Skocz do zawartości
pmcomp

UNIVISION - tanie telewizory 4K UHD 55" i 65"

Rekomendowane odpowiedzi

HnlUyV.jpg

 

Szczecińska firma AX Technology Sp. z o.o. Sp.k., znana do tej pory na rynku polskim i w Europie z produkcji i dystrybucji tunerów satelitarnych, wprowadzi wkrótce na polski rynek tanie telewizory 4K UHD LED o przekątnych 55" i 65"pod marką UNIVISION.

Poniżej karty katalogowe produktów:

 

vlH989.jpg

 

ORuOnE.jpg

 

 

Oto zdjęcia produktów:

 

ou4zon.jpg

 

 

Ceny detaliczne powinny kształtować się na poziomie ok. 4 tys zł za 65" i ok. 2 tys zł za 55".

 

 

tg1W6g.jpg

 

http://www.axtechnology.eu/produkty.html

 

informacja własna.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy  będą  znane parametry techniczne produktów typu szybkość  matrycy ilość  bitów tor audio.jakie kodeki obsługuje  itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeki to pewnie już. 

Może namowię Macieja na jakis test i kalibrację to się przekonamy :) .

Zapewne mozna sprawdzić jaka to jest matryca.

Nie spodziewaj się cudow. To nie bedzie Panasonic DX900 ale mialem przyjemnosć z oboma obcować i ... bylem baaardzo pozytwynie zaskoczony. Nie na IFAie tylko w Polsce. Także w kinowym, ciemnym pomieszczeniu. Wstydu nie ma. Niskie brandowe modele i moze ze średniej połki mogą się poczuć niekomfortowo. To nie jest jakość Manty 32" ;) . Wygląda bardzo przyzwoicie.

Z ciekawostek TV czyta po USB materiał w 4K.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Xisiek napisał:

O jak miło firma szczecińska.

Ax-technology-firma-jpg.jpg

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie spodziewa się cudów  szczególnie  za te pieniądze. Ale jak byla by taka możliwość  to pogrzebcie w.nich szczególnie w wiekszym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz?

Popatrz na moje opisy na blogu transportu CD Jay's Audio CDT-3 ... czasami cuda sie zdarzają :) . Ew. na mlodszego brata CDT-1. 

Tylko wtedy chińską cenę z ałdjofilska marżą, cłem i VATem należy pomnożyć przez ... 3 niestety. Ale i tak wszystkie cyfrowe światowe nrandy trzęsą portalami ze strachu. I mokro też tam może być :) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O siedziba podrasowana :) PS. Ale www wygląda jak z poprzedniej epoki.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, z tego co się dowiedziałem za tydzień wejdą na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Szczecinie trwa montaż.

Telewizory trafią na rynek pod marką Opticum.

 

Jakoś telewizorów 4K od Manty nie widzę ;) . Oni nastawili się na taniznę.

Dnia 16.11.2016 o 01:18, MANOL napisał:

Udało się namówić?

Będę miał w ręku telewizor to będę gadać. Na razie bawię się samplem 55" 4K.

Jakość obrazu spokojnie jak najniższe modele 4K od Samsunga, LG, Panasonica czy SONY.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp czy warto będzie kupić ten tv dla ludzi oglądających tylko tv ? NC+ ew. jakieś filmy z BR?

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Każdy ma swoje preferencje i każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.

Wiem jedno, w Polsce cena czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Cena ceną. Jak go testowałeś to widzisz czy jakość obrazu bo tylko o obraz mi chodzi jest,będzie lepsza od kilkuletniego LG 55" ? Nie ważne jaki model, matryca jest z przed kilku lat. Myślę kupić im (rodzicom) 65" i cudów od niego nie oczekuję tylko w miarę poprawny obraz. Chyba, że znasz inny o takiej przekątnej i podobnej cenie który byś polecił ?

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie wiem. Każdy ma swoje preferencje i każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.

Wiem jedno, w Polsce cena czyni cuda.

Z całym szacunkiem, ale to czcze gadanie, bo wcale gdzie indziej nie jest inaczej. Cudze chwalicie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarojaw napisał:

Ok. Cena ceną. Jak go testowałeś to widzisz czy jakość obrazu bo tylko o obraz mi chodzi jest,będzie lepsza od kilkuletniego LG 55" ? Nie ważne jaki model, matryca jest z przed kilku lat. Myślę kupić im (rodzicom) 65" i cudów od niego nie oczekuję tylko w miarę poprawny obraz. Chyba, że znasz inny o takiej przekątnej i podobnej cenie który byś polecił ?

Wysłane z tapciocha
 

Od kilkuletniego LG będzie lepszy. Zaznaczam ponownie, to moje zdanie.

 

Z wielkim zainteresowaniem oglądałem na IFA w Berlinie prezentowane, chińskie telewizory. Absolutnie nie mają się czego wstydzić. Korzystaja z takich samych matryc jak ich "markowi" konkurenci, z tych samych precesorów czy pamięci. Obudowy niejednokrotnie lepiej wykonane niż najtańsze markowe. 

Powtórzę, w przyszłym roku te produkty szeroko zaleją europejski rynek i skończy sie koreańska (LG/Samsung) dominacja. Powtórzę, w Polsce już dziś Manta jest numerem 3 w ilościowej sprzedaży telewizorów.

 

Na dziś najtańszy TV 4K 65" jaki widziałem w Polsce to albo TCL albo Thomson (nie pamiętam) w sieci Selgros za 5000 zł. Ten ze Szczecina ma kosztować 4000 zł. Oba pochodzą z Chin. Specyfikacje zamieściłem. Najtańsze markowe to wydatek 6000 zł.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilkuletniego LG będzie lepszy. Zaznaczam ponownie, to moje zdanie.

 

I to mnie cieszy. Polegam na Twoim zdaniu,opinii. Ten LG to 55LW750.

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polegaj na sobie. To TY będziesz oglądać, a nie ja.

 

Dodam, że przed zakupem na pewno warto i należy porównać specyfikację. Ten TV ma trzy tunery (satelitarny, kablowy, naziemny w tym T2), sprzętową obsługę H.265, złącze CI+ do obsługi modułów CAM (Cyfrowy Polsat, nc+). Odtwarza materiał 4K z USB. Ma dwa HDMI 2.0 i jeden 1.4.

 

Tu macie to co pkazuje Ceneo: http://www.ceneo.pl/Telewizory/Przekatna_ekranu:65_cali;szukaj-tv+4K+65;0112-0.htm (uwaga, na liście niektóre TV są fullHD).

 

Jeszcze jedno, zaraz ktoś napisze, że nie ma Smart TV. A ja zapytam ... a PO CO? Wystarczy dokupić np. takie pudełeczko za 150 zł i jest się w telewizyjnym niebie: http://allegro.pl/mxq-pro2-android-6-tv-box-s905x-4x2ghz-1-8gb-64bit-i6603643457.html .

Pamietacie problemy SONY i Philipsa z Androidem? A tu czterordzeniowy procesor plus dedykowany procesor graficzny. Wszystko hula, nic sie nie zawiesza. Szybko i przyjemnie. Mam takie dwa boxy różnych producentów w domciu.

32150ebd451e93b613b63de5b7d8

 

a7fc5db94096a29619a827be8022

 

Koniecznie na SoC Amlogic S905X. Z obsługą VP9 profile 2. Android 6 z Kodi na pokładzie i mozna oglądać do woli :) . Płatne, bezpłatne, co sobie kto zażyczy.

 

Miłych zakupów życzę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to nie ja będę oglądał a na liście nie ma tych telewizorów co w tytule tematu.

Wysłane z tapciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodziło o telewizor 55LW570 ( a nie 55LW750 - może pomyłka ? ), to niestety, ale obraz będzie na pewno gorszy z tego Univision'a. Ja miałem model LW570s, a teraz mam 55LF652V, i widać, że obraz w tym nowym jest gorszy niż w tym starszym. 55LF652V kosztuje 3000zł i jest tylko FullHD, więc Univision za 2000zł i to 4K będzie musiał być gorszy niż ten LG sprzed kilku lat.

LW570s miał według mnie bardzo dobrą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...