Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie, jaj wymienią jasne problem bo zawsze to czas i nerw...

Tak to fakt jak "to"mogło przejść kontrole jakości...tylko LG wie...

Będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gworm napisał:

W sklepie stacjonarnym będą kolejne jaja pewnie, jak to w ogóle jest możliwe żeby taki panel przeszedł kontrole ?

 

Zgłoś tę usterkę do sklepu i zażądaj wymiany telewizora na nowy. Może nie zadziałać, ale kto wie. Najwyżej powiedzą, że zwrot nie jest możliwy i że go mogą odebrać od Ciebie i zgłosić do LG. Wtedy chyba lepiej byłoby, gdybyś zgłosił tę usterkę bezpośrednio LG w ramach gwarancji - przyjadą na miejsce i być może wymienią na miejscu cały panel. Gdybyś kupował przez internet, to byłbyś w o wiele lepszej sytuacji, bo po prostu masz prawo zwrotu dowolnego towaru w ciągu 10 dni od zdalnego zakupu bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki sklep, jak Saturn Media czy RTV EURO to wymienią na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2017 o 01:18, loky napisał:

Już ktoś pisał, ale powtórzę: unikajcie żółtych pasków w tvn24 jak ognia. W ogóle żółte i pomarańczowe grafiki to kryptonit oleda :(

Nie wiem jakiego rodzaju masz problemy z żółtymi i pomarańczowymi kolorami, ale jak mi się po którejś aktualizacji pojawiło coś w rodzaju posteryzacji na tych barwach, wyzerowałem za radą M.K. oświetlenie we wszystkich 6 kolorach i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podłączoną konsolę ps4 pro do tego oleda ? Noszę się z zamiarem zakupu konsoli ale gdzieś były informację o problemach z hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomasz81 napisał:

Ma ktoś podłączoną konsolę ps4 pro do tego oleda ? Noszę się z zamiarem zakupu konsoli ale gdzieś były informację o problemach z hdr.

Ja mam podłączone PS4 Pro i jak dotąd nie zauważyłem żadnych problemów z HDR. Jakiego rodzaju problemy masz na myśli...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edc3ee7b08e068c2c8c5715e37f044af.jpg

Nowy 65BJ6, gratulacje dla LG !


POZYTYWNY FINAŁ SPRAWY
LG WYMIENIŁO 65B6J na NOWY 65B7V


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej LG potrafi normalnie zareagować na wtopę z tv oled. Brawo!

@Gworm jako, że miałeś serię 6 - porównaj teraz czy na 7 widzisz poprawę w obszarach, o których wspomina LG - szczególnie ciekaw jestem poprawy z obróbką gorszego sygnału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej LG potrafi normalnie zareagować na wtopę z tv oled. Brawo!
[mention=90115]Gworm[/mention] jako, że miałeś serię 6 - porównaj teraz czy na 7 widzisz poprawę w obszarach, o których wspomina LG - szczególnie ciekaw jestem poprawy z obróbką gorszego sygnału


Obróbka SD i Web HD (Showmax / HBO Go) wydaje się być lepsza, bo Posteryzacja mniej widoczna, osobiście bardzo przeszkadzała w B6J. Wypalanie także poprawili.
Ogólnie jest widoczna poprawa pod każdym względem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak na plus jest. A gdybyś miał przypisać wagę w skali od 1-6 (1 brak poprawy - 6 zjawisko wyeliminowane) ile byś dał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak na plus jest. A gdybyś miał przypisać wagę w skali od 1-6 (1 brak poprawy - 6 zjawisko wyeliminowane) ile byś dał? 

 

Posteryzacja +1 (dalej widoczna na słabym bitrate)

ALE OLED MA PROBLEM Z PRZEJŚCIAMI TONALNYMI W KAŻDYM SYGNALE. Jakby matryca była 4068 kolorów

To jest problem. Zauważyłem zmianę odcieni bieli na środku neutralny 6500k a na rogach 5000k jakby winietowanie ale w odcieniu bieli.

 

Wypalanie +3 (nie zauważyłem jeszcze tego problemu) co w B6J było od razu widoczne.

SmartTv / Multimedia +2 znacząca poprawa szybkości działania

Dźwięk +2 jest zauważalnie lepiej

Ekran +1 brak czerwonego zabarwienia +1 jasność (testuje w jasnym pokoju) +1 płynność w grach

 

Progres widoczny, jednak czekam na oled od LG bez problemu Posteryzacji. Pewnie kilka lat jeszcze poczekamy.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam TV OLED juz prawie od roku i brak wypalen a tutaj widze i słyszę że są osoby które maja wypalenie zaraz po wyjeciu z kartonu ;-) nic dodac i nic ująć ...od razu były widoczne wypalenia w modelu B6J czy jestes moze "ogrodnikiem" z zawodu?, ja prawdopodobnie trafilem na idealna matryce-marzenie bo juz od roku obraz mam dalej jak żyleta, brak jakichkolwiek  wypalen  a tutaj jak widze jest grupka osob ktorzy nie robia nic innego tylko majstruja a moze poprostu psuja swój nowy nabytek bo jak mawiał Kiepski są na świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły?. ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzes07

Pytanie - przez ile godzin dziennie oglądasz programy informacyjne ?

PS. To jest pytanie retoryczne. Jak nie oglądasz programów informacyjnych, to lepiej jest abyś się nie wypowiadał.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2017 o 13:03, Gworm napisał:
Dnia 15.08.2017 o 19:39, Gworm napisał:


POZYTYWNY FINAŁ SPRAWY
LG WYMIENIŁO 65B6J na NOWY 65B7V emoji1591.pngemoji91.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To serwis LG Ci wymienił na B7 czy sklep? Dostałeś nowy paragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Serwis wymienił na nowy. Dostałem gwarancje 24 miesięce z adnotacja wymiany na osobnym formularzu.

 

 

ja mam TV OLED juz prawie od roku i brak wypalen a tutaj widze i słyszę że są osoby które maja wypalenie zaraz po wyjeciu z kartonu ;-) nic dodac i nic ująć ...od razu były widoczne wypalenia w modelu B6J czy jestes moze "ogrodnikiem" z zawodu?, ja prawdopodobnie trafilem na idealna matryce-marzenie bo juz od roku obraz mam dalej jak żyleta, brak jakichkolwiek  wypalen  a tutaj jak widze jest grupka osob ktorzy nie robia nic innego tylko majstruja a moze poprostu psuja swój nowy nabytek bo jak mawiał Kiepski są na świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły?. ?


Cieszę sie twoim szczęściem. To jest tylko elektronika za która płacimy wiec możemy i powinnismy wymieniać się doświadczeniami. Kiedyś Kiki z tego forum polecił Mi Philips pfl7008 jak super telewizor z super czernią itd. Wszystko okazało się nieprawdą ale szedł w zaparte bo handluje tym złomem twój komentarz to wyjątek.

Problemy z Posteryzacja w słabym sygnale poczęści rozwiązuje włączenie usuwanie szumów mpeg itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8/31/2017 o 22:07, Subman napisał:

@grzes07

Pytanie - przez ile godzin dziennie oglądasz programy informacyjne ?

PS. To jest pytanie retoryczne. Jak nie oglądasz programów informacyjnych, to lepiej jest abyś się nie wypowiadał.

Nie bardzo rozumiem po co w ogóle kupować Oleda z myślą o programach informacyjnych... Te telewizory, podobnie zresztą jak plazmy,  są stworzone z myślą o kinie domowym. Do oglądania propagandy przez kilka godzin dziennie lepiej kupić lcd i problem z głowy. Btw. Programy typu TVN24 i TVP info wypalają nie tylko matryce, ale i mózgi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy informacyjne to jedno, ale mnie interesuje ta kwestia związana z grami. Subman napisałeś ostatnio:
"OLEDowi nie zaszkodzi np. kilka sesji 4 godzinnych w ciągu miesiąca, ale jeśli tych 4 godzinnych sesji będziesz miał codziennie, to OLED raczej nie będzie dla Ciebie."

W tamtym roku kupując telewizor miałem dylemat między KSem 7000 od Samsunga, DX750 od Panasonica oraz właśnie OLEDem FHD EG 910V, a TV był kupowany z myślą o grach w 60-70% oraz filmach w 30-40%. Wtedy nikt w ogóle nie ruszał tematu o tym, że OLED nie jest najlepszym wyjściem do gier. Ostatecznie kupiłem Samsunga KS7000 i zadowolony jestem, ale zastanawia mnie skąd teraz te rewelacje o tym, że OLED do grania najlepszym wyborem nie jest.

Ja np. owszem 2-3 godziny dziennie praktycznie zawsze gram, 4 niekoniecznie, aczkolwiek pewnie się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Damiano85 napisał:

Nie bardzo rozumiem po co w ogóle kupować Oleda z myślą o programach informacyjnych... Te telewizory, podobnie zresztą jak plazmy,  są stworzone z myślą o kinie domowym. Do oglądania propagandy przez kilka godzin dziennie lepiej kupić lcd i problem z głowy. Btw. Programy typu TVN24 i TVP info wypalają nie tylko matryce, ale i mózgi :P

To co - wszyscy mają kupować sobie dwa telewizory ? OLEDa do filmów i drugi LCD do innych treści ? Prośba abyś zachował dla siebie takie "mądrości" dotyczące tego, kto co ogląda i jest kompletnym nieporozumieniem pisanie, że OLED został stworzony jedynie do "kina domowego". Gdyby tak było, to nie byłoby w nim złącza CAM, tunera satelitarnego i wejścia do telewizji naziemnej.

@Fjubens

Jest kilka aspektów wpływających na gry. Sam jestem graczem i dobrze wiem, jak ważny jest dobry monitor z bardzo szybką matrycą. OLED ma bardzo szybką matrycę - 0,2ms i jest tu zdecydowanie lepszy niż jakikolwiek telewizor LCD (10-20ms). Do tego dochodzi idealna czerń, nieskończony kontrast i brak jakiegokolwiek efektu halo. Do gier pod tym względem OLED jest tu więc zdecydowanie lepszy niż LCD. Problemem są jednak wszystkie HUDy i stałe elementy obrazu. Ciężko jednoznacznie powiedzieć gdize jest granica wytrzymałości OLEDów przy której nie doprowadzimy do trwałego wypalenia OLEDa. Przeglądająć avsforum można jednak wysnuć pewne bardzo przybliżone, pewnie niepewne wnioski. Są one takie, że generalnie wyświetlanie OLEDa przez ok 20% czasu ze statycznymi, nieprzezroczystymi obrazami i nie dłużej niż 1-2 godziny codziennie nie powinno spowodować jego wypalenia. Jeśli jednak zmieniamy gry, nie gramy np. przez pół roku codziennie przez 3-4 godziny w jedną grę z silnie kontrastowym HUDem i ta gra stanowi 50% wyświetlanych obrazów, to wtedy mogą powstać pierwsze ślady trwałego wypalenia. To jest oczywiście bardzo duże przybliżenie, być może błędne - chyba najlepszy test na trwałe wypalanie OLEDa przeprowadza teraz rtings i wtedy będziemy wiedzieć trochę więcej: https://youtu.be/tGMvO3ZdPX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Fjubens napisał:

zastanawia mnie skąd teraz te rewelacje o tym, że OLED do grania najlepszym wyborem nie jest.

Wynika to z obaw o wypalenia stałych elementów hud, które na pewno nasiliły się ostatnimi czasy, kiedy pojawiło się na forum kilka osób z wypaleniami po kanałach informacyjnych. Stąd strach, że i elementy interfejsu spowodują powstanie utrwalonych powidoków czyli wypaleń. 

Jest to może i trochę dziwne bowiem większość odnotowanych w internecie przypadków wypaleń dotyczy właśnie elementów takich jak loga stacji i paski informacyjne. Co do grania  to na amerykańskich forach jest mnóstwo osób używających tak telewizory, które nie doświadczyły żadnych problemów z wypaleniami. Nawet według serwisu rtings najlepszym telewizorem do grania jest właśnie OLED. Zresztą ta technologia nie jest taka nowa jeżeli chodzi o gaming. Do dzisiaj bardzo dużo osób używa pierwszej generacji konsoli PS Vita wyposażonej właśnie w ekran OLED. Wyświetlacz ten był strasznie chwalony i użytkownicy niesamowicie narzekali, że sony tnąc koszty zastosowali gorszy ekran lcd w późniejszej wersji slim tej konsoli. W USA jednym z najbardziej pożądanych laptopów do gier w małym rozmiarze jest Alienware 13 wyposażony właśnie w ekran OLED.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vader_4747 napisał:

Jest to może i trochę dziwne bowiem większość odnotowanych w internecie przypadków wypaleń dotyczy właśnie elementów takich jak loga stacji i paski informacyjne.

I tu jest właśnie klucz do naszej zagadki. Inny jest przypadek, gdy ktoś np. przez rok będzie używał codzennie OLEDa przez 4 godziny oglądając TVN24 czy też TVP Info i inny gdy będziemy grać na nim ze statycznymi HUDami również przez 4 godziny, ale w bardzo różne tytuły. Ja też jeszcze nigdzie nie widziałem wypalonego OLEDa od gier - były przypadki wypalonych OLEDów z logami stacji CNN, NBC i w miejscu pasków informacyjnych. Nie tylko rtings uważa, że do gier zdecydowanie najlepiej nadaje się OLED. Również podczas ostatniego shootoutu w Londynie zorganizowanym przez hdtv w którym wzięło udział ponad 40 zwykłych osób, najlepszym telewizorem do gier został LG B7, zostawiając daleko w tyle Samsunga Q9 czy też Sony ZD9.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie do osób które reklamowały matryce w 65B6J (szczególnie do Gworm). Dwa dni temu kupiłem tv w media expert, matryca w jeszcze gorszym stanie niż u Gworma (wypalone 4 poziome paski na dole ekrany, widoczne na każdym jasnym tle). Czy reklamować to do sklepu czy do producenta ? Telewizor kupiłem z rozszerzoną gwarancją i transportem (sklep nie oferował montażu), za montaż zapłaciłem innej firmie. Nie uśmiecha mi się operacja samodzielnego ściągania i pakowania tego telewizora (lub płacenia komuś za to), czy mogę od sklepu/ producenta oczekiwać wzięcia tego "na siebie". Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić w ramach rekojmi do sprzedającego. On i tak powiadomi serwis LG ale z rekojmi od razu żądaj wymiany na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
Mam pytanie do osób które reklamowały matryce w 65B6J (szczególnie do Gworm). Dwa dni temu kupiłem tv w media expert, matryca w jeszcze gorszym stanie niż u Gworma (wypalone 4 poziome paski na dole ekrany, widoczne na każdym jasnym tle). Czy reklamować to do sklepu czy do producenta ? Telewizor kupiłem z rozszerzoną gwarancją i transportem (sklep nie oferował montażu), za montaż zapłaciłem innej firmie. Nie uśmiecha mi się operacja samodzielnego ściągania i pakowania tego telewizora (lub płacenia komuś za to), czy mogę od sklepu/ producenta oczekiwać wzięcia tego "na siebie". Z góry dzięki za pomoc


Lg nie wymienia matryc w Oledach, LG wymieni ci na nowy B7 bo nie maja B6 - sklep odda ci kase lub dostaniesz B6


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gworm napisał:

Lg nie wymienia matryc w Oledach, LG wymieni ci na nowy B7 bo nie maja B6 - sklep odda ci kase lub dostaniesz B6

 

No chyba że uzupełnili magazyny B6 przywożąc je np. z innego kraju. Ciekawe co będzie jak mi się wypali C7 w przyszłym roku. Wymienią mi na C8 ? ;)

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...