Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6401 TEST Android TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na forum kupił jeszcze ten telewizor? Zastanawiam się na jego zakupem, ceny zaczynają się już od 2499 zł. Planuję głównie zakup pod nowego xboxa. Nie jestem jakimś znawcą. Czy te 60 Hz to będzie mało jak będę ogłądał zwykłą TV lub online Eleven Sports? Czy do tej kwoty jest ktoś w stanie polecić coś podobnego/lepszego?

Jak wygląda skalowanie zwykłego sygnału, nie rozmywa obrazu, da się oglądać bez denerwowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę forum i zapoznanie się z opiniami osób które miały i oddały albo mają i z serwisem się bujaja. Philipsowi spadła jakość i trzeba być mocno ostrożnym przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jestem zadowolony. Mieszkam w UK, kupiłem w Argos, nic nie smuży, tani 4k bez wodotryskow, nie używam na nim androida ponieważ mam Nvidia Shield Tv podpięte hdmi. Zaktualizowałem tylko w nim oprogramowanie. Wszystko działa jak powinno.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez go mam i wszystko smiga jak nalezy, obraz bardzo dobry ale trzeba sie po bawic z ustawieniami ekranupod kontem kontrastu i tym podobne. Ambiliht bajka , za te pieniadze dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

•Stability 
•Out of memory error fixed
•process ord.droidtv.eum has stopped when exit help mode
•PQ of SDR is applied to HDR content after power cycle
•Set is not going back to full standby after 6am
•Wi-Fi Connection is lost after Standby Wake up (Wake on Wireless ON)
•BT RC connection loss issue observed after standby wake-up

W/g i zgodnie z opisem. ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, marcinhary1 napisał:

A na polski????

Stabilność
• Z błędem pamięci stałej
• Proces ord.droidtv.eum został zatrzymany, gdy tryb pomocy exit
• PQ SDR jest stosowana do treści HDR po włączeniu zasilania
• Zestaw nie jest powrót do pełnego trybu czuwania po 6 rano
• Połączenie Wi-Fi jest tracona po czuwania obudzić (Wake on Wireless ON)
• BT RC problemem utraty połączenia obserwowano po gotowości wake-up
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinhary1 napisał:

A na polski????

Po polsku, to mogę Ciebie pozdrowić i życzyć długiego i szczęśliwego życia. :D;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim - jestem całkiem nowy na forum.

Mam pewne pytanie dot. właśnie modelu 49PUS6401 - chodzi o podświetlenie matrycy. Po włączeniu tv zaraz po zakupie pojawił mi się widoczny punkt podświetlenia matrycy. Czy jest to specyfika podświetlenia czy jakiś defekt?  

Dodam, że z tego względu wymieniłem tv na nowy i w tym nowym mam już takie "podświetlenie" z dwóch stron... Pech czy ten typ tak ma ?

W załączniku zdjęcie poglądowe :/ (punkt z prawej strony w dolnej części ekranu)

20161123_233301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno tak być!

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka



Tylko ten sam temat na 2 tv? ://
Chcialem zostac przy philips - sprawdzic na wlasnej skorze...
Zaczalem nawet myslec nad 49pus6561 ale w obu przypadkach to samo podswietlenie i matryca IPS.
Ma ktos jakies doswiadczenia?

PS. ten defekt/efekt zanika jak patrzy sie z góry ... pocieszenie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71ad9ad5536f289b41995d876c623017.jpg
Pus6561 zero tego typu nieprzyjemnych widoków

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym - istotnym elementem. duza jest roznica w jakosci? Ok. 380zl roznicy w cenie..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

71ad9ad5536f289b41995d876c623017.jpg&key=f953d7083eebe46a87ef51da51437d56c1c61c7540f766343eefc05a61a40d9e
Pus6561 zero tego typu nieprzyjemnych widoków

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka



PS. Masz z nim jakieś problemy? Zawiesza się, nie reaguje, itp.? Android bez zarzutów?


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć jak od praktycznej strony to wygląda? (ktoś miał bądż ma ten tv)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytak to co masz to ewidentna wadą podświetlenia tego egzemplarza (light bleeding). Natomiast słaba, srebrzaca się czerń i niski kontrast to po prostu cecha matryc IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nt. matryc IPS naczytałem się tutaj i teraz mam mętlik... Nie jestem tak głęboko w temacie. Wcześniej miałem Samsunga 46EH5300... Faktycznie dla laika jest taka duża różnica? Warto inwestować w tego philipsa? Oprócz matrycy Podzespoły mi pasują: karta wifi w standardzie 802.11ac, usb 3.0, 4xhdmi w tym 2.0 i 1.4, procesor dosyć dobry - tak mi się wydaje no i android - jestem ciekaw...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym - istotnym elementem. duza jest roznica w jakosci? Ok. 380zl roznicy w cenie..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



PS. Masz z nim jakieś problemy? Zawiesza się, nie reaguje, itp.? Android bez zarzutów?


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


A więc tak ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego tv. Android ma to do siebie że czasem coś się zawiesi. Mi zawiesza się co jakiś czas Kodi. Oraz pilot jest na podczerwien co zmusza do wycelowania go w tv. A przyzwyczajony jestem do tego ze klikam gdzie chce a i tak reaguje :)
Czekam na android 6.01 na tv już najnowsze philipsy go mają.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Trochę się zraziłem tymi 2 sztukami z wadą podświetlenia :/

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Cytak to co masz to ewidentna wadą podświetlenia tego egzemplarza (light bleeding). Natomiast słaba, srebrzaca się czerń i niski kontrast to po prostu cecha matryc IPS. 
am wrażenie, że to wada tego modelu.. 2 egzemplarze w tym samym miejscu :/ ? Albo ja przesadzam.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cytak napisał:

Nt. matryc IPS naczytałem się tutaj i teraz mam mętlik... Nie jestem tak głęboko w temacie. Wcześniej miałem Samsunga 46EH5300... Faktycznie dla laika jest taka duża różnica? 
 

Czy duza dla laika? Jeden kolega na naszym forum, co był laikiem kupił LG (to tez IPS), cos było nie tak, oddal. Kupił inny TV (z bardzo dobra VA żeby być uczciwym) - po podlaczeniu, podziekował i napisał nam tak: "mam wrażenie, ze teraz mam oleda". 

Różnica w silnym słońcu, za dnia jest ale niezbyt duza, ale jak juz nie ma dużo światła w pomieszczeniu gdzie ogladasz (szarowka, wieczór, słońce lekko za chmurami) to różnica jest od sporej do gigantycznej.

Natomiast IPS lepiej wypada jak ogladasz z dużego kąta i tylko wtedy.

53 minuty temu, cytak napisał:

Dzięki za opinie. Trochę się zraziłem tymi 2 sztukami z wadą podświetlenia :/
am wrażenie, że to wada tego modelu.. 2 egzemplarze w tym samym miejscu :/ ? Albo ja przesadzam.
 

Taka seria, Philips niestety ostatnio tnie koszty zbyt mocno. Poza tym to dość tania seria a wtedy ryzyko zawsze rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka seria, Philips niestety ostatnio tnie koszty zbyt mocno. Poza tym to dość tania seria a wtedy ryzyko zawsze rośnie.

A co byś polecał w tej cenie? do ok 3tys.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cytak napisał:


A co byś polecał w tej cenie? do ok 3tys.
 

Jeżeli nie musisz oglądać pod dużym kątem to na bank cos na matrycy VA. W tej cenie zbyt nie poszalejesz, ale przede wszystkim ocen własnym okiem w sklepie - cos z Sony, Samsung, Panasonica. 

Swego czasu był genialny model, o którym ten od LG pisał - CX700, CX680 ale jego juz chyba nigdzie nie ma. Potrafił rozjechac się w kontraście od ok.4000 do 60 000 :1. Ten Philips ma bodaj 500-1000:1.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że akurat Pus6561 jeśliby chodzi o stosunek jakości do ceny nie ma sobie równych.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tomiq napisał:

Ja jestem zdania że akurat Pus6561 jeśliby chodzi o stosunek jakości do ceny nie ma sobie równych.
 

A możesz to uzasadnić - szczególnie jeśli chodzi o podstawowy zupełnie obszar- jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz to uzasadnić - szczególnie jeśli chodzi o podstawowy zupełnie obszar- jakość obrazu?

Nie jestem żadnym expertem.
Ale za 3343 zł w promocji w Saturnie
55 cali. 4K/UHD, HDR, Android Tv, ambilaight, matryca 120Hz. To takie warunki tego tv moim zdaniem czynią go najlepszym w tej cenie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...