Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pikardo napisał:

Witam. Po zmaganiach z lekturą forów, testów o DX900, ZD9 i Oledów oraz własnymi myślami zdecydowałem się na Pansonica 65DX900 i Xbox one S jako źródło UHD. O wyborze Panasonica zdecydowały: 1/lokalizacja TV w mocno nasłonecznionym salonie (do tego rodzina w przeciwieństwie do mnie :wacko: nie lubi "wygaszania" salonu wieczorem)-  za jakiś czas w sypialni wyląduje Oled jak technologia się ustabilizuje i ceny, 2/bardzo dobre parametry DXa i recenzje (najważniejsza dla mnie była na tym forum - dziękuję!),  b.dobry HDR. Zmagałem się z wyborem m-y Sony Z9 i Panas DX. Przesądził Test Macieja (uzupełniony o HDR) i ... zdecydowanie cena. 

Miałem czekać na obniżki po Świętach, ale Saturn obniżył (od wczoraj chyba) cenę Panasonica 65DX900 do 14.999zł i do tego dopłaca 100zł do każdego wydanego 1000zł w formie bonów ... czyli dalsze 10% (bony na 1500zł się wyda na bieżąco). To jeszcze nie jest cena jak w GB ale już blisko.

Dojdzie jeszcze kalibracja i mam nadzieję na długo będzie przyjemność z korzystania ze sprzętu :)

Życzę wszystkim udanych wyborów :D

No dokładnie to samo zrobiłem wczoraj w Saturnie. Telewizor wyszedł 13500 ( 1500 w bonach do Piotra i Pawła ) Także cena ok. Z pierwszych testów mam jakiś problem z modułem CAM Polsatu cyfrowego. Raz działa raz nie działa. Co do obrazu hmm delikatnie widzę różnice na korzyść jednak plazmy. Nie wiem co będzie po kalibracji... Może ktoś z forum posiada ten telewizor i moduł cam Polsatu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na link nizej.

http://poradnik.kz1.pl/index.php?page=modulci

Jesli nie bedzie poprawy kliknij   na drugi link ,czyli na forum saturier , sa tam poruszane problemy z modulem polsatu w tunerach satelitarnych i telewizorach ze slotem na modul.

http://forum.satkurier.pl/topic/247-moduł-cam-ci-ci/page-196

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vista34 napisał:

No dokładnie to samo zrobiłem wczoraj w Saturnie. Telewizor wyszedł 13500 ( 1500 w bonach do Piotra i Pawła ) Także cena ok. Z pierwszych testów mam jakiś problem z modułem CAM Polsatu cyfrowego. Raz działa raz nie działa. Co do obrazu hmm delikatnie widzę różnice na korzyść jednak plazmy. Nie wiem co będzie po kalibracji... Może ktoś z forum posiada ten telewizor i moduł cam Polsatu?

Na 100% jest to kwestia ustawień :) Miałem dokładnie to samo wrażenie w stosunku do mojej plazmy. Nie miałem jeszcze okazji zaprosić do siebie Pana Maćka w celu skalibrowania ekranu, ale na razie sam pobawiłem się ustawieniami i w tym momencie mój DX900 bije plazmę na głowę :) Wyjściowymi ustawieniami są dokładnie znajdujące się pod linkiem: Ustawienia DX900. Polecam skorzystać :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się do klubu szczęśliwych posiadaczy 900:DNie wiem może to jest spowodowane szokiem jakości obrazu:D,ale nie mogę znalezć wyłącznika czerwonej kontrolki telewizora:wacko: nawet po przeczytaniu instrukcji(mam nadzieję ,że jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tylko się nie pochlastaj ze szczęścia :D a ja i tak wolę oled-a, jednak te kąty jeśli tak jak ja ogląda się raczej z boku, robią ogromną różnice na oledzie ale poniekąd zazdroszczę lepszego obrazu niż moja 65VT60 ;) ale za te 3 latka oled od Panasa rozwali wsio :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlastał się nie będę:lol: .Wcześniej miałem plazmę panasa i tez nie mogłem narzekać na jakość obrazu Ja akurat oglądam na wprost

I co z tego jak dalej nie wiem gdzie jest ten wyłącznik czerwonej kontrolki:wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zakupiłem na dniach 58 dx900 i zaczynam z nim zabawę mam pytanie co do obrazu 4k i YouTube.

Jak wywołuje opcje obrazu podczas otwarzania filmów wyskakują mi parametry obrazu. W którym podane jest dimension i resolution. Jeśli chodzi o resolution to maksymalnie co pojawiło mi się to 2560/1440 oraz dimension 1920/1080*2.

Czy jeśli chodzi o resolution to nie powinno być tego więcej czyli 3840/2160 aby było pełne 4k?

 

IMG_0967.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chyba wybiorę Panasonica TX-65DX900 zamiast Sony ZD9 (KD-65ZD9)  , głownie tv do Ps4 Pro a po tej aktualizacji z input lag bd chyba dobrym wyborem xD

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2016 o 12:15, Swordfish1981 napisał:

Cześć. Zakupiłem na dniach 58 dx900 i zaczynam z nim zabawę mam pytanie co do obrazu 4k i YouTube.

Jak wywołuje opcje obrazu podczas otwarzania filmów wyskakują mi parametry obrazu. W którym podane jest dimension i resolution. Jeśli chodzi o resolution to maksymalnie co pojawiło mi się to 2560/1440 oraz dimension 1920/1080*2.

Czy jeśli chodzi o resolution to nie powinno być tego więcej czyli 3840/2160 aby było pełne 4k?

 

IMG_0967.JPG

Ktoś coś podpowie jak to z tym YT na dx900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. DX900 dojechał i podzielę się pierwszymi wrażeniami. Na wstępie podkreślam, że przesiadam się ze starocia SONY tylnoprojekcyjny sprzed 12 lat (dalej zwany "zombi")- salon! Przy zakupie ważny był dla mnie "idealny obraz" do filmów oraz sprawność "sieciowa" - komunikacja, dogadywanie się z serwerem i "multimedialna" - odtwarzanie z różnych źródeł zdjęć własnych filmów oraz "internetowa" - youtuby, netflixy i inne.

Na początku pozytywne zaskoczenia (w stosunku do zebranych informacji, obserwacji i własnych oczekiwań)
+ 65" to bardzo dużo! mam spory salon i zastanawiałem się nad 75/78 - ceny jednak nie te, ale teraz wiem, że 65 to bardzo dużo plus
+ po własnym ustawieniu wg "kalibracji" z AVForums (Fido podał powyżej) - kolory, jasność, ogólny odbiór lepiej niż spodziewałem się po przejaskrawionych wystawach sklepowych. Liczę, że po profesjonalnej kalibracji będzie jeszcze lepiej. Łyżka dziegciu dalej ;)
+ szybkość reakcji na polecenia z pilota - punktem odniesienia był całkiem nowego i "dobrego" Sony z sypialni (wyrobił mi na długo ostrożność w tym zakresie do tej firmy) ale i bez tego ... czasy reakcji są bardzo szybkie 
+ multimedialność - szybkość reakcji, uruchamiania aplikacji i mocno zaskakująca szybkość odtwarzania - pierwsze testowane pliki 4K (choć rozdzielczości nie jestem pewien) bardzo dobrze się odtwarzają (obawiałem się zacięć). U mnie połączenie z routerem kablowe. Do tego zakresu będzie też trochę "minusików" ale dalej ...
+ fajnie, intuicyjnie rozplanowany pilot główny, dobrze leży w ręku, no może przydałoby się podświetlenie ...

Zaskoczenia na "minus" ... hmmm nie wiem czy pisać bo trochę kasy poszło :unsure:
- "Kąty" - w teście oczywiście opisane, w sklepie obejrzane, własne nastawienie do problemu pozytywne - bo oglądam (filmy) na wprost ... ale ... dopiero w domu, w odniesieniu do mojego zombiaka (gdzie "kąty" od dawna nie miały znaczenia :D) i przede wszystkim w stosunku do ... naprawdę świetnego obrazu "na wprost" ... oddalając się od osi degradacja jakości jest "negatywnie" zaskakująca - podkreślam moje własne warunki i oczekiwania bo każdy testujący o tym pisał przy DX900 i ZD9. Ta uwaga nie jest dla "profesjonalistów"/"hobbystów" zmieniających plazmę na plazmę a potem na super LED i OLEDA ...a dla tych co mają "słaby TV" a teraz się szarpną na nowy super TV ... super jakość spada mocno (nie będę porównywał do mojego zombiaka bo bym mocno przesadził). Nawet moja żona i dzieci już na to zwróciły uwagę. Ale rozwiewając wątpliwości - filmy będę jak i poprzednio oglądał na wprost ... a w innych sytuacjach nie ma to znaczenia. Kupuję też uchylny wieszak na ścianę i zawsze każdy sobie dopasuje (chyba, że będzie nas dużo ;)). Tak więc oczywista, opisana w testach rzecz trochę mi namieszała i mówiąc uczciwie to największe (ale nie tragiczne) zaskoczenie.
- trochę nieprzyjemne zaskoczenie to Panasonic nie chce odtwarzać wszystkich formatów plików video ... nie mam tego zbadanego jeszcze dokładnie, ale ZD9 odtwarzał. Większość fanów TV/HD/UHD będzie miała to za nic, ale dla mnie to ważne ... niestety nie do końca dowierzam, że Pansonic to zmieni aktualizacją

Różności/niespodzianki, których trzeba się raczej nauczyć czy przyzwyczaić niż oceniać:
* mocno rozbudowane menu z ustawieniami - absolutnie przerasta moje oczekiwania i zdolności poznawcze. Ale jak pisał Maciej w teście to zaleta bo można wiele zrobić w tej maszynie. Na kalibrację się zapiszę to może i trochę wiedzy liznę (choćby czego nie dotykać ;))
* jak się wychodzi z opcji menu FireFoxa guzikiem cofania to ... nagle opuszczamy FFoxa ... może da się to inaczej skonfigurować ... ale dziwne choć do oswojenia
* jak ktoś zacznie korzystać z TV a nie poczyta instrukcji to może mieć kłopot z USB ... uprzedzam, są 3 gniazda, najniższe służy do obsługi HDD ... już myślałem, że mi dysk spaliło :D

Na koniec już bez kategorii (bo wiedziałem, że tak będzie i był to świadomy wybór, argumenty podałem wcześniej) ... trochę brakuje efektu WOW OLEDA ... fani Kina i prowadzący to Forum piszą o tym w różnych miejscach. Piszę to dla sprawiedliwej osobistej oceny ... 

Zamykając Pierwsze Wrażenia ... bardzo się cieszę z zakupu. Teraz czas na uruchomienie mojego źródła UHD, które właśnie przyszło - XBOX ONE S :) ... przy okazji będzie też rozrywka z synem ;)

Jak poprzednio, życzę niezdecydowanym udanych wyborów, może moje spostrzeżenie pomogą innym ...za albo przeciw :)

PS Maniunio szukał wyłącznika czerwonej kontrolki ... jest z tyłu, prawy bok - środek zaraz za krawędzią :ph34r:

 

 

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Z tylnej projekcji to niezły przeskok. Ominąłeś ze dwie epoki po drodze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka (uczę się :huh:):
+ fajnie, intuicyjnie rozplanowany pilot główny, dobrze leży w ręku ... i jest podświetlenie! (nie zauważyłem wcześniej)

Odnośnie  "tylnej projekcji" z poprzedniej epoki ... tak jest jak się czyta fora i w kolejnych edycjach plazmy Panasonica były jakieś błędy, które była nadzieja, że znikną w następnym roku ... i tak nadeszła era OLEDA i ostatni oddech LCD od Sony i Panasonica ...ale już UHD, HDR no i działające (choć nie na 100% multimedia) ... trudno było się oprzeć by nie wskoczyć do tego pociągu TVtechnologia :) 

Dalsze kroki ...właśnie XBOX S ładuje sobie odtwarzacz UHD B)

 

Edytowane przez pikardo
błędne powtórzenie poprzedniego wpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasciciele Pasikonikow, nadszedl czas proby. Poszewchnie uwaza sie, ze jedynymi seryjnymi modelami telewizorow na rynku, mogacych sie poszczycic kompatybilnoscia z HGL, trzecim obok Dolby Vision i tzw HDR10 modelem dystrybucji HDR, sa telewozory Panasonika z 2015 i 2016.
Kto ma dostep do proxy umozliwiajacego ominiecie geoblokady IP brytyjskiego IPlayera moze zobaczyc 4 minutowy klip z przyrodniczej serii BBC Planet Earth II zrealizowanej w 4k UHD HDR.

Zrodlo:flatpanelshd.com
http://flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1481200051

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, binary napisał:

No wlasciciele Pasikonikow, nadszedl czas proby. Poszewchnie uwaza sie, ze jedynymi seryjnymi modelami telewizorow na rynku, mogacych sie poszczycic kompatybilnoscia z HGL, trzecim obok Dolby Vision i tzw HDR10 modelem dystrybucji HDR, sa telewozory Panasonika z 2015 i 2016.
Kto ma dostep do proxy umozliwiajacego ominiecie geoblokady IP brytyjskiego IPlayera moze zobaczyc 4 minutowy klip z przyrodniczej serii BBC Planet Earth II zrealizowanej w 4k UHD HDR.

Zrodlo:flatpanelshd.com
http://flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1481200051

To jest być może jakieś wyjaśnienie dlaczego Panasonic nie aktualizował swoich modeli 4K (poza bodaj 800) z 2015r do dekodowania HDR, pomimo tego, że przypomnę iż CX700 w teście Maćka (tryb SDR) latał z kontrastem do nawet ponad 50 000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good point.
Boze, co ja napisalem, a wyedytowac sie teraz juz nie da. Bez polskiej klawiatury i tezaurusa juz chyba nie moge pisac wiecej ze smartphone'a.
Przepraszam wszystkich, mam nadzieje, ze pomimo bledow wszyscy zrozumieja o co chodzi wlacznie z niedomowieniem. Mianowicie udostepniana probka filmu jest przygotowana pod odbiorniki kompatybilne z HLG (Hybryd Log Gamma). Grypa mnie wykancza i przekrecam wszystko bardziej niz zwykle.

Jeszcze raz przepraszam wszystkich czytelnikow.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.
Okazuje sie nieatety ze "spalone gary" i zadnego HLG Pasikoniki dzisiaj nie zobacza. Demko podobno wyrzuca z butow ale odpo2iedz Panasonic UK (na gorze strony) rozwiewa nadzieje.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Eavforums%2Ecom%2Findex%2Ephp%3Fposts%2F24488824&share_tid=2060098&share_fid=66987&share_type=t&share_pid=24488824
Panasonic DX902B owners thread part 2


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w media na 58 spadła do 9999 i już brak dostępności w saturnie 65 jest za 14999zł 

 

Pytanie. czy jest jakaś różnica między 65 a 58 poza wielkością??? 

Edytowane przez KozMic
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KozMic napisał:

Cena w media na 58 spadła do 9999 i już brak dostępności w saturnie 65 jest za 14999zł 

 

Pytanie. czy jest jakaś różnica między 65 a 58 poza wielkością??? 

za 9999 sa egzemplarze z ekspozycji. W saturnie sa jeszcze w 3 oddzialach w Polsce. We Wroclawiu byly 2 jeszcze wczoraj i juz znikly.

Jade jutro do poznania ogladac jeden egzemplarz. Bede probowal wejsc tez w tryb serwisowy i sprawdzic czas dzialania matrycy o ile to bedzie mozliwe. Czas na zwrot 30 dni

Bralibyscie 58" gdybyscie wiedzieli ze ze TV dzialal na ekspozycji 3 miesiace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wychodzi na to że już są to ostatnie sztuki tz. Tylko z ekspozycji? Nie ma możliwości kupna nowego Fabrycznie zapakowanego 58' DX900? za 9999,- 

Czy owszem jest nowy tylko w normalnej cenie... Chociaż faktycznie ciut lipa z tego co ceneo pokazuję: http://www.ceneo.pl/43661173#mh=F5g9cUwb01009panasonict57aG3xCiwWQEPsVzrXl3yEkyhOQpTqyQrQml8MjDAZs9iEQFYGPWkO8JD5KF5uwx1pHrjbUSqDOvDqTnhNxY6-pWuG9hzDQ5ESuJHC7S6XMb-0NBhTRITNFKpzzsnWvv73Tp9TJ9rU7e4rBV6cRuX_MN8R8lRv0ION8cCnEsf6U1EQ248Ar9yY9ic_hCNjx0

Podobnie ktoś pisał z dostępnością 750 i  780.

Patrze teraz na Panasonic PL to za model 58' http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory-led/tx-58dx780e.html chcą tyle jak by to był świeżak po >CES 2016 :D Nie wspominając o DX900. No chyba że ceny nie są aktualizowane u nich nie mam pojęcia. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w media jak się da wpłacam zaliczkę i zamawiam 58dx900. 

 

Tylko proszę o odpowiedź czy model 58 różni się czymś od 65 nie licząc rozmiaru???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media 58 niedostępne w saturnie 3 szt warszawa Kraków Katowice. wziąłem 65 w media z ekspozycji za 14500 z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat. W cenie 

 

Edytowane przez KozMic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikardo dzięki za podpowiedż :rolleyes:( co prawda wiedziałem już wcześniej -telefon do panasonic polska:lol::lol:) Zamówiłem panasa razem z montażem na ścianie ,a jeszcze do tego mały remont w domu -także trochę chyba się zakręciłem:D i nie wiedziałem dokładnie gdzie to jest:rolleyes:( a może ten wiek 6 krzyżyk i cały czas pod górkę:lol:)

Ps W plazmie był z boku widoczny a tu jest schowany:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...