Skocz do zawartości
pmcomp

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując...

Żadnej tam wódy ni Johny Walkera,

Najlepsza w świecie jest wyrwinera,

Nie jestem żadnym Jamesem Bondem,

Więc mi nie pieeerdol tutaj tym prądem!

Skończ już fanzolić te pierdy chłopie,

Odejdź i pogrzeb w oscyloskopie.

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o zaletach dobrego zasilacza. Nie ma co się kłócić, każdy woli mieć coś lepszego niż badziew. Domyślam się, że na dobrej zasiłce sprzęt będzie pracował zdecydowanie bardziej stabilnie. Cały czas jednak unikasz odpowiedzi na pytanie "jaki ma wpływ na jakość wyświetlanego obrazu". Tak jak pisałem wcześniej nie znam się na tym i chciałbym poczytać opinię fachowca (nie ma tu żadnego sarkazmu).

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz tego co napisałem. Zmień zasilacz w tym Samsungu na lepszy, dokonaj testów i nam napisz. Ja tego nie robiłem i nie mam zamiaru.

Nawet Maciek Koper tego nie robił.

Przyczepiliscie się lepszego obrazu jak rzep psiego ogona. A może matryca pożyje dłużej? Albo podświetlenie LCD będzie bardziej równomierne i nie będzie cyrków z równomiernością i świetlówki pożyją dwa razy dłużej? Albo kondensatorów na płycie procesora szlag nie trafi? A wiesz jak lampa w projektorze jest wrażliwa na stabile zasilanie? I na pewno pożyje dłużej na lepszym.

Ktoś to badał? Ja wiem ze swojego doświadczenia, że teraz księgowi wpychają do sprzętu AV najtańsze i najgorszej klasy elementy żeby zaoszczędzić. Sprzęt ma żyć krótko, żebyś za chwilę kupował kolejny player i telewizor.

O wpływie na audio już nie piszę bo to oczywiste jak zasilanie działa na część analogową.

Czy jeszcze dużo razy mam to powtarzać? Bo już mi się nie chce.

Chcecie to wierzcie moherowi, bingoo, binaryemu i innym moim fanom. Oni maja odpowiednie, wykształcenie i doświadczenie i wiedzą przecież lepiej ode mnie. Mamy wolny kraj, każdy robi jak chce, mówi co chce ... co nie zwalnia od ... myślenia.

I tego wszystkim życzę ... pomyślcie. A jak nie wiecie to chociaż zróbcie wcześniej mały research w necie. parę linków podałem.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba nie czytasz tego co ja napisałem. Jestem laikiem w tym temacie, nie mam sprzętu ani wiedzy do robienia pomiarów, dlatego pytam Ciebie. Jeżeli Ty również tego nie robiłeś (i nie masz zamiaru) to po co tak bronisz swojej tezy? Teoria pozostaje tylko teorią..... Przyczepiliśmy się tego obrazu bo płyty i playery UHD mają dużo wspólnego z jego jakością. Naszym zdaniem zasilacz w odtwarzaczu nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu w TV. Nie miałem i nie mam ochoty się droczyć. Niestety nic nowego się nie dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby dobrze smakują ale wędką nałapiesz ich więcej.

Powtórzę, nie będę robić eksperymentów po to żebyś ty się dowiedział.

Ja swoje wiem. Dlaczego ... też napisałem.

To Twój wybór "komu wierzysz".

Wiesz kto to jest?

635629016751755478.jpg

Podpowiem ... "zrób to sam".

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra starczy.

Skoro już wiemy, ze sekcja zasilania to podstawa, to może pora przejść do przewodników,

Otwieram starą zajawką, o żywym kablu HDMI, sprzed 5 lat.

http://www.cnet.com/news/ericsson-ceo-is-a-human-hdmi-cable-and-hes-not-afraid/

Caly watek tutaj:

http://hdtvpolska.com/topic/25044-kable-hdmi/?p=266560

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po HDR w tym roku przyjdzie nam nowa linia telewizorów ze SSAS czytaj super stabilny adapter sieciowy :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jedno dobre zdanie:

Transmisja cyfrowa, to transmisja cyfrowa albo chodzi albo nie. Jedynym efektem kiepskich przewodów (cyfrowych rzecz jasna) będą zniekształcenia na ekranie (mroczki, dropy, zerwana synchronizacja, brak obrazu).

A to najbardziej mi sie podoba:

HDMI jest najgorszym rozwiązaniem jakie do tej pory powstało

Natomiast jeśli ktoś nie wierzy, czyli nie słyszy, wływu kabli głosnikowych czy interconnectów na dźwiek przesyłany analogowo, zapraszam do siebie, zostanie to nausznie pokazane i udowodnione.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jedno dobre zdanie:

Transmisja cyfrowa, to transmisja cyfrowa albo chodzi albo nie. Jedynym efektem kiepskich przewodów (cyfrowych rzecz jasna) będą zniekształcenia na ekranie (mroczki, dropy, zerwana synchronizacja, brak obrazu).

A to najbardziej mi sie podoba:

HDMI jest najgorszym rozwiązaniem jakie do tej pory powstało

Pozdro

Święta prawda. Najbardziej bawią mnie ludzie którzy widzą różnice w kolorach czy lepszej jakości obrazu na droższym kablu hdmi :mellow: A samo hdmi? Nie było w historii tak popie... kabla jak hdmi. Ilości wersji i problemów z tym związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnały cyfrowe audio/video mogą byc przesyłana z odpowiednimi protokołami przez 4-o parową skrętkę komputerową. Zapewne można tam nawet zaimplementować odpowiednie zabezpieczenia.

Ale w HDMI chodziło i chodzi o kasę i o licencje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzilo o to, ze sygnal wideo ( tu przedluzenie HDMI, moze byc rowniez przesylany z sukcesem przez tak marny przewodnik, jakim jest ludzka skora.

Przegapiles kwintesencje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary,u Ciebie też prąd jest bardziej wq..ny z rana ? Pewnie to niewyspany prąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz co zerkać bo dla ciebie to czarna magia, he, he, he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdym znał się na czarnej magii, to już dawno nie mógłbyś nic napisać na forum... niestety nie znam się i muszę czytać te żałosne wypociny... szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...