Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to z dniem dzisiejszym mozemy odtrabic poczatek sprzedazy nowej serii Oled LG. Najtansze modele plaskie serii B pojawily sie w MM. Niestety sprawdzil sie czarny scenariusz cenowy. Model55cali ma cene do zaakceptowania 15999. Model 65 cali jest w praktyce niesprzedawalny 24999. Mozna juz w ciemno przewidywac ze seria zakrzywiona C bedzie za nie mniej niz 27000 seria E za nie mniej niz 30-32 tys a premium seria G za nie mniej niz 35 tys. Szkoda. Obraz na przekazie testowym trzeba przyznac wgniata w fotel nawet przy calkowitym oswietleniu otoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj 65-kę i masakra ten kontrast :o moja 65VT60 już tak mi nie imponuje ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 55''B6V w MM na Bukowskiej w P-niu,jak by ktoś chciał w cenie dużo lepszej niż 15999 to zapraszam na priv.;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy prywatna inicjatywa. BRAWO.

Ale oczekuję od LG czegoś zupełnie innego.

Serie B FLAT 55" na expo MSH/EURO.

Ile lat polscy fani OLED TV mają czekać na poważne traktowanie ...

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jaką ekspozycję Ci chodzi? bo szczerze to nie zrozumiałem

Cieszy prywatna inicjatywa. BRAWO.

Ale oczekuję od LG czegoś zupełnie innego.

Serie B FLAT 55" na expo MSH/EURO.

Ile lat polscy fani OLED TV mają czekać na poważne traktowanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pokazanie w sklepach FLAT OLED.

To nazywam ekspozycją czyli eksponowaniem = pokazywaniem modelu TV na sklepowych półkach.

Blokowaniem FLAT OLED LG najbardziej zainteresowane są dziś SAMSUNG SUHD i ew. SONY.

To rozgrywka biznesowa.

Nie ma TV na ekspozycji to się nie sprzeda.

Bardzo dziwi rola MSH/EURO w tej grze.

Podobnie Biedronka ... Jak nie ma cię na półce to nie istniejesz (2700 punktów sprzedaży).

Jak stracisz to miejsce to jesteś bankrut.

Powstaje pytanie : komu dać wyrazy wdzięczności ?

Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mój post wynikał z tego że właśnie pojawiły się w MSH dokładnie w MM. W Warszawie we wszystkich i są na wystawce. W Wawie przy AL. Krakowskiej wystawione są 55 cali i 65 cali . Akurat EURO zawsze miał dziadowską wystawkę bo promuja produkty bardziej dla "Kowalskiego"

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poznaniu też są.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6e61beda78f10f59

Przy okazji: jak dać tu fotkę z fotosik.pl bo jako obrazka dodać nie mogę.Kopiuję link i dostaję komunikat Nie masz uprawnień aby używać tego rozszerzenia obrazków na forum. Poprawny format to: http://www.domain.com/picture.gif, nie poprawny format to: http://www.domain.com/picture.one.gif wtf?


No ale mój post wynikał z tego że właśnie pojawiły się w MSH dokładnie w MM. W Warszawie we wszystkich i są na wystawce. W Wawie przy AL. Krakowskiej wystawione są 55 cali i 65 cali . Akurat EURO zawsze miał dziadowską wystawkę bo promuja produkty bardziej dla "Kowalskiego"

W Euro w zależności od okresu,sprzedawcy mają polecać i sprzedawać to za co płacą w danym momencie Ci którzy chcą być polecani;) na to idzie kasa dla centrali :)

Oficjalnie można to nazwać "wsparciem marketingowym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne uczucie ze lg oled55b6 będzie pozycjonowany przez lg jako następca 910 tki i choć na razie kosztuje ok 15 tys to na wiosnę będzie tak jak dziś 910 w sklepach czyli podstawowy oled w cenie 8999 i w porywach taniej w promocjach. Wydaje się że lg będzie chciał sporo sprzedać tego modelu u nas i dlatego będzie go pozycjonować odpowiednio. Teraz wiadomo wchodzi nowy model czyli cenę trzeba przywalić.

55b6 jest płaski , nie ma 3d i plastiku trochę użyli do budowy przez to tanszy w produkcji wiec to wszystko wskazuje na kalkulację żeby można było go oferować w cenie 910 tki za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super.

Zmieniam zdanie całkowicie.

Jutro podjadę do MM.

LG twierdzi, że gwarantują już 100 000 h pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z dniem dzisiejszym mozemy odtrabic poczatek sprzedazy nowej serii Oled LG. Najtansze modele plaskie serii B pojawily sie w MM. Niestety sprawdzil sie czarny scenariusz cenowy. Model55cali ma cene do zaakceptowania 15999. Model 65 cali jest w praktyce niesprzedawalny 24999. Mozna juz w ciemno przewidywac ze seria zakrzywiona C bedzie za nie mniej niz 27000 seria E za nie mniej niz 30-32 tys a premium seria G za nie mniej niz 35 tys. Szkoda. Obraz na przekazie testowym trzeba przyznac wgniata w fotel nawet przy calkowitym oswietleniu otoczenia

Pisałem wcześniej, żeby się nie spodziewać rewolucji cenowej w OLEDach dopóki LG ma monopol.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 55''B6V w MM na Bukowskiej w P-niu,jak by ktoś chciał w cenie dużo lepszej niż 15999 to zapraszam na priv.;)

W MM Gdańsk Matarnia również 65B6P zawitał

24.999

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dobra wiadomośc bo ceny sa paskarskie. Niestety już nie powiem co człowieka trafia jak pomysli że w USA może byc tanio a Kraju LG jakby nie patrzeć jest tak samo drogo jak w całej EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to dobrze potestowac....poniewaz dzisiaj miale okazje bycw Olsztynie nie omieszkalem odwiedzic lokalny MM. Prezentowany byl b6 w rozmiarze 65 cali. Mialem fart z kilku powodow. Po pierwsze obsluga byla mila i profesjonalna na dodatek z usmiechem przyniesli mi piloty do sprzetu i pozwolili oblookac...a co najwazniejsze tv byl podlaczony pod enke. No i tu zaczynaja sie schody. Ogladalem glownie na kanalach z grupy canal plus. Na cplus sport2byl mecz i musze przyznac ze jakosc obrazu byla po prostu slaba. Przy tej wielosci ekranu dalo sie ogladac z odleglosci 4m wszystko co blizej to powazna degradacja obrazu. Niestety super obraz nowoczesna technologia oled etc nie pomoze jezeli obraz jest nie referencyjny. Niewatpliwie w samym tv tryb sport masakruje ten obraz dodatkowo. Nawet nie sililem sie na robienie zdjec bo to bez sensu. Jakosc obrazu na ence podobna do mojej a ja mam 100/70. Roznica jedynie w dekoderach bo tu byl ten nowy czarno bialy. Sam system tv jest mega szybki i przyjemny w obsludze. Tryby firmowe obrazu raczej przecietne. Canal plus discovery tez nie wygladal najlepiej. Canal plus akurat wyswietlal material publicystyczny czyli jkosciowo super ale i w tym przypadku 65 cali przytej jakosci obrazu to niestety pomylka.Celowo opisuje wrazenia z tv cyfrowej bo jednak tego uzywamy najwiecej. Oled nie ratuje sprawy w zaden sposob bo nie moze po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wnioski.

Bawiłem się 55" B6 w MM Marki Wawa.

Nc+ słabo.

Ale materiały z pena np. Spider (24p) pokazały, że B6 ma problemy z płynnością.

Za to 30p i 60p bez problemu.

Materiały TOKIO STREET VIEW (UHD YT) miodzio i bez konkurencji.

Nowy test E6:

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1465365585

Najwyższa ocena wszechczasów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie po teście naszych tu specjalistów :) oby tylko nie kazali czekać do grudnia ;) Po co z góry zatapiać Titanica :lol:Tak czy siak obraz powala swoją dynamiką.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To myśleliście, że taki OLED w cudowny sposób wyświetli materiał o słabej jakości strumieniu 1080i na matrycy uhd w super jakości z odległości 1m:-)

Bardzo naiwne myślenie.

Edytowane przez raf7775
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie myslelismy. Po prostu jezeli ktos oglada 2 lub 3 filmy w miesia u z bluray a reszta to tv lub materialy ekhhheeeee z pena powinien zastanowic sie czy wydawac 16k na telewizor bo oled tutaj w niczym nie poprawi sytuacji..... przypominam ze to forum jest dla czytajacych rowniez mniej zaawansowanych userow :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawi sytuację przede wszystkim w dynamice/kontraście obrazu, rozdzielczości oczywiście nie poprawi. Wystarczy włączyć obraz na OLED-zie i na jakimś tv LCD stojącym obok i zobaczyć przy ciemniejszych scenach/ujęciach jak wygląda obraz na obu z nich. Wystarczy nawet jak jest jasna scena i ktoś idzie w czarnym garniturze a im więcej ciemnych obszarów w scenie tym lepiej. A to wszystko przy świetle sklepowym, w domu może być tylko lepiej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie myslelismy. Po prostu jezeli ktos oglada 2 lub 3 filmy w miesia u z bluray a reszta to tv lub materialy ekhhheeeee z pena powinien zastanowic sie czy wydawac 16k na telewizor bo oled tutaj w niczym nie poprawi sytuacji..... przypominam ze to forum jest dla czytajacych rowniez mniej zaawansowanych userow :)

No bez jaj ale jaki tv poprawi ci obraz takiej jakości jak programy typu - PULS TV czy POWER TV itp, rozdzielczość 704x576 i bitrate 1,5-2 mb/s :lol: na mojej plazmie 65 cali to jest gorzej niż VHS i dużo większa dynamika obrazu ale oczywiście po kalibracji na tym OLED-dzie raczej poprawi ten tandetny obraz.Z ciekawości jakie programy oglądasz że tak martwi cię wydanie kupy kasy na referencyjny ekran ? To tak jakby kupił Ferrari i jeździł nim po polnych drogach :D :DJa unikam psucia sobie oczu na jakiś tam tandetnych kanałach.Jak kogoś nie stać na taki ekran to niech po prostu nie wypowiada się na tym forum.Oled długie lata jeszcze będzie towarem luksusowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz i to mocno. to forum ma pomagac wszystki uzytkownikom a niektorzy zwabieni marketingowym belkotem nie zdaja sobie sprawy z wielu czyhajacych na nich pulapek. To ze akurat pisze w watku o nowej serii nie znienia sytuacji. Ubiegloroczna seria czy chociazby model 910 ktory krazyl juz na allegro za 5500 to juz sprzet dostepny dla kowalskiego. Ja pisze tylko zeby ktos nie ogladajacy glownie dobrych jakosciowo materialow nie liczyl ze oled jest remedium na jakosc obrazu.Nie mam pojecia jaki bitrate ma c plus sport ale obraz byl koszmarny na 65 calach. czern paleta barw i kontrast wiele tu nie pomoga a moga nawet zepsuc dodatkowo.

No bez jaj ale jaki tv poprawi ci obraz takiej jakości jak programy typu - PULS TV czy POWER TV itp, rozdzielczość 704x576 i bitrate 1,5-2 mb/s :lol: na mojej plazmie 65 cali to jest gorzej niż VHS i dużo większa dynamika obrazu ale oczywiście po kalibracji na tym OLED-dzie raczej poprawi ten tandetny obraz.Z ciekawości jakie programy oglądasz że tak martwi cię wydanie kupy kasy na referencyjny ekran ? To tak jakby kupił Ferrari i jeździł nim po polnych drogach :D :DJa unikam psucia sobie oczu na jakiś tam tandetnych kanałach.Jak kogoś nie stać na taki ekran to niech po prostu nie wypowiada się na tym forum.Oled długie lata jeszcze będzie towarem luksusowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz i to mocno. to forum ma pomagac wszystki uzytkownikom a niektorzy zwabieni marketingowym belkotem nie zdaja sobie sprawy z wielu czyhajacych na nich pulapek. To ze akurat pisze w watku o nowej serii nie znienia sytuacji. Ubiegloroczna seria czy chociazby model 910 ktory krazyl juz na allegro za 5500 to juz sprzet dostepny dla kowalskiego. Ja pisze tylko zeby ktos nie ogladajacy glownie dobrych jakosciowo materialow nie liczyl ze oled jest remedium na jakosc obrazu.Nie mam pojecia jaki bitrate ma c plus sport ale obraz byl koszmarny na 65 calach. czern paleta barw i kontrast wiele tu nie pomoga a moga nawet zepsuc dodatkowo.

Zgadzam się po części i myślisz że na innych tv jak i na mojej plazmie c+sport wygląda rewelacyjnie ? wystarczy tylko dowalić ostrość na maxa i mamy pikselozę oraz ustawić ustawienie albo raczej tryb obrazu - Dynamiczny i mamy obraz dno.Wątpię aby w MM ustawiali nawet OLED-a na tryb THX albo film , bo dopiero tam obraz jest taki jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...