Skocz do zawartości
pmcomp

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moderacja może te wszystkie "prundowe" posty wrzucić do osobnego tematu czy po raz kolejny rozwalacze tematów będą górą ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp@ sugerujesz jakieś skrajności, a ponieważ sam w żaden sposób nie jesteś w stanie udowodnić, że zasilacz ma realny (i postrzegalny przez ludzkie oko) wpływ na jakość kolorów RGB przy przesyle cyfrowym, to więc odpowiedzialność za udowodnienie tego absurdu zrzuciłeś na Macieja Kopera. Ten nawet jak już zresztą napisał, że testował już przyrządami twoje absurdy i różnic w kolorach RGB urządzenia ani on sam błędów nie odnotowały (i zresztą jest to logiczne przy przesyle cyfrowym). Mimo to dalej Ci mało i sam twierdzisz, że wiesz lepiej. Możesz sobie wymyślać, że twoje oczy dostrzegają różnice w zależności od klasy zasilacza, ale wątpię czy tutaj ktokolwiek ci uwierzy w takie niestworzone rzeczy.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nikomu nie muszę udowadniać. Skoro twierdzicie, że zasilanie nie ma pływu na działanie urządzeń cyfrowych to żyjcie z tym dalej. Mam to głęboko.

Maciej Koper jest wysokiej klasy specjalistą od kalibracji ekranów ze wspaniałą wiedzą i doświadczeniem nt. reprodukcji obrazu i innych aspektów z obrazem związanych ale z całym szacunkiem z tego co wiem wykształcenia i wiedzy nt. zasad działania, budowy, pomiarów, technologii urządzeń elektronicznych nie posiada.

Masz rację, normalny uzytkownik takiej wiedzy nie posiada ... a powinien. Tak jak raczej posiada, że do samochodu należy lać dobre paliwo a do żołądka ładować dobrą żywność. A szczególnie wtedy jak zabiera głos w temacie.

:angry: :angry: :angry:

Na nikogo nie zrzuciłem obowiązku udowadniania. To Maciej twierdzi, że używanie wszelkiej maści kondycjonerów nie wpływa na jakośc obrazu. Kondycjonerów, a nie zasilaczy. Pokazałem więc drogę, prostą, jak to można sprawdzić. Ja nie muszę. Sobie niczego nie musze udowadniać.


BTW prosze zmienić tytuł wątku na:

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki jednym wielkim uproszczeniu zrozumiałym dla wszystkich.

Pmcomp jakby ten cały przekaz cyfrowy funkcjonował jak ty piszesz

to internet mieniałby prawa działać.

Pisze to z kompa podłączonego do internetu przez router wifi

z chińskim badziewnym zasilaczem, tak jak setki milionów innych ludzi na tym świecie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro twierdzicie, że zasilanie nie ma pływu na działanie urządzeń cyfrowych to żyjcie z tym dalej. Mam to głęboko.

Wciąż nie odpisałeś na post Macieja Kopera.

No i znowu to robisz. Pmcomp, po raz kolejny powtórzę: napisałem konkretnie o wpływie prądu (w tym zasilaczy) na odtwarzacze Blu-Ray, nie na działanie wszystkich komponentów cyfrowych jakie istnieją. Czy ty to widzisz? No kurczę przecież, masz czarno na białym co napisałem, wiec ustosunkuj się proszę... Chyba, że na laborkach testowaliście jak zmienia się obraz pod wpływem słabych zasilaczy impulsowych w odtwarzaczu blu-ray, to proszę napisz wnioski i przede wszystkim opisz przyczynę.

Tutaj co natomiast napisał Maciek Koper. Napisz odpowiedz konkretnie co do jego wypowiedzi, a nie zmieniaj dalej temat. Napisz jakie różnicę dostrzegasz swoimi oczyma, czy są kolory inne, ostrość lepsza, no co konkretnie uległo zmianie? No skoro dla Ciebie degradacja jakości obrazu jest tak oczywista, to powinno się ją zmierzyć, oraz dostrzec. Jak nie odpiszesz na te pytania, to będzie dla mnie oznaczać tylko tyle, że sam tych różnic nie dostrzegasz.

Ja np. parę lat temu napisałem jednemu gostkowi na tym forum (nie pamiętam już nicku a nie chce mi się szukać), że dostrzegam różnicę po włączeniu sygnału 4:4:4 względem 4:2:0, to zostałem wyśmiany, że gadam głupoty, bo a takiej różnicy miało nie być, bo ludzkie oko miało nie dostrzegać kompresji na chromie. Mimo wszystko zrobiłem porównanie, które pokazało takie rzeczy i temat był zamknięty. Jeśli ten Twój zasilacz ma wpływ na jakość obrazu, to bezsprzecznie dałoby radę uchwycić takie różnice w jakości obrazu, a odpowiedzialność za udowodnienie Twojej tezy leży na Tobie, a nie na Macieju Koperze.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, nie przeczytałeś?

Nic nie będę udowadniać bo nie muszę.

Będę powtarzać jak mantrę : jeśli ktoś nie widzi albo nie słyszy różnicy to nie znaczy, że jej tam nie ma.


W taki jednym wielkim uproszczeniu zrozumiałym dla wszystkich.

Pmcomp jakby ten cały przekaz cyfrowy funkcjonował jak ty piszesz

to internet mieniałby prawa działać.

Pisze to z kompa podłączonego do internetu przez router wifi

z chińskim badziewnym zasilaczem, tak jak setki milionów innych ludzi na tym świecie.

A działa idealnie? Nigdy nie miałeś kłopotów z pobieraniem plików które nie chciały się otworzyć? Pomimo korekcji błędów podczas transmisji?

Sprawdzenie CRC chyba pokazało Ci to naocznie. A przecież wszędzie po drodze było CYFROWO. W systemach korekcji błędów transmisji !!!

A jak pobierałeś np. jakiś fotografie i gdzieś po drodze zgubiło sie kilka bajtów to widziałeś różnicę?

A jak kiepski zasilacz w komputerze "cienko pierdział", poleciały kondensatory na płycie to nie miałeś zwiech systemu, niebieskich ekranów czy startowania Windowsa tylko do pewnego miejsca?

A jesteś pewien, że to że raz strona otwiera ci sie wolniej a raz szybciej to wina przepustowości łącza czy może różnych "błędów" po drodze.

I właśnie to, ze te setki milionów innych ludzi nie ma problemów to nie znaczy, że one nie istnieją.

WAM ta cyfra to już się na mózg rzuciła. Że albo jest dobrze czyli jedynka 5V albo niedobrze czyli zero 0V. Albo jest obraz albo go nie ma. Albo jest dźwięk albo go nie ma. Nie widzieliście i nie słyszeliście nigdy zniekształceń w sygnałach dźwiękowych? Nigdy? A niestabilności, oscylacje, zakłócenia. A takich stanów na bramkach w urządzeniach cyfrowych są niewyobrażalne ilości, a sam procesor składa się z dziesiątków milionów takich bramek.

Prosze, bardzo ogólnie nt. obrazu: http://www.telewizja.waskowiec.pl/telewizja-cyfrowa-dvb/jakosc-sygnalu/112-kiedy-powstaja-znieksztalcenia.html

Teraz tutaj: http://zto.mchtr.pw.edu.pl/download/22.pdf

Operacje na cyfrowych obrazach są operacjami matematycznymi. A stany napięcia w ukłądach cyfrowych też są operacjami matematycznymi ... zależnymi od zasilania. Bo tak to działa !!! Jedynka = 5V, zero = 0V (w uproszcieniu, jak jest, pokazałem). A znaczące jest jeszcze sposób przejścia ze stanu zero na jeden i na odwrót.

Kształćcie się dalej sami.

Zastanów się. Poczytaj, Dokształć. Jest duzo książek na ten temat. Zawsze można rozpocząć nowy fakultet. Mi nie musisz niczego udowadniać tak jak ja nie musze Tobie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, może i coś tam się dzieje. Ale, że się coś dzieje nie oznacza, że to widać na ekranie. Już widzę ciebie i ślepy test gdzie lekko zmodyfikowane wyświetlacze kalibracją czy ogólnymi ustawieniami obrazu robią cię w konia. Ja się pytam po raz dziesiąty: w jaki sposób objawi się na ekranie telewizora lepszy zasilacz w tym odtwarzaczu? Nie wrzucaj jakiś wykresów tylko powiedz po ludzku. Jakie zmiany zaobserwuję?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tobą nie gadam, nie ma z kim i o czym. Dlaczego ... już kiedyś napisałem.

Z MOJEJ STRONY KONIEC W TEMACIE.

Wszyscy moi adwersarze, którzy nie widzą i nie słyszą różnicy są jak miliony much. Smacznego.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TY ???

Gratuluję.

Właśnie takiego znaFcy się po tobie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zły prąd, nie widziałem obrazu... Zadzwoniłem do RWE i za pół godziny przyjechał miły pan z wiadrem dobrego prądu. Znów widzę obraz. Teraz wiem co to jest zły prąd.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę udowadniać bo nie muszę.

Będę powtarzać jak mantrę : jeśli ktoś nie widzi albo nie słyszy różnicy to nie znaczy, że jej tam nie ma.

Poświęciłem czas i przeczytałem dokładnie temat, tak aby nie ocenić pochopnie. Nie kłam proszę, że odpisałeś Maciejowi na tą konkretne pytanie, ot zmieniłeś temat, ale nie odpowiedziałeś wcale na pytanie (a które powtarzał Ci ciągle Maciej). Ja pytanie powtórzyłem, a skoro natomiast odpisujesz "nic nie będę udowadniać bo nie muszę" to sam sobie tylko opinię wystawiasz. Skoro nie potrafisz odpowiadać na proste i konkretne pytania, a jedyną odpowiedz jaką dajesz to "nie będę udowadniał swojej tezy bo nie muszę" to zasługujesz na reprymendę od moderatora, a może nawet bana, gdyż robisz sobie jawne żarty z ludzi, oraz zaśmiecasz forum.

Chłopie, może i coś tam się dzieje. Ale, że się coś dzieje nie oznacza, że to widać na ekranie. Już widzę ciebie i ślepy test gdzie lekko zmodyfikowane wyświetlacze kalibracją czy ogólnymi ustawieniami obrazu robią cię w konia. Ja się pytam po raz dziesiąty: w jaki sposób objawi się na ekranie telewizora lepszy zasilacz w tym odtwarzaczu? Nie wrzucaj jakiś wykresów tylko powiedz po ludzku. Jakie zmiany zaobserwuję?

Oto dokładnie Maciejowi chodziło, aby napisał co dokładnie zaobserwował, co dokładnie się zmieniło w obrazie z odtwarzacza.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Maciej chce sprawdzić to niech sam wykona eksperyment, którego prostą metodologię opisałem. Potrzeba podstawowych narzędzi, lutownicy, bardzo dobrego regulowanego zasilacza laboratoryjnego, miernika uniwersalnego, oscyloskopu. Dalsze testy moga jeszcze dotyczyć wpływu siania złomowatego zasilania na tor cyfrowy ale tu już potrzeba laboratoryjnych kontrolowanych warunków. Kolejny to wpływ wszelkich śmieci, które przedostają się przez zasilacz z linii zasilania do zasilanych układów. Aby je zasymulować na szybko wystarczy stara pralka czy lodówka ale warunki laboratoryjne wymagają więcej wysiłku.

I napisz mi DLACZEGO ja mam to robić bo tego nie rozumiem???

Bo Maciej chce, bo Ty chcesz? Jak chcecie to sobie przetestujcie. Ja nie muszę. Nie będę wywalał z urządzeń zasilaczy i robił z domu laboratorium bo wy macie taki kaprys. Daj mi zlecenie, ustalimy zakres prac, cenę jaka mi zapłacisz, wtedy zrobimy.

Ja wiem, że zasilanie w urządzeniach elektronicznch powinno być jak najlepsze i basta.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary to TY masz problem nie my. Ty napisałeś coś dziwnego i nie umiesz tego udowodnić. To chociaz to obroń. A jak nie umiesz to znaczy ze piszesz jakies brednie. Ja napisze że lepiej wykonany plastik ma wplyw na jakosc obrazu. Ale nie udowodnię bo DLACZEGO mam to robić ja a nie wy? Wypisz mi zlecenie to ci zrobię. Takim tokiem myślenia to życzę ci powodzenia w budowaniu jakiegokolwiek szacunku i respektu na forum. Po co tu siedzisz? Masakra. Idz i nie wracaj ze swoim zleceniem. Pan wszechwiedzący. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: I basta hahahaha. Basta basta. A odpowiedź na pytanie jaki daje to efekt w przełożeniu na obraz - BRAK.

14210642849102-01.jpg

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp@ Czyli w takim razie na tą chwilę co najwyżej się domyślasz, że pewne zmiany w jakości obrazu zachodzą, ale nie jesteś nawet w stanie napisać w jakim konkretnie aspekcie, ponieważ nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałeś przy odtwarzaczu BD (to też już zrozumiałe czemu ignorujesz każde pytanie z tym związane). Czemu postępujesz w taki sposób? Udowadniasz, że jesteś teoretykiem, bo bez sprawdzenia czegokolwiek wiesz już wszystko sam najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój ;) Niech każdy sobie pozostanie przy swoim zdaniu, nawet jeśli jest mylne. Nie da się zbawić świata, tak samo nie da się wszystkich przekonać. Czasami warto zaczekać, niektórzy dochodzą do różnych wniosków nieco dłużej niż inni... muszą się przekonać na własnej skórze.

Ja zawsze mówię, a to tyczy się zarówno sygnałów analogowych (audio, stereo) jak i cyfrowych, jeśli Ty jesteś zadowolony z efektu, to to się liczy najbardziej. I nie ma ŻADNEGO znaczenia, że ktoś Ci powie, że jest inaczej, że to powinno brzmieć, wyglądać, pachnieć, smakować inaczej. Każdy człowiek jest inny, jeśli coś mu się podoba takie, a nie inne - niech się tego trzyma, zamiast naginać się na siłę do czyjejś teorii.

Ja na przykład nadal uważam, że wpływ zasilacza w bluray'u na jakość obrazu jest żaden. Jedyny wpływ jaki może mieć i to w skrajnych przypadkach to taki, że na ekranie zaczną pojawiać się wyraźnie widoczne artefakty lub obraz będzie po prostu zanikał. Natomiast nie będzie to różnica typu więcej szczegółów czy lepsze kolory, lepsza ostrość obrazu, lepszy kontrast. Transmisja obrazu po hdmi jest tak skonstruowana, że albo obraz będzie przesłany 1:1 albo korekcja danych sobie po prostu nie da rady z "naprawieniem" danych i powstaną efekty wspomniane wyżej. Na pewno w skali względnej DUŻO większy wpływ na jakość obrazu będzie miała kalibracja obrazu na ekranie bądź jej brak niż jakość zasilania w odtwarzaczu bluray i jest to skala porównawcza wielkości miliona do jednego.

Także, owszem, jakość zasilania ma wpływ na to, czy urządzenie przekaże obraz do wyświetlacza w sposób poprawny lub niepoprawny (zaniki obrazu, artefakty i to znaczne). Natomiast nie ma wpływu na to co powszechnie uważamy za JAKOŚĆ obrazu.

Dziękuję za poświęcony czas na pochylenie się nad moimi wypocinami ;)

Edytowane przez spoon
  • Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tym prądem drugiego sortu, ma wpływ, czy nie?

Boję się włączyć radio... Nie wiem jaki tam jest prąd

...pomocy...jak żyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w tv niweluje skoki napięcia, za zasilaczem płynnie prąd stały i nie ma wpływu na tv

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zasilaczem płynie prąd stały?

A skąd wiesz? Sprawdzałeś? Czym? Woltomierzem?

Obejrzyj przebieg na oscyloskopie, czasem możesz się zdziwić.

Poza tym zasilacz to nie tylko napięcie wyjściowe ale wydajność prądowa, podatność na zakłócenia, emitowanie zakłócen, praca dynamiczna itp.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ważniejsze są święta, BN czy WN ?

Te pierdy na temat prądu drugiego sortu, są tak samo istotne, jak kupowanie markowego przewodu HDMI.

...chyba że...od dzisiaj będę oglądał wszystko z podłączonym oscyloskopem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moher, przecież ty o prądzie, zasilaczach, działaniu urządzeń elektronicznych nie masz zielonego pojęcia. I po co zabierasz głos skoro nie masz nic do powiedzenia ??? :wacko:

Skoro nie widzisz i nie słyszysz różnicy pomiędzy urządzeniami to ... nie znaczy, że ich tam nie ma tylko znaczy, że TY ich nie dostrzegasz. Nie umiesz, nie chcesz, nie czujesz potrzeby, okaże się że można lepiej wcale nie za większą kasę ... dopisz co chcesz jeszcze. Chodzisz w lidze mainstreamu, jak "wszyscy". :lol:

Markowy kabel HDMI? Czytając takie określenie JA mam osobiście na mysli kabel wykonany z dobrych komponentów (rodzaj użytego przewodnika, jego czystość, jakość, jw. dla elementów mechanicznych, podatność na zakłócenia, izolacja (nie mylić z marketingową koszulką), wytrzymałość mechaniczną, doświadczenie producenta, jego zdolności produkcyjne a nie "przepakowawcze" itp. a nie metkę do niego przyczepioną.

Kup sobie najtańszy przewód HDMI o długości 10 metrów albo więcej i ... potestuj w różnych konfiguracjach. Bo w niektórych może się okazać, że nic nie potestujesz :).

No cóż, zapewne wolisz pic tanie piwsko, a jako luxury traktujesz czerwonego jasia, ja preferuję jako markowe, używając Twojego określenia, troszkę wyżej. Na blog nie zapraszam to sie nie dowiesz co :). Może Ci ktos opowie ;)?

Przecież każda ruda na myszach musi smakowac tak samo, a wóda ma sponiewierać, a nie smakować, nieprawdaż?

powodzenia

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adminie, Gmeru, na Boga...

Przenieś ten temat tam... na bloga!!!

Niechaj tam temat trwa,

Jeno on na tym się zna. :)

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na szczęście nie tylko ja się na tym znam ale TY na pewno nie, wypisując takie dyrdymały, obiegowe opinie i często powielając marketingowy bełkot.

Laurkę wystawiasz sobie. Ale wystarczy poczytać wszystkie twoje wpisy żeby wyrobić sobie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...