Skocz do zawartości
pmcomp

UNIVISION - tanie telewizory 4K UHD 55" i 65"

Rekomendowane odpowiedzi

Aż sprawdzę. Być może czeski błąd , ale to u dziadków (rodziców) ten tv wisi. Przy okazji sprawdzę.

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎11 o 09:05, pmcomp napisał:

Spokojnie, z tego co się dowiedziałem za tydzień wejdą na rynek

Minęły dwa. Coś wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. TV 65" stoi od piątku w mojej sypialni, a ja się nim bawię :) . Telewizory pojawiły sie pod marką Opticum.

W sklepie internetowym pojawiły się dwa mniejsze modele: 32" i 40": http://www.univision24.pl/pl/c/TELEWIZORY-LED/84

Za chwilę powinny pokazać się dwaj starsi bracia 4K UHD: 55" i 65". Z tego co wiem 55" w cenie 2.299 zł, a 65" w cenie 3.999 zł.

O swoich wrażeniach powinienem cos skrobnąć dzisiaj.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎19‎.‎11‎.‎2016 o 12:27, pmcomp napisał:

Właśnie w Szczecinie trwa montaż.

Telewizory trafią na rynek pod marką Opticum.

 

Jakoś telewizorów 4K od Manty nie widzę ;) . Oni nastawili się na taniznę.

Będę miał w ręku telewizor to będę gadać. Na razie bawię się samplem 55" 4K.

Jakość obrazu spokojnie jak najniższe modele 4K od Samsunga, LG, Panasonica czy SONY.

4K przy 65" to taki chłyt marketingowy. O 55" już nie wspominając. No chyba że jako monitor do kompa z bliskiej odległości ( tak z 1,5 metra ), wtedy ma to sens.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafibydgoszcz napisał:

4K przy 65" to taki chłyt marketingowy. O 55" już nie wspominając. No chyba że jako monitor do kompa z bliskiej odległości ( tak z 1,5 metra ), wtedy ma to sens.

Co masz konkretnie na myśli? Jak rozumiem piszesz o całym rynku i wszystkich dostawcach, którzy stosują takie "chłyty"?

Skoro gawiedź chce telewizory 4K to ma. Moje zdanie na ten temat jest znane i niezmienne.

Jesli zaś piszesz o odległości 1,5m dla przekątnej 65" to polecam zerknięcie do tabeli odległości dla 4K bo widze, że nie masz o tym marne pojęcie: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli zaś piszesz o odległości 1,5m dla przekątnej 65" to polecam zerknięcie do tabeli odległości dla 4K bo widze, że nie masz o tym marne pojęcie: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Kolega @rafibydgoszcz ma pewnie nieskorygowaną wadę wzroku - na to lepsza od duzego ekranu byłaby wizyta u okulisty

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie ja zarzuciłem Mancie, że idzie po taniości i nie daje 4k do 55". Bo z tego wynika, że Univision nie idzie po taniości i daje 4K do 55" i dzięki temu jakość tych telewizorów jest dużo lepsza niż Manty. No chyba że o coś innego panu chodziło, ale to musiałby pan wytłumaczyć, bo z posta nic innego nie wynika.

A pan spojrzał do tego kalkulatora odległości przed napisaniem wiadomości? Czy 1,5 metra mieści się w widełkach 1,37m-2,73m?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rafibydgoszcz napisał:

No ale to nie ja zarzuciłem Mancie, że idzie po taniości i nie daje 4k do 55". Bo z tego wynika, że Univision nie idzie po taniości i daje 4K do 55" i dzięki temu jakość tych telewizorów jest dużo lepsza niż Manty. No chyba że o coś innego panu chodziło, ale to musiałby pan wytłumaczyć, bo z posta nic innego nie wynika.

A pan spojrzał do tego kalkulatora odległości przed napisaniem wiadomości? Czy 1,5 metra mieści się w widełkach 1,37m-2,73m?

Ja niczego nie zarzucałem: 

Niezaprzeczalnym faktem jest, że Manta i Skymaster grają wyłącznie ceną. I wyrzynają się na rynku głównie w segmencie najtańszych TV 32" i 40". Jak widać Manta próbuje wyprzedzić trend wprowadzając tani TV 55". Tyle, że fullHD, a nie 4K UHD. Cena na rynku to chyba 1.599 zł.

http://www.manta.com.pl/pl/led5501

 

Matryca fullHD. Tunery: DVB-T i DVB-C. Brak sprzetowego dekodowania H.265. Brak portu CI.

 

Jak widać z szybkiego porównania Telewizor 55", a także 65" pod marką Opticum/Univision ma tunery: DVB-T/T2 (T2 w Polsce nie ma wiekszego znaczenia ale są kraje w Europie gdzie ta dwójka robi ogromną różnicę), DVB-C oraz satelitarny DVB-S/S2. Dodatkowo posiada port CI+. I oczywiście sprzetowe dekodowanie H.265. No i matryca jest 4K UHD, a TV ma porty HDMI 2.0.

Każdy konsument kupi to co mu sie bardziej spodoba.

 

Moim osobistym zdaniem hitem jest Opticum 65" 4K UHD za 3.999 zł. Wkrótce opiszę swoje wrażenia z obcowania z tym TV. Napiszę już teraz, że jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony. Szczególnie jakością matrycy. Zaznaczę od razu, że ja nie jestem grupą docelową takiego telewizora. Jest to LCDek, a ja LCDków nie cierpię. Tak mam. Mój mózg lepiej odbiera obraz generowany przez plazmę czy OLEDa.

 

A co do odległości dla 4K tabela mówi o zakresie, a nie sztywnym 1,5m. Ja osobiście preferuję ekrany powyżej 120" :) .

 

 

EDIT: wg. specyfikacji Manta ma CI (ale nie CI+).

47 minut temu, rafibydgoszcz napisał:

No ale to nie ja zarzuciłem Mancie, że idzie po taniości i nie daje 4k do 55". Bo z tego wynika, że Univision nie idzie po taniości i daje 4K do 55" i dzięki temu jakość tych telewizorów jest dużo lepsza niż Manty. No chyba że o coś innego panu chodziło, ale to musiałby pan wytłumaczyć, bo z posta nic innego nie wynika.

 

Cytuję:  Z okazji 18-lecia firmy polski producent sprzętu RTV i AGD Manta wprowadził do sprzedaży 55-calowy telewizor. Manta LED5501 posiada obraz w rozdzielczości FULL HD .

Źródło: http://www.swiatobrazu.pl/manta-led5501-polski-telewizor-55-cali-za-1599-zl-34617.html

 

Cytuję:  LED5501 to największy telewizor w ofercie Manta. Olbrzymi ekran o przekątnej 55-cali idealnie pasuje do dużego salonu czy pokoju dziennego w domu.

Źródło: http://www.manta.com.pl/pl/led5501

 

To nie ja robię AJ-WAJ ze zwykłego LCDka 55" z dolnej półki cenowej. To sam producent. Olbrzymi ekran na 18-o lecie :) . Super.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

Napiszę już teraz, że jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony

Skoro tak, to może dobrze by było, gdyby Maciek go gruntownie przetestował.

A na razie niecierpliwie czekam na Twoje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej dostępna jest już pełna oferta czyli telewizory 4K UHD w rozmiarach 55" i 65", fullHD 40" i HD Ready 32".

 

Jak pisałem wcześniej telewizory wprowadzono na rynek pod lepiej rozpoznawalną marka Opticum Red.

 

red.jpg

 

Nas maniaków najbardziej interesują TV 4K UHD. Choc musze napisać, ze wszystkie 4-y świecą bardzo przyzwoicie. Szczególnie obraz z 32-ki podobał mi się z DVB-T. Na tle najtańszych telewizorów dostepnych na rynku świecił znakomicie.

 

65".

http://www.univision24.pl/pl/p/Telewizor-LED-65-4k-Opticum-UN-FHD65013T-/452

 

55"

http://www.univision24.pl/pl/p/Telewizor-LED-55-4k-Opticum-UN-FHD55013T-/451

 

Nie bedę zamieszczał żadnych zdjęć ponieważ telewizory i ich detale pokazane są szczegółowo na ww. stronie.

 

Telewizorem 55" miałem okazję się pobawić jako przedprodukcyjnym samplem. 65" to pierwsza sztuka, która zeszła z produkcji w Szczecinie.I jestem pod ogromnym wrażeniem.

Zacznijmy od wyglądu. Ekran 65" zawsze robi wrażenie. Tutaj jest ono potęgowane przez bardzo cienką ramkę. Ramka od frontu imituje drapane aluminium i robi to znakomicie. Na ramce nie ma żadnych załamań, jest równa i prosta. Matryca idealnie dolega do ramki o strony frontu. Połączenie jest szczelne, tędy nie przedostanie się kurz. Nie widać także krawędziowego podświetlania LED. Dlaczego o tym piszę? Ano widziałem już takie kwiatki na rynku. Od strony tyłu ramka i tylne panele są skęcane z płyta panela na śrubki. Także szczelnie Czy to normalne? Jak najbardziej. I bardzo wskazane. Dlaczego? Ponownie aby nie przedostawał się kurz. A pisze o tym bo są producenci na rynku, ci markowi, którzy z oszczędności stosują połączenie ramki z resztą na plastikowe zatrzaski. Takie kwiatki były juz opisywane tu na portalu.

 

Z tyłu w dolnej części telewizora widzimy zgrubienie, pod którym znajduje się płyta główna telewizora i dość skomplikowany, oczywiście impulsowy zasilacz. Płyta główna dla niewprawionego oka wygląda jak płyta główna komputera z pasywnym chłodzeniem na centralnym procesorze. Tylko gniazda połączeniowe zdradzają, że mamy do czynienia jednak nie z komputerem, a z telewizorem. Gniazda wyprowadzone są w dół i w prwaa strone patrząc od tyłu telewizora.

po prawej stornie patrząc od dołu mamy dostepne gniazdo HDMI3 w standardzie 1.4. Potem wejścia antenowe tunera DVB-T lub kablowego i wejście z konwertera z anteny satelitarnej.

Telewizor, podobnie jak młodsi bracia 32", 40" i 55" ma wbudowane trzy tunery:

 

naziemnej telewizji cyfrowej:

dvb-t-and-dvb-t2.jpg

telewizji kablowej:

 

dvb-c-logo.png

 

oraz cyfrowej telewizji satelitarnej:

dvb-s2-the-how-what-why.jpg

 

wszystkie powyższe z H.264 i H.265.

 

Powyżej znajduje się gniazdo standardu CI+ na moduły CAM.

DVBS%20LOGO%20PNG-10.png

 

Testowałem moduł CAM nc+, chodzi bez problemu.

31731.jpg

 

Powyżej dwa gniazda USB do podłączenia twardego dysku dla funkcjonalności nagrywania

 

PVR%20ready-Logo.jpg

 

oraz odtwarzacza multimediów. Od razu napiszę, że materiał 4K UHD też jest odtwarzany z USB. Oczywiście w kompresji video ze sprzętowym wspomaganiem dla plików w MPEG-2, H-264 i H.265.

 

Od dołu, patrząc od lewej strony znajdujemy kabel sieciowy zasilania, wyjście na słuchawki, dwa wyjścia HDMI1 i HDMI2 oba w standardzie 2.0 z HDCP 2.2. Potem gniazdo wejścia audio z PC oraz wejście video z PC w standardzie analogowym VGA. Dalej wejście.wyjście euroscart oraz wyjście cyfrowe audio w elektrycznym standardzie coaxial.

 

Sterowanie klawiszami oraz port odbiornika IR zdalnego sterowania na dole po prawej stronie, lekko schowane z tyłu. Wolałbym odbiornik IR po środku, trzeba celować w prawo.

 

Telewizor stoi na dwóch stabilnych nóżkach wykonanych o dziwo nie z plastiku ale z metalu. Jestem w szoku, spodziewałem sie pochromowanej, plastikowej tanizny. Telewizor jest bardzo stabilny co też robi wrażenie bo duże przekątne na takich nóżkach czy firmowych podstawach potrafią łopotać jak żagiel podczas sztormu.

Oczywiście TV można powiesić na uchwycie na ścianie. Standard VESA 400x400. U mnie stoi. Telewizor jest bardzo lekki. razem z moją zoną bez problemu wyjeliśmy go z kartonu i potem zapakowaliśmy go z powrotem. A jesli jestesmy przy opakowaniu to też jestem pod wrażeniem. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie informacje techniczne i funkcjonalne. Opakowanie przeżyje kilkukrotne przepakowywanie i przewożenie. Ja robiłem to juz trzy razy. Telewizor jest osłoniety styropianowaymi kształtkami ze wszystkich czterech stron. Pełna ochrona. Dodatkowo na ekran naklejona jest taka ochronna jakby cerata, zapobiegająca porysowaniu matrycy. Dodatkowo osłaniający "worek". I pomiędzy ekran a tekturę od frontu dodatkowe zabezpieczenie z płaskiego styropianu. I co najważniejsze TV wchodzi do mojego samochodu :) .

W zestawie bardzo fajny i ergonomiczny pilot. Też z jakby drapanego aluminium ale oczywiście to plastik. bardzo dobrze wykonany. Ergonomia to sprawdzony i dobrze znany rozkład przycisków. Brawo. To nie jest żaden skomplikowany wynalazek, gdzie po miesiącu nie wiemy co gdzie jest.

 

Jedyne do czego mogę się przyczepić to dźwięk. Ale wiecie, że ja w tym temacie jestem skrzywiony i dla mnie każdy telewizor brzmi źle. Może producent wprowadzi do oferty pasujący soundbar?

 

Ekran matowy. Matryca Samsunga.

 

I najważniejsze ...

Jak to świeci? Gra i buczy? :) 

Ano tylko gra. Nic nie buczy i nie piszczy co dobrze świadczy o zastosowanym zasilaczu. Po odpaleniu dostałem po oczach. TV ustawiłem w sypialni przed wiszącą plazmą Panasonica 47". A tu o 20 cali więcej. Dostałem białym po oczach ponieważ podłączyłem Android Box, który zgłasza się z białym desktopem. Podłączyłem po to aby szybko nacieszyć sie obrazem 4K UHD.

Białe podświetlenie bez wiekszych przebarwień, całkiem nieźle równomierne. Zamieszczę w weekend zdjęcia. Na początku telewzorem się bawiłem i go poznawałem, bez robienia dokumantacji. Po wyświetleniu czarnej planszy było juz gorzej. To podświetlenie krawędziowe więc ideału się nie spodziewałem. Widziałem wiele markowych TV, które świecą nierównomierną czernią bardziej. Co najciekawsze równomiernośc podświetlenia poprawiła się po jednym dniu i kilku godzinach świecenia. Absolutnie nie ma wstydu.Także zamieszczę zdjęcia. Co najważniejsza nawet pod kątami matryca nie wpada w żadne zafarby na czarnym np. w filet, zieleń, czy czerwień. Co tez sie jeszcze na rynku zdarza. Jak dostane konkretny typ matrycy to zamieszczę. Oczywiście to VA, jak pisałem od Samsunga. 

Najbardziej znane demo 4K czyli plaża Copacabana wygląda obłędnie. Także dema SES z Astry. Zapuszczone 4-y kanały 4K z Astry wraz z Fashion TV też robią wrażenie ale tam ewidentnie bitrate musi być mniejszy. Innych źródeł 4K nie posiadam. jak wiecie ja jestem jeszcze fullHD maniakiem :) .

 

Chwila na znalezienie kanałów DVB-T. Znalazł wszystkie, także te z nowego MUX8. I odtwarza je poprawnie poniewaz kanały z MUX8 nadawane są wyłącznie z dźwiękiem DD+. Co dla niektórych urządzeń bywa kłopotem ;) . Tu dostaliśmy i obraz i dźwięk.

Proste, kafelkowe menu. Intuicyjna i prosta obsługa. trudno się pogubić jak przy bardziej skomplikowanych telewizorach.

 

Jesli chodzi o ustawienie fabryczne parametrów obrazu jestem pod kolejnym, wielkim wrażeniem. Po pierwsze kolory sa naturalne (jak na LCD oczywiście, ja takiej cukierkowości nie cierpię), bez żółto-fioletowych zafarbów. Po drugie wybór trzypozycyjnego balansy bieli jest trafny. Wybrany to neutral. Bo zimny był zimny, a ciepły był ciepły. A tu też potrafią się zdażać niespodzianki. po trzecie po raz pierwszy widziałem w TV fabryczny try b dynamiczny, na który daje sie patrzeć i widz nie dostaje oczopląsu od przepalonych kolorów. Mozna tak ustawić jak się chce? Można. Tylko np. Samsung z uporem maniaka ustawia tak aby wszystkim w sklepie czapki spadały. A jak przyjadą do domu to jest przepalona masakra, której nikt nigdy nie wybierze. W trybie uzytkowanika kontrast musiałem zmniejszyć do 45 (w skali 0-100) bo tak waliło po oczach, że nie dało się oglądać. Jasność bodajże na 48. Kolory i ostrość pozostawione na 50. Parametry fabryczne to 200cd/m2 i ma tyle na pewno. Jak nie więcej. Kontrast statyczny 3000:1 i też nie jest to rasowana wartość. Brawo.

 

Tyle na szybko. Więcej napiszę po głębszych testach. Może wpadnie Maciej i dokona profesjonalnych pomiarów. Może uda mi sie zdobyć sposób na wejście w ustawienia fabryczne w celu profesjonalnej kalibracji? Choć ten TV w trybach fabrycznych moim zdaniem świeci bardzo dobrze.

 

Podsumowując napisze ponownie ... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Za 3.999 zł klient otrzymuje ponadprzeciętnie wykonany, porządnie wyposażony, dobrze świecacy telewizor 4K o dużej przekątnej. Stosunek jakość/cena moim zdaniem wyśmienita. W tej chwili najtańsze markowe rozwiązania to 6.000 zł, a B-brandowe ok. 5.000 zł.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, te konkretne cztery telewizory nie mają możliwości podłączenia do sieci LAN i WAN.

Wiem, że Chińczycy maja w swojej ofercie telewizory z Androidem na pokładzie. I z mozliwością podłączenia do LAN i WAN.

Ale moje nastawienie do tego typu rozwiązań po wtopach Philipsa i SONY jest sceptyczne.

Pisałem już nie raz, powtórzę. Za 160 zł na allegro są do kupienia Android Boxy z Androidem 6.0 na pokładzie. Czterordzeniowy procesor plus dedykowany procesor graficzny. Na SoC Amlogic S905X albo S905D. Wi-Fi 2,4 i 5 GHz. I te boxy potrafią "wszystko" i daja dużo większe możliwości niż jakikolwiek Smart czy Android wbudowany w telewizor. Za rok czy dwa wywalisz takie pudełko i kupisz nowe. Szybsze, lepsze, tańsze, z najnowszą wersję OS na pokładzie.

 

Oto przykład najtańszego rozwiązania: http://allegro.pl/mxq-pro2-android-6-tv-box-s905x-4x2ghz-1-8gb-64bit-i6603643457.html

Oto inne:

 

x96-2-16.jpg

 

One różnią się zazwyczaj ilością portów USB, ilością pamięcie, wyposażeniem w Wi-Fi i BT. Bawię się takim klockiem od miesiąca.

A teraz testuję wersję combo z wbudowanym tunerem DVB-T/T2, DVB-C i DVB-S/S2 co akurat w przypadku telewizora Opticum jest zbędne.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z odtwarzaniem 4K z tego urządzenia na tym 65 calowym Opticum? Wyrabia procesor ? Obraz się nie tnie?

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o odtwarzanie z tego boxa Androidowy?

Znakomicie. Żadnych zwiech, żadnych przycięć. Ale mam tylko kilka oficjalnych dem pozyskanych z netu. Zarówno z USB jak i po LAN przez NFS.

Także z boxa combo z SATki z Astry z kanałów 4K. Materiał nagrany w 4K z tunera SAT i odtwarzany z tego boxa combo beż żadnych problemów.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. O tego tv boxa. Czy filmy 4K odtwarza płynnie, czy dźwięk w postaci Dolby Atmos czy DTS:X potrafi wyrzucić na ampli bez problemów? Oczywiście przy filmach 4K.

Wysłane z tapciocha


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jarojaw napisał:

Nie. O tego tv boxa. Czy filmy 4K odtwarza płynnie, czy dźwięk w postaci Dolby Atmos czy DTS:X potrafi wyrzucić na ampli bez problemów? Oczywiście przy filmach 4K.

Wysłane z tapciocha
 

 

A skąd ty chcesz wziąć film w 4K z dźwiękiem Atmos czy DTS-X w odbezpieczonej postaci do odtworzenia prżez USB czy LAN?

Filmów nie odtwarzałem.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Pytam. Mam u siebie tvboxa Zidoo x9s ale nie mam tv 4K i mam demo 4K i myślę,że do testów gdzieś jakiś film się znajdzie , choćby krótki byle by sprawdzić. A ten pokazany przez Ciebie przyda się do drugiego pokoju, bo cena jest zachwycająca.

Wysłane z tapciocha


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie urządzenie z Kodi, na pokładzie S905X, 2 GB RAM, 32 GD flash, Andek 6.0, ale nie jestem z niego zbytnio zadowolony. Widzę jakieś mało płynne odtwarzanie. Jeśli ten sam materiał puszczę z TV lub przez kompa to idzie rewelacyjnie, a przez SMART TV BOX jakieś szarpanie widzę przy szybkich scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kluczem do sukcesu takiego boxa nie jest hardware. On jest wszędzie podobny czy wręcz często identyczny.

Najważniejszy jest firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android 6.0, KODI 16.1, więc co jeszcze może z nim być nie tak?

Spróbuję przywrócić go do ustawień fabrycznych, bo kilku kumplom pożyczałem go na testy, może ktoś zbyt głęboko szukał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware, a raczej sama budowa całości ma też znaczenie, mój znajomy kupił coś takiego CS918 z Alliexpress, cholerstwo zawieszało się po 30 min. oglądania filmu, rozkręciłem całość i okazało się że nie było nawet radiatora na procesorze, tylko jakaś blaszka, termopasta i radiator z jakiegoś starego kompa i wszystko działa idealnie już jakieś 6 miesięcy ;)

Równie ważne jest oprogramowanie i suport do niego, dlatego mam dwa fire tv w domu (mam dwa tv 1080P jedna plazma i OLED) do KODI, i żadnych problemów przez cały czas użytkowania, nawet dają się sterować poprzez piloty IR (Harmony i AllforOne) dzięki funkcji CEC, KODI nie udało mi się zawiesić, jedyna wada to brak wsparcia do NFL Game Pass (ale zakupiłem chromeboxa do tego)

Aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jack78 napisał:

Mam takie urządzenie z Kodi, na pokładzie S905X, 2 GB RAM, 32 GD flash, Andek 6.0, ale nie jestem z niego zbytnio zadowolony. Widzę jakieś mało płynne odtwarzanie. Jeśli ten sam materiał puszczę z TV lub przez kompa to idzie rewelacyjnie, a przez SMART TV BOX jakieś szarpanie widzę przy szybkich scenach.

Może masz zle dobrane ustawienia obrazu?

U mnie wszystko smiga płynnie.

7 godzin temu, aleksej napisał:

Hardware, a raczej sama budowa całości ma też znaczenie, mój znajomy kupił coś takiego CS918 z Alliexpress, cholerstwo zawieszało się po 30 min. oglądania filmu, rozkręciłem całość i okazało się że nie było nawet radiatora na procesorze, tylko jakaś blaszka, termopasta i radiator z jakiegoś starego kompa i wszystko działa idealnie już jakieś 6 miesięcy ;)

Równie ważne jest oprogramowanie i suport do niego, dlatego mam dwa fire tv w domu (mam dwa tv 1080P jedna plazma i OLED) do KODI, i żadnych problemów przez cały czas użytkowania, nawet dają się sterować poprzez piloty IR (Harmony i AllforOne) dzięki funkcji CEC, KODI nie udało mi się zawiesić, jedyna wada to brak wsparcia do NFL Game Pass (ale zakupiłem chromeboxa do tego)

Aleksej

To co cytujesz to stare urządzenie. Teraz kupuje się na Amlogic S905X lub S905D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do telewizorów Opticum.

Modele 32" oraz oba 4K czyli 55" i 65" mają matryce Samsunga.

Model 40" ma matrycę Innoluxa.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...