Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6401 TEST Android TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Philips ma świetne parametry na papierze, w konfrontacji z rzeczywistością nic z tego nie zostaje - wystarczy poczytać testy (a nie radosna twórczość kikiego) oraz zapoznać się z opiniami użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko kiki chwalił ten telewizor. Ja kończę, bo to dygresja, a autorowi nie o to chodziło i tytuł wątku zdecydowanie wskazuje na trochę inny obszar tematyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wygląda sprawa kompatybilności telewizorów serii PUS6401 z modułami CI od NC+ i CP?

Ma jakieś znaczenie, że telewizor zakupiony z angielskiej dystrybucji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

zastanawiam się nad zakupem Philips 49PUS6401 with HDR.Test jak widzę całkiem pozytywny, ale komentarzy  sporonegatywnych o marce...czego w innych krajach chba aż tak nie widać. Miałem już kupować ten telewizor ale po przeczytaniu tego co tu opiszecie sam nie wiem...biorę pod uwagę również LG 49UH650V  with HDR. Który lepszy...nigdy nie miałem tv lg...znajomi mailei i...nie polecjaą z powodów róznych mniejszych czy większych awari. Mam kinoskopowy 21 cali Philips w domu i po latach głos działa duzo gorzej i kolory zółte stały się bardziej intensywne...żadnej naprawy od 15 lat...ale to były inne czasy :) To jak z tym Philipsem jest...warto go brać czy nie? Za Philipsem przemawia gwarancja 2 lata, gdzie lg daje mi tylko rok. Nie jestem maniakiem TV więc pewnie na połowę rzeczy o których piszecie nie zwrócę uwagi jako domowy laik ;)

 

PS. Kiedyś pisałem na tym forum ale zapomniałem nick i hasło więc to moje drugie konto ;) Wtedy szukałem podobnej wielkości tv głownie pod gry i sport...Również brałem pod uwagę Philipsa...w kompanii Samsunga Curved (6300?). Kupiłem 23 cale FHD monitor...Philipsa i jestem mega zadowolony...ale nadal tv nie ma :D tzn kest jakiś Logic 23 cale ale nie mam jak na nim polskiej tv odbierać bo nie ma połączenia z internetem (mam tylko dekoder Sky).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to średni pomysł, podobnie LG. Idź do sklepu i poproś sprzedawcę o Hisense with VA panel, będzie sporo lepiej i pewnie taniej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anonwlasbie...chcialem.też.zapytac o tą markę...nic na.forum.chyba o nich nie ma...gdzies.czytalem w necie ze.sa.robione na jednej.tasmie.z TCL...ale czy to sa dobrete TV?

Ps. Skoro to średni pomysł to czemu w teście jest "Polecany". Skąd ta rozbieżność w opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, niziolek211 napisał:

Skoro to średni pomysł to czemu w teście jest "Polecany". Skąd ta rozbieżność w opinii?

Wszystkie telewizory testowane na forum są "polecane". :P

Tylko różny stopień jeszcze polecania jest, wiem, też nie jestem zwolennikiem tej metody.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, niziolek211 napisał:

Anonwlasbie...chcialem.też.zapytac o tą markę...nic na.forum.chyba o nich nie ma...gdzies.czytalem w necie ze.sa.robione na jednej.tasmie.z TCL...ale czy to sa dobrete TV?

Testów Hisense nie ma, bo w Polsce nie ma dystrybucji tej marki. TCL ma lepszy (sporo) obraz od Philipsa, niemniej podobno niezawodnością nie grzeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...no to czemu nie polecacie dwoch wyżej wyminionych tv...jeden philips drugi, lg? Moze jakas inna alternstywa w podobnej polce.cenowej??? To skoro te.modele sa takie kiepskie to jak zle musza byc nizsze modele? Malo te tv nie kosztuja wsię porownaniu do tanszych modeli...wiadomoze ze high end to inna jakosc ale i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa - Hisense, tanie Samsungi na VA, tanie Panasonici na VA. Philips używa fatalnych paneli IPS, LG niewiele lepszych, żadna filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...no a jakie modele? Interesuje mnie cos ok 50 cali. tak ogolnie pisac do mnie to nic nie daje heheh bo sie nie znam...hi wiem jaki model jest dobry...wiem tylko ze im wiecej hz to lepiej. Prosze o jakies przykladki modeli abym mogl sprawdzic dostepnosc i. Ceny ? chialbym ten tv miec na dluzej niz tylko na rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, niziolek211 napisał:

Aha...no a jakie modele? Interesuje mnie cos ok 50 cali. tak ogolnie pisac do mnie to nic nie daje heheh bo sie nie znam...hi wiem jaki model jest dobry...wiem tylko ze im wiecej hz to lepiej.

Idziesz do sklepu w UK, oglądasz tv w/w marek, wybierasz sobie ze 3 co Ci najbardziej się podobały i wtedy myślimy.  Im więcej Hz to wcale nie lepiej, szczególnie że producenci podają zupełne bzdury w specyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem kolego, że słaba ta podpowiedź...idź do sklepu i sobie wybierz...w sklepach w UK masz 80% tv OLED. JVC i Samsungi wyglądają najgorzej. Philips i Blaupunkt najlepiej...Polaroid nawet lepiej niż Sony więc słabo z tym porównaniem. Podałem dwa modele i napisałeś, że nie bo nie...i żadnej alternatywy po za markami. Może ktoś inny bardziej fachowo doradzi w tej sprawie. Zawidłeś mnie Krzysiek...oj zawiodłeś ;)  ale może jednak coś podpowiesz...Problem z Hiense jest taki, że wszędzie go sprzedają, ma mase dobrych opiniii na sklepach i w sieci..natomiast nie ma gdzie go zobaczyć na żywo...większość sprzedaż online z dostawą do domu. Ceny też są kuszące. Może coś wiećej o tym producencie mi podpowiecie czy warto? Co do hz to uwierz mi ale jest różnica 50hz matryca, a 200...jestem laikiem w tym, ale nawet ja widzę ogromną różnicę. 

 

Pozdrawiam serdecznie!

Ooo..może ten model?

 

 Hisense H50M3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w UK nie mieszkam, więc co do Hisensa nic nie podpowiem - mam zwyczaj, że polecam tylko te modele, z którymi miałem stycznosc.  W UK dawno nie byłem, ale coś mi się czuje, że z tym 80% oled to sporo przesadziłeś, na rynku nie ma nawet takiego lineupu aby zapełnić duży sklep oledami w 30% :D  Tak więc nie czuj się zawiedziony tylko rusz cztery litery i popatrz po markach Panasonic, Samsung, Sony. 

PS. Co do Hz to mi chodzi kolego o takie w specyfikacji, które nie mają nic wspólnego z tymi faktycznymi. Pisałem Ci o tym powyżej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stocku to chodzi mi o to, że w sklepie na 40 wystawionych tv masz ok 25-30 OLED :) Przynajmniej w moim regionie..może w jakiś mega sklepach w Londynie jest większy wybór. 

 

Z tego co znalazłem na niemieckich stropnach to jest ten Hiense klasyfikowany wyżej niż Samsung UE55KU6079..

 

A to kolego może polecisz jakieś konkretne modele Panasaonica, Samsunga i Sony? Jakaś alternatywa dla wspomnanych wyżej Philipsa i LG w podobnej cenie? Podaj kilka, a ja spradzę dostepność i   będę coś wiecej wiedział jak się w tym poruszać. Z góry wielkie dzięki.

 

Coś wyczytałem ale może źle zrozumiałem, że Hisense to jest częśc Lowe, która ma zyskać rynek mniejszych tv. Dają 2 lata gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, niziolek211 napisał:

Co do stocku to chodzi mi o to, że w sklepie na 40 wystawionych tv masz ok 25-30 OLED :) Przynajmniej w moim regionie..może w jakiś mega sklepach w Londynie jest większy wybór. 

Cos słabo patrzyłeś i liczyłeś, albo byłeś  w dziwnym sklepie. Wszystkie dostępne w 2017r modele oled znanych marek to coś z okolic 10 modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtracę się, ale w dużym Currys-ie a to przeważnie monopol z rtv w uk, stoi około 10 oledów na 50 tivików wystawionych a więc to jest 20%. Pozdrawiam również z "krainy deszczowców" ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps samsungi wyglądają bajgorzej? Wolne żarty...One wyglądają i świecą najlepiej....pardon! Najjaśniej! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ubmnie w poblizu niebma.takiegonduzego Currysa...jest mneijszy i heh..rzeczywiwcie swieca jasnobsamsungi co akurat nie jest to fajne dla.oczu... moze  Ty kolego.polecisz cos ciekawego z wysp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele już na półkach...stare są jeszcze ale mało, a tych starych fhd to już w ogóle nie uświadczysz...w uk...to nie polska, że długo leży/stoi taki czy inny model a w necie to już w ogóle wszystko kupisz jeszcze.
Nie wiem co jest w Twoim sklepie i nie doczytałem ile masz kasy? Wnioskuje że z £500 max skoro te lg 650 czy philipsa chciałeś brać?
Nic innego nie kupisz a hdr w nich to pic na wodę szczególnie w lg gdzie jego jasność nie pozwala pokazać tego dynamicznego efektu ani trochę!
Doczytałam że w sumie to masz wywalone, poprostu chcesz nowy fajny tivik do 50" tak?
Bierz philipsa, on bodajże świeci jasnością 350 nitów choć to IPS o czym zaraz, a lg to chyba tylko ze względu na pilota magicka i sterowanie nim po ekranie kursorem i webos (system) bo na panelach IPS to strasznie słaby kontrast ( około 4x gorszy niż w panelach VA) i jasność, ale za to dobre kąty oglądania, tylko kto jest takim masochistą by siadać pod oknem i patrzeć z powiedzmy 120° ???...
Czerń też do bani.
Tylko coś na matrycy VA by jakoś to wyglądało, bo o podświetleniu nie będę pisał, za dużo by czasu zjadło choć i tak się rozpisalem ;) I tak będzie krawędziowe (direct lub fald to 2-3x więcej kasy) a w/w telewizory to właśnie krawędziówki co nie jest jakaś ujmą, po prostu 80% tak ma. ;)
Niektóre lepiej funkcjonują, niektóre gorzej...Jedne z boków oświetlają matrycę od tyłu, a inne z dołu i góry itp.itd.
Jeśli mają samsunga Full HD ku6400 to byłby dobry wybór, no chyba, że chcesz 4k?
Proponuję poczytać z kilka dni tutaj różne tematy, co to jest 60-120Hz, hdr, szeroka paleta barw, panele ips i va czy mva itp itd, wtedy będziesz wiedział bardzo dobrze czego oczekujesz i co kupić, inaczej się nie da, bo zaproponuje Ci coś z 60Hz i będziesz oglądał szybkie sceny , meczyk, zacznie smużyć itp i się wkurzysz.. ;)
Pozdr.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Sorrki, trn samsung ku6400 to jest 4k ;) Pomyliło mi się.
Ma b.dobry uplynniacz więc śmiga super, mecze itp. Polecany od dawna tylko chyba już niedostępny w uk, sprawdź w necie. Wpisz ten model i "zakupy" w googlee

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

To 40, 49 i 55" model. Widzę że są online w uk.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Znowu błąd, mój błąd...sorry...
Ten philips 6401 ma podświetlenie Direct led ale to pewnie tylko kilka stref nie kilkadziesiąt czy kilkaset jak FALD.
Doczytałem też, że ma tylko 8bitów kolor (szału w odtwarzaniu materiałów Ultra hd nie będzie, tym bardziej, że szeroką paletę kolorów DCI-P3 pokrywa również tylko w 68% (85> i wyżej to minimum) tak więc szału nima...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za dużo konkretnych informacji. Chcę wydać ok 400-500funtów. Tv będzie wykorzystywany głównie do Sky, DVD i BR..czasem może coś UHD ze Sky lub Netflixa. Jeżeli będzie fajny input lag to...czasem pogram w WoT z kompa. Chodzi mi też głównie aby móc na nim w jakiś sposób obierać jakieś polskie programy telewizyjne. Gdzieś czytałem, że jest chyba program Kodi i dzięki niemu można to robić ale on podobno jest tylko na androidzie. Nie wiem ile w tym prawdy. Jestem na tyle laikiem, że będąc dziś w Currysie muszę stwierdzić, że obraz OLED za prawie 2500tysia jest gorszy niż w o połowie tańszym SUHD. Stałem i patrzyłem na różne TV i rzeczywiście LG ciemniej wyświetla obraz i z boku widać też słabiej niż Panasonic. Natomiast tv u mnie będzie na wprost. Internetu w tv używać nie będę...mam do tego inne urządzenia. Oczywiście chciałbym mieć płynny obraz podczas filmów, ale może nie aż taki jak w teatrze...w sklepie lecieli Avengersi...i Hulk był super.wyraźny ale...jego ruchy były jak z gry, a nie z filmu. Natomiast zapewne jak 70proc klientów nie.zauwazę.różnicy, że jeden model od.drugiego ma gorszą.czerń czy coś. Nie jestem maniakiem TV ale uwielbiam kinomatografię....ale zawsze od lat oglądałem ją w kinie i nadal uwazam, że zaden tv nie dorowna temu co serwuje kino...ale z powodu pracy i rodziny mam mniej czasy na kino wiecletnie zostają mi filmy w domu. Sądzę nawet, że jakis tv z przed dwóch lat byłby mi zupełnie wystarczający ? A co z tymi Hisense czy np Sharp? Nie za bardzo mam zaufanie do tychmnie marek....natomiast nie chce przepłacać za sama marke. Budżet jest ograniczony...możliwości jak widać również. Dzis wjade Currysie kupilem.zamiast TV...mikser...chociaż żona będzie zadowolona ?

Mówisz, że ten samsung moze.byc ok? LG chyba definitywnie odpada bo jestnie ciemno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino? Hmm...polemizowałbym szczególnie w uk!...(za jasny obraz, aż napisałem do jednej z sieci).
Tak, lg odpada, ale ciężko o coś innego z Twoim budżetem.
Do pięciu stów online kupisz tego samsunga 49".
Nic innego nie widzę dla Ciebie.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Kodi na androidzie. Tylko philips i sony go posiadają.
Obraz z suhd samsunga daje po oczach, to fakt ale nie o to tylko chodzi. Z boku na lg raczej lepiej widać bo panele ips które są w 90% tych tv mają właśnie dobre kąty.
Płynny obraz możesz zawsze wył albo zniwelować uplynniaczem- niektóre tv mają dwa suwaki do tego inne jak np Panasonic tylko cztery opcje do wyboru: wył.min.sredni i max. Tylko minimum daje ciut lepszy efekt bez tzw.efektu teatru czy też gry jak to ujołeś. Wyższe,droższe modele Panasa mają już te dwa suwaki dzięki którym będziesz miał kompromis pomiędzy efektem teatru a tzw."kinowym szarpaniem" czyli 24 klatkami na sekundę do których tak żeśmy się poniekąd przyzwyczaili.
Ten samsung chyba też ma te dwa suwaki poprawiające ten problem ale ręki uciąć nie dam ;)
Czerń da się zauważyć, szczególnie wieczorem i właśnie na tv od LG bo świecą słabiej i mają paradoksalnie jasną czerń co wiąże się również z kontrastem którego u nich praktycznie nie ma! (1000:1... :( )
Dlatego proponuję Ci wzięcie czegoś na matrycy VA która daje ten lepszy kontrast i czerń, która zależna jest też od podświetlenia ;)
Tym się kieruj i sprawdzaj jakiś tivik np na www.displayspecification czy ma matrycę va czy ips wpisując w ojienko wyszukiwania na ich stronie.
Cóż...pomogłem na tyle na ile umiem. Powodzenia w zakupie.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Tu masz dyskusję o tym tv kontra jakiś lg serii 6 (ips, badziewie itp.itd.) ;)

https://hdtvpolska.com/forum/index.php?/topic/38363-Samsung-UE55KU6400-vs-LG55UH661

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeona odradzam ? 

 

Dzięki za dobrą podpowiedź. Skupiam się na tym samsungu co poleciłeś. A co z tymi Chinczykami? Dość.mocno są oferowane wszędzie i mają dobre oceny od użytkowników. Cena również jest dobra. 

 

Ps. Samsung ma.tylko rok gwarancji?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odeona odradzam  
 
Dzięki za dobrą podpowiedź. Skupiam się na tym samsungu co poleciłeś. A co z tymi Chinczykami? Dość.mocno są oferowane wszędzie i mają dobre oceny od użytkowników. Cena również jest dobra. 
 
Ps. Samsung ma.tylko rok gwarancji?
 

A nie mam pojęcia ile ma samsung gwarancji...(?)...
Chinczyki..hmm...sam dopiero odkryłem to cuś ;)
Poczekaj, poczytaj...choć kilka dni i zawęź poszukiwania do dwóch, max 3 modeli.
Ps.tego philipsa pus6401 ma kolega i sobie chwali. Niby ciut lepszy 6561 ale nie wiem o ile droższy??
Ambilight w philipsie niby robi robotę, zwiększa poczucie czerni...taki chłyt marketingowy by oszukać nasze oczy ;)
Kodi zawsze możesz sobie mieć z niezależnego ,dodatkowego sprzętu, przynajmniej będzie chodziło wszystko idealnie bo systemy operacyjne w tibikach czasami odmawiają posłuszeństwa no i nie są tak dopracowane. Tak samo ma się android- zobacz jak chodzi w telefonie a jak w tv.
Ja mam dekoder z pl, by być spokojny i mieć dobrą jakość za dość niewielkie pieniądze (pakiet za 99zł- mam wszystko ze sportem wł. A to w przeliczeniu na zarobki w uk "tylko" £20! ;) )
Sam się zastanawiam nad zmianą tv, ale raczej celuję w jakiegoś samsunga z hdr, .... seria ks jak 7000 czy zakrzywiony 7500 lub 9500 ze spawalniczą jasnością! ;)
Nie chcę downgrade z mojego panasonica cx700 niestety bez aktualizacji do hdr choć śmiało mógłby go mieć bo i świeci bardzo dobrze (640nitów) i ma 10 bitów z poszerzoną paletą barw dci-p3 90-95% w zależności od źródła info. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników Philipsa 49PUS6401/12 spotkał się z podobnym problemem jak na załączonym filmiku?

Zwróćcie uwagę na białe kwadraty które pojawiają się pomiędzy literą U i W. Problem z funkcją natural motion. Po jej wyłączeniu już tego nie widać ale moim zdaniem upłynnianie ruchu wygląda lepiej gdy jest włączone. Można coś z tym zrobić? Czy to kwestia oprogramowania?

20170621_195417.mp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...