Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.06.2017 o 08:34, misfit napisał:

 jasność nie przekracza jasnej linii oznaczającej granicę 500 nitów - piszę Ci to ja, binary czy Subman, ale widzę, że nie ma szans na refleksję z Twojej strony...

Jakieś manipulacje poprzez "docinkę" jasności dokonaną przez autora tego filmiku to jest tylko Twoja teoria nie mająca jakiegokolwiek oparcia w faktach. Do tego w przeciwieństwie do mnie, binary czy autora tego filmiku, nie posiadasz Planet Earth II na UHD BD.

Przepraszam za zwłokę ale dopiero wrocilem,  krótko sie wiec odniose.

Po pierwsze, aby bezgranicznie wierzyć komuś i jego "testom" trzeba widzieć u niego renomę/nazwisko/doswiadczenie- tam tego nie ma, dlatego absolutnie nie widzę powodów aby nie podjąć polemiki z jego "rewju".

Po drugie korzystając z wiedzy o tym co mieli i magicznej kuli  ciężko jest mi uwierzyc, że BBC wypuściło taki tytuł w 2017 roku odcinając go na tak niskim poziomie, chyba że planują w najbliższym czasie odciąć kupony i rzucić edycję z podbitka  plus np. 60p. 

Po trzecie, jeżeli ktoś z poważnym nazwiskiem i sprzętem wziąłby na warsztat ten tytuł i zrobił "pomiary analogowe" jakimś klasowym sprzetem  pokroju K 10a - przyjmuje bez polemiki.

PS. Tak dla porządku, jak rozumieć dopisek chromcast przy rewju tego pana?

PS2. Argument o posiadaniu, bądź nie posiadaniu aż mnie rozbawił -przypomniała mi się szkoła podstawowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, denny4 napisał:

P.S.

Wam też telewizor nie zaczytuje napisów z pliku do filmów w formacie matroska ??

Mam kilka produkcji w 4K HDR ale brak polskiego języka i wszytych polskich napisów. Chciałem dodać z pliku .srt ale TV ich nie widzi mimo kombinowania z wieloma formatami napisów. No i oczywiście temat zmiany obrazów wygaszacza przy braku sygnału pozostaje otwarty.

witam,

ten TV obsługuje napisy w formacie .srt tak wmuksowane jak i z osobnego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi normalnie napisy odtwarza tylko napisy i film muszą sie tak samo nazywać. Ja mam inne pytanie wczoraj obejrzałem Legends of Tarrzan i nie wiem czy to film był z HDR na 100 %. Gdzie mozna sprawdzić czy HDR jest włączony? bo np jak włączam konsole to wyskakuje w chmurce, ze gra chodzi z HDR. Z filmem też tak powinno być?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest dokładnie jak z grami. Pojawia się chmurka w prawym górnym rogu. Dodatkowo można kliknąć pilotem w lewym rogu ekranu i pojawia się info na temat sygnału. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reddeath

Tak powinno być z każdym materiałem HDR. Jeśli przeoczysz "chmurkę" to w profilach obrazu masz tylko profile HDR dostępne.

Mi też ale w filmach z wmuksowanymi napisami mimo pliku .srt o takiej samej nazwie nie rozpoznaje żadnych. Wywalam plik i wszyte napisy chodzą, a jak tylko dodam swój to już żadnych nie widzi. I tutaj wydaje mi się że jest coś nie tak. Stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info jednak oglądałem bez HDR a dziwne bo film w opisie ma HDR.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem 55B6 i niestety w szarych scenach jest widoczny banding. Myślicie, żeby to reklamować? Co serwis robi w takich przypadkach? Na zdjęciu jest to widoczne o wiele bardziej niż w rzeczywistości.

IMG_0554.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć planszę z 5% jasnością, inaczej ciężko jest porównać do czegokolwiek. Ja wrzuciłem swoją (mam C7) pod https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?page=7 . Z czasem często banding zmniejsza się też po automatycznych lub ręcznych czyszczeniach matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku bym reklamował, dość mocny banding, wyrównani matrycy bym się nie spodziewał, które poprawi to aż takim stopniu by było akceptowalne, u mnie w E6 jest delikatny ,ale w "codziennym" użytkowaniu nie widoczny to Twoje do reklamacji. Wygląda jak byś miał "żaluzje" na ekranie, ciekawe że kontrola jakości to puściła...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Subman napisał:

wrzuć planszę z 5% jasnością, inaczej ciężko jest porównać do czegokolwiek. Ja wrzuciłem swoją (mam C7) pod https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?page=7 . Z czasem często banding zmniejsza się też po automatycznych lub ręcznych czyszczeniach matrycy.

To już jest zdjęcie po ręcznym czyszczeniu matrycy. Postaram się wieczorem wrzucić fotkę z planszą.

 

2 godziny temu, ma_ko napisał:

W twoim wypadku bym reklamował, dość mocny banding, wyrównani matrycy bym się nie spodziewał, które poprawi to aż takim stopniu by było akceptowalne, u mnie w E6 jest delikatny ,ale w "codziennym" użytkowaniu nie widoczny to Twoje do reklamacji. Wygląda jak byś miał "żaluzje" na ekranie, ciekawe że kontrola jakości to puściła...

 

W takim razie będę wzywał serwis. Tak jak pisałem wcześniej, podczas oglądania zwykłej TV jest to praktycznie niewidoczne, ale w ciemnych scenach tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda plansza 5%. O dziwo banding jest mniej widoczny niż w niektórym scenach. Tym razem ustawiłem aparat tak, żeby jak najlepiej odwzorować problem.

IMG_0555.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że obciąłeś boki, ale rozumiem że nie ma problemu z winietowaniem. Jeśli chodzi o banding to powiem tak - tragedii nie ma. Według mnie jest tak gdzieś po środku tego co widziałem. Możesz równie dobrze trafić na lepszy model, jak i na gorszy, np. na taki jak poniżej. Serio widzisz to czasamio podczas normalnego oglądania ? Ja na swoim C7 65" nigdy tego w żadnym materiale, nawet w ciemnych scenach dotychczas nie zauważyłem.
 

IMG_1599_zpszy2pgbv1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że gdyby nie jeden pas, który jest widoczny bardzo często to nawet bym się tym nie przejmował. A tak jest widoczne takie przejście w kolorze w tym miejscu. Np. trawa podczas meczu w tym miejscu jest innego koloru.

 

IMG05555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie jestem maniakiem piłki nożnej, ale sprawdzę później czy ja jestem w stanie wychwycić coś na trawie :) Co do reklamacji, to raczej nie ma szans aby Ci to uznali. Co najwyżej jeśli kupiłeś telewizor w internecie to masz możliwość zwrotu telewizora bez podania przyczyny i wtedy możesz wziąć inny model. Możesz też spróbować wykonać jeszcze z 2 ręczne czyszczenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter20020 & @Submen

Ja bym i jeden i drugi TV reklamował. W swoim 65B6 mam jednolity obraz praktycznie bez żadnego zauważalnego bandingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem wczoraj zgłoszenie serwisowe. Czekam na odzew z ich strony. Pewnie będą próbować jakoś się z tego wymigać, bo podejrzewam, że jedyną opcją naprawy jest wymiana matrycy. Ciekawe jaki jest koszt takiej operacji poza gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piter20020 napisał:

Ciekawe jaki jest koszt takiej operacji poza gwarancją.

Nieopłacalna to jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snookerman
Jesteś tego pewien ? :) Wydaje mi się, że nie wiesz co mówisz. Zrób podobne zdjęcie swojego 65B6 w całkowitej ciemności planszy z 5% jasnością. Jeszcze raz zaznaczę, że moje zdjęcie zostało zrobione przy dużej czułości aparatu (Canon EOS) i w rzeczywistości problem ten (nierodoności ekranu przy 5%) jest bardzo słabo widoczny gołym okiem, a w rzeczywistych materiałach nigdy go nie zauważyłem - sprawdzałem też w piłce nożnej na trawie i bardzo chciałem zauważyć ten banding z różnych odległości, czy też jakieś odbarwienia, ale niczego nie zauważyłem. Więc nie wiem po co miałbym go reklamować. Więc opublikuj podobne zdjęcie swojego telwizora i zobaczymy jak wygląda twój model.
Jeszcze dodam że przy 10% ekran jest już praktycznie całkowicie jednorodny, a przy wyższych wartościach jest już zupełnie idealnie.
@piter20020
Ja jestem ciekawy czy w ogóle przyjmą Ci taką reklamację. Daj znać, jak będziesz mieć jakąś odpowiedź.
 

PS. To zdjęcie co dałem powyżej pochodzi z portalu avsforum i to nie jest mój OLED, tylko jakiegoś innego użytkownika.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tommor napisał:

Jak wyświetlacie plansze 5%?

Pobierasz https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8 , rozpakowujesz go na USB i odpalasz go na telewizorze. 5% szarą plansze masz pod ChromePure Fields\5% Grayscale\01-5% Gray.mp4

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zrobiłem test w moim E6 i na planszy 5% też widać paski głównie na środku ekranu, przy wyższych wartościach nie jest to już widoczne. Zauważyłem że z lewej i z prawej strony ekran jest jaśniejszy niż w środku (głównie widać to na planszy 5%). Czy u was jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymałem i zrobiłem zdjęcia u siebie żeby zobaczyć i pokazać jak to na moim 55B6J wygląda.

Pierwsze zdjęcie odwzorowuje najbardziej jak potrafiłem rzeczywisty obraz widoczny na ekranie. Zdjęcie najmniej prześwietlone. 

IMG_8832.thumb.JPG.2db239984f8c892cacdaa76f07669584.JPG

Tutaj zdjęcie mocno prześwietlone podobnie jak te które wstawiacie. Widać to po kawałku szafki z prawej strony zdjęcia.

IMG_8833.thumb.JPG.d655f45bfce6ef837c4509111d81358b.JPG

Oraz jeszcze jedno z innego kąta.

IMG_8815.thumb.JPG.7cf45ae6bb58d6cb416cdf0c86dc0418.JPG

W porównaniu z tym co prezentowaliście wcześniej Mój egzemplarz jest całkiem udany.

Uważam że reklamacja przez @piter20020 jest jak najbardziej uzasadniona tym bardziej że ma to widoczny wpływ na wyświetlane treści (nie testowe ekrany sztucznie preparowane).

Myślę że @Snookerman mówiąc że ma jednolity obraz miał właśnie na myśli taki jak na fotkach które załączyłem.

Wszystkie fotki oryginalne i o ile forum nie pozbawia metadanych każdy może sobie podejrzeć jakim aparatem z jaką ekspozycją i przysłoną było robione zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@denny4
Ale te zdjęcia ZAWSZE robi się w NOCY w całkowitej ciemności, a nie w dzień ! W dzień ja też absolutnie nie widzę żadnego bandingu na planszy 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ale żadne z prezentowanych wcześniej nie było w takich warunkach zrobione. Jednak uważam że jeżeli banding nie jest widoczny w lekko oświetlonym pomieszczeniu to na pewno nie będzie zauważalny na materiałach filmowych. Te lekkie pionowe pasy zaobserwowałem dopiero po zrobieniu zdjęcia na aparacie. W rzeczywistości moje oko tego nie wyłapuje na żywo. 

Myślę że nie problemem jest tutaj nierównomierność jasności ale sposób jej występowania na matrycy. Jeżeli jest to rozmyte po całości tak jak u mnie to nie widzę problemu. Gorzej jak na zdjęciu które Ty zamieściłeś @Subman gdzie występują czarne plamy w kilku miejscach. To może być zauważalne w bardziej zrównoważonych kolorystycznie scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...