Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowy, ale czytam od dawna to forum oraz testy. Panowie mam pytanie, moze jakas porade. Chce kupic tv, odlegosc ok 3m, glownie kablowka, netflix oraz amazon prime

Mieszkam w Berlinie, mianowicie pokazala sie u nas promocja na tv LG 65B6D w cenie 2799, a zastanawiam sie nad modelem LG 55B7D w tej samej cenie.

Co lepiej wybrac 65 cali czy nowszy model ale 55

Bede wdzieczy za jakie kolewiek sugestie

Pozdrawiam serdecznie 

konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3m to tylko 65". A do 4K powinno być jeszcze bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy użyć kalkulator https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Przy 65" zalecana odległość od telewizora to 2,73m, przy 55" jest to 2,3m. Jeśli chciałbyś oglądać materiały 4K to jeśli chciałbyś wszystko zobaczyć na telewizorze to musiałbyś siedzieć w odległości odpowiednio 1,4m i 1,15m. Więc LG 65B6D jest lepszym wyborem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

Wystarczy użyć kalkulator https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Przy 65" zalecana odległość od telewizora to 2,73m, przy 55" jest to 2,3m. Jeśli chciałbyś oglądać materiały 4K to jeśli chciałbyś wszystko zobaczyć na telewizorze to musiałbyś siedzieć w odległości odpowiednio 1,4m i 1,15m. Więc LG 65B6D jest lepszym wyborem.

No tak ale telewizji poki co nie ma 4k, bynajmniej moja kablowka nie posiada, nie wspomne o weeb.tv ktorego uzywam

dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Weź za zonę jakąś miss. Jak myślisz, kiedy zaczniesz żałować? "

Zasada prosta: Żona na początku zajmuje za dużo czasu a potem za dużo miejsca.

Na poważnie:

AV1 nie ma przyszłości, To raczej zamknięta faza 2k/4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim

Od tygodnia jestem posiadaczem 55E6 i z moich dotychczasowych obserwacji do oglądania opisanych wyżej danych bardziej bym jednak sugerował nowego 55B7. Głównie oglądam nc+, netflix, hbo go itp. z odległości około 2,5 m i tak jak przy netflix wszystko jest pięknie i ładnie natomiast przy nc+ już takiego szału nie ma. Stacje telewizyjne nadają każdy materiał w innej jakości a im większy ekran przy mniejszej odległości oglądania tym bardziej to widać i tu moim zdaniem odległość od tv zaczyna mieć znaczenie. Dodatkowo to co mnie dość drażni to APL (average picture level) który jak przy filmach jest niezauważalny tak przy oglądaniu programów z nc+ przy każdej bardzo jasnej scenie tv się ściemnia w nowym B7 podobno jest już dużo lepiej nie wiem do jakiego stopnia ale mam nadzieję, że nie będzie się to już tak rzucało w oczy (jeżeli pomyliłem pojęcia to proszę o sprostowanie i wybaczenie pomyłki)
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonik74 napisał:

Dzień dobry Wszystkim

Od tygodnia jestem posiadaczem 55E6 i z moich dotychczasowych obserwacji do oglądania opisanych wyżej danych bardziej bym jednak sugerował nowego 55B7. Głównie oglądam nc+, netflix, hbo go itp. z odległości około 2,5 m i tak jak przy netflix wszystko jest pięknie i ładnie natomiast przy nc+ już takiego szału nie ma. Stacje telewizyjne nadają każdy materiał w innej jakości a im większy ekran przy mniejszej odległości oglądania tym bardziej to widać i tu moim zdaniem odległość od tv zaczyna mieć znaczenie. Dodatkowo to co mnie dość drażni to APL (average picture level) który jak przy filmach jest niezauważalny tak przy oglądaniu programów z nc+ przy każdej bardzo jasnej scenie tv się ściemnia w nowym B7 podobno jest już dużo lepiej nie wiem do jakiego stopnia ale mam nadzieję, że nie będzie się to już tak rzucało w oczy (jeżeli pomyliłem pojęcia to proszę o sprostowanie i wybaczenie pomyłki)
 

 

 

Jakość treści będzie się raczej polepszała, a takiego telewizora nie kupuje się na rok. Ja jestem 2,7m od 65B6 i chciałbym większy ekran, pomimo tego że sygnał słabej jakości rzeczywiście wygląda źle, ale co najmniej FullHD super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonik74 napisał:

Dzień dobry Wszystkim

Od tygodnia jestem posiadaczem 55E6 i z moich dotychczasowych obserwacji do oglądania opisanych wyżej danych bardziej bym jednak sugerował nowego 55B7. Głównie oglądam nc+, netflix, hbo go itp. z odległości około 2,5 m i tak jak przy netflix wszystko jest pięknie i ładnie natomiast przy nc+ już takiego szału nie ma. Stacje telewizyjne nadają każdy materiał w innej jakości a im większy ekran przy mniejszej odległości oglądania tym bardziej to widać i tu moim zdaniem odległość od tv zaczyna mieć znaczenie. Dodatkowo to co mnie dość drażni to APL (average picture level) który jak przy filmach jest niezauważalny tak przy oglądaniu programów z nc+ przy każdej bardzo jasnej scenie tv się ściemnia w nowym B7 podobno jest już dużo lepiej nie wiem do jakiego stopnia ale mam nadzieję, że nie będzie się to już tak rzucało w oczy (jeżeli pomyliłem pojęcia to proszę o sprostowanie i wybaczenie pomyłki)
 

 

 

To sobie APL wyłącz.

A co na 55B7 bedzie lepiej niz na 55E6 przy oglądaniu nc+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

To sobie APL wyłącz.

A co na 55B7 bedzie lepiej niz na 55E6 przy oglądaniu nc+?

Poproszę o podpowiedź jak wyłączyć.

Jeżeli chodzi o APL, chyba, że da się go wyłączyć i nie będzie tak dokuczliwy jak obecnie dla mnie to nie. W przeciwnym razie posiłkując się testem i wykresem APL B7 zakładam, że efekt ściemniania tv będzie występował tylko w ekstremalnie jasnych scenach i nie będzie tak często zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim E6 nie zauważam żadnego ściemniania podczas projekcji filmów z BD przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie masz skalibrowany na 120cd

a jak się w dzień nastawi tryb dynamiczny albo jakikolwiek inny z podświetleniem na max to ABL musi się załączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie kalibracji: dziś dzwoniłem do audio fast i zapytałem o kalibracje i sprzedawca mi powiedział że kosztuje to koło miesiąca, a w skalibrujtv  kalibracja kosztuje 300 zł + 150 za dodatkowy profil. Dlaczego ceny się tak od siebie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, klaus71 napisał:

bo pewnie masz skalibrowany na 120cd

a jak się w dzień nastawi tryb dynamiczny albo jakikolwiek inny z podświetleniem na max to ABL musi się załączyć

No bo tak ma byc. Dokładnie chyba na 140.

A po co mam ustawiać tryb dynamiczny? Przecież tego nie da sie oglądać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by zobaczyc wpływ ABL tak jak kolega który chyba na niego narzeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp - wcale nie masochista - wiekszosc ludzi ustawi B6 na max. podswietlanie i to jest bardzo dobry wybor do ogladania w dzien - dopiero wtedy ten telewizor wyglada swietnie.  Co nie zmienia faktu, ze nawet przy takim podswietleniu NIE UDALO MI SIE (przez pol roku z okladem) zaobserwowac najmniejszych problemow z ABL, a juz na pewno nie takich, ktore moglyby w czymkolwiek przeszkadzac... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że większość ludzi tak ustawi to nie znaczy, że tak jest dobrze.

Ten telewizor nalezy skalibrować do trybu dziennego i do trybu nocnego. Do tego do trybu HDR i do trybu 3D. I jak ktos bardzo lubi do trybu Gra.

I wtedy dopiero można sie w pełni cieszyć z jego możliwości na 100%.

A jak nie to jakby mieć Porsche i jeździć 50 km'h w terenie zbudowanym. Tylko po co wtedy takie auto? Aha ... do lansu i bo sie lubi ;) . Kto zabroni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że większość ludzi tak ustawi to nie znaczy, że tak jest dobrze.
Ten telewizor nalezy skalibrować do trybu dziennego i do trybu nocnego. Do tego do trybu HDR i do trybu 3D. I jak ktos bardzo lubi do trybu Gra.
I wtedy dopiero można sie w pełni cieszyć z jego możliwości na 100%.
A jak nie to jakby mieć Porsche i jeździć 50 km'h w terenie zbudowanym. Tylko po co wtedy takie auto? Aha ... do lansu i bo sie lubi  . Kto zabroni?

Powiedz mi jeszcze gdzie najlepiej zrobić taką kalibrację ? i dlaczego ceny kalibracji tak sie od siebie różnią?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, reddeath napisał:


Powiedz mi jeszcze gdzie najlepiej zrobić taką kalibrację ? i dlaczego ceny kalibracji tak sie od siebie różnią?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Różnią się bo takie skalibrujtv Macieja korzysta ze sprzętu za 100tyś ;) i masz pewność, że nic więcej już nie wyciśniesz z TV a "inni" robią różne sztuczki za pomocą sprzętu często nie mającego zdecydowanie wystarczających możliwości (mówiąc delikatnie) by sprostać najnowszym ekranom. O doświadczeniu a raczej braku już nie wspomnę. Samo to, że Maciek non stop testuje nowe TV na portalu daje mu już sporą przewagę bo ma pełną wiedzę. Kasa kasa kasa. Taki kraj...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gmeru napisał:

Różnią się bo takie skalibrujtv Macieja korzysta ze sprzętu za 100tyś ;) i masz pewność, że nic więcej już nie wyciśniesz z TV a "inni" robią różne sztuczki za pomocą sprzętu często nie mającego zdecydowanie wystarczających możliwości (mówiąc delikatnie) by sprostać najnowszym ekranom. O doświadczeniu a raczej braku już nie wspomnę. Samo to, że Maciek non stop testuje nowe TV na portalu daje mu już sporą przewagę bo ma pełną wiedzę. Kasa kasa kasa. Taki kraj...

Dzięki wielkie za pomoc :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reddeath napisał:

Dzięki wielkie za pomoc :)

Testowali, testowali a później okazało się że OLED kątów 100% też nie ma, tak więc się pytam  co to za testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie ma? 100% kątów? Co to znaczy? I gdzie coś przeczytałeś. Jak coś napiszesz w stylu "co to za testy" to konkretnie warto bo ja Ci zaraz mogę napisać "co to za testy"^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gmeru napisał:

Czego nie ma? 100% kątów? Co to znaczy? I gdzie coś przeczytałeś. Jak coś napiszesz w stylu "co to za testy" to konkretnie warto bo ja Ci zaraz mogę napisać "co to za testy"^_^

Były pierwsze testy OLED 55EG910V na tym forum i były same ochy i achy a póżniej  zweryfikowano teze że OLED ma idealne kąty boczne choć by takie jak plazma  a tak nie jest, niemniej jako profesjonalny test takie informacje powinne być czarno na białym, sugerowałem się tym portalem a nie innym przy wyborze i uważam ze było dużo niedomówien delikatnie mówiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że przed zakupem nie byłeś w sklepie obejrzeć na własne oczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...