Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć HDR10+ tak, takie info z aktualnego CES bo DX900 nadal zostaje flagowym FALD Panasonic na 2018,no chyba ze na konwencji w lutym w Europie pokażą nowszy LCD tak zaawansowany, ale ponoć mają tylko odświeżyć modele z 2017...

DX900 to nadal Top i jest produkowany na 100% w wersji DX902 czyli UK.

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, miło byłoby dostać aktualizację do HDR10+ jako swoistą rekompensatę braku DV, ale to w końcu Panasonic, więc jakoś specjalnie się na to nie napalam. ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest doprecyzowanie ze modele modele z 2017 dostaną tylko HDR10+, ale Dx900 ma dostać (choć z Panasonic może być różnie), problem jest taki ze ten TV nadal jest oferowany w zasadzie tylko na rynku w UK, sadze ze więcej odpowie EU konwencja w lutym , a najwięcej wejście HDR10+ wraz z nowymi modelami późną wiosną tego roku... i jak znam Panasonic wtedy dopiero oficjalnie da wsparcie dla HDR+10 seriom modeli 2017 i być może 2016 (DX902) jest i był top LCD w UK na ich największym rynku w roku 2017..., stąd między innymi założenie o wsparciu HDR+10 takze w tym modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety DX900/902 nie dostanie HDR10+...., Panasonic ma w [beeep]ie użytkowników...,lub technicznie jest to zbyt skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Mieszkam w UK. Jest okazja kupić panasonic dx902 58 cali za ok £1000. Używany, odnowiony, refurbished. Mam już panasonic dx750 50 cali ale bardzo napalilem się na wyzszy model. Kupować czy czekać aż cena jeszcze spadnie lub spadną ceny oled. Dzięki za każdą opinie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest proste. Wolisz czekać, czy mieć w domu topowy TV?

Dzięki. Wiadomo, mieć topowy tv tylko trzeba pozbyć się dx750.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2017 o 17:35, ma_ko napisał:

Ty widziałeś co wrzuciłeś Samsung Qled lepszy niz Oled I Dx900... Serio???

No tak wynika z tego testu... no chyba, że ja widzę inaczej... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą TV i mam dylemat. Kupić, DX900, ZD9 czy jednak wybrać już jakąś nowszą konstrukcję albo iść w OLED. Widziałem że DX900 można dostać już w okolicach 7k, ZD9 trochę drożej ale budżet założyłem sobie do ok 10-11k max. Co myślicie, iść w DX900 czy coś innego?

Z góry dzięki za radę!

Pozdr

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam dx900 od grudnia 2016 skalibrowany przez pana Macieja Kopera i nie narzekam ale oglądam na wprost Zd9 terz bardzo dobry tv Powiem ci tak weź  do domu LCD weź oleda i porównaj i wtedy podejmij decyzję 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2018 o 15:11, franus122 napisał:

Witam Ja mam dx900 od grudnia 2016 skalibrowany przez pana Macieja Kopera i nie narzekam ale oglądam na wprost Zd9 terz bardzo dobry tv Powiem ci tak weź  do domu LCD weź oleda i porównaj i wtedy podejmij decyzję 

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie troszkę obawiam się tych kątów widzenia, ale głównie oglądam na wprost więc nie powinno być źle. Myślę o OLEDzie ale z drugiej strony rzadko kiedy oglądamy w domu filmy w totalnej ciemności, zazwyczaj pali się jakaś lampka. Niestety nie mam takiej możliwości żeby przetestować LCD i OLEDa w domu, to było by pewnie najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po podpięciu USB nie ma możliwości zmiany ustawień dźwięku z PCM na Bistream? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2018 o 12:08, Sebastian Jasiński napisał:

Zastanawiam się nad zmianą TV i mam dylemat. Kupić, DX900, ZD9 czy jednak wybrać już jakąś nowszą konstrukcję albo iść w OLED. Widziałem że DX900 można dostać już w okolicach 7k, ZD9 trochę drożej ale budżet założyłem sobie do ok 10-11k max. Co myślicie, iść w DX900 czy coś innego?

Jeśli myślisz o LCD, to raczej nie bardzo jest w czym wybierać jeśli chodzi o nowsze modele. DX900 i ZD9 nadal pozostają niedoścignione, a nawet jeśli ukaże się jakiś LCD, który je przebije, to na starcie i tak będzie kosztował takie pieniądze, że nie zmieścisz się w zakładanym budżecie. Jeśli chodzi o te dwa modele, to są w zasadzie bliźniacze, różnią się niuansami, więc dopłacanie do ZD9 wydaje się raczej niezrozumiałe, no chyba, że masz parcie na Dolby Vision. Największą wadą tych telewizorów są kąty, ale jak siedzisz na wprost, to problem w zasadzie nie istnieje. Jaki masz TV obecnie? Jeśli jakiekolwiek LCD na matrycy VA, to nie będzie gorzej pod tym względem.

Co do oleda, to skoro i tak nie oglądasz przy zgaszonym świetle, to nie bardzo wiem, po co kupować telewizor w tej technologii, skoro świadomie rezygnujesz z jego największego atutu. Przy lampce, myślę, że ciężko będzie w ogóle odróżnić oleda od DX900/ZD9...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3/30/2018 o 12:08, Sebastian Jasiński napisał:

Widziałem że DX900 można dostać już w okolicach 7k,

nowy? gdzie jest taka promo? bo wszędzie widzę 58 cali za 9k

a w tej cenie to chyba coś w 65 calach już powinno być - przynajmniej w takiej cenie widzę oled b7

 

w sumie to się nieźle porobiło - oled dużo tańszy od topowego lcd - dziwne że podświetlenie FALD kosztuje taką kasę w technologii znanej od lat - że taki lcd jest aż tak droższy

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim teście? we wszystkich wygrywa OLED

a teraz wychodzi że jeszcze ma sporą przewagę cenową

a wiadomo CCC - dlatego dotąd lcd miały się tak dobrze

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w teście, tylko w codziennym uzytkowaniu. Oferuje genialna czerń która przegrywa z oledem tylko w idealnej ciemni - a nikt raczej w zamkniętej piwnicy telewizora nie oglada. A przy okazji w praktyce ma lepsza jasność niż oledy no i przede wszystkim - brak problemów z powidokami czy wypaleniami co jest nieodłączna cecha technologii oled. Więc kupujac dx900 nie trzeba żyć w stresie grając w fife kilkugodzinny turniej z kumplami czy zostawić na cały dzień włączone bajki na mini mini. Dlatego ten telewizor jest droższy bo ma bardziej uniwersalne zastosowanie oferując jednocześnie najwyższa jakość obrazu.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma inne problemy

- kąty więc tylko jedna osoba ma tą super czerń i poprawne kolory - reszta już ma jakość zwykłego lcd - no chyba że 55 cali ktoś ogląda z 3-4m - wtedy wystarczy ścisnąć się na kanapie i wszyscy oglądają to samo :) 

- przy użyciu kompa jak wyłączysz 100hz to smuży

 

a wypalanie to zdaje się idzie załatwić na gwarancji - to były wady matrycy

 

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, klaus71 napisał:

- kąty więc tylko jedna osoba ma tą super czerń i poprawne kolory - reszta już ma jakość zwykłego lcd

 

Czyli strefy wygaszają się tylko dla 1 osoby która siedzi na środku? :lol: 

Wybacz, reszty twoich wypocin komentował już nie będę bo żal się wdawać w tak płytka polemikę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...