Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

pierwszy mój post ale forum czytam od ponad trzech lat.

bezpośrednie porównanie w domu dwóch telewizorów Panasonic 65dx900- lg oled 65b6j ,jakość obrazu wygrywa Lg i jest w domu od zeszłego piątku.

A mam odniesienie bo poprzednie moje moje dwa telewizory to Philips 65pus9808.

Pierwszy od grudnia 2014 do maja 2015 ,a drugi od lipca 2015 do kwietna 2016(padła matryca)

Oled LG super tv,piękny obraz(nie wiem co mu zarzucił mjasinsk ,tez mam nc+) tylko brak.........ambilight.

Pozdr.

Edytowane przez Daro64
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glownych zarzutow odnoszacych sie nie do panelu ale do jakosci sygnalu dostraczanego do tv nie wystarczajacego niestety do komfortowego ogladania na 65 calach z przeznaczonej do tego odleglosci. Przykladem niech bedzie canal plus sport hd i ogladany przeze mnie mecz. Wyrazne i przeszkadzajace w odbiorze artefakty cyfrowe wokol pilkarzy i pilki, wpadanie w piksele przy szybkim ruchu. Podalem jakosc sygnalu plus minus 100/60 . Oczywiscie jezeli na to samo spojrzysz z 4 metrow obraz znaczaco Ci sie poprawi (tzn wrazenie Ci sie zmieni) . Odrebny komentarz dotyczyl fabrycznego trybu sport ktory moim zdaniem jest fatalny no ale to akurat nie problem bo mozna skorzystac z wlasnych ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez my w tej Pollandi jestesmy waleni w ......... portfel

http://www.lg.com/us/oled-tvs

najlepsze jest to że u LG zakrzywiona seria C6 ma 3d i jest w cenie serii B6 która nie ma niestety 3d

wychodzi że zakrzywione produkują z jakichś matryc drugiego gatunku skoro w tej samej cenie dodają do nich 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to jest to co potwierdzają wszystkie dotychczasowe testy i różne fora, że B6 jako jedyny model z całej serii ma wyższy input lag w trybie game o ponad 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to by uzasadniało niższą cenę B6 w stosunku do wyższych modeli.

wychodzi że C6 to jakaś podejrzana seria - cena jak B6 a wypasiona jak E6 (3d, niski input lag=mocniejsza elektronika)

oczywiście nie w Polsce - nasze sklepy cenią C6 na dodatkowe 1000-1500 euro w stosunku do cennika LG.

ciekawe czy np. w testach HDR nie wyjdzie w niej HDR z takimi kwiatkami jak w samsungu.

albo że jakieś matryce ma drugiego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to jest to co potwierdzają wszystkie dotychczasowe testy i różne fora, że B6 jako jedyny model z całej serii ma wyższy input lag w trybie game o ponad 50%

Ja input lag mam w d.... bo taki ekran kupuje się do filmów a nie do grania a potem jeszcze narzekania że mi powidoki zostały na ekranie itp. :) Cały szkopu w tym całym OLED to to że zatrzymali się na 65 calach a za 77 cali żądają 25000 $ :lol::D jeśli dalej tak będzie, powiedzmy za 4 lata to ta technologia polegnie niestety !!! My wideofile chcemy OLED-a co najmniej 85 cali do max 30 tyś zł :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musiałyby stanieć lcd w rozmiarze 85cali - skoro topowe modele w tym rozmiarze koszują 60-90 tysi to czemu coś lepszego ma być tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... jak zwykle $ nie równa się euro... ale to chyba już standard od lat w prawie każdym produkcie? Generalnie w czwartek jest oficjalna premiera w Polsce wszystkich nowych OLEDów. Będziemy na miejscu. Pokręcimy wideo, jakiś wywiad ciekawy itd. Powinien ktoś być z Dolby w Polsce. Jak się domyślacie znamy już możliwości wszystkich z nich... Będziemy pomału wrzucać testy kolejnych linii. Od piątku zaczniemy testować lidera czyli G.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musiałyby stanieć lcd w rozmiarze 85cali - skoro topowe modele w tym rozmiarze koszują 60-90 tysi to czemu coś lepszego ma być tańsze

60-90 tyś to masz 98 cali :o :o :o a dla normalnych 84 - więc czekamy 7 lat na OLED-y w takim rozmiarze ;)http://www.ceneo.pl/30676041?tag=familyTiles

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-90 tyś to masz 98 cali :o :o :o a dla normalnych 84 - więc czekamy 7 lat na OLED-y w takim rozmiarze ;)http://www.ceneo.pl/30676041?tag=familyTiles

nie

topowy LCD danego producenta: SAMSUNG UE88JS9500 lub SONY KD-85X9505B

nie kupisz za 30kzł

a ten LG to w średnia półka IPS z kontrastem 700:1 - to taki szał?
przy tej powierzchni to nocne obrazy będą przedstawiać zorzę polarną.

w cenie passata bedzie niestety tylko passat a nie ferrari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale jest stosunkowo tani jak za taki ogrom. A jakość to wiadomo (pytanie czy aby na pewno?) jak wygląda na takich wielkich chociaż... ktoś z nas go widział? testował? Trudno powiedzieć jak te wielkie ekrany teraz świecą. Jak działa na nich HDR itd... +80 to już grube przekątne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba i patrzyłem na niego, jak kupowałem swój ale to o 33% ponad mój budżet było.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dzisiaj zamiast marudzenia, jakis apetiser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ten jest trochę ciekawszy pod kątem HDR i porównania LCD i OLED

Tak by the way Samsung chyba zaliczył wtopę ze swoim topowym modelem. W NIemczech jest już 3 przesuniecie dostaw a w Stanach goście którym udało się kupic (dwóch gości którzy udzielają się na forum) jeden model 65 cali drugi 78 cali obaj zaliczyli identyczne crash. EKrany przestały funkcjonowac po kilku/kilkunastu godzinach użytkowania. Ci ciekawe gość z modelem 78 calowym chciał wymiany i okazał się że w całym USA nie ma ani jednego egzemplarza w sieci Samsunga . Niezłe jaja.

Moze dzisiaj zamiast marudzenia, jakis apetiser.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...