Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Subman napisał:

To jest zdecydowane uproszczenie sytuacji. W ten sposób możnaby też napisać, że żaden telewizor LCD nie nadaje się do konsoli, bo będziesz miał na nich smużenie.

Oj uprościłeś bardziej ode mnie, wszak  setki milionów pecetowych graczy na świecie ma monitory LCD i jakoś nie słychać, że nie idzie grać bo monitor smuzy, no chyba że ktoś kupuje TCLa :D

Zgadzam się z Twoim tłumaczeniem - dużo racji,  ale mimo to jestem pragmatykiem i nie wyobrażam sobie sytuacji, w ktorej będę patrzył na zegarek aby przebić 4h, albo unikał gier co mają rozbudowany HUD. 

 

Konkludujac: Tv jest dla mnie, nie ja dla tv. Ograniczanie się do niektorych gier a omijanie innych, bo mogą wypalić mi panel w tv jest dla mnie bez sensu i nie akceptuje tego, szczególnie w takiej cenie. 

Ale co kto lubi. Ja nikogo nie zmuszam. Grunt to być świadomym wyboru.

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Oczywiście, w przypadku OLEDów ważne jest bycie świadomym jego minusów. Ból jest w tym, że LCD takiego problemu nie posiadają i można je katować bez końca nie stresując się utratą jakości obrazu.

Moim zdaniem poświęcanie komfortu grania w gry na rzecz troski o telewizor trochę mija się z celem - wydaję ponad 8 000zł na produkt, który będzie mnie ograniczał. Rozumiem oczywiście, że spędzenie 6 miesięcy nad 1 tytułem przy jasności 100 wypali mi matrycę. Gdyby tak było to w ogólę bym się tym nie przejmował, bo to są warunki pracy chyba niemożliwe do osiągnięcia przy "zwykłym" użytkowaniu. Ale jak się okazuje wypalenia mogą powstać nawet przy sporadycznym graniu w 1 tytuł.

Chciałbym tylko doprecyzować jedno. Wszyscy tu mówimy o modelach 6? Wydaje mi się, że większość przypadków wypaleń pojawia się u użytkowników serii 6. Podobnie test rtings jest na modelu serii 6. O serii 7 nic nie wiadomo i nie wydaje mi się, że jest już przypadek tutaj na forum wypalenia. Może ktoś to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu? Jeśli mam rację to oznaczałoby to, że seria 7 znacznie sprawniej radzi sobie z problemem wypaleń.

 

@Xisiek

Dokładnie w ten sam sposób podchodzę. Nie wyobrażam sobie wspólnej gry w np. FIFE i nagle mam powiedzieć "Panowie wyłączamy TV bo za długo gramy i mi się wypali HUD".

Tak, wiem, że kontrast w OLEDach jest nie do pobicia. Tak, wiem, że reakcja matrycy również. Ale czy LCD w podobnej cenie (7-8tys.) aż tak odbiegają od OLEDów? Nie wydaje mi się. Więc może dopóki istnieje problem wypaleń lepiej jest zainwestowac w LCD (przynajmniej osoby dużo grające) niż martwić się o OLEDa.

Edytowane przez Bailey93
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, loky napisał:

Warto jednak pamiętać, że OLED zaora jakością obrazu każde LCD a wypalenia nawet takie pozornie drastyczne jak u 

OLED każdego LCD nie zaora jak to ujoles :D Ba za dnia nawet niejednej osobie średniej klasy LCD wyda się taki sam a może nawet lepszy i jest na to w pełni naukowe wytłumaczenie.

OLED swoje główne atuty pokaże dopiero pod wieczór, lub po całkowitej ciemnicy.

Dlatego między innymi 55' oled fhd kosztuje tyle co średniej klasy LCD a ludzie wcale nie zabijają sie o produkt z logo LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, ma_ko napisał:

Część jednostek ma gorszą możliowść retencji obrazu i tam pojawia się wczesniej, lub ma ja wadliwa i tam pojawia się po krotkim czasie jak u mnie...

Być może tak oczywiście jest, że jakaś część OLEDów szybciej się wypala bo ma jakąś inną wadę. Ja mówię pisałem o generalnym zjawisku starzenia się materiału organicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Subman napisał:

 

Być może tak oczywiście jest, że jakaś część OLEDów szybciej się wypala bo ma jakąś inną wadę. Ja mówię pisałem o generalnym zjawisku starzenia się materiału organicznego.

Pewnie tak, ale ani Ja , ani Ty na chwilę obecną nie sprawdzimy, wiem na 100% że na chwilę obecną powtórna kalibracja Oled jest sensowna już po kilku tys godzin pracy..., bo ponoć po 2-3 tys mocno się rozjezdza z pierwotną...stad pewnie zjawisko starzenia się organiki jest jednak dość mocno postępujące...

Może Maciej lub jego Brat miał już okazję rekalibrować Oled po np 10-15 tys h i by coś więcej powiedział w którą stronę to idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xisiek napisał:

OLED każdego LCD nie zaora jak to ujoles :D

W moich oczach zaoruje :D a przecież chodzi wyłącznie o to. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Xisiek napisał:

Oj uprościłeś bardziej ode mnie, wszak  setki milionów pecetowych graczy na świecie ma monitory LCD i jakoś nie słychać, że nie idzie grać bo monitor smuzy, no chyba że ktoś kupuje TCLa :D

I ja jestem jednym z nich :) Mam przed sobą Benq XL2730Z na matrycy TN z czasem reakcji 1-2ms i gra się na nim bardzo dobrze, ale wiem też jak duża jest różnica między nim a np. monitorem na matrycy IPS z czasem reakcji powyżej 10ms. Nie ma telewizorów powyżej 50" na matrycy TN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, loky napisał:

W moich oczach zaoruje :D a przecież chodzi wyłącznie o to. 

Hehe :D

PS. I jak zaakceptowałes już w pełni obraz po kalibracji?:)

@Subman z tego co pamiętam to od lat już w ogóle nie ma tv na matrycy TN

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bailey93 napisał:

Chciałbym tylko doprecyzować jedno. Wszyscy tu mówimy o modelach 6? Wydaje mi się, że większość przypadków wypaleń pojawia się u użytkowników serii 6. Podobnie test rtings jest na modelu serii 6. O serii 7 nic nie wiadomo i nie wydaje mi się, że jest już przypadek tutaj na forum wypalenia. Może ktoś to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu? Jeśli mam rację to oznaczałoby to, że seria 7 znacznie sprawniej radzi sobie z problemem wypaleń.

Tak, wszystkie potwierdzone przypadki wypaleń dotyczą obecnie wyłącznie 6 serii. Ponoć LG wprowadziło jakieś udoskonalenia w procesie produkcji 7 serii, ale nie wiemy czy miały one wpływ na wypalenia. Wiemy jedynie to, że OLED 7 serii jest zdecydowanie mniej podatny na powidoki - w testach na rtings wynika, że są one zdecydowanie mniejsze i szybciej znikjają - tak mniej więcej 4 krotnie szybciej. Ale czy ma to wpływ na wypalenia ? Tego jeszcze nie wiemy. Ja mam C7 od czerwca, który gra 12-14h dziennie (na liczniku ponad 1600h), w tym lecą programy informacyjne i wciąż zero wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Xisiek napisał:

OLED każdego LCD nie zaora jak to ujoles :D Ba za dnia nawet niejednej osobie średniej klasy LCD wyda się taki sam a może nawet lepszy i jest na to w pełni naukowe wytłumaczenie.

Z tym się kompletnie nie zgadzam ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

PS. I jak zaakceptowałes już w pełni obraz po kalibracji?:)

Eh, zbieram się już od jakiegoś czasu, żeby napisać jakieś podsumowanie, ale mi cięgla nie po drodze. Zaakceptowałem i nie zaakceptowałem, filmy 'odtwarzane' oglądam wyłącznie na skalibrowanym profilu, ale już do telewizji przełączyłem na na Ciepła1 i gama kolorów na rozszerzona. Telewizja jest bardzo zmienna i dlatego wydaje mi się, że dla widza oglądającego różne rzeczy o różnej jakości ustawienia 'wpół drogi" mają uzasadnienie.

Wracając na chwilę do tematyki rolniczej, obraz 'emitowany' ma ten smaczek, którego obraz 'podświetlany' nie posiada już na pierwszy rzut oka, dlatego w moich oczach i w moim mózgu OLED zaoruje LCD już na 1 rzut oka. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jak ktoś się wychował na LCD, to to jest dla niego nieistniejące zagadnienie.

Z tym oświetlonym pomieszczeniem też się nie zgodzę - no może w słońcu, ale w świetle z żarówek itp. OLED wygląda doskonale i moim okiem nadal zaoruje :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisz argumenty, może mnie przekonasz

Ale co tu pisać. Nie będę wymieniał zalet telewizora OLED bo każdy je zna. Przecież to oczywiste, że ta technologia zapewnia najwyższą jakość obrazu w praktycznie każdym aspekcie. To raczej Ty tutaj wyskoczyłeś z kontrowersyjną tezą jakoby to średniej klasy LCD było lepsze podczas oglądania w dzień, więc to raczej Ty powinieneś wskazać co takiego się dzieje, że OLED przestaje być świetnym telewizorem.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

Pisz argumenty, może mnie przekonasz ;)

Co tu dużo pisać... wystarczy jeden nocny seans na Oledzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vader_4747 napisał:

(...) ta technologia zapewnia najwyższą jakość obrazu w praktycznie każdym aspekcie. 

Dla mnie osobiście to właśnie jest slogan co napisales. Czekam na argumenty i ruszamy z dyskusja.

29 minut temu, Damiano85 napisał:

Co tu dużo pisać... wystarczy jeden nocny seans na Oledzie ;)

Pełna zgoda, nocą obraz oleda przy dobrym sygnale to jak pyszne ciasteczko :D

4 godziny temu, loky napisał:

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jak ktoś się wychował na LCD, to to jest dla niego nieistniejące zagadnienie.

Jam się na PDP "wychował"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

Pisałem dawno temu, napiszę i dziś - kupowanie OLEDa pod konsolę to nie jest dobry pomysł! Przy czym patrząc na ostatnie posty na forum, można śmiało dopisać -  to jest wręcz proszenie się o kłopoty.

Nie zgodzę się z Tobą. Zdecydowanie największą ilość przypadków wypaleń na b6 o jakich czytałem od kiedy mi się to stało mają wypalenia-pasków informacyjnych i log stacji.

Jeden przypadek wypalenia pasku ładowania gościa od Overwatch czytałem. Bardziej bym napisał że OLED nie nadaje się do oglądania telewizji....

Ja kupiłem w styczniu,i grałem na nim po kilka godzin dziennie. Nic mi się nie wypaliło,żaden pasek zdrowia,żaden element huda czy inny badziew. Gram w game mode z kontrastem i oled light na 100. Bo tak lubię,tak mi się podoba itp. To co mi się stało analizując ten problem cały czas w domu jest jedynie możliwie przez menu ps4. Serio,do niczego tego innego nie mogę przypisać. Przeleciałem wszystkie gry jakie ograłem w tym roku i żadna nie miała czegoś na środku ekranu co by to mogło zrobić.

Były gry w które grałem na tym tv ponad 150h bez grania w co innego. Jak FF czy D3-nic.

Menu ps4 jest jedynym co było wyświetlane codziennie i czasem zostawiane na kilka minut afk na nim. To był jedyny kontent który powtarzał się każdego dnia na tym tv u mnie.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam artykuł, może kogoś zainteresuje.

http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/lg-oled-tv-analysis-after-5000-hours-of-use-still-great-picture/

Analiza jakości obrazu Oleda pierwszej generacji po 5 tyś godzin. Na szybko: Oled wymaga re-kalibracji po 3 - 5 tyś godzin. Jasność ekranu nie spadła niemal w ogóle. Tv był używany w sposób zróżnicowany i nie pojawiły się na nim wypalenia.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Yoszek napisał:

Ja kupiłem w styczniu,i grałem na nim po kilka godzin dziennie. Nic mi się nie wypaliło,żaden pasek zdrowia,żaden element huda czy inny badziew. Gram w game mode z kontrastem i oled light na 100. Bo tak lubię,tak mi się podoba itp. To co mi się stało analizując ten problem cały czas w domu jest jedynie możliwie przez menu ps4. Serio,do niczego tego innego nie mogę przypisać. Przeleciałem wszystkie gry jakie ograłem w tym roku i żadna nie miała czegoś na środku ekranu co by to mogło zrobić.

Były gry w które grałem na tym tv ponad 150h bez grania w co innego. Jak FF czy D3-nic.

Yoszek, dobrze słyszeć takie informacje oczywiście, bo sam jestem właścicielem OLEDa, ale wydaje mi się, że po prostu jeszcze nie przekroczyłeś tej pewnej granicy (podobnie pewnie jak ja), przy której te wypalenia zaczynają się pojawiać. Pamiętaj, że na rtings pierwsze wypalenia na B6 zaczęły się pojawiać dopiero po ok. 560 godzinach ciągłego świecenia logiem. Wcześniej układy kompensacyjne w OLEDZie dawały sobie całkiem dobrze radę z pierwszymi skutkami nierównomiernego starzenia się materiału organicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Yoszek, dobrze słyszeć takie informacje oczywiście, bo sam jestem właścicielem OLEDa, ale wydaje mi się, że po prostu jeszcze nie przekroczyłeś tej pewnej granicy (podobnie pewnie jak ja), przy której te wypalenia zaczynają się pojawiać. Pamiętaj, że na rtings pierwsze wypalenia na B6 zaczęły się pojawiać dopiero po ok. 560 godzinach ciągłego świecenia logiem. Wcześniej układy kompensacyjne w OLEDZie dawały sobie całkiem dobrze radę z pierwszymi skutkami nierównomiernego starzenia się materiału organicznego.

Powiem Ci że nie miałem obaw kupując go-bo raz że nie oglądam tv wcale,dwa nie gram non stop w jedną grę. Myślałem że to wystarczy aby uniknąć tego co mi się stało. Jak widać myliłem się choć też nie do końca bo na tę chwilę wiem że żadna gra mi tego nie zrobiła.

Gdy go kupowałem w styczniu-każda recenzja,każdy post na forum,każda opinia była jedna-wypalenia to mit,niemożliwe abyś to zrobił,bla bla bla. To tak zapewniony wielogodzinna lekturą wziąłem 17k i pewnym krokiem udałem się do rtv po zakup. Pół roku później topików o wypaleniach na necie jest już bez liku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yoszek napisał:

Powiem Ci że nie miałem obaw kupując go-bo raz że nie oglądam tv wcale,dwa nie gram non stop w jedną grę. Myślałem że to wystarczy aby uniknąć tego co mi się stało. Jak widać myliłem się choć też nie do końca bo na tę chwilę wiem że żadna gra mi tego nie zrobiła.

Gdy go kupowałem w styczniu-każda recenzja,każdy post na forum,każda opinia była jedna-wypalenia to mit,niemożliwe abyś to zrobił,bla bla bla. To tak zapewniony wielogodzinna lekturą wziąłem 17k i pewnym krokiem udałem się do rtv po zakup. Pół roku później topików o wypaleniach na necie jest już bez liku....

Ciężko powiedzieć jednocznacznie co widać u Ciebie na ekranie - może to być faktycznie bardziej jakaś wada fabryczna niż wypalenie. Co do wypaleń, to tak jak napisałem - recenzenci nie wspominali w ogóle o wypaleniach, bo po prostu nie byli w stanie tego sprawdzić/zmieczyć, wymaga wielu tygodni/miesięcy testów, a w dodatku taki test kończy się trwałym uszkodzeniem drogiego OLEDa. Prawdziwy test wypalenia przeprowadza dopiero teraz rtings. Czy można mieć pewne pretencje do recenzentów OLEDów ? Wydaje mi się, że tak - nikt praktycznie nie zwracał na to uwagi, a były jedynie podawane owe 100 000 godzin o których zapewnia producent...

Bardzo możliwe zresztą, że sprzedaż OLEDów mocno spadnie po tym teście rtings. Ciekawe czy LG Display jakoś się ustosunkuje do nich. Pewnie nie... a ten test w pewnym sensie polemizuje ze stwierdzeniami, które padły na amerykańskiej stronie LG http://www.lg.com/us/experience-tvs/oled-tv/reliability , typu że "wypalenia mogą powstać właściwie na każdym wyświetlaczu" (fałsz, nie ma wypalonych wyświetlaczy VA, są nielicznie przypadki wypaleń IPS i to po bardzo długim traktowaniem jednego, tego samego obrazu). Nie jest też prawdą, że jak powstanie wypalenie, to wystarczy oglądać kilka godzin zróżnicowanej zawartości, bo po pierwsze to by oznaczało że to nie jest wypalenie, a tylko powidok, a po drugie wypalenie jest trwałe - można je jedynie nieco zmniejszyć rezygnując całkowicie z wyśietlania statycznego elementu, które spowodowało to wypalenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Subman napisał:

Ciężko powiedzieć jednocznacznie co widać u Ciebie na ekranie - może to być faktycznie bardziej jakaś wada fabryczna niż wypalenie.

Ja jak już wcześniej pisałem obstawiam właśnie innego rodzaju wadę. Plamy po środku nie sposób do czegokolwiek dopasować, by można mówić o utrwaleniu jakiegoś stałego elementu w postaci wypalenia.

56 minut temu, Subman napisał:

Yoszek, dobrze słyszeć takie informacje oczywiście, bo sam jestem właścicielem OLEDa, ale wydaje mi się, że po prostu jeszcze nie przekroczyłeś tej pewnej granicy (podobnie pewnie jak ja), przy której te wypalenia zaczynają się pojawiać.

Ja również się cieszę, że tak intensywne wykorzystywanie telewizora OLED do grania nie spowodowało żadnych wypaleń interfejsu gry. Zastanawia mnie jednak czy taka granica aby na pewno istnieje. Wydaje mi się, że w przypadku wyświetlania cały czas takiego samego materiału na pewno tak - kompensacja nie daje rady i dany fragment matrycy będzie ulegał stopniowej degeneracji (bez względu na to co uznamy za główny czynnik powstawania wypaleń, a więc czy nierównomierne zużycie materiału organicznego czy też tzw. voltage drift w tranzystorach, za czym ja się opowiadałem). 

Wydaje mi się, że w przypadku urozmaicania wyświetlanego obrazu granica ta na pewno się przesuwa, a może i w ogóle znika. Gdy panel będzie wyświetlał różne elementy (w przypadku chociażby kiedy zmieniamy gry lub puszczamy inne materiały) matryca będzie mniej obciążona i łatwiej będzie kompensować wszelkie odstępstwa od normy, a może i umożliwi jej to każdorazowy powrót do stanu bazowego. W każdym razie na zagranicznych forach można spotkać osoby, które do dziś grają na pierwszej generacji telewizorów OLED i nie mają wypaleń. Dlatego nie wydaje mi się aby takowa granica wytrzymałości koniecznie musiała się pojawić. Wszystko powinno zależeć od sposobu eksploatacji telewizora.

Generalnie też znowu podkreślę, że wielka szkoda iż rtings nie zdecydował się na wzięcie do testu kilku telewizorów OLED z różnych generacji - wtedy można by stwierdzić jaki postęp zaszedł w zakresie wytrzymałości na wypalenia i czy LG sukcesywnie udaje się poprawiać ten element.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Generalnie też znowu podkreślę, że wielka szkoda iż rtings nie zdecydował się na wzięcie do testu kilku telewizorów OLED z różnych generacji - wtedy można by stwierdzić jaki postęp zaszedł w zakresie wytrzymałości na wypalenia i czy LG sukcesywnie udaje się poprawiać ten element.

Pod ich filmem na youtube opisującym ten test napisałem aby dodali do testów B7, ale niestety nie odpowiedzieli. Wiesz, taki test to duże koszty, bo LG im nie wymieni takiego OLEDa - wprost przeciwnie, będą mieli pewnie duże pretensje, że taki test w ogóle przeprowadzili :)

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

Pod ich filemem na youtube opisująym ten test napisałem aby dodali do testów B7, ale niestety nie odpowiedzieli. Wiesz, taki test to duże koszty, bo LG im nie wymieni takiego OLEDa - wprost przeciwnie, będą mieli pewnie duże pretensje, że taki test w ogóle przeprowadzili :)

Domyślam się, w końcu wiąże się on ze spisanie na straty danego telewizora. :) Może przynajmniej to  zmobilizuje LG do intensywniejszej pracy nad udoskonaleniem technologii OLED.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Subman napisał:

Nota bene widać, że krzywe starzenia różnych kolorów materiały organicznego są inne, a najszybciej starzeje się kolor czerwony.

Ale to musiałby się starzeć filtr barwny, bo pod nim są cztery białe diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, raus napisał:

Ale to musiałby się starzeć filtr barwny, bo pod nim są cztery białe diody.

Białe diody zbudowane są z kilku warstw materiału organicznego (zielony, czerwony i niebieski). Zdjęcie poniżej przedstawia budowę każdej diody WOLED w obecnej generacji matryc OLED od LG. Filtr przesłania jedynie daną część widma tak, aby uzyskać kolor czerwony, zielony, niebieski lub biały (brak przesłony). Jeśli ma świecić kolor czerwony, to świecą wszystkie wartswy, ale kolor czerwony materiału organicznego ulega najszybszej degradacji.

http://www.olednet.com/en/lg-display-woled-idw-2016/

 

woled.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...