Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6401 TEST Android TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tomiq napisał:


Nie jestem żadnym expertem.
Ale za 3343 zł w promocji w Saturnie
55 cali. 4K/UHD, HDR, Android Tv, ambilaight, matryca 120Hz. To takie warunki tego tv moim zdaniem czynią go najlepszym w tej cenie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Masz racje - na papierze, w teorii wygląda to znakomicie. Niestety w praniu skróty i systemy nie dają obrazu a przede wszystkim panel, który siedzi w danym modelu, a tam jest slabiutki o niskim kontraście i słabej czerni IPS, plus jeżeli jest tam matryca od LG (to trzeba by sprawdzić) nie ma pelnej rozdzielczosci 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się i opinie są różne. Ponoć jest pełno zwrotów na zawieszający się system itd... :/

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje - na papierze, w teorii wygląda to znakomicie. Niestety w praniu skróty i systemy nie dają obrazu a przede wszystkim panel, który siedzi w danym modelu, a tam jest slabiutki o niskim kontraście i słabej czerni IPS, plus jeżeli jest tam matryca od LG (to trzeba by sprawdzić) nie ma pelnej rozdzielczosci 4K. 

Owszem czerń mogła by być czarniejsza, a programy na android nie wieszać się w ogóle. Ale czy możesz w tej cenie wskazać jakąś sensowną konkurencję?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz w 49 pus 6561 moze byc, trzeba tylko bawic sie ustawieniami. Slabe podswietlenie matrycy powoduje ze kolor np. zielony wyglada w kazdym miejscu inaczej - takie chocby smugi/plamy widoczne.
Youtube sie wiesza. problem z odczytaniem zawartosci 4k. Nie umiem polaczyc sie po wifi. Wykrywa lacze ale nie potrafi sie polaczyc.
Wiecie jak zrobic aktualizacje? Online nic nie wyszukuje (przewodowo).
Czy aktualizacja pomoze?? :((

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z 4K No z tym tylko ze sie Wilno ładuje. WiFi widziałem i sie łączy Mój bez problemu. A zawsze można przez USB zaktualizować

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie orzez usb, a skad wziac aktualizacje?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

A czy ktoś miał problem z wieszającym się androidem? Wifi jest problematyczne, youtube teraz wcale nie działa.. ładuje filmik obojętnie jaki i koniec, zwiecha. Próbowałem znaleźć upgrade na necie jakiś ale bez skutku.
Ktoś miał takie problemy i je rozwiązał ? Mam szczęście i trafiłem znowu na bad pixel:/ oddaje ten tv ale nie wiem czy wziąć go po raz kolejny :/

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nikt nie ma takich problemow albo wszyscy tylko sie nie chca przyznac

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tomiq napisał:


Owszem czerń mogła by być czarniejsza, a programy na android nie wieszać się w ogóle. Ale czy możesz w tej cenie wskazać jakąś sensowną konkurencję?
 

Przede wszystkim Samsung - jest kilka modeli do wyboru. Osobiście jednak wolałbym wyłożyć nieco więcej i kupić Panasonica lub Sony.

Dla mnie tv z kontrastem 1000:1 to nieakceptowalna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego samsunga albo sony bys proponowal?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

UE50KU6000 ? Co powiecie?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim Samsung - jest kilka modeli do wyboru. Osobiście jednak wolałbym wyłożyć nieco więcej i kupić Panasonica lub Sony.
Dla mnie tv z kontrastem 1000:1 to nieakceptowalna opcja.

Wszystko ok. Ja nie mówię że nie można kupic lepiej ale drożej. Moje pytanie było takie co w tej cenie kupię lepszego.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już w kilku sieciówkach mówili mi sprzedawcy, że android wiesza się i będzie się wieszał... Nawet po aktualizacjach bo ciągle coś zmieniają..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomiq napisał:


Wszystko ok. Ja nie mówię że nie można kupic lepiej ale drożej. Moje pytanie było takie co w tej cenie kupię lepszego.
 

Wybacz moje lenistwo nie chciało mi się wchodzić na strony sklepów i w dodatku napisałem może niezbyt precyzyjnie - dowolny Samsung na VA da sporo lepszy obraz od Philipsa i zapewni bardziej stabilnego smarta.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz moje lenistwo nie chciało mi się wchodzić na strony sklepów i w dodatku napisałem może niezbyt precyzyjnie - dowolny Samsung na VA da sporo lepszy obraz od Philipsa i zapewni bardziej stabilnego smarta.

Ależ nie no rozumiem. Może i tak jest.
Jednak mi chodzilo że o tych parametrach nie lubisz lepszego tv w tej cenie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o philipsa pus6561 to bardzo duże wrażenie zrobił ambilight i pilot z qwerty :-) ...
PS. czy ktoś wie jaki jest input lag w samsungu ue50ku6000?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cytak napisał:

Jeżeli chodzi o philipsa pus6561 to bardzo duże wrażenie zrobił ambilight i pilot z qwerty :-) ...
PS. czy ktoś wie jaki jest input lag w samsungu ue50ku6000?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

1080p @ 60Hz (Game Mode)
19.8 ms
 
4k @ 60Hz
20.4 ms
 
4k @ 60Hz @ 4:4:4 
36.7 ms
 
4k @ 60Hz + HDR 
20.4 ms
 
4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR 
36.7 ms

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

KU6300 to u nas właśnie wspominany KU6000 żeby nie było wątpliwości.

 

50" UN50KU6300 UN50KU6300FXZA UE50KU6000 UN50KU630D UN50KU630DFXZA

 

Od tego modelu odbiło mnie strasznie zdjęcie na dole z zestawieniem innych modeli i wyraźne rozmazanie przy grze w Rocket League, wygląda to mega słabo.. :/

Pewnie kwestia matrycy natywnej 50Hz

http://i.rtings.com/images/reviews/ku6300/ku6300-group-large.jpg

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to inputlag ladny, tylko rozmycie kiepskie faktycznie. W samsungu jest tez info jak sie wlacza game mode, ze grafika moze sie pogorszyc.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj tel. z kimś z bok Philips. Na pytania dot. zawieszającego się systemu i problemów ogólnie - tv nie wlącza się, problem z wifi:
- zawiechy systemu: trzeba zaktualizować i dla pewności zainstalować tv ponownie, żeby nie było ryzyka, że są pozostałości po jakiejś poprzedniej aktualizacji w tv.
- tv nie chce się włączyć, nie reaguje - wina urządzeń zewnętrznych typu demoxer itd., powodują często, że trzeba wypiąć dekoder z tv lub sam tv z zasilania i wszystko wraca do normy....
- wifi - najprawdopodobniej problem z aktualizacją, jeżeli wykluczymy problemy z dostawcą internetu i problemy z routerem

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Sami oceńcie odpowiedzi.....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

PS. odnośnie Samsunga UE50KU6000.
Da się tam wykorzystać ten minimalistyczny pilot smart? dokupić go..
Czy matryca 50Hz oraz karta sieciowa bez standardu 802.11AC wystarczą do materiałów w 4K? USB3.0 też tam brak.
Cena oczywiście robi swoje...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Ktoś coś ? :-)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2016 o 14:27, Tomiq napisał:


A więc tak ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego tv. Android ma to do siebie że czasem coś się zawiesi. Mi zawiesza się co jakiś czas Kodi. Oraz pilot jest na podczerwien co zmusza do wycelowania go w tv. A przyzwyczajony jestem do tego ze klikam gdzie chce a i tak reaguje :)
Czekam na android 6.01 na tv już najnowsze philipsy go mają.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Hej,

Długo już masz ten tv? Naczytałem się masę opinii negatywnych nt. wieszającego się andka, problemów z odpaleniem tv, że trzeba często wyłączać z zasilania tv żeby uruchomić go ponownie i jestem przerażony... :/

Z kolei kumpel ma PFT6510 i po aktualizacji jest mega zadowolony ...

Opinii pozytywnych nt. PUS6561 jak na lekarstwo. Egzemplarz, egzemplarzowi nie równy ? Czy raczej chodzi o użytkownika? (bo negatywne opinie choć ogólne to powielają się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam długo. Ale jest obszerny test i jeszcze więcej info. Wpisz w Google hdr pod strzechy to Ci wyskoczy. Poczytaj :) i ja nie musiałem noc wylaczac żeby działało. Ale owszem Kodi mi się czasem wiesza. I trzeba pamiętać że pilot jest na irda więc trzeba dobrze celowac w tv :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pus6501 od pus6561 rozni sie tylko ambilight 2 i 3 stronny ? czy jest jeszcze cos? (nie pisze o cenie :) )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, pus6501 od pus6561 rozni sie tylko ambilight 2 i 3 stronny ? czy jest jeszcze cos? (nie pisze o cenie )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



Podbijam temat :-)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Jakie jest Wasze zdanie na temat Natural Motion w tym tv?Wiadomo ze 60hz szału nie robi wiec warto sie wspomóc ulepszaczem jednak używać go tylko w filmach czy cały czas(podczas normalnego oglądania tv )?Zauwazylem,ze nie raz powoduje jakby rozmycie szczegółów,nie  zawsze ale jednak się zdarzyło. Ten uplynniacz to marketingowa ściema czy przydatna funkcja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zlotyhh napisał:

Witajcie!Jakie jest Wasze zdanie na temat Natural Motion w tym tv?Wiadomo ze 60hz szału nie robi wiec warto sie wspomóc ulepszaczem jednak używać go tylko w filmach czy cały czas(podczas normalnego oglądania tv )?Zauwazylem,ze nie raz powoduje jakby rozmycie szczegółów,nie  zawsze ale jednak się zdarzyło. Ten uplynniacz to marketingowa ściema czy przydatna funkcja? 

PNM jeśli już to na minimum, ale jak dla mnie to nawet minimum powoduje, że z filmu przechodzimy w karykaturę filmu - postacie latają wręcz w powietrzu, a jak jest jakakolwiek szybka scena to tak jak piszesz występują rozmycie oraz artefakty. Na 6561 używałem tylko Clear LCD On, PNM Off.

Największą bolączką właśnie jest to, że PNM nawet na Minimum niewiele się różni od medium i maxa, przez co nie da się tylko troszeczkę płynności dodać. Dużo lepiej wypada skala 1-10 w tego typu sytuacjach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2016 o 12:43, Fallen93 napisał:

PNM jeśli już to na minimum, ale jak dla mnie to nawet minimum powoduje, że z filmu przechodzimy w karykaturę filmu - postacie latają wręcz w powietrzu, a jak jest jakakolwiek szybka scena to tak jak piszesz występują rozmycie oraz artefakty. Na 6561 używałem tylko Clear LCD On, PNM Off.

Największą bolączką właśnie jest to, że PNM nawet na Minimum niewiele się różni od medium i maxa, przez co nie da się tylko troszeczkę płynności dodać. Dużo lepiej wypada skala 1-10 w tego typu sytuacjach.

Witam czy ma ktos problem z tak zwanym efektem brudnej matrycy na jasnym tle jest to bardzo denerwujace nie wiem co z tym zrobic prosze o pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinhary1 napisał:

Witam czy ma ktos problem z tak zwanym efektem brudnej matrycy na jasnym tle jest to bardzo denerwujace nie wiem co z tym zrobic prosze o pomoc.Pozdrawiam.

DSE to jest trochę cecha technologii, natomiast co dalej zależy generalnie od tego  jak silne jest zjawisko, czyli jak bardzo przeszkadza w normalnym oglądaniu. Generalnie na serwis Philipsa ciężko liczyć, więc optymalnie jest wymiennic na inny egzemplarz lub kupić inny tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...