją przyznałem i biorę na siebie tą opinię. Uważam, że w tej cenie i z tymi możliwościami na nią zasługuje. Ale to moja opinia. Każdy tester ma prawo ją mieć. Mocno się wahałem czy dać mu to bardzo polecamy - czułem, że mogę dostać po [beeep]ie. Ale dałem ze względu na czerń i rozmiar bo to niezwykle istotne parametry. Natomiast Wy jak widzę jesteście już mocno wyedukowani z czego jestem mega zadowolony i potraficie czytać te testy z dużym zrozumieniem. Szybko wyciągacie wnioski i dopasowujecie telewizor pod swój gust. Ktoś kto wejdzie mniej obeznany i przeczyta test a potem komentarze to na pewno wyciągnie wnioski czego potrzebuje. Czy czerni na poziomie najwyższych modeli na rynku sporo droższych, androida, ambilighta czy może mocniejszego HDRa w innych TV itd. Nikt tu niczego nie wciska. Jest dyskusja, są opinie i wnioski. Jest ok ;-).

Ok, ale gość odnosi się bezpośrednio do waszego testu, w jakimś stopniu podważając wasz profesjonalizm, czy sugerując niewiedzę.

Ja bym zareagował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy nie ostatni raz ;-) Jak się komuś pali grunt pod nogami to tak robi. To takie typowo polskie. Nie ma co się oglądać tylko praca i do przodu! : )  Wszedłbym w dyskusję gdyby to był ktoś na poziomie Vincenta z hdtvtest czy rtings itp. Ale tutaj? No z kim dyskutować? Zero pomiarów hdr, zero argumentów. Więc nie mam do czego się odnieść :( Taki polski cnet:P

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten TV wypada w porównaniu do np KS7000 lub KS8000? Czy niska jasność jest aż tak odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jakość wykonania jest dużo wyższa od Samsunga , a co do obrazu musi się kolega Testujący TV wypowiedzieć , ale mi się wydaje że jak oba postawisz skalibrowane obok siebie to dużych różnic nie będzie ,Philips będzie ciemniejszy pewnikiem w niektórych scenach - ale mogę się mylić .
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację kklos. Samsung będzie dawał trochę mocniej po oczach w scenach HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wypada w porównaniu z Philipsem Panasonic 65dx750, albo Sony 65xd85? Cenowo Phil stoi po ok.11k, Panas ok.9400 ,a Sony był ostatnio do wzięcia za 8600 z soundbarem (promocyjnie), normalnie za 8300. Pod względem jakości obrazu ( kolor, czerń) który z nich wypada najlepiej? Nie zależy mi na androidzie bo od app mam tablet i lapka. No, może youtube dla bajek dla dzieci czasem... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 17:01, kklos napisał:

Myślę że jakość wykonania jest dużo wyższa od Samsunga , a co do obrazu musi się kolega Testujący TV wypowiedzieć , ale mi się wydaje że jak oba postawisz skalibrowane obok siebie to dużych różnic nie będzie ,Philips będzie ciemniejszy pewnikiem w niektórych scenach - ale mogę się mylić .

 

Patrząc na wykresy gammy i BB twierdzę, że róznice będą. Szczególnie w zafarbie, co będzie szczególnie dokuczliwe w czerniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle wycenili a miało być jak widać po teście poniżej 10tys. Eh Ci sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Patrząc na wykresy gammy i BB twierdzę, że róznice będą. Szczególnie w zafarbie, co będzie szczególnie dokuczliwe w czerniach.

Profesjonalny sprzęt pomiarowy takie niuanse wychwyci gdzie jest rozbieżność w parametrze o 2,3 czy 5% ale czy oko człowieka da radę ?

Człowiek nie jest w stanie z odległości kilku metrów odróżnić czy materiał jest FHD czy 4K , a tu da rade ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro AGD bedzie za 9500, pytalem tydzien temu.

Czyli gdyby sugerowac sie wyborem TV do jasnego pomieszczenia, to raczej Samsung np KS8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kklos napisał:

Profesjonalny sprzęt pomiarowy takie niuanse wychwyci gdzie jest rozbieżność w parametrze o 2,3 czy 5% ale czy oko człowieka da radę ?

Człowiek nie jest w stanie z odległości kilku metrów odróżnić czy materiał jest FHD czy 4K , a tu da rade ...

 

Spróbuj. Pamietam jak Maciej kalibrował mi projektor i jakie jaja były z fabryczną gammą. A nie były takie jak tu. Tutaj to są prawdziwe Alpy. Róznica w gammie pomiędzy 2,2 i 2,7 albo i wyżej to nie jest 2-5%. To przepaść. Zmień w swoim TV gammę z 2,2 na 2,1 i zobacz co sie dzieje. A teraz wyobraż sobie takie zmiany dynamicznie w obrazie w rozpiętości od czerni do bieli :) .

I jaki to miało wpływ na obraz. jak było przed i jak jest po kalibracji. Nie zobaczysz to się nie dowiesz. Więc nie pisz prosze takich rzeczy.

A jak mawiał Kargul jak człowiek jest breszczaty na jedno oko to jak piszesz ... nie odróżni ;) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taki dramat jak piszesz to dlaczego nie jest to wyraźnie napisane w teście, czemu więc Tv dostał ocenę b.polecamy ?

Prośba by wypowiedział się któryś z kolegów testujących ten model TV.  Co do testów gammy przetestowałem na 2 TV jakie mam w domu,

zmieniłem ustawienia gammy w zakresie od -10 do +10   i obraz praktycznie się nie zmienił , może w zakresie 0d +6 do +10 było trochę jasniej

ale nie na tyle by było to aż tak zauważalne. Wydaje mi się że trochę dramatyzujesz ,poniżej cytat z artykułu :

Zbyt niska gamma wyświetlacza sprawia, że obraz jest generalnie rozjaśniony i brakuje mu soczystości. Z kolei zbyt duża powoduje ściemnienie obrazu i utrudnia wychwycenie szczegółów w cieniach. Niestety naoczne stwierdzenie, które ustawienie jest najlepsze, wymaga bardzo dobrze wytrenowanego oka ale w praktyce konieczne są jednak profesjonalne pomiary bo naocznie ciężko wychwycić różnicę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tu jakiś telewizor został źle oceniony? Nie przypominam sobie.

 

Powtórzę bo nie zrozumiałeś. problemem ni jest to, że gamma ma wartość inną od wzorcowej. Problemem jest ogromna zmienność gammy w całym zakresie od czerni do bieli. Zerknij na wykres przebiegu gammy i postaraj się go zrozumieć co może dziać się w obrazie. W lepszym zrozumieniu pomogłoby opisywanie osi tych wykresów. Bo jesli nie wiemy co jest na osi rzędnych , a co na odcietych. Niestety autorzy zapomnieli o podstawowym opisywaniu wykresów.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 13:58, Gmeru napisał:

Nie pierwszy nie ostatni raz ;-) Jak się komuś pali grunt pod nogami to tak robi. To takie typowo polskie. Nie ma co się oglądać tylko praca i do przodu! : )  Wszedłbym w dyskusję gdyby to był ktoś na poziomie Vincenta z hdtvtest czy rtings itp. Ale tutaj? No z kim dyskutować? Zero pomiarów hdr, zero argumentów. Więc nie mam do czego się odnieść :( Taki polski cnet:P

Witam, 

Czy telewizor Philips 65PUS7601/12 ma wsparcie kodeka VP9 profile 2 . Pytałem już wcześniej , ale nie otrzymałem odpowiedzi . Może ma  tylko wsparcie , ale Kodeka VP9 profil 1 . Nowy Chromecast Ultra HD od Google  , który będzie zaprezentowany 4 października 2016 r . wspiera kodek VP9 profile 2 w aplikacjach takich jak Netflix 4K , HDR , YouTube 4K , HDR , czy aplikacje do zdjęć 4K .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda nie znam się kompletnie na kalibracji ani na tym jak perfekcyjny obraz powiem wyglądać, ale mam ten tv od kilku tygodni i jak dla mnie wygląda bardzo dobrze :) Póki co testowałem głównie na tresciach z Netflix, serialach itp. 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś z testujacych mógłby podać jakich ustawień używali do filmów oraz sportu, chciałbym to porównać z tym co ustawiłem sam :)

Jeśli ktoś z Was miałby ochotę popatrzeć na inny model (raczej nie jest uszkodzony) to zapraszam ( Warszawa), chętnie pokażę jak to wygląda.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dobiera się pod każdą matrycę indywidualnie podczas kalibracji. Te z naszego egzemplarza nic Ci nie pomogą.
Odnośnie gammy, to przypominam, że jest ona wykładnikiem stojącym przy funckji potęgowej określającej luminancję monitora przy danym sygnale wejściowym. Wobec tego jej niewielkie zmiany (np. o 0.2, czy 0.3) w dolnym zakresie (1-15%) powodują ogromne zmiany wizualne, zaś w górnym zakresie (85-99%) są w zasadzie niewidoczne. Nie jest prawdą, że manipulowanie tą charakterystyką obrazu jest prawie niewidoczne. Wręcz przeciwnie. Ma ogromny wpływ na nasycenie i kontrastowość obrazu.
Czy zatem wartość 2.7 jest problematyczna, skoro została zmierzona w zakresie bliskim czerni? Tak. Na wprost ledwo widać detale w czerniach, ale już kąt jaki tworzy się z brzegiem ekranu, przy niewielkiej odległości widza, wystarcza, by gamma mocno spadła i by detale były widoczne. Na matrycach VA tak się dzieje (słabe kąty), dlatego nie przepadam za tymi matrycami. W tym jednak przypadku ułomności technologiczne pomagają na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Ustawienia dobiera się pod każdą matrycę indywidualnie podczas kalibracji. Te z naszego egzemplarza nic Ci nie pomogą.


 

Rozumiem, że kalibracja jest Waszym chlebem powszednim i nie możecie rozdawać ustawień na prawo i lewo, ale takie stwierdzenia są już nadużyciem. Mogą zachodzić pewne różnice między matrycami, ale jeżeli jest to dokładnie ten sam model, z tego samego okresu - aż tak ogromnych rozbieżności nie będzie.


 




 

Edytowane przez ambidark
Źle działający nowy system komentarzy.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie ma wątpliwości, że test wymiata ze wszystkich polskich źródeł. Bardzo mi się podoba. Telewizor zresztą też. Seria 7 jest jakaś w tym roku trudna do uchwycenia w sklepach, też się zastanawiam czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie ma wątpliwości, że test wymiata ze wszystkich polskich źródeł. Bardzo mi się podoba. Telewizor zresztą też. Seria 7 jest jakaś w tym roku trudna do uchwycenia w sklepach, też się zastanawiam czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Ustawienia dobiera się pod każdą matrycę indywidualnie podczas kalibracji. Te z naszego egzemplarza nic Ci nie pomogą.
Odnośnie gammy, to przypominam, że jest ona wykładnikiem stojącym przy funckji potęgowej określającej luminancję monitora przy danym sygnale wejściowym. Wobec tego jej niewielkie zmiany (np. o 0.2, czy 0.3) w dolnym zakresie (1-15%) powodują ogromne zmiany wizualne, zaś w górnym zakresie (85-99%) są w zasadzie niewidoczne. Nie jest prawdą, że manipulowanie tą charakterystyką obrazu jest prawie niewidoczne. Wręcz przeciwnie. Ma ogromny wpływ na nasycenie i kontrastowość obrazu.
Czy zatem wartość 2.7 jest problematyczna, skoro została zmierzona w zakresie bliskim czerni? Tak. Na wprost ledwo widać detale w czerniach, ale już kąt jaki tworzy się z brzegiem ekranu, przy niewielkiej odległości widza, wystarcza, by gamma mocno spadła i by detale były widoczne. Na matrycach VA tak się dzieje (słabe kąty), dlatego nie przepadam za tymi matrycami. W tym jednak przypadku ułomności technologiczne pomagają na inne.

Macieju jeśli byś miał wydać ok. 8 tyś pln  na TV  z przeznaczeniem do Filmów i oglądania wieczorami to byś kupił PUS7601  czy 65KS7000 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2016 o 10:15, ambidark napisał:
Rozumiem, że kalibracja jest Waszym chlebem powszednim i nie możecie rozdawać ustawień na prawo i lewo, ale takie stwierdzenia są już nadużyciem. Mogą zachodzić pewne różnice między matrycami, ale jeżeli jest to dokładnie ten sam model, z tego samego okresu - aż tak ogromnych rozbieżności nie będzie.

 


Skąd to wiesz? Ile skalibrowałeś telewizorów w życiu by móc wysnuć takie wnioski?
To nie jest wyłącznie moja obserwacja, największe autorytety w branży ją podzielają: http://hdtvpolska.com/topic/35061-czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizoraprojektora/

 

 

 

 

Dnia 30.09.2016 o 16:43, kklos napisał:
Macieju jeśli byś miał wydać ok. 8 tyś pln  na TV  z przeznaczeniem do Filmów i oglądania wieczorami to byś kupił PUS7601  czy 65KS7000 ? 

 



Zależy czy będziesz oglądał głównie TV, czy celował raczej w ultra hd blu ray. Jeśli to drugie to KS7000 będzie znacznie lepszym wyborem, ale do "zwykłego" oglądania PUS7601 sprawdzi się lepiej ze względu na świetną czerń.

 

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...